Šta je novo?

Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

markosvaba

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2008
Poruke
631
Poena
320
Pozdrav ekipa, molio bi moderatore da ostave ovu temu iz razloga sto ce biti dosta korisna za buduce kopace koji planiraju malo ozbiljnije da rade.

Trenutno imam 8 racunara 2x rig ( 5x rx 470 4gb sapphire) i 6x rig (6x asus rx 470 4gb).
Drzim ih u sobi, ali kako dolazi prolece vec razmisljam sta cu i kako. Koje je vase resenje za struju?
Imam opciju za mernu grupu ili da ulazim u crvenu zonu. Kako resiti problem a placati sto manje struju?

Kako hladite racunare? Planiram da ako ostanem u sobi stavim oko 20 rigova, soba je 20 kvadrata. 2 klime ? Koji je najbolji nacin. Ili ako imate ideju neku da se iznajmi neki drugi prostor. Sve ideje su mi dobrodosle. Hvala
 
Nisu svi upaljeni iz razloga zato sto ne zelim da platim vise racun za struju nego sto zaradim.
 
Pa preko 3 riga si u crvenoj zoni.. ne vidim kakva je to matematika dati 10+ soma evra na rigove i od toga samo 1/3 koristis...
 
Pa raspitaj se pa nadji kombinaciju, kod svakog komsije po jedan rig pa njima placaj struju oko 3000 din ili koliko trose stavis sve na papir pa lagano, kuci ostavis 1 rig eventualno 2
 
Ne valja ti to sto ti oprema stoji i ne radi,nisi trebao da kupujes 8 rigova,prvo svi ti rigovi sto ti ne rade gube vrednost iz dana u dan,drugo svi ti rigovi iako imaju najnovije graficke za godinu dana izaci ce graficke koje ce kopati mnogo bolje a diff ce da se poveca i sa tim grafickama neces moci uopste da kopas i da hoces bice potpuno neisplativo....
Kad ti vec stoji ta oprema bolje to prodaj makar jedan deo opreme...A ne da cuvas tako pa kad bude isplativo samo si u minus iz dana u dan.
Na prolece nista zadnja serija od Amd grafickih se ne greje preterano tako da neces imati nikakve probleme....
Za struju nema resenja to ti je sto ti je nece elektrodistrubucija da ti da popust zato sto rudaris....
Struju mozes trositi manje samo ako imas sledecu generaciju grafickih karti koje ce trositi jos manje struje....
Pa mozes da ukljucis ventilator recimo u toj sobi,a imas i temu ovde u kriptovalutama sa slikama rigova pa tu vidi kakav ti oblik riga najvise odgovara....Mada kao sto rekoh rx 480 i rx 470 kad se moduju rade jako lepo i ne greju se preterano.
 
Poslednja izmena:
kuku, pa ti da ti rade svih 8 rigova i ulazis u crvenu zonu, opet bi bio u plusu. bar jos za sad.
 
Pozdrav ekipa, molio bi moderatore da ostave ovu temu iz razloga sto ce biti dosta korisna za buduce kopace koji planiraju malo ozbiljnije da rade.

Trenutno imam 8 racunara 2x rig ( 5x rx 470 4gb sapphire) i 6x rig (6x asus rx 470 4gb).
Drzim ih u sobi, ali kako dolazi prolece vec razmisljam sta cu i kako. Koje je vase resenje za struju?
Imam opciju za mernu grupu ili da ulazim u crvenu zonu. Kako resiti problem a placati sto manje struju?

Kako hladite racunare? Planiram da ako ostanem u sobi stavim oko 20 rigova, soba je 20 kvadrata. 2 klime ? Koji je najbolji nacin. Ili ako imate ideju neku da se iznajmi neki drugi prostor. Sve ideje su mi dobrodosle. Hvala

Uvedi mernu grupu, to si trebao i renije uraditi, to zna da se ceka (kako su kod nas azurni) i po 6 meseci.
 
Danas sam ih rasporedio i svi rade, nije to problem. ALi ne mogu da letim iz prostora u prostor da bi sredio racunare. Znaci jedino resenje merna grupa. Hvala momci, a sto se tice hladjenja leti kako regulisete?
 
Jel moze da da neko ziv primer naplate preko mernog mesta ko koristi.Koliko ga je kostao prelaz ili novo mesto i primer mesecnog racuna?
 
Ja na primer zivim u vecoj porodicnoj kuci, ima nas 4 porodice i svi smo u svojim stanovima ali smo i svi na jednom glavnom brojilu, ubija nas struja strasno, kada smo pre desetak godina hteli da razdvajamo rekli su nam prvo da nemamo uslove, pa kasnije posle cimanja neku nenormalnu cifru i uslove, sada su dosli sami u nasu ulicu i svima izbacuju napolje brojila na ulicu (jos uvek skoro svi imamo stara brojila u kucama), pa smo ih pitali da li moze da se razdeli struja po stanovima i rekli su da moze, poslali su nam ponudu u pismu koja iznosi 189.900din, u to ulazi jedna besplatna zamena vec postojeceg brojila i njegovo izmestanje na ulicu, jedno totalno razdvajanje na drugog vlasnika (koji se isto vodi kao vlasnik dela kuce) i jos dva sata koja ce se voditi na ime prvog vlasnika, jer po zakonu jedan vlasnik nekretnine moze da podeli svoje brojilo na jos dva brojila ako se imaju uslovi. To je jos uvek sve u postupku, jer imaju tri meseca na raspolaganju da nam odrade sve to. Naravno da ce nam se svima sada smanjiti mesecni racuni, jer ja na primer trosim svoje redovne struje za 4.000din i plus za rig za 4x480 8.600din, a jako slabo kuvam, sve sijalice su mi stadljive i grejem se na centralno grejanje, znaci nije na struju, a svaki stan ima svoje kntrolno brojilo i nema lazi nema prevare, samo se racun za struju izdeli po tim kilovatima sa glavno sata i kada podelimo to ispadne tako. Evo ispod racunice koliko to nas izadje (rekli su nam od 50.000-60.000din po brojilu, eto izaslo je 63.300din, kod nekog bi izaslo i manje) znate koliko struje trosite na rigove, pa mozda neko ima slican problema kao ja i mozda moze da ga resi na nacin kao mi, jer u buducnosti ako budem sirio rigove mogu samo da im pruzim kablove i da dovucem njihovu struju kod mene, jer ce sada svi biti na pocetku plave zone.

Da pojednostavim:
1. brojilo - prvi vlasnik, zamena brojila - besplatno
2. brojilo - uvodjenje novog vlasnika i postavljanje njegovog brojila 63.300din
3. i 4. brojilo - deljene na dva brojila, na ime prvog vlasnika, oba brojila po 63.300din
 
Druze @Kapuero, raspitaj se, mislim da postoji i opcija grupnog ukljucenja(vise satova po ceni jednoga), posto vec dobijate nove satove na ulici, samo mislim da za svaki sat treba posedovni list dela stana(moguce izvesti uz darovne ugovore).
@GoranM, da li govoris iz licnog iskustva za direktnu mernu grupu? Mislim da su se uslovi promenuli, u nepovoljnom smislu.
 
uslovi su se promenili, ali u povoljnijem smisli , jer sada imamo i druge dobavljace el. energije pa sa njima mozete sklopiti ugovor
 
Koji su to drugi.dobavljaci?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Mozda tih drugih dobavljaca ima u gradskim sredinama, gde je veca koncentracija ljudi, ali kod nas na selu se ne pojavljuju, ako imate nekog iskustva podelite.
 
@marko
Ja i dalje ne mogu da vjerujem da si ti imao parkirane nove rigove.
@fallout
To za "starenje" opreme prilično pretjeruješ. Kartice 280 i sada lijepo zarađuju, a izašle su već dvije serije iza njih.
 
pa sve je u dogovoru, sto si veci kupac (potrosac) ide ti manja cena :)
 
Naravno nigde cene bilo kakve.... ha ha ha :)

Niko nigde javno ne objavljuje cene, zato sam i pitao da neko ko ovde koristi mernu grupu da tacne podatke koliko je angazovao snage, koliko potrosio i koliko to kosta. Moze i po KW ili KWh nebitno, ako ne zeli da otkrije svoj kapacitet...Ja samo znam da sam nasao trafo stanicu od 100KW za oko 6K eur.
 
Niko nigde javno ne objavljuje cene, zato sam i pitao da neko ko ovde koristi mernu grupu da tacne podatke koliko je angazovao snage, koliko potrosio i koliko to kosta. Moze i po KW ili KWh nebitno, ako ne zeli da otkrije svoj kapacitet...Ja samo znam da sam nasao trafo stanicu od 100KW za oko 6K eur.

Predlazem da se skupi ekipa i istali za trafo stanicu i prostor, da napravimo ozbiljan pogon :))
 
@djoolle
Mora da se šališ, ovde je problem podeliti informaciju sa drugima a zamisli šta bi bilo kad je u pitanju novac...:test:
 
@karanovicz Takvi smo mi Srbi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno