Šta je novo?

Blackberry Mercury

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720


 
Poslednja izmena:
Ko bi rekao da tcl moze da napravi ovakav mob :)
 
Inace, jesam oslep'o ili je i vama prvi post prazan..? :D

Telefon haos, bomba. Samo se bojim da je prevelik (nevezano za dijagonalu ekrana) - mislim da je 15.5 - 16cm dug, a nije bas tanak. Sreca, nije mnogo sirok.

Jedva cekam full specs.

Moto Z + TapaTalk
 
Au kakav mob. Izgleda da ću da menjam passport ;)
 
Ovaj telefon sam priželjkivao odavno i maštao da će se pojaviti. John Chen je rekao da je ovo i zvanično poslednji BB telefon koji su dizajnirali u kompaniji i gde potpisuju softver u potpunosti. Resili su da odu u velikom stilu i mislim da je to TO! Šmek starih BB telefona, nadogradjen Classic, kućište u Priv fazonu, delovi oko kamera sa primesama Silver Passporta... Omaž jedne legende samom sebi... Remek delo za kraj!


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Zvanicno predstavljen - zvace se KeyNote.

U sustini je neki upper-midrange telefon, sa potencijalno strava kamerom (senzor kao u Pixelima), i ogromnom cenom - stvarno mislim da su preterali sto traze 600e za Snapdragon 625 i 3 GB RAM-a... Razumem ekskluzivu, tastaturu, brend, ali preterase ozbiljno.

Moto Z + TapaTalk
 
Bas... Cak su dimenzije super (dugacak ispod 15cm - dakle, kao 5.2 telefoni), ali cena... U startu su ga sahranili.

Moto Z + TapaTalk
 
Na delu ono sto ljudi vole da koriste kao argument na forumu. Da nisu stavili cenu 600 evra, ljudi bi mislili da je u pitanju jeftin i krsh telefon. Verovatno im se ne isplati da imaju poslednji hardver, vrhunske materijale i hardversku tastaturu za 600 evra. Da su to ugradili trazili bi 850 evra a onda bi bilo, vidi ove sto su prsli traze 850 za Blekberi. Za Galaksi moze, ali ne i za Blekberi.

Edit: Jedini potencijal za spas bivseg RIM lezi u nemogucem scenariju gde bi na kolenima molili Timotija Kuka da im dozvoli da budu prvi zvanicni iPhone partner koji bi pod patronazom Apple-a radio ultra skupe modele poput ovog sa Apple hardverom i softverom i BB sigurnosnim dodacima. To ne da bi imalo prodju u biznis svetu nego bi razvalilo. Ali Apple tu ne vidi interes i vole sve in house da imaju.
 
Poslednja izmena:
600e za snap 6xx, katanac u bravu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kad sam video sliku, podsetio me na Sony Ericsson P1i [emoji1]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Crni ogavni okvir oko ekrana (valjda ne odskače ovoliko u crnoj boji telefona) i Snapdragon 625 za 600e? Kako da ne.
 
S obzirom da sam i sam vlasnik BB Q10 (pre toga 9780 i 9900), došlo je vreme za zamenu.
Pomno pratih sve oko Mercury-ja/KeyONE-a, i mogu reći da je cena za mene poopriličan deal-breaker... lično sam se nadao (kao i dosta ljudi) da će cena sa trenutnim specifikacijama biti cca. 500 €, ali sa ovih 600 € se baš, baš premišljam... da ima 4 Gb RAM-a ne bih imao dilemu.
 
nista onda... cekalo se ovo, pa ce sad lepo da se kupi venice...
 
Pasce mu cena brzo. Isto je bilo sa Priv. Sad već može da se nađje za 300€. Do nove godine KeyOne ide na 400-430€


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ma i pre NG... Mada je kod nas pitanje dostupnosti uvek prisutno.

Moto Z + TapaTalk
 
polovan ili nov venice za 300 evra?
 
ja se i dalje nadam da će mu oboriti cenu odma' na izlasku, jer baš dosta ljudi kuka kako je cena previsoka :d
 
Da, sigurno ce ih poslusati. :D
 


Šteta što nije bolji hardver unutra ili bar cena do 400 evra.
 
ja sam definitivno resio, uzimam venice. ovo je ok, ali nije milion evra ok.
 
'pojavio' se i kod nas (kp), oko 620 €...
 
Da ima bar SD821 bio bi bolji fon nego Galaxy S8, bar što se mene tiče.

 
ja lično i nemam toliki problem sa slabijim procesorom, s obzirom da je battery-friendly, koliko sa manjkom RAM-a... ostalo ništa ne bih dirao... krastavac, Blackberry-involved, moraju negde da fejluju, ne može sve na mestu da bude :d

EDIT: kada se, otprilike, može očekivati pad cene?
 
Poslednja izmena:
Gore na klipu je Keyone? Tema Mercury? Ne pratim BB, ali ispada da je to isti telefon?
 
isti je fon, samo mu je zvaničnog krštenja, codename bio Mercury, a pre toga Rome
 
Nazad
Vrh Dno