»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 150

Tema: Auto kamere

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.039
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      3. Dižem malo stariju temu, ali evo, konačno sam kupio kameru. Ovaj model.

Obrni okreni, najoptimalniji je model da povezuje diskretnost, solidan kvalitet snimka i povoljnu cenu.
        Sve ostalo što se nudi, bar jedna od ove tri osobine im nedostaje.

Ova moja ima značajnu prednost nad drugima, jer kao backUP napajanje ima supercapacitor umesto neke ugrađene baterije. Baterije jako brzo propadnu usled toplote i čestog pali gasi. Kondenzator je praktično večan, a sasvim dovoljan da kamera zatvori fajl i regularno se isključi nakon što izgubi napajanje (što sam namestio da se desi nakon gašenja kola (tj. isključenjem kontakta)).

Ova moja ima i GPS, a dobije se i aplikacija za računar, u vidu video player-a koji u jednom prozoru pušta snimak sa kamere, a u drugi vuče Google mapu sa strelicom gde se u tom trenutku nalazite. Ima još i dijagram brzine, ubrzanja, G sile...

Mane, spolja gledano, nije baš da je jako jako diskretna (mogu misliti kakvi su onda drugi modeli, oni nediskretni ). Ja je ne vidim uopšte jer je iza retrovizora, suvozač je vidi malo, ali spolja gledano, ko zagleda, lepo će je videti. Ono što smanjuje diskretnost jeste što je objektiv veoma širokog vidnog polja, te kameru morate spustiti niže, i odmaknuti dalje levo ili desno od retrovizora da sam koren retrovizora ili ono senilo šoferke gore, ne uđu u kadar. Moj auto ima i senzor za brisače koji značajno povećava tu blind zonu oko korena retrovizora. Zato je cela kamera morala da ide ne malo desno i dole. I sada se malo deo retrovizora vidi u kadru, ali ne smeta preglenosti snimka.

Najdiskretnije zapravo, jesu one ugrađene u retrovozor, gde zapravo, svoj fabrički retrovizor zamenite nekim drugim sa ugrađenom kamerom. Ali moj auto ima onaj retrovizor što se sam zatamnjuje u slučaju dugačkih svetala odpozadi, pa nisam hteo da ga menjam.

Uz kamera paket sam dobio (kupio) nešto otprilike ovakvo. Svakako preporuka za sve koji planiraju ove kamere. Dobije se i napajanje "sa upaljača", ali je mnogo praktičnije sa ovim napajanjem. Kabel ne visi oko nogu, ne zauzima se utičnica i uopšte se ne vidi. Sve sam povezao na autoradio, na ACC potencijal koji se javlja davanjem kontakta. Tu iza radija se i nalazi ova kutijica za napajanje. Kabel je nevidljivo upakovan od radija, kroz A stub, pa kroz tapacirung tik iznad šoferke, sve bez skidanja bilo čega sem autoradija, i kasete za sitnice. Kod mene u kolima, to je 5-6 šrafova, i nekoliko žabica. Pola sata posla.

Bla.bla.bla... Za sada, jako sam zadovoljan. Još jedan glupi gadget koji u nekom momentu može biti koristan.

Kada budem dokon, možda stignem da slikam montažu i upload-ujem neki snimak na YT.
        Menjao NShappy : 24.03.2018. u 22:01

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        63
        Koristim prethodni model vise od godinu dana (mini 0805) i jako sam zadovoljan. Kamera je mala, prakticna, lako se montira a kvalitet slike je odlican. Kuciste sa gps senzorom je zalepljeno na soferku a kamera se samo navuce u konektor. Za sada nikakvih problema u radu kako leti na visokim temperaturama tako ni zimi.

Generalno je preporuka da se za kamere koriste "Endurance" SD kartice, kojih u to vreme nije bilo kod nas, pa sam je narucio preko Alli-a (neku SanDisk 32GB). Svakodnevno se snima, pise/brise bez greske. Loop traje oko 3 sata. Kamera sama brise stare file-ove novim. Jedino je baterija crkla skroz tako da ne moze vise da radi bez napajanja ni jednu sekundu. Sa druge strane ukoliko se nasilno iskljuci da napajanja, video zapis ostaje uvek do poslednje sekunde zapisan.

Kupio sam je preko GearBest-a. Kostala je oko 60-ak evra.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.039
      6. Moja mašina
      7. Eh da, kartice...

Ja sam uzeo ovu.
        Baš to što mikka kaže. Preporučene za non stop video monitoring. Ne znam dal' je samo štampa na njoj, ili je stvarno nešto drugačija od običnih mem.kartica, ali trebalo bi da bude večna. Pogotovo što nam kamera u kolima ne radi 24/7.

Mikka što spominje, da mu je baterija crkla, to je prednost supercapacitor-a umesto neke, bilo kakve baterije. Kondenzator bi trebalo da ima značajno duži vek od obične baterije, u praksi, lifetime. Mana mu je veoma mali kapacitet, praktično, dovoljan je za samo 10-15 sekundi rada, da se kamera regularno isključi.

Member Avatar korisnika hektor2
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        4.233
      9. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600 - LC power lc-cc-120
        • MoBo: MSI B450 Gaming Plus
        • RAM: 16GB DDR4 - 3000MHz
        • VGA: Msi GTX 1060/6gb Gaming X
        • MON: ViewSonic 27" :D
        • HDD: WD 0.64TB + 2TB Samsung+256 SSD+3TB hdd
        • OPT: Izbaceno odavno
        • Case: LC Power + Antec 700w
        • SND: Integra :)
        • LAP: Sony i7
        • Ostalo: Samsung nx3000, Panasonic GX80, Sony A5000, Mi Max 2, Mi Mix 2, OrangePi
      10. Ja bas nesto nisam mnogo razmisljao kada sam kupovao kameru za auto. Jedino mi je bilo presudno da bude sto jeftinija. Uzeo sam neku od 18$ i radi brate za sve pare. Cak i baterija, posle par godina, izdrzi jos minut posle gasenja auta. Slika je skroz ok, cak i nocu, tako da jednostavno ne vidim poentu uzimanja kamere za 70-100$.
        Naravno da ova od 18$ ima nedostataka. Loop recording ne radi, pa svakih dve nedelje rucno formatizujem karticu. Vreme i datum se rasteluju svaki put kada ostane bez struje, ali za 18$ je odlicna. Cak moze i da se koristi kao PC kamera.

Member Avatar korisnika kiza
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        679
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2700K CM Hyper212+
        • MoBo: Asus P8Z68-V/Gen3
        • RAM: 2x4GB 1600MHz Exceleram White Sark
        • VGA: ASUS HD7770-DC-1GD5-V2
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Kingston 240GB UV400, Seagate 2TB, WD 2TB
        • OPT: Asus DRW-20B1ST
        • Case: Thermaltake Chaser A71 & CFT GPE-600S
        • SND: Intel HD Audio, Altec Lansing 251
        • LAP: DELL Latitude E6400
        • TV: LG 42LA660S
        • Ostalo: Hauppauge WinTV-HVR-4000, Microsoft Wireless Laser Desktop 6000, Linksys EA6400
      13. Dižem temu iz polumrtvih
        Da li je neko kupovao u skorije vreme auto-kameru i koju?
        Kakva su iskustva sa Yi (Xiaomi) kamerama, npr. Yi 70mai ili Yi smart dash cam?
        Sem standardnog snimanja u vožnji, da li i koje kamere snimaju i dešavanja oko automobila na parkingu (senzor pokreta)?
        Da, voleo bih da kamera bude što manjih dimenzija.
        Napredak kroz tehniku

Newcomers Avatar korisnika R1A1
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        147
        Ево да се укључим у тему из земље у којој су камере "обавезан" детаљ у аутомобилима. Живим у Русији и овде су камере чак и обавезне ако желите да "истерате" правду и добијете новац од осигурања.
        Понуда је огромна у разним варијантама, почев од обичне камере до уређаја који обједињује навигацију, камеру и радар детектор.
        Ја сам купио одвојено камеру а одвојено радар детектор корејска марка Sho Me. E сад, да ли је то бренд за руско тржиште или међународни, нисам проверавао. Читајући разне коментаре корисника, овај бренд је у врху по односу цена/квалитет.
        У последње време, актуелни су унутрашњи ретровизори са уграђеном камером, навигацијом и радар детектором. Ако некоме буде требала нека конкретна информација, могу је потражити на руским форумима пошто Руси воле да пишу одзиве о сваком уређају.
        Ја одавно, пре куповине неког уређаја, обавезно прочитам коментаре корисника и онда доносим одлуку о куповини.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.039
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: kiza Pogledaj poruku
        Dižem temu iz polumrtvih
        Da li je neko kupovao u skorije vreme auto-kameru i koju?
        Kakva su iskustva sa Yi (Xiaomi) kamerama, npr. Yi 70mai ili Yi smart dash cam?
        Sem standardnog snimanja u vožnji, da li i koje kamere snimaju i dešavanja oko automobila na parkingu (senzor pokreta)?
        Da, voleo bih da kamera bude što manjih dimenzija.
        Nije se mnogo promenila situacija. Isčitaj temu u nazad, nemamo puno strana. Dat je i link ka dva sajta koji se bave baš samo dash car kamerama.
        https://dashboardcamerareviews.com/
        https://dashcamtalk.com/

Bio je i neki treći, ne mogu da ga iskopam...

Ali i dalje važi da je bitno da je kamera mala, da ne privlači pažnju i ne zaklanja pogled. Poenta je da kameru staviš i zaboraviš. Ako se kači vakuum gumom na sred šoferke, gubi se smisao.

Taj Yi Smart Dash deluje da je glomazna varijanta. 70mai ide na samo staklo, pa možda zauzima manje mesta.

Pregledaj na dva linkovana sajta šta kažu. Ono kada sam ja gledao, Mini 0806 je bio prst u pekmez. Sada ima sličnih, ali bez displeja (što snižava cenu i smanjuje kameru) a sa WiFi (sve sa njome radiš telefonom) koje su dobra opcija ako želiš diskretnost i nisku cenu.

Ja i dalje kao obavezan feature preporučujem ovakvo napajanje. Postavlja se iza radija, poveže na ACC potencijal, i tada kameru zaista možete da zaboravite. Snimanje kreće kada date kontakt a prestaje kada ugasite auto. Može se povezati i da je kamera stalno na stand by, da počne snimanje par minuta ako se detektuje udarac, ili da krene stalno da snima kada se da kontakt.

Member Avatar korisnika MegaSkot
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        2.905
      19. Moja mašina
        • Ostalo: Lenovo ThinkPad P50
      20. Imam Yi cam 1080 60fps, za 50e, odlična.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro

Moderator Avatar korisnika Corvus Corax
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        9.797
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-2500K 3.3GHz + CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus IV Gene-Z Gen3
        • RAM: Patriot G2 1600MHz 4x4GB
        • VGA: XFX Radeon RX580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5
        • MON: LG 29WK500-P 29" UltraWide 2K
        • HDD: SSD Patriot Blast 240GB SATA3 + HDD WD Green 1TB SATA2
        • OPT: Sony Optiarc DVD-RW AD-7240S
        • Case: Thermaltake Element S + OCZ ModXStream 600W
        • LAP: Dell Inspiron 7559 MS Signature Edition
        • TV: Skyworth 49E3200 49" FHD
        • Ostalo: Mionix Naos QG, PS4 Pro + PSVR, NAS (GA-E350N WIN8 + 4GB RAM + Raidmax 300W + WD 3TB+4TB)
      23. Ukoliko je budžet do $100, ima li išta bolje od 70mai ili Yi Smart Dash? Ako se uzme u obzir odnos uloženo-dobijeno.
        Menjao Corvus Corax : 07.08.2019. u 18:47
        -. . ...- . .-. -- --- .-. . .-.-.-

Member Avatar korisnika Xepoj87
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        873
      25. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K @4.6Ghz, Noctua NH-D15
        • MoBo: Gigabyte z270x Gaming K5
        • RAM: 16GB 3000Mhz Kingston HyperX Predator
        • VGA: MSI RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
        • MON: LG 55B8PLA
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
        • Case: Cooler Master COSMOS 1000
        • SND: Creative Sound Blaster Z / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55B8PLA
        • Ostalo: Mis: Logitech G900 Podloga: Razer Vespula Tastatura: Logitech K800
      26. Pogledaj Mini kamere, Mini 0805, 0806 ili 0807, sta ti odgovara po ceni...ja vec par godina imam 0805, ja mislim i super je, ne vidis je iza retrovizora.
        Kvalitet snimka bi trebao da je bolji od Xiaomi-ja.

Ako hoces najbolji kvalitet snimka, bez da kosta 500+ eura, a jos i da imas dual camera setup, najbolja je Viofo A129 Duo, ali je i cena jaca.
        https://www.aliexpress.com/item/32883947702.html
        Ima i mogucnost da se dokupi adapter, poveze na akumulator i da kamera non stop snima.
        Moze naravno svaka da se poveze direkt na akumulator, ali adapter sluzi da meri napon i da iskljuci kameru ako oseti da je napon krenuo da opada, da ti ne bi ispraznila akumulator ako radi nedelju, 2 bez paljenja auta recimo.
        To je moja sledeca kupovina.
        Zapravo, hteo sam ove nedelje bas da je porucim(model sa 2 kamere i gps-om), ali s obzirom da sam oboleo u glavu i otisao do Metro-a da kupim sijalicu i potrosio 100e, morace da saceka.

Edit:
        Gledam sada, ima je u vise varijanti, pa i samo solo front.
        https://www.aliexpress.com/item/3290...7f42569cBIji4z

111 USD ti je tacno oko 100e, trenutno 99e.

I da se razumemo, nisam to ja smislio da je ta najbolja, nego sam odgledao par sati review-ova po netu, gde je vecina ljudi doslo do tog zakljucka.
        Menjao Xepoj87 : 07.08.2019. u 19:05

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.259
        Može li nekako da se izbegne varijanta sa kablom? Da li uopšte postoji neka kamera tipa: uključim kad hoću da snimam, sa punjivom baterijom ili da se sama puni kao telefon npr. ili baterija od DSLR aparata, i tome sl.?

Meni se ne rastura tapacirung kod novog auta, niti bih voleo da mi neki priučeni majstor nešto "budži". Želeo bih da izbegnem ovu varijantu:

Click image for larger version. 

Name:	how-to-connect-a-dashboard-cameras-power-adapter.jpg 
Views:	188 
Size:	123,4 KB 
ID:	273117

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.039
      29. Moja mašina
      30. Kod sebe sam ugradio kameru, kabel se uopšte na vidi, a ništa nisam rasturao, osim vađenja radija, koji se lako vadi. Uglavnom je i predviđen da se nekako izvadi.

Newcomers Avatar korisnika R1A1
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        147
        Citat Citiram korisnika: old_bookmaker Pogledaj poruku
        Može li nekako da se izbegne varijanta sa kablom? Da li uopšte postoji neka kamera tipa: uključim kad hoću da snimam, sa punjivom baterijom ili da se sama puni kao telefon npr. ili baterija od DSLR aparata, i tome sl.?

Meni se ne rastura tapacirung kod novog auta, niti bih voleo da mi neki priučeni majstor nešto "budži". Želeo bih da izbegnem ovu varijantu:

Name:	how-to-connect-a-dashboard-cameras-power-adapter.jpg 
Views:	188 
Size:	123,4 KB 
ID:	273117
        Koliko znam, sve kamere imaju unutrašnju bateriju ali malog kapaciteta. Jedno od rešenja je korišćenje rezervnog akumulatora za telefone?

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.259
        Ne znam, nisam našao to što mi treba.

Nešto tipa, otkačiš kameru i odneseš kući na punjač. Ne mora samo baterija, već cela kamerica. Verovatno nema ili je preskupo ako ima. Pada mi na pamet GoPro ali, cena

Kod mene nema radia koji može da se lako rasturi, a i ne rastura mi se nov auto (kao što rekoh). To otprilike ovako izgleda ubutra:

Name:	8.jpeg 
Views:	146 
Size:	34,4 KB 
ID:	273118

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.310
      34. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      35. Što bi rasturao tapacirung? Kabal se sakriva iza tapacirunga, dobiješ obično mali plastični alat i to ide lako. Takođe nećeš ga vezati na upaljač direkt već možeš i na slobodni osigurač. Tako jke bilo kod mene na ProCeedu.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Strana 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •