Šta je novo?

Auto kamere

Jesi to glavom zavalio soferku ili je toliko pomereno celo auto da je i soferka pukla?
Sta si radio, cekao da skrenes levo a hajvan naleteo...?
Sam bio u kolima, niko povredjen... dobro je pa je ono auto iz suprotnog smera proslo...
 
Ne verujem da je glavom, čini mi se da je udarac prenet na levu stranu gde je puklo...
Inače desilo se i meni, stojim 2014 za NG na semaforu u Južnom bulevaru, crveno svetlo, i pijana *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* me odvalio pozadi. 1.4 izmerio i to posle 2h treznjenja, pošto mu je stric Zečević poslao batu iz Saj-a da ga sredi. Džaba priče džaba sve, pisana samo prekršajna...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sinoć isto u Sarajevskoj:
386b977fa0c711daf51a110114804d3e.jpg
6c1ac141dbae225ac2b2c55f175160f9.jpg
276b1338e748bcf709ffae9d3f4581b1.jpg
ecc48cb9404c0c1b29927987c011956d.jpg
c8c2864a710e13de6fb98417201267d0.jpg
 
@Zeha sve si tačno opisao :)
Nisam glavom udario...od siline udarca je pukla šoferka. Lik je išao poprilično brzo, a ne sećam se ni da je kočio. "Službeno lice" je u pitanju, bilo je svega, ne smem ni reći ovako javno. Uglavnom, kada sam im rekao da imam i snimak, pisali su ponovo izveštaj, mislim...
Kamera obavezna u sledećem autu, i prednja i zadnja.
03e9ae5bceaf6ceb7725d44ff5d0c182.jpg
5aa637d3aba95378ee77bffd648e3bf6.jpg
31d93c43daf6c98f28f6b917ff694fb3.jpg
6a0879f44c0a43f60a0fa989576524a4.jpg
21749f8e8d783d5b3d88d01e05509e41.jpg
c296a04762d30eef7576b82ce4469834.jpg
33d4cb1d51fa36a7fd543eb1ab22b4ea.jpg
86c112b3a544cb173bcf0e3f6b367b05.jpg


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesi to glavom zavalio soferku ili je toliko pomereno celo auto da je i soferka pukla?
Sta si radio, cekao da skrenes levo a hajvan naleteo...?
Sam bio u kolima, niko povredjen... dobro je pa je ono auto iz suprotnog smera proslo...

Neće biti da je glavom, kod ovakvih sudara auto je naglo gurnut napred dok putnici ostaju u mestu tj. nabijeni su u sedišta.
Pukotina nastaje u momentu udara, putnici još nisu ni shvatili šta se dešava, nego mene više čudi što se ni jedan airbag nije
aktivirao!
Edit, ah ok, sad mi je jasno, video slike, punto ni nema airbagove :D
 
Poslednja izmena:
Ok, sad se vratite na temu:
Auto kamere
 
Imao je vozacev airbag :)
Nego, razmatram sad par opcija:

1. VIOFO A129 Pro Duo
2. 70mai Dash Cam Pro i 70mai 1S za zadnju
3. VIOFO A119 V3 i 70mai 1S za zadnju

Svaki savet dobrodosao.
Kod moje Xiaomi YI smart mi se ne svidja sto nije nimalo diskretna. Kad prebacim na 60fps snimanje, snimak bude losiji. Ekran je po meni nepotreban.
 
Imam neku kinesku kameru bear il tako nesto i radila je normalno sa SD karticom koja je bila u njoj (od prethodnog vlasnika) i ja sam je zagubio i stavio od 32 gb neku kinesku i snima delimicno tj nece da presnimava. Pa sam ubacio neku "markiranu" od 8gb sto sam imao i ona snima ali nekad zapisti kamera kao da nema sd kartice...i presnimava normalno
Da li je kamera neispravna?
Da li je kartica lose formatirana? Probao sam vise opcija formatiranja.
Da li je brzina (klasa) kartice slaba? Inace koristio sam u telefonu tu kinesku bez problema, pise da je klasa 10 proveravao sam davno i bila je priblizno...
 
Poslednja izmena:
@Jedite kod Džoa - pogledaj na YT kanal tekmoan, ima tamo u starijim snimcima i par kamerica sa prednja+zadnja snimanjem.
@doggmania - sećaš li se koliko je bio kapacitet originalne kartice? ako je stara kamera moguće je da ne podržava velike ili brze kartice (savremenije). Ja sam imao jednu securety kamericu koja nije htela da radi sa karticama većim od 8GB, kad sam stavio 32GB tako je formatirala karticu da je čak i win. mogao samo 8GB da koristi iako je video da ima 32GB, jedva sam je vratio na normalu. Enivej možda ti to kamerica govori da je vreme za nešto novije, sa boljom slikom :D
 
Mislim da je bila 16 gb a u uputstvu za kameru pise da je do 32 gb, ona snima tih 32 gb i onda vise ne snima kad se napuni...I onda se ne presnimava vise i na kraju valjda postane necitljiva. A ova od 8 gb markirana pisti po nekad kao da ne snima.
 
Da li kamera ima neku opciju da formatira karticu?
 
Ne znam :) ja ubacim formatiranu i on sam napravi folder gde ce da ubacuje video.
 
Verovatno samo nevalja kartica,
Već vidim da ubacuje neke krš kartice koje mu stoje u fioci

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Imao je vozacev airbag :)
Nego, razmatram sad par opcija:

1. VIOFO A129 Pro Duo
2. 70mai Dash Cam Pro i 70mai 1S za zadnju
3. VIOFO A119 V3 i 70mai 1S za zadnju

Svaki savet dobrodosao.
Kod moje Xiaomi YI smart mi se ne svidja sto nije nimalo diskretna. Kad prebacim na 60fps snimanje, snimak bude losiji. Ekran je po meni nepotreban.

i mene ovo zanima, hvala za svaki predlog :)
 
Planiram kupovinu druge kamere za zadnje staklo. Pošto imam utičnicu za upaljač kod zadnjeg stuba, lakše mi je da sprovedem instalaciju dotle nego da vučem instalaciju skroz do prednje kamere, kao što je često slučaj sa dual kamera sistemima.
Minus je što imam trošak za drugu karticu, ali to je ujedno i plus jer ako slučajno crkne jedna kartica, gubim samo pola podataka.
 
Traćenje prostora na kartici. 4K rezolucija je daleko od mogućnosti optike na senzorima te veličine, i u objektivima te veličine, pa još ultraširokim.

Moja kamerica ima neki mod veći od 1080, ali je besmislen. Probao sam. Samo su mnogo veći fajlovi.

Mnogo više znači to da je kompresija slike na low (video quality HIGH).
 
Ljudi često smrtnu sa uma da dash cam be služi da zabeleži njihovu vožnju već za nedaj boze da se lakše rekonstruiše dogadjaja, a za to ne treba nikakav poseban kvalitet.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Izmene koje ću primeniti posle nedavnog udesa: kamerica ide i napred i nazad. Kupiti što kvalitetniju, koliko budžet dozvoli. Obavezno snimanje zvuka. Možda bih dodao i kameru sa gps modulom, za beleženje lokacija.

Što se tiče validnosti snimka...moj slučaj imate par postova unazad, u izveštaju naveli da nema povređenih i da ne mogu da utvrde ko je kriv!
Sutra treba da odnesem snimak u osnovno javno tužilaštvo, koji možda neće biti dokaz na sudu ali će da pomogne sastavljanju novog izveštaja kod sudije, posle ovog lošeg vica napisanog...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Gde mi živimo...
Javljaj obavezno dalji tok, i da li će se ikako uvažiti snimak .. Jesi li se konsultovao sa nekim parničnim advokatom?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Traćenje prostora na kartici. 4K rezolucija je daleko od mogućnosti optike na senzorima te veličine, i u objektivima te veličine, pa još ultraširokim.

Moja kamerica ima neki mod veći od 1080, ali je besmislen. Probao sam. Samo su mnogo veći fajlovi.

Mnogo više znači to da je kompresija slike na low (video quality HIGH).

Slazem se sa kolegom. Moja Xiaomi YI Smart ima opciju 2304x1296P30 [by ISP/Codec Interpolation], u prevodu nista...cak i losiji snimci budu. Takodje ima opcija snimanja 1920x1080P60fps ali sam vratio na 30fps, posto takodje kvalitet snimka bude losiji.
Pozitivne stvari su WiFi, pa mogu da skidam snimke na telefon preko wifi-ja, ne moram vaditi sd karticu.

@djurkash odmah sam nasao advokata, po njegovom savetu jedan od koraka je i da odnesem snimak direktno u tuzilastvo, gde sada treba da se uradi kompletan izvestaj
 
Vidi i sa medijima, da li je koji zainteresovan da dobije snimak, sa sve imenima pandura koji su obavili uviđaj. Ne kažem da bi bilo šta izmenilo, ali od suda ćeš teško dobiti ikakvu pravdu i naknadu...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Lako bih ja kupio kameru, ali da izvučem instalaciju zeznem garanciju i onda još da je skidam svaki dan da mi ne razbiju staklo da je maznu :( a pošto je retrovizor pun senzora šteta je i njega da skidam... :( saveti?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazalost nema varijante da se ne vidi sem fabrickih. I ja je nemam iz samo tog razloga sto ce neki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da mi razbije staklo zbog 30-50e kamere. Dolazimo u vreme radia onih sa plocicama kad su svi skidali plocice ne zbog radia nego zbog stakla.
 
Zna li ko da li ijedan auto koji se danas prodaje omogućava da se snimak sa fabrički ugrađene kamere za vožnju unazad, može beležiti na neku mem.karticu?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Te kamere obično snimaju ispod tablice, sve gledaju na dole, ne snimaju put iza. Možda na novom BMW 7, moguće da on može, mada je njemu daljinski ko mobilni telefon, parkiraš kola sa njim.
 
Meni nije jasno uopste zasto proizvodjaci kola ne stavljaju fabricki kamere za snimanje tokom voznje.
Evo imaju kamere za 360 stepeni gledanja prilikom parkiranja a nema fabrickih kamera za snimanje voznje...
Mada znajuci proizvodjace kola, to bi fabricki bilo minimum 1000e a onda mogu da se licno slikaju s tim.

Izmene koje ću primeniti posle nedavnog udesa: kamerica ide i napred i nazad. Kupiti što kvalitetniju, koliko budžet dozvoli. Obavezno snimanje zvuka. Možda bih dodao i kameru sa gps modulom, za beleženje lokacija.

Mislim da kamere sa GPS podulom beleze podatke tako da se vidi i kako ti vozis, tvoju brzinu paaaaa to moze biti dokaz i protiv tebe. ;)

Što se tiče validnosti snimka...moj slučaj imate par postova unazad, u izveštaju naveli da nema povređenih i da ne mogu da utvrde ko je kriv!
Sutra treba da odnesem snimak u osnovno javno tužilaštvo, koji možda neće biti dokaz na sudu ali će da pomogne sastavljanju novog izveštaja kod sudije, posle ovog lošeg vica napisanog...

Kriv je UVEK onaj sto udari od pozadi IZUZEV ako nije bilo nepotrebnog i iznenadnog kočenja, a to bas treba muke i nauke da se dokaze.
Onaj iza mora da drzi odstojanje da u slucaju potrebe moze zaustaviti kola a da ne udari ona ispred.
S obzirom na stetu koja je napravljena, odnosno na silinu udara od pozadi, svakome normalnom je jasno ko je kriv.
Da li je "sluzbeno lice" duvalo u Dreger?
 
Poslednja izmena:
Zeznuta je to tema, muž kupi ženi kola i onda krene premotavanje snimaka gde je bila. Teško da će oni to implementirati. Možda nekad ponude kao opciju.
 
Lako bih ja kupio kameru, ali da izvučem instalaciju zeznem garanciju i onda još da je skidam svaki dan da mi ne razbiju staklo da je maznu :( a pošto je retrovizor pun senzora šteta je i njega da skidam... :( saveti?

Ne gubiš garanciju, nemoj da te to obeshrabruje. Što se tiče diskretnosti, ima malih kamerica koje ne privlače toliko pažnju (kao npr. 70mai 1S).
 
Nazad
Vrh Dno