»RSS Benchmark sajt

Strana 23 od 23 PrvaPrva ... 131920212223
      Prikazani rezultati od 331 do 342 od ukupno 342

Tema: Prostor za mining [cena struje, kolicina racunara, hladjenje prostorije]

Member Avatar korisnika Ilion
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        3.474
        Citat Citiram korisnika: MarkoZ Pogledaj poruku
        vecima su digli jos u oktobru
        Onda bi ovo trebao biti finalni talas za prodaju grafika? Kome će se isplatiti po tim cenama struje da kopa u ovoj situaciji?

Koja je racunica tu na kraju,koliko neto po rx580 8gb?

20tak centi?

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        70
        Ne znam da li pratis kp, ali ponuda je nikakva. Gde su ti silni ljudi sto prodaju kartice i rigove? Normalnih oglasa mozes na prste da nabrojis.

Izgleda da jos dosta losih stvari mora da se desi, da bi dosao taj "finalni talas"

Member Avatar korisnika goldi
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.948
        Ko je bio pametan ( a vjerovatno vecina) u decembru su izvukli finu lovu i sada imaju zalihe da se placa struja cak iz dzepa u nadi da ce se desiti neki novi uptrend, jos ima kakve takve racunice bez obzira na cijenu struje.

Naravno ja sam misljenja kao i ranije ako iskopano ne moze pokriti troskove struje da treba ugasit rigove ne vidim poentu kopat u minus jer za novac koji se dadne za El. energiju bolje je kupit taj coin koji se kopa, ali opet kazem nije jos doslo to vrijeme ostane koliko toliko ali je jos u plusu. Vjerovatno iako dodje taj momenat da nema vise nikakve isplativosti ljudi ce ugasiti, ali onaj ko je izvuku ili ti namirisali lovu od mininga tesko ce se rastat od rigova ili dati po nekim smijesnim cijenama. Vecina ocekuje uptrend i opet neku novu isplativost.

Member Avatar korisnika Texacha
        Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        373
        Citat Citiram korisnika: goldi Pogledaj poruku
        Naravno ja sam misljenja kao i ranije ako iskopano ne moze pokriti troskove struje da treba ugasit rigove ne vidim poentu kopat u minus jer za novac koji se dadne za El. energiju bolje je kupit taj coin koji se kopa
        Ovo nije samo misljenje, nego puka cinjenica. Sve drugacije od ovog je cisto tracenje energije.
        Ja vam kazem kako treba, a ti radi kako hoces.

Member Avatar korisnika ivanbo2003
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.260
        Da li neko zna sta se desava sa kupcima elektricne energije koji nisu pravna lica ili preduzetnici (vec fizicka lica), koriste garantovano snabdevanje(merna grupa) a potrose vise od 30000KWh godisnje? Da li ce EPS da prekine uslugu ili ne?
        Vidim da salju za zadnje strane racuna ono obavestenje pa rekoh da pitam zna li neko sta se desava u slucaju da je u pitanju fizicko lice.
        Menjao ivanbo2003 : 13.12.2018. u 16:51
        "If there's a new way,I'll be the first in line,
        But, it better work this time."
        D.Mustaine

Member Avatar korisnika qryak
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        413
        Citat Citiram korisnika: ivanbo2003 Pogledaj poruku
        Da li neko zna sta se desava sa kupcima elektricne energije koji nisu pravna lica ili preduzetnici (vec fizicka lica), koriste garantovano snabdevanje(merna grupa) a potrose vise od 30000KWh godisnje? Da li ce EPS da prekine uslugu ili ne?
        Vidim da salju za zadnje strane racuna ono obavestenje pa rekoh da pitam zna li neko sta se desava u slucaju da je u pitanju fizicko lice.
        Prekinuće snabdevanje. Znam ljude kojima se desilo. Onda ideš na komercijalno snabdevanje.

Member Avatar korisnika ivanbo2003
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.260
        Citat Citiram korisnika: qryak Pogledaj poruku
        Prekinuće snabdevanje. Znam ljude kojima se desilo. Onda ideš na komercijalno snabdevanje.

Hvala na odgovoru. To nije dobro, moracu vec da krenem da trazim alternativu. Mislim da su ovoj temi ljudi postavljali linkove ka drugim firmama koje se bave distribucijom i snabdevanjem el. energije, videcu da iskopam negde to.

edit: Nasao. Ima jedno 3-4 firme, poslao sam upite preko mejla pa cemo da vidimo.
        Menjao ivanbo2003 : 16.12.2018. u 13:07
        "If there's a new way,I'll be the first in line,
        But, it better work this time."
        D.Mustaine

Member Avatar korisnika Phoenix257
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        4.361
      9. Moja mašina
        • CPU: Fx-8320E BE
        • MoBo: Asus Sabertooth 990FX
        • RAM: 8 Gb DDR3 1600 Corsair
        • VGA: ATI XFX Rx 580 8 Gb
        • MON: Philips 43" BDM4350+HP Envy 32"
        • HDD: Samsung 850EVO 512 Gb+WD2001FASS+2XTOSHIBA DT01ACA300
        • OPT: Pioneer DVR-216D
        • Case: BigTower Chiftech 650W Ozeanos
        • SND: Creative Audigy 2
        • LAP: IBM X270+x220
        • TV: Sony 55"
        • INET: DSL
      10. komercijalno snabdevanje moze da bude i jeftinije od merne grupe (kako se pogodite)
        Lenovo x270

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      12. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      13. evo jedan kalkulator za struju koji ja koristim za grejanje

ubacujete zelenu, plavu, crvenu i grupu potrosnju i imate proseke kada je ta potrosnja 2:1, 3:1, 4:1 radi lakseg pregleda kao i +1...+4 za kW snagu merne grupe radi lakseg poredjenja (iako je to otp +1000 din po kW)

mozda nekome koristi, cene su up to date, mozda ima jos nekih sitnih troskova za oba merna sistema al to je zanemarljivo...
        Attached Files Attached Files
        Menjao -=crusader=- : 18.12.2018. u 10:25

Member Avatar korisnika daxyco
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        1.590
        Cena za komercijalno najmanje x2 od garantovanog. Nema šta EPS da raskine ugovor, zakon tako definiše. Dobijete obaveštenje od distribucije da više nemate pravo na garantovano snabdevanje, imate 60 dana na rezervnom napajanju da nađete novog snabdevača (može biti i EPS), morate da dostavite potvrdu distribuciji da ste potpisali ugovor, ako ne dostavite, isključuju vas (tu su jako ažurni).

Inače, cene energije su stravično skočile u odnosu na prošlu godinu, bar 20%, tako da računajte da će skočiti i cena za garantovano, a mislim da komercijalno neće biti ispod 60e/MWh, što znači sa svim troškovima dođe na 20-ak din/kWh, u zavisnosti od toga kako vam odrede profil potrošnje.
        Da volim crno-bele, ponosno kažem svima!

Banned Avatar korisnika -=crusader=-
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.028
      16. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K / Megahalems / Noctua A15
        • MoBo: Sabertooth P67
        • RAM: 8GB Mushkin RL CL9 1866Mhz
        • VGA: Gigabyte GTX1080Ti OC
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB / 7TB WD Red
        • Case: NZXT Phantom / Noctua / Strider Plus 850W
        • SND: Onkyo 646 / Jamo 506 HCS3
        • LAP: HP ProBook 6560b
        • TV: Samsung 50JU6872
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: SS Apex RAW / Razer Naga / Logitech K400
      17. utegao sam malo jos kalkulator struje, evo v1.1

e sad dosao sam na jednu problematiku i isproveravao sam neke stvari, na mom strujomeru za domacinstvo se ocitavaju dve stvari VT i NT i sad kako oni znaju koji sam ja odnos potrosio VT naspram NT u odredjenoj boji tarife? interpoliraju ili sta? mislim, morali bi jer podataka nema...

da li to znaci da je bolje prebaciti se na jednotarifno merenje kad vec dodje na aproksimaciju ta potrosnja VT:NT po zelenoj, plavoj i crvenoj... aj ko ne ulazi u crvenu i nije toooliki problem ali ko ulazi, kako koj moj oni to odrede?
        Attached Files Attached Files
        Menjao -=crusader=- : 02.01.2019. u 13:42

Member Avatar korisnika StainlessFrenky
        Na forumu od
        Jul 2016
        Poruka
        1.234
        ^Gledaju odnos VT i NT i onda ti procentualno rasporede u zelenoj do 350kw itd.
        Recimo, ako imas podjednako potroseno u VT i NT onda imas u zelenoj po 175kw a ukoliko imas 70:30% onda imas u zelenoj 245:105kw itd.
        http://kalkulator.eps-snabdevanje.rs/kalkulator

Dvotarifno ti je isplatljivije dokle god koristis barem 20% struje u NT. Za mining koristis 33% sto znaci da je svakako isplaljivije.
        Menjao StainlessFrenky : 02.01.2019. u 23:46

Strana 23 od 23 PrvaPrva ... 131920212223

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •