»RSS Benchmark sajt

Strana 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425
      Prikazani rezultati od 361 do 372 od ukupno 372

Tema: Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        812
      2. Moja mašina
        • CPU: x3 425 + L3 6mb
        • MoBo: biostar A770E3
        • RAM: takems ddr2
        • VGA: 4650 asus
        • HDD: 250gb
        • Case: neku crnu sivu ....
        • SND: integrusha
        • TV: quart 20''
        • INET: DSL
      3. Citat Citiram korisnika: Gadjan Pogledaj poruku
        Da li može neko ko se razume u detalje oko obračuna i merne grupe da razjasni oko obračunske snage? O čemu se tačno radi, kako se naplaćuje itd. Konkretno pitam zbog značajne razlike u mesečnom računu a pri istoj potrošnji, kako je to moguće i od čega zavisi? Primer, mašine rade isključivo noću, dakle 8 sati dnevno i mesečno potroše skoro isto 1500-1600 kwh u nižoj, a u višoj tarifi skoro ništa (par desetina kwh, kad zakuca neka mašina pa se ne ugasi automatski u 8 već ostane preko dana da vrti na leru), dakle iznos za energiju je ispod 4000 din (~3700 za jeftinu, ~200 za skupu) i na to idu još akcize i takse. Ali u jednom slučaju stigne račun 5700 din što je ok, a u drugom čak 13400 din?!
        Razlika potiče od obračunske snage, na prvom računu je 0.3 kw što ispadne 265 dinara osnovica, a na drugom čak 6.87 gde osnovica izađe preko 6000 din. O čemu se tu radi, zašto se razlikuje? Oba meseca ista količina struje potrošena.
        to radim , radio zadnjih godinu dana i nikada mi se nije desilo da jednom racun bude 5000 , a drugi put 10 000 na primer. racun mi je za svaki mesec zadnjih godinu dana isti + - 10 posto mozda u zavisnosti kada slikaju strujomer. jedino sto mogu da napomenem da je eps_a strasno bolelo to kada imam utrosak skupe struje 13%. prosle godine dodje 1 da pogleda strujomer da vidi da li sam zaglavio uklopni sat , kad ono nema uklopni sat , to je onaj novi digitalni. konstatovao da je digitalan i otisao. sledeci mesec dosla druga dvojica, da provere isto, predpostavljam da prvome nisu verovali , pa su poslali dvojicu , kao provera na proveru ... kopam i dalje mada mizerno trosim 1000 1100kw mesecno...
        u zivotu postoji jedno, a to su dve stvari :
        red , rad i disciplina ...

Member
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        226
        Prilicno visoke cifre kod EPS-a!
        Nasa prodajna cena je 0.063 sa sve 24/7 podrskom, osiguranjem, vpn i slicno.
        Kad predjemo odredjenu kolicinu nasa prodajna cena ce pasti na 0.05 euro centi!

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.586
      6. Moja mašina
        • Ostalo: se stalno menja :D
      7. cerade kako napreduju asici, prodade li sta iz obecanih amerika sto prodajes kad kopanje kod vas badava?
        UBC- torrent recenzije i pozivnice ł

Member
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        226
        Citat Citiram korisnika: MarkoZ Pogledaj poruku
        cerade kako napreduju asici, prodade li sta iz obecanih amerika sto prodajes kad kopanje kod vas badava?
        Prodajemo hosting za 0.05 euro centi pa ti vidi. U odnosu na ove cifre sto spominju gore stvarno badava
        Bas deru u Srbiji sa cenom struje.

Kako tebi ide?

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.586
      10. Moja mašina
      11. Cekaj ne razumem, prodajes za 0.05c, prodajes 0.063, prodajes badava? To neki americki fazon kako se prave pare? Asici rade na teslawat ili na struju? Pa sto prodajes kad struja badava? Sto ne kupis neke asice ili rigove pa da hostujes sam sebi za 1c? Meni ide super, kupio par hiljada asica, struja me izadje 2 centa sa troskovima, ne prodajem hosting vec sve pare stavljam u dzep! Moj savet ti je da prebacis hosting u venecuelu, izacice te jeftinije.

Member
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        226
        hahahah! U Venecueli je nesigurno!
        Ako imas 1 MW i up moze 0.05euro centi.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.586
      14. Moja mašina
      15. ma pusti ti nesigurno, prebaci sve u venecuelu i tamo hostuj. Vidis da te deru sa cenom u amerikama.

Member
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        226
        Jel i tebe EPS dere?

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.586
      18. Moja mašina
      19. jok, ja im reko cerad mi nudi hosting za 0.05 eura u amerikama, oni kazu ok evo ti na 0.02 samo nemoj ici u venecuelu. I ja pristade, mada mozda u venecueli mogu da uzmem na 0.01 moram da proverim.

Member Avatar korisnika k1z4
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        561
        Puno para markane, da vidis kakav sam ja poso napravio..
        El znas onaj vetropark kod Alibunara?
        nasao sam stotinjak rumunjskih cigana i dok su ovi bili dizali vetrenjace, ovi moji uporedo ispod kopali tunele
        ko stalone u ovom novom rambu sto je napravio lavirint od tunela, si gledo?
        ispod svake vetrenjace izvucena nula i faza i cao, ona se vrti a ovi pajseri misle vetrenjace satro prave struju za njih - BUDALE!
        ne znam jel ima nekog od njih ovde na benchu, da slucajno ne vide ovo sto pisem pa da mi zeznu poso
        Uglavnom, gledam sad kako da izvucem neke subvencije na zelenu energiju, ako to uspem imacu besplatnu struju + 15din po masini
        metno sam skoro 5k asica, a ove godine planiram i da se sirim, ocekujem jos 10-15k asica da pazarim
        A juce me zove zutokljunac Jihan, pita alo kizo el imas neko resenje za struju, ovi kinezi mi prave probleme moram da gasim masine ne znam sta da radim
        reko nije problem Jihane brate moj po kremanskom prorocanstvu, doteraj te djunte od asica kod mene vamo na deliblatsku pescaru, znas da ocu da pomognem bratu u nevolji
        A on kad je to cuo, sav srecan da mi se zahvali, nazove njegovog ortaka CZ-a - direktora na bajnansu i dadne mi 5-6 dojava za sledeci pump nekih shitova
        sta cu, mnogo mi dobro ide

Member Avatar korisnika Alex
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        3.182
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-2500K @ 4.5GHz Prolimatech Megahalems, Rev.B ( Scythe S-FLEX SFF21F)
        • MoBo: ASUS Sabertooth P67 B3
        • RAM: Mushkine Redline 4x4GB 1866MHz DDR3 (9-10-9-27)
        • VGA: Sapphire R9 290 Tri-X OC
        • MON: Dell 2412M
        • HDD: Kingston HyperX 120GB, WD6400AAKS,ST3000DM001,WD10EADS,HD154UI,2xHD204UI,WD20EARX
        • OPT: Samsung SH-223C
        • Case: Cooler Master HAF XM, SeaSonic SS-850KM3
        • SND: Asus Xonar DG/Altec Lansing CURVED/HyperX Cloud
        • TV: LG55C9, LG49UH603V
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G502 Proteus Core, SteelSeries 6Gv2, PlayStation 4 Pro (7216B), Xiaomi Mi 9T
      23. Ziv je mining umro nije

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        180
      25. Moja mašina
        • MON: Asus VX239H AH-IPS
        • HDD: 500GB Samsung 850 SSD
        • SND: SKULLCANDY CRUSHER WIRELESS / Panasonic SA-AK 47
        • LAP: Asus K53E
        • TV: LG 49SM8600PLA
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Huawei P20 Pro / Canon Pixma MP280 / Logitech K400+
      26. Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20200213_231829.jpg 
Views:	158 
Size:	345,2 KB 
ID:	281381
        Pozz ljudi, ako nekome ovo zvuci zanimljivo, mogu da ga spojim sa covekom koji moze ovo da vam pomogne da ostvarite..
        Verujem da bi znacilo nekome ko ima farme

Strana 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •