»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 342

Tema: Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Member Avatar korisnika markosvaba
        Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        629
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel t5800 @2.0
        • RAM: 4gb
        • VGA: Ati 3650
        • MON: Samsung t220
        • HDD: Seagate 250GB SATA II 8mb + WD 250 SATA II 16mb
        • SND: Kinez neki od 10€, Altec vs 4121
        • LAP: Acer extensa 5630g..25mn
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech g5+ Internet edition Pro+ Altec Lansing VS 4121
      3. Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Pozdrav ekipa, molio bi moderatore da ostave ovu temu iz razloga sto ce biti dosta korisna za buduce kopace koji planiraju malo ozbiljnije da rade.

Trenutno imam 8 racunara 2x rig ( 5x rx 470 4gb sapphire) i 6x rig (6x asus rx 470 4gb).
        Drzim ih u sobi, ali kako dolazi prolece vec razmisljam sta cu i kako. Koje je vase resenje za struju?
        Imam opciju za mernu grupu ili da ulazim u crvenu zonu. Kako resiti problem a placati sto manje struju?

Kako hladite racunare? Planiram da ako ostanem u sobi stavim oko 20 rigova, soba je 20 kvadrata. 2 klime ? Koji je najbolji nacin. Ili ako imate ideju neku da se iznajmi neki drugi prostor. Sve ideje su mi dobrodosle. Hvala

Newcomer
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        125
        I ti sa tih 8 rigova nisi u crvenoj zoni?

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        629
      6. Moja mašina
      7. Nisu svi upaljeni iz razloga zato sto ne zelim da platim vise racun za struju nego sto zaradim.

Newcomer
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        125
        Pa preko 3 riga si u crvenoj zoni.. ne vidim kakva je to matematika dati 10+ soma evra na rigove i od toga samo 1/3 koristis...

Banned
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        2.766
      10. Moja mašina
        • CPU: INTEL i5-2500K @ 5000MHz Noctua NH-D14, TT Frio 12cm @1500rpm
        • MoBo: ASUS P8P67 B3 - 3602 BIOS
        • RAM: Patriot Signature CL9 2x4GB 1600MHz @ 2133MHz
        • VGA: Gainward GTX570 @922MHz
        • MON: Samsung Syncmaster BX2431
        • HDD: WD Caviar Black 640GB AAEX 64MB + SAMSUNG EcoGreen F2 1.5TB HD154UI 32MB
        • OPT: Neki LG
        • Case: Chieftec CFT-750-14CS
        • SND: Logitech Z-5500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Samsung Galaxy S III white
      11. Pa raspitaj se pa nadji kombinaciju, kod svakog komsije po jedan rig pa njima placaj struju oko 3000 din ili koliko trose stavis sve na papir pa lagano, kuci ostavis 1 rig eventualno 2

Member
        Na forumu od
        Jun 2016
        Poruka
        2.087
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel g3260 i Noctua NH-D14
        • MoBo: Asrock pro btc
        • RAM: Kingston 8gb
        • VGA: Palit gtx 1080 Game rock
        • MON: Samsung 26 inch
        • HDD: WD 500gb+WD 160gb+ssd samsung 860 evo 250gb
        • Case: Raidmax Monster II i Super Flower Leadex 2000w Platinium
        • SND: Genius gx sw-g2.1 1250 gaming edition
        • INET: Modemska veza
      14. Ne valja ti to sto ti oprema stoji i ne radi,nisi trebao da kupujes 8 rigova,prvo svi ti rigovi sto ti ne rade gube vrednost iz dana u dan,drugo svi ti rigovi iako imaju najnovije graficke za godinu dana izaci ce graficke koje ce kopati mnogo bolje a diff ce da se poveca i sa tim grafickama neces moci uopste da kopas i da hoces bice potpuno neisplativo....
        Kad ti vec stoji ta oprema bolje to prodaj makar jedan deo opreme...A ne da cuvas tako pa kad bude isplativo samo si u minus iz dana u dan.
        Na prolece nista zadnja serija od Amd grafickih se ne greje preterano tako da neces imati nikakve probleme....
        Za struju nema resenja to ti je sto ti je nece elektrodistrubucija da ti da popust zato sto rudaris....
        Struju mozes trositi manje samo ako imas sledecu generaciju grafickih karti koje ce trositi jos manje struje....
        Pa mozes da ukljucis ventilator recimo u toj sobi,a imas i temu ovde u kriptovalutama sa slikama rigova pa tu vidi kakav ti oblik riga najvise odgovara....Mada kao sto rekoh rx 480 i rx 470 kad se moduju rade jako lepo i ne greju se preterano.
        Menjao Fallout 3 : 05.01.2017. u 16:41

Member
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        1.307
        kuku, pa ti da ti rade svih 8 rigova i ulazis u crvenu zonu, opet bi bio u plusu. bar jos za sad.

Member Avatar korisnika GoranM
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        8.231
      17. Moja mašina
        • CPU: i5 4670K
        • MoBo: Z87
        • RAM: 2x8GB
        • VGA: GTX 1080ti
        • MON: 34" 1440p
        • HDD: SSD 120GB +2TB HDD
        • OPT: DVD RW
        • Case: CM Cosmos 1000 + LC 1000W Legion
        • SND: Z906
        • TV: 43"
        • Ostalo: Logitech G105+G402
      18. Citat Citiram korisnika: markosvaba Pogledaj poruku
        Pozdrav ekipa, molio bi moderatore da ostave ovu temu iz razloga sto ce biti dosta korisna za buduce kopace koji planiraju malo ozbiljnije da rade.

Trenutno imam 8 racunara 2x rig ( 5x rx 470 4gb sapphire) i 6x rig (6x asus rx 470 4gb).
        Drzim ih u sobi, ali kako dolazi prolece vec razmisljam sta cu i kako. Koje je vase resenje za struju?
        Imam opciju za mernu grupu ili da ulazim u crvenu zonu. Kako resiti problem a placati sto manje struju?

Kako hladite racunare? Planiram da ako ostanem u sobi stavim oko 20 rigova, soba je 20 kvadrata. 2 klime ? Koji je najbolji nacin. Ili ako imate ideju neku da se iznajmi neki drugi prostor. Sve ideje su mi dobrodosle. Hvala
        Uvedi mernu grupu, to si trebao i renije uraditi, to zna da se ceka (kako su kod nas azurni) i po 6 meseci.

Na forumu od
        Jul 2008
        Poruka
        629
      20. Moja mašina
      21. Danas sam ih rasporedio i svi rade, nije to problem. ALi ne mogu da letim iz prostora u prostor da bi sredio racunare. Znaci jedino resenje merna grupa. Hvala momci, a sto se tice hladjenja leti kako regulisete?

Member
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        1.307
        Citat Citiram korisnika: markosvaba Pogledaj poruku
        Danas sam ih rasporedio i svi rade, nije to problem. ALi ne mogu da letim iz prostora u prostor da bi sredio racunare. Znaci jedino resenje merna grupa. Hvala momci, a sto se tice hladjenja leti kako regulisete?
        promaja

Member Avatar korisnika bombaš
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.460
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 2600k&212EVO @4.6GHz
        • MoBo: Asus Maximus V Extreme
        • RAM: HyperX Beast 2x8GB
        • VGA: Rx 480
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Intel 520
        • OPT: Asus
        • Case: TT Shark&EnermaxPlatimax 1kW
        • SND: Asus Xonar DX & Alesis Elevate 5 & Alienware TactX
        • LAP: Asus K53TK-SX094
        • TV: Samsung UE32F5300
      25. To što trenutno imaš disipira skoro 5kW.. ako je prostorija mala, a bez mogućnosti pravljenja promaje, samo klima pomaže.

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        415
        Jel moze da da neko ziv primer naplate preko mernog mesta ko koristi.Koliko ga je kostao prelaz ili novo mesto i primer mesecnog racuna?

Member Avatar korisnika Kapuero
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        456
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD 7870K
        • MoBo: MSI A68H PC MATE
        • RAM: HyperX 8gb
        • MON: HP 27er
        • HDD: SSD 120
        • Case: Thermaltake P3
        • SND: Altec lensing
        • TV: Hisense H65A6500
      29. Ja na primer zivim u vecoj porodicnoj kuci, ima nas 4 porodice i svi smo u svojim stanovima ali smo i svi na jednom glavnom brojilu, ubija nas struja strasno, kada smo pre desetak godina hteli da razdvajamo rekli su nam prvo da nemamo uslove, pa kasnije posle cimanja neku nenormalnu cifru i uslove, sada su dosli sami u nasu ulicu i svima izbacuju napolje brojila na ulicu (jos uvek skoro svi imamo stara brojila u kucama), pa smo ih pitali da li moze da se razdeli struja po stanovima i rekli su da moze, poslali su nam ponudu u pismu koja iznosi 189.900din, u to ulazi jedna besplatna zamena vec postojeceg brojila i njegovo izmestanje na ulicu, jedno totalno razdvajanje na drugog vlasnika (koji se isto vodi kao vlasnik dela kuce) i jos dva sata koja ce se voditi na ime prvog vlasnika, jer po zakonu jedan vlasnik nekretnine moze da podeli svoje brojilo na jos dva brojila ako se imaju uslovi. To je jos uvek sve u postupku, jer imaju tri meseca na raspolaganju da nam odrade sve to. Naravno da ce nam se svima sada smanjiti mesecni racuni, jer ja na primer trosim svoje redovne struje za 4.000din i plus za rig za 4x480 8.600din, a jako slabo kuvam, sve sijalice su mi stadljive i grejem se na centralno grejanje, znaci nije na struju, a svaki stan ima svoje kntrolno brojilo i nema lazi nema prevare, samo se racun za struju izdeli po tim kilovatima sa glavno sata i kada podelimo to ispadne tako. Evo ispod racunice koliko to nas izadje (rekli su nam od 50.000-60.000din po brojilu, eto izaslo je 63.300din, kod nekog bi izaslo i manje) znate koliko struje trosite na rigove, pa mozda neko ima slican problema kao ja i mozda moze da ga resi na nacin kao mi, jer u buducnosti ako budem sirio rigove mogu samo da im pruzim kablove i da dovucem njihovu struju kod mene, jer ce sada svi biti na pocetku plave zone.

Da pojednostavim:
        1. brojilo - prvi vlasnik, zamena brojila - besplatno
        2. brojilo - uvodjenje novog vlasnika i postavljanje njegovog brojila 63.300din
        3. i 4. brojilo - deljene na dva brojila, na ime prvog vlasnika, oba brojila po 63.300din

Member
        Na forumu od
        Jun 2014
        Poruka
        149
        Druze @Kapuero, raspitaj se, mislim da postoji i opcija grupnog ukljucenja(vise satova po ceni jednoga), posto vec dobijate nove satove na ulici, samo mislim da za svaki sat treba posedovni list dela stana(moguce izvesti uz darovne ugovore).
        @GoranM, da li govoris iz licnog iskustva za direktnu mernu grupu? Mislim da su se uslovi promenuli, u nepovoljnom smislu.

Member Avatar korisnika Phoenix257
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        4.369
      32. Moja mašina
        • CPU: Fx-8320E BE
        • MoBo: Asus Sabertooth 990FX
        • RAM: 8 Gb DDR3 1600 Corsair
        • VGA: ATI XFX Rx 580 8 Gb
        • MON: Philips 43" BDM4350+HP Envy 32"
        • HDD: Samsung 850EVO 512 Gb+WD2001FASS+2XTOSHIBA DT01ACA300
        • OPT: Pioneer DVR-216D
        • Case: BigTower Chiftech 650W Ozeanos
        • SND: Creative Audigy 2
        • LAP: IBM X270+x220
        • TV: Sony 55"
      33. uslovi su se promenili, ali u povoljnijem smisli , jer sada imamo i druge dobavljace el. energije pa sa njima mozete sklopiti ugovor
        Lenovo x270

Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •