Šta je novo?

Auto kamere

Jel uzimao neko one retrovizore koji dolaze sa kamerom za napred i parking kamerom za nazad?
 
Tih 30 minuta je valjda ekstra, jer ove ostale bateriju koriste samo za standby I brzo pokretanje?!
 
Kakva je 70mai Pro kao parking kamera? Kako se aktivira snimanje i koliko efikasno moze da se koristi za snimanje steta nastalih na parkingu?
 
Nedavno je izašao update 1.06 za 70mai Pro kamericu. Nisam čitao changelog (video sam samo su dodali podešavanje dužine pojedinačnih video snimaka 1, 2, 3 minuta i konačno mogućnost isključivanja njihovog logoa sa snimka) ali definitivno su nešto promenili i oko načina rada parking kamere, za vikend mi je hvatala snimke koji su nastali skoro 24h nakon što sam ugasio auto.

EDIT - Izašao je i 1.0.7, ispravljaju neki bug sa nestajanjem watermark-a.
 
Poslednja izmena:
Planiram kupovinu 70mai kamere, još uvek se razmišljam da li pro ili lite model.
Zanimaju me iskustva u vezi GPS modula, doplaćivati za njega ili ne? I koliko je komplikovano provući kabl do upaljača?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Imam 70mai Pro sa GPS modulom. Da li vredi uzimati GPS modul? Po meni, ne vredi. Uzeo sam ga za slučaj da ikada budem imao potrebu da dokazujem GPS podacima (lokacija i brzina) da nisam kriv, inače ADAS funkcije su čist marketing - glupost.

Razlike između konkretnih modela u prilogu.
 

Prilozi

  • 70mai.jpg
    70mai.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 183
Otprilike sam i mislio da su ADAS funkcije marketing, a baš i nemam neku preveliku potrebu da na snimku vidim koordinate i brzinu.
Mada ko zna možda nekad zatreba.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kupim danas 70mai pro i oni pilićari iz oficijalne radnje ne daju nikakav kupon na nju, plus su danas vidim ukinuli select kupone a juče su postojali.
Sad trenutno ispada blizu 15 dolara jeftinija Lite kamerica ali nekako mi izgleda dosta lošija po snimcima sa YouTube-a.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Na AliExpress-u.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Izvinjavam se što pišem post za postom ali prošlo je dosta vremena.
Konačno sam juče namontirao 70mai dash cam pro, updateovao firmware na 1.0.7 verziju ali kad pustim snimke na kompu i dalje mi ne pokazuje koordinate i brzinu. Treba li nešto u podešavanjima kamere da podesim ili?
I da li je normalno da kamerici ekran ode u standby i ne vidi se ništa na njemu tokom snimanja? Sija zelena lampica regularno i snimci su na kartici ali ekran se probudi tek nakon klika na power taster.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pa sta ce ti ekran dok vozis?

meni je potpuno bez veze sto u opste ima ekran ako kamera vec ima wifi i punu kontrolu putem aplikacije i samim tim vise mogucnosti.
 
Pitam čisto informativno da znam da li je sve u redu, ili neki problem sa njom.
Svakako niti mogu da gledam u ekran jer je kamera iza retrovizora, a i suludo je tokom vožnje gledati naravno. Nego tek sam je postavio pa čisto da ispratim radi li kako treba pogledam poneki put.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
ja imam 70mai koja dolazi bez ekrana, ali mislim da se na svim tim kamerama po defaultu gasi ekran jer inace odvlaci paznju, tako da ako hoces da stalno radi potrazi opciju da bude stalno upaljen,
 
Ne treba mi da ostaje upaljen, nema potrebe. Samo još da utvrdim zbog čega mi nema koordinata i brzine na snimku iako sam instalirao novi firmware koji ima tu opciju.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Džaba firmware ako hardver ne podržava to ili ako moraš da uzmeš externi GPS prijemnik, pogledaj u uputstvu šta kaže za ova ili još brže na YT, nešto tipa "how to enable on video GPS and speed on XIAOMI XY (model kamere)"..
 
Imam GPS prijemnik, kupio sam i njega. Probaću prikazuje li u aplikaciji sa telefon i proguglaću šta se piše o tome.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
GPS koordinate i podaci o brzini su embedovani u sam video zapis, treba ti mali alat koji su rusi napravili za ekstrakciju ovih podataka iz video snimka. Uputstvo je u readme, posle toga se GPS podaci ponašaju kao fajl sa subtitlovima.

Okačio sam tool ako jоš nekome zatreba (ne mogu da nađem odakle sam ga skinuo, mislim da je 4pda.ru)
https://www5.zippyshare.com/v/rRvXWCxj/file.html

Proverio sam ga i na VirusTotal, nema virusa:
https://www.virustotal.com/gui/file...666375a2c7b4c26ef1816dece56cb42867d/detection
 
Aha, znači ja sam pogrešno informisan da nakon firmwarea 1.0.7 po defaultu treba da se vidi brzina i koordinate na snimku bez ikakvih podešavanja.
Hvala puno, probaću ovo sutra. Inače sam baš zadovoljan kamericom, jako zanimljiva stvar i može biti i prilično korisna.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Društvo, jedno pitanje vezano za 70mai. Kako mi se nekad desi, zbog prirode posla, da menjam vozilo na mesečnom nivou, koliko je lako prebaciti kameru, da li baza može da se skine posle lepljenja?
 
Ako je to 70mai sa elektrostatičkom nalepnicom ona se prebacuje bez problema
A ima i na AliExpressu da se kupi druga...

Ako je samolepiva to neće ići nikako

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ako na mesec dana menja auto onda mu se ne isplati ni jedna varijanta koja se lepi bez obzira na tip nalepnice, i one najbolje neće više držati dobro posle 3-4-5 odlepljivanja i ponovnih lepljenja pogotovo sad kad je hladno i šoferka bude vlažna isl. Najbolja opcija za te slučajeve je nosač sa sisaljkom, ne izgleda tako "neprimetno" kao kad se zalepi međutim ako treba skidati i stavljati kamericu često onda je to, rekao bi, jedini izbor.
 
Slažem se...


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Aha, znači ja sam pogrešno informisan da nakon firmwarea 1.0.7 po defaultu treba da se vidi brzina i koordinate na snimku bez ikakvih podešavanja.
Hvala puno, probaću ovo sutra. Inače sam baš zadovoljan kamericom, jako zanimljiva stvar i može biti i prilično korisna.

Jesi probao programčić?
 
Nisam još, nikako da sednem za komp. Činilo mi se komplikovano uputstvo pa nisam odmah probao :D
Prvo sam mislio da mi ne radi GPS modul kako treba, jer na ekranu tokom snimanja nemam podatke o brzini i koordinate a video sam na YouTube-u da neki imaju. Posle sam preko aplikacije pregledao snimke i video da radi kako treba.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno