Šta je novo?

Amd Radeon 7870 2gb OS Edition

Alenaki

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2016
Poruke
41
Poena
54
Zdravo svima, Imam dva problema oko ove graficke prvi je da mi lako dize temperaturu kada se racunar tek upali temp bude nekih 27 a kada pokrenem chrome koriscenje graficke skoci na 20% i odmah temperatura ide na 39 kao da neki program ili servis povuce procesor graficke nakon podizanja sistema ?
A drugi problem je ubacio sam ove poslednje drivere i od tad od dva ventilatora radi samo jedan kada postavim da rade na 100% onda se pale oba a cim vratim Na mojih standardnih 40% jedan se gasi DOk je pre radilo i na 40 oba Siguran sam da se zbog toga ne greje graficka tako da su ovo dva problema Jel zna neko kako da ih resim, Hvala unapred svima!
 
1. Normalne su ti temperature
2. Vrati stari drajver vidi kako ce onda da se ponasaju ventovi
 
Proveri rukom ventilatore kad su ugasena oba, zavrti ih i vidi pruzaju li isti otpor. Da li se mozda jedan cuje vise od drugog. Moguce je i da je fan kontoler zabagovao
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, Imam dva problema oko ove graficke prvi je da mi lako dize temperaturu kada se racunar tek upali temp bude nekih 27 a kada pokrenem chrome koriscenje graficke skoci na 20% i odmah temperatura ide na 39 kao da neki program ili servis povuce procesor graficke nakon podizanja sistema ?
A drugi problem je ubacio sam ove poslednje drivere i od tad od dva ventilatora radi samo jedan kada postavim da rade na 100% onda se pale oba a cim vratim Na mojih standardnih 40% jedan se gasi DOk je pre radilo i na 40 oba Siguran sam da se zbog toga ne greje graficka tako da su ovo dva problema Jel zna neko kako da ih resim, Hvala unapred svima!

To je i kod mene pocelo da se desava(pisao sam u temi R9 270x-jos uvek zadnji post u toj temi).Isto kada podesim da rade na 100% ,oba vrte ,cim se spusti na auto taj jedan(levi) se iskljuci.Ja nisam menjao nista,osim ako se win 10 nije sam azurirao,pa nesto zeznuo
 
Poslednja izmena:
pre će biti da je to u pitanjeu.
 
vent nije umrEo. temperature su ti normalne, ne diraj ništa.

to je najnormalnije ponašanje za ventilator...

Jok.. nije to normalno, imao sam 4 dualx 7870.
Posle nekih 9 meseci, na jednoj je to postalo ''normalno''. . odnosno, ovima u alti-ju je to bilo normalno... :d
 
Evo,probao nov sistem,menjao drajvere,vent nereaguje...Osim kada ga rucno postavim na 100%...Da li vredi reklamirati,ako je u pomenutoj firmi ovaj problem pod normalno?
 
probaj. budi fin, ali i extremno dosadan.
 
Drug je imao isti problem sa 270x, karta u garanciji ali na papiru 9500din jer je reparirana.

Posle mlacenja od vise od mesec ipo dana sa Altijem, nisu hteli da mu zamene iako se na WW sajtu u tom trenutku mogao kupiti identican takav dual-x ventilator za ~1000 din.

Na kraju su mu rekli povracaj novca ili nista, on uzeo 9500 i kupio drugu 270x polovnu, ovaj put ne dual-x i ne repariranu.

20 dana su ga ubedjivali da je takvo ponasanje venta normalno, morao je da pise email Sapphire-u da mu oni kazu da nije, on screen shot uradi i posalje altiju da bi tek onda prihvatili reklamaciju.

Bruka i sramota od servisa.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znaci predstoji mi ubedjivanje sa servisom...
 
Da li bi nesto znacilo menjati bios?
 
Ne pomazu biosi drajveri window si I ostale stvari kad je hardver problem. Naime, I jedan I drugi fan se napajaju preko istog voda tj sve zice su im zajednicke. Koliko napajanja dolazi na jedan identicno dolazi I na drugi vent. Razlika je sto jedan vent ima zicu vise koja predstavlja broj obrtaja. Prostudirao sam to kad mi se isto desilo. Porucio sa ibeja ventove I sve proradilo kao I ranije

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne pomazu biosi drajveri window si I ostale stvari kad je hardver problem. Naime, I jedan I drugi fan se napajaju preko istog voda tj sve zice su im zajednicke. Koliko napajanja dolazi na jedan identicno dolazi I na drugi vent. Razlika je sto jedan vent ima zicu vise koja predstavlja broj obrtaja. Prostudirao sam to kad mi se isto desilo. Porucio sa ibeja ventove I sve proradilo kao I ranije

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Koje ventilatore da uzmem(naručim) za ovu moju grafičku(ako ništa ne uradim sa reklamaciom)?
 
Pa brate trazi na ebay bas za tvoj model. Ja sam porucio neke izgledom su isti kao fabricki dual-x. Kad se malo bolje zagledas vidis da plastika nije ista itd. pa je verovatno kopija. Ali rade evo skoro godinu odlicno i nisu bucniji nista od fabrickih.
Ja imam jedan ispravan, ali bih ga ostavio za sebe ako mi opet rikne da ne cekam da stigne iz Kine.
 
Nazad
Vrh Dno