Šta je novo?

Aktivni zvucnici ili Hi-Fi za desktop?

oflogic_

Cenjen
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruke
9
Poena
151
Razmisljam vec neko vrijeme da unaprijedim audio na desktop racunaru, posto na njemu najvise i provodim vrijeme slusajuci muziku.

Prvo sam razmisljao o DAC + pojacalo + zvucnici, ali i najmanji bookshelf zvucnici mi izgledaju ogromno za sto i preblizu za usi. Sedeca varijanta koja mi se i vise svidjela DAC + manji aktivni zvucnici. Bacio sam oko na Adam a3x i pretezno se oducio za drugu varijantu.

Prije par noci drugar mi je rekao da cu se razocarati ako uzmem aktivne monitorske zvucnike. Argument mu je bio da je zvuk suvise flat, da se osjeti zamor nakon par sati slusanja i da zbog toga nisu pogodni za slusanje muzike.

Vasa iskustva?
 
Netačno. Hint - Dynaudio Xeo 2
 
Ovo je zaokruzen sistem koji bi meni odgovarao, ali out of my reach. :)
 
Obzirom da razmišljaš o višekomponentnom sistemu, dac+pojačalo+zvučnici, ovde upravo to dobiješ ali spakovano u malim desktop zvučnicima. Zvuk je san snova, a ispadne jeftinije nego kad bi kupovao odvojeno, osim ako ne pričamo o polovnim komponentama ranga, 100-200 eur/komponenta. Dakle, da se vratimo na suštinu, koliki je budžet?
 
Danas sam slusao a7x spojen na TV (nemam komentara), i nije da sam se bas odusevio. Definitivno bi to bolje zvucalo spojen na neki DAC. Zvuk je cist kako se i ocekuje, ali definitvino bi trebao i sub da se uzme.

Mozda je dobra varjanta da sacekam jos koji mjesec, da skupim za Dynaudio Xeo 2. All in one varijanta mi odgovara, ali sta bi se sada moglo uzeti za 800-900e, koliki mi je budzet?
 
Reci mi na cemu trenutno slusas muziku? Jesi razmisljao da nabudzis neke stalke za zvucnike pa da odaljis od stola?
 
Danas sam slusao a7x spojen na TV (nemam komentara), i nije da sam se bas odusevio. Definitivno bi to bolje zvucalo spojen na neki DAC. Zvuk je cist kako se i ocekuje, ali definitvino bi trebao i sub da se uzme.

Mozda je dobra varjanta da sacekam jos koji mjesec, da skupim za Dynaudio Xeo 2. All in one varijanta mi odgovara, ali sta bi se sada moglo uzeti za 800-900e, koliki mi je budzet?

Odeš kod domaćeg distributera za Dynaudio i dogovoriš popust za keš i izađe te tačno toliko koliko ti je budžet. Onda samo da odabereš digitalni kabl kojim ćeš da dovedes signal do kutija i milina.

I naravno pre kupovine obavezna slusna sesija da potvrdiš kako ti leži.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Adami su klasični monitoring zvučnici, dakle koriste se za produkciju tj kreiranje muzike i osnovne potrebe mixa u procesu kreiranja iste.

Ako tražiš zvučnike za slušanje, monitoring zvučnike zaobilazi ...

Pritom Adamova a serija je njihova najlošija serija, meni lično se ne sviđaju kako zvuče ... Imao sam njihovu P seriju koja se više ne proizvodi, koja je bila konkretno bolja. Takođe sam godinama radio na S seriji, ali tu već pričamo o preskupim zvučnicima od kojih se tako nešto i očekuje ...
 
Za 800 evra moze da bira sta ce od aktivnih zvucnika... Yamaha HS8, M-AUDIO
BX8 D2, Adam, Focal, Mackie... Da biras. A i pitanje je sta ti volis, a najbolje ces znati ako sam odes i cujes sta ti odgovara. Ako ti se svidja taj model Adama uzimaj i ne razmisljaj.

Evo malo i KRK-a
 
Poslednja izmena:
Kakav Adam, čovek hoće da uzme zvučnike za slušanje muzike ne za miksovanje i produkciju.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Uletio sam na forumu trazeci misljene, ali nisam krenuo od pocetka.

Provodim 8-9h ispred racunara zbog posla i na njemu slusam muzku. Sada imam neki 2.1 genius sitem koji je krs, ali i pored toga vise slusam muziku na njemu nego na ath-m50x + fiio e10k i pored tonu boljeg zvuka. Slusalice nakon 2h mi postaju neugodne za nosenje. Vrijeme je da se upgraduje zvuk.

Prvo na sta sam naletio na netu je Audioengine A2+. Nakon par procitanih review koji nisu bas bili blagonakoni, rijesio sam da udjem malo dublje u temu i dosao do sledecih zakljucaka (ako su pogresni slobodno me ispravite);

- Studiski monitori: Manjih dimenzija, nearfield, prednji bas portovi (ne bih morao da odvajam zvucnik od zida), ugradjena pojacala.
- Hi Fi: Slusanje s udaljenosti, bookshelf su i dalje velikih dimenzija, pozicioniranje zvucnika na stolu, trebaju pojacalo.

Odlucio sam se na pocetku na dvije varijante:

1. Marantz pm5005 + wharfedale diamond 220 + neki DAC = 750e
2. Adam a3x + neki DAC = 650e

Nakon jos malo citanja po netu, od hvaljenja studiskih monitora za slusanje muzike - do najvece greske u zivotu, nisam siguran u varijantu 2.

leksa mi bacio bubicu u glavi sa xeo 2, ali 1300e (koliko kostaju u CG) mi je u ovom trenutku nedostizno.
 
Uh, to je bas velika cena, ovde su mislim 1100, mislio sam da si iz Srbije. A zaboravi studijske monitore za svakodnevno dugotrajno slušanje muzike.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
+1
Monitori su za rad sa zvukom. Nisu prijatni za celodnevno slusanje.
 
A neki malo bolji mikro-sistem tipa Yamaha PianoCraft i sl? Konkretno MCR-N670.
 
Poslednja izmena:
Odes lepo do 4Audio-a (recimo). Kazes da imas skoro 1Ke i vidis sta mozes. Neka mozda Yamahica, omanji bookshelf. Cisto sklopis da vidis da li ti se nesto svidja. Svako voli drugacije da slusa muziku odnosno drugacije mu prija. Mozemo mi da te savetujemo sta smo mi slusali i sta se nama svidelo ali to ne mora da znaci da ce tebi da se svidi.
 
Javi sta si kupio :) Naravno kad kupis :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikad manje nisam uzivao u muzici nego kad sam poceo da je u slusam na monitorima u najvecoj meri. Ja bih monitore za hedonizam preskocio.
 
Da ne ostanem duzan... Poslije malo duze vremena i komplikacija uzeo sam kef x300a

Zvucnici nisu versatile kao neki drugi i to je mnogima deal breaker. Od analognih imputa ima samo AUX 3.5mm i USB za interni DAC. Interni DAC 24/96 je dobar, al ako zelite da nakacite neki drugi eksterni DAC problem je da ne mozete nikako da zaobidjete interni DAC.

Jedan od najvecih zamjerki je sto zvucnici nemaju subwoofer conncetion. Toliko je to nekog nerviralo u Holandiji da su cak napravili i biznis oko toga - https://www.sunaudio.com/products/kef-x300a-vm-with-subwoofer-output

To je zbog toga sto ovi zvucnici nisu bass bangers i to se donekle osjeti.

Sto se tice zvuka, stvarno je detaljan i glatak. Zvucnici meni cak bolje zvuce sto je muzika glasnija. U kucistu su dva AB pojacala - 50w za woofer i 20w za tweeter. Kvalitet izrade odlican, a dizajn meni fenomenalan. Preporucujem ove zvucnike za PC, za neke stvari pored PC-a potrazio bih nesto drugo.
 
Kako ne može da se zaobiđe interni DAC? Poveže se eksterni na taj AUX 3.5mm i to je to, ne?
 
Kod svih drugih da ali kod kef-a ne...

"You never avoid using the KEF's built-in DAC. The analog input in the KEF X300A is digitized by a WM8782 ADC, then processed by a DSP, then sent to the KEF's internal DAC (a PCM1754 in each speaker)"
 
I oni to zovu hi-fi...
 
sad je kasno ali možda bude od koristi nekome ko ima ili će imati istu muku :)

u Beogradu, u prodavnici na P, za €500 se nudi KLIPSCH R-15PM
monitori za slušanje, ne za produkciju
imaju i bluetooth kao i podršku za gramofon
takođe se mogu povezati na sabvufer (pretpostavljam da odlično rade sa R-115SW čija cena ne piše na sajtu spomenute prodavnice)

nisam imao prilike da ih čujem pa ne znam koliko su dobri u praksi
 
Не бих толико обраћао пажњу на тај детаљ, рецимо стари AR14 има скретницу на 1.3kHz а не мислим да звучи танко. Што не мора много да значи.
 
Nazad
Vrh Dno