Šta je novo?

Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

prednost vise lokacije je manje grejanje leti. a mana je sto su rigovi na vise lokacija kad treba nesto da se fizicki cacka na njima...ali opet cena struje je najbitniji faktor a on izgleda da nije drasticno razlicit
 
Mislio sam samo na struju (nema ostalih troskova, zakupa, interneta) - jer se u tim stanovima vec zivi i dakle besplatno stoje rigovi. Jedino se placa struja naravno.

Dakle racunam oko 8,5din za MG i to koliko vidim nije drasticna razlika od plave zone (nisam sad siguran koliko je prosecna cena kad je racun u plavnoj zoni.pogledacu kad dodjem kuci)...

To je onda svakako jeftinija varijanta, ako vec imas stanare dodas po 6gpu i ne placas fiksne troskove racuna za struju vec samo kilovate koje potrosis. I rig je relativno lako hladiti cak i leti. Plava izadje prosecno 6.76 dinara...
 
Dobih odgovor:

Za ukupno potrošenih 1.000 MWh godišnje, cena je 42€/MWh + troškove pristupa distributivnom sistemu + akciza 7,5% + 20% PDV + naknadu za obnovljive izvore energije koja trenutno iznosi 0,093 RSD/KWh

Može li neko upućeniji da izračuna koliko su troškovi pristupa? Koliko mi se čini to zavisi od grada do grada pa recite iz svog iskustva...
Koliko ovo ispada onda malo manje od 10din po KW?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
To je onda svakako jeftinija varijanta, ako vec imas stanare dodas po 6gpu i ne placas fiksne troskove racuna za struju vec samo kilovate koje potrosis. I rig je relativno lako hladiti cak i leti. Plava izadje prosecno 6.76 dinara...

Pa ideja je dva riga po stanu. Ja sam suvlasnik tog rudnika. Tako da smo mi mali rudari :) Ali je ideja 2 ili tri max riga po stanu. I nekih do 10-12tak kartica po stanu. To je taman da se ne udje u crvenu koliko smo videli. Naravno deo struje trose i ukucani. Ali stanovi su centralno grejanje pa struja van rudarenja nije veca od 2-3 hiljade...
 
Pa ideja je dva riga po stanu. Ja sam suvlasnik tog rudnika. Tako da smo mi mali rudari :) Ali je ideja 2 ili tri max riga po stanu. I nekih do 10-12tak kartica po stanu. To je taman da se ne udje u crvenu koliko smo videli. Naravno deo struje trose i ukucani. Ali stanovi su centralno grejanje pa struja van rudarenja nije veca od 2-3 hiljade...

3 riga su ti crvena zona ako je to 15 ili vise polaris GPU-a...posto se mora nesto struje i potrositi u domacinstvu...
 
Pitaanje je samo taj u stanu da li ce da trpi vrucinu i buku od rigova, susenje vazduha, itd

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Rig sa 6 karti RX 480 trosi 800-900W, a to mu dodje 600KWh mesecno. Crvena zona pocinje na 1600, pa kad od toga odbijes dosadasnji prosek lako ces videti koliko rigova mozes da stavis.
 
sad kad dodje novi presek struje znacemo malo preciznijie.jer vec imamo 5 rigova na dve lokacije.jedna ce lokacija biti u crnoj zoni verovatno..ali cemo raspodeliti sve na 3 lokacije i evenutalno dodati jos jedan rig.

uglavnom stare 280 i 7950 i nove 4xx imamo..pola-pola. s tim da su nam rigovi sa 3-4 kartice trenutno a ne sa 4-5-6. i sve su undervoltovane na zec-u
 
14 Polarisa je ispod crvene zone, mislim da bi sa 15 svako ulazio u crvenu, osim ako niko ne živi tu pa nema sta da se potrosi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliki vam racun za struju stigne u manjim kucama/stanovima u kojima imate rigove (koliko karti) i u kojima se zivi, a da ne ulazite u crvenu zonu?
 
Kolika je "normalna" potrosnja jednog cetvoroclanog domacinstva? Cesto cujem cifre 2500-3000, kod mene nikada nije bilo ispod 5500.
+ rig 6500 = 12000din. Ukupono 1300kw sa 6x480.
 
Meni je sad stigli 12400 a 1667kw ne znam na koju foru tako

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
ne nego je veliki vodja rekao da ce racuni biti smanjeni i evo , smanjeni su
 
Kolika je "normalna" potrosnja jednog cetvoroclanog domacinstva? Cesto cujem cifre 2500-3000, kod mene nikada nije bilo ispod 5500.
+ rig 6500 = 12000din. Ukupono 1300kw sa 6x480.


To zavisi od mnogo faktora, pre svega da li je bojler u stanu ili tu toplu vodu, odnosno energiju za njeno zagrevanje placas preko Informatike, dalje, neko ima gas i kuva na gas, zatim ljudi imaju stedljive/led sijalice po stanu, grejanje ako je centralno i nema potrebe za dogrevanjem opet placas kroz informatiku itd. U svakom slucaju, osim gasa i stedljivih sijalica/AAA+ potrosaca-Frizider, Ves masina itd/LCD TV-a, sto ne platis na mostu (racun elektrovojvodine) platices na cupriji (racun Informatika).
 
Ako ja dobro računam to je oko 800W za taj rig... Zar to nije previše obzirom da 6x 480 je negde oko 970w sa modovanim BIOSom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Opet zavisi sta kopas. ETH 6x480 sa modovanim biosom i dobrim setupom ne bi trebalo da bude mnogo preko 800W pod uslovom da se zadovoljavas sa 28.5-29MHs po karti.
 
Opet zavisi sta kopas. ETH 6x480 sa modovanim biosom i dobrim setupom ne bi trebalo da bude mnogo preko 800W pod uslovom da se zadovoljavas sa 28.5-29MHs po karti.

To nikad nisam uspeo, makar ne sa ovim referentnim 480 kartama na ethos. Al to je već ozbiljan off... Preko 27MH teško sa bilo kojim biosom

Što se tiče teme ja sanjam o nekom solarnom postrojenju :) pa makar radio i u minusu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da napomenem da setap uopste nije bio dobar :) krastavac na greskama se uci, sad je sve dobro povezano, idemo dalje..
 
To zavisi od mnogo faktora, pre svega da li je bojler u stanu ili tu toplu vodu, odnosno energiju za njeno zagrevanje placas preko Informatike, dalje, neko ima gas i kuva na gas, zatim ljudi imaju stedljive/led sijalice po stanu, grejanje ako je centralno i nema potrebe za dogrevanjem opet placas kroz informatiku itd. U svakom slucaju, osim gasa i stedljivih sijalica/AAA+ potrosaca-Frizider, Ves masina itd/LCD TV-a, sto ne platis na mostu (racun elektrovojvodine) platices na cupriji (racun Informatika).

El. bojler u kuci, grejanje je na gas, sve led sijalice, uglavnom noviji AA+ uredjaji.
Merni sat je nekada bio dvo tarifni, nakon kvara radi samo jedna tarifa, racuna se neka srednja cena. Ne znam da li nesto moze da bude do sata, nekako mi je 600+ KW mesecno puno, koga god da pitam niko ne trosi toliko.
 
sto se tice struje, posto je neko pitao - imam stedljive sijalice, nemam bojler i imam centralno grejanje. Meni je racun za struju oko 1500 din mesecno. bez rudarenja. Dok 3 porodica u slicnim uslovima u istoj zgradi ima oko 2500 din. Dakle bez dogrevanja i bez bojlera
 
za racuna do oko 20k nema ustede po kalkulatoru jos su i skuplji, kalkulator za izracunavaknje potrosnje zadnjeg racuna u epsu im promasuje za 1000 din, pokazuje vise nego sa racuna za potrosnju od 18.5k din
 
netacno, isplati se i te kako pogotovo ako vise trosis mesecno na 5000 kwh ti je usteda preko 30000 din
 
Neverujem da bi neko trosio 5000kw na obicnom brojilu, tako bi mu 3500 bilo u crvenoj zoni.
 
Nazad
Vrh Dno