Šta je novo?

Intel i5 4460 l Problem

Sefalex

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav ljudi, srećni praznici...

Ovako, imam problem sa navedenim procesorom. Radi sve odlično, pri velikom opterećenju u programima koje koristim za sebe i pri ostalim radnjama.

Problem nastaje kad se pokrene igrica, već godinama igram samo dve. Fsx i PES. Od pre neki dan, koju god da pokrenem imam sličnu situaciju. Dolazi do freezovanja, lagovanja.. otkoči malo pa nastavi da secka, opet se ukoči i onda nastavi da radi normalno minut - dva pa opet sve u krug.

Radilo je sve normalno do pre tri dana, još više me muči što je problem sve gori i gori od tada. Kako iznova pokrenem neku od igrica, sve više i više koči.

Proveravao sam temperaturu, normalna je oko 36℃, ne pregreva. U toku igre dok se navedeni problem dešava. Isto je i sa ostalim komponentama, sve ok. Proverio sam rad CPUa, dešava se da odjednom usage skoči na 100% i onda nastaje problem. Čim spusti nastavlja da radi normalno kapacitetom do 40%. Koristim i antimalware i anti virus koji nista nisu detektovali. Napomenuo bih i to da na skok rada procesora ne utiče nikakav .dll fajl ili neki drugi proces. Jednostavno skoči rad CPUa sam od sebe pa se vrati na normalan rad i tako u krug.

Konfiguracija:

Intel i5 4460 na 3.2
Asus H97 - Pro
8 GB Kingston HyperX na 1600
ATI Radeon 5500 HD Series 1 GB
Napajanje Corsair od 650W

Molim za pomoć, unapred zahvalan.
I izvinite na dužem postu...
 
Odakle znas da je do procesora?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To je najprije softverska greška. Makar se tako čini.

Poslato sa Huawei P8 lite
 
Po svemu sudeci poslednja stvar koja bi mogla biti problem je procesor.
 
Problem je pre softverske prirode,da nije neki skriven malware ili cpu miner...probaj sa malwarebytes i adwcleaner.
 
Odakle znas da je do procesora?

Zato što mi se to dešava kad CPU zabije u 100%, sve dok se ne spusti na normalan rad. Zbog toga sam stavio CPU. Svakako tražim razlog šta je direktan uzročnik tome...

To je najprije softverska greška. Makar se tako čini.

Pretpostavljam i ja da jeste, ali kakva? Jer nije samo sa jednom, već sa obe igrice. Sad sam instalirao i treću radi provere, isti problem.

Problem je pre softverske prirode,da nije neki skriven malware ili cpu miner...probaj sa malwarebytes i adwcleaner.

Probao sam pre postavljanja posta sa malwerbytesom, ništa nije našao. Sve 0. Koristim i Norton original koji ima više zaštita pored antiviruske ali i on ništa nije našao. Sad sam upravo instalirao AdwCleaner, našao je 202 threats, počistio i ništa. Sve isto. Instalirao sam i RogueKiller, koji je istog tipa. Po nekima čak i najbolji ali ni on nije pomogao. Da li iko ima predstavu šta bi moglo da bude i šta treba da se uradi?
 
Gremlini krastavac :),probaj sa resetom to jest vadjenjem baterije na par sekundi...
 
Kupi odvojenu grafičku, smanji detalje i rezoluciju u igrama...
 
Mogao da krenes od sveze instalacije windowsa za pocetak...
 
Gremlini krastavac :),probaj sa resetom to jest vadjenjem baterije na par sekundi...

Probao, ništa! :(

Kupi odvojenu grafičku, smanji detalje i rezoluciju u igrama...

Grafička odvojena, ATI Radeon HD 5000 Series (1GB, GDDR 5). Napisao sam lepo u prvom postu, nema potrebe za smanjenjem rezolucije i detalja. Jer to nije problem, zato što je radio najnormalnije bez ikakve mane do pre tri dana. Sa druge strane to nisu ni zahtevne igrice. Recommend za PES je i3 na 2,4 mhz, a ja imam i5 na 3,2 mhz, 2 GB rama a ja imam 8 GB. Grafika 4000 HD Series a meni je Radeon 5500. Čisto da ponovim komponente... I ne flešira pri vrhuncu rada ili obrade, već naizmenično kad mu dodje.

Mogao da krenes od sveze instalacije windowsa za pocetak...

U tome i jeste problem, što je svež. Samo mesec dana star windows kao i komponente sem grafičke koja je sa starijeg kompa, dakle nove... Radi perfektno, bez ikakvih problema. Koristim zaista zahtevne programe i pri maksimalnom opterećenju jednostavno sve lepo i savršeno radi bez ikakvog glitcha ili laga. Jedini problem se stvara kada se pokrene neka od igrica. Počistio sam sve moguće nepoželjno iz kompa, problem je i dalje tu. Da li je moguće da se javila neka nekompatibilnost izmedju grafike i cpu-a? I da problem jednostavno leži tu?
 
Sorry ucinilo mi se da si na integrusi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Auuu bajo moj.

Vidi, da je problem sa pregrevanjem procesora, video bi. Dakle, ako imaš alate za merenje temperature, a koliko vidim probao si sve, znao bi kada temperatura dostigne kritičnu. Al onda bi ti komp zakuco, počeo da pišti ili već nešto. I ne bi mogao da ga upališ dok se procesor malo ne ohladi. Mislim da sam negde pročitao da i5 mogu da istrpe do 60 i koji stepen.
Dakle, pregrevanje malo verovatno, a gotovo i da nije problem.

Interesuje me da li kada se zapuca igra, da li možeš da kombinacijom lalt+tab da se vratis u winodws? Da li kombinacijom alt+f4 možeš da isključiš igru?
Ako je to moguće i ako windows u tim situacijama radi, onda definitivno nije problem do procesora. Jer bi ti da je problem ubio ceo komp i samo hard restart bi pomogao.
Tražimo softverski problem u tom slučaju. Ako kažeš da si primetio da u tim situacijama procesor gori na 100%, znači da se neka aplikacija u pozadini učitava koja ga kolje i zbog toga koči. To može biti naprosto neka aplikacija koja je došla uz igru, ili nešto što si instalirao. Često može i antivirus da pobrljavi pogotovo ako dozvoliš gejming mod. Probaj da disejblujes antivirus i antispyware...pa probaj. Ako sve radi, znači da ti je antivirus problem....
 
Za pocetak instaliraj nov Windows kako bi otklonio mogucnost da je problem softverske prirode..
 
Nazad
Vrh Dno