Šta je novo?

Auto kamere

Nema opcije Rotate u aplikaciji, a sa spustanjem kamere opet ne bih nista dobio jer bi opet snimala ili policu ili nebo, samo vise neba jer bi snimala iz donjeg ugla.
 
Gledao sam sada neke 70 mai kamere i cini mi se da sve imaju bateriju, a ne kondenzator. Kolika je opasnost da usled velike toplote (auto parkiran direktno na suncu leti na velikim temperaturama) ta baterija eksplodira/zapali se?
Mozda da ipak dam 130 evra za viofo A129 sa kondenzatorom radi mirnijeg sna? :D
 
Pozdrav.
Kakva su iskustva ljudi koji duze imaju 70mai pro +? Takodje me interesuje za sta sluzi onaj hardwer kit sto ljudi uzimaju uz nju?
U principu, dvoumim se izmedju te i Garmin mini 2 pa mi treba vise detalja
 
Hardwire kit sluzi da omogući snimanje kamere u parking modu.
Kamera u tom modu pravi time lapse snimak i to je interesantna specifičnost ove kamere.
Taj kit mora da se kupi original nema zamenski, i ako se nude razne opcije koje ne rade.

Ne znam šta drugo te zanima, lepo snima radi, slika je odlična
 
Hteo BiH da sa starog automobila prebacim auto kameru na drugi. Da li je to moguće? Pošto je taj nosač zalepljen za onu provodinu nalepnicu koja je zalepljena na soferci?
 
Pozdrav svima, stiže mi nov auto. Rešio sam da ugradim auto kameru, pa mi treba savet od vas. Razmišljam se između
Mio Mi Vue J85 ADAS
i
70MAI a800s
Ili neku treću po preporuci.
Može li pomoć ili iskustvo nekog od članova sa ovim modelima.
Takođe me interesuje ako želim snimanje na parkingu da namestim, alat koji se koristi za povezivanje, da li ugrožava garanciju automobila?
I da li neko ima iskustva, kako se to odražava na trajanje akumulatora?
I na kraju, ko ih ugrađuje na teritoriji BG, poželjno NBG.
Ako već postoje odgovori na moja pitanja, molim vas da me uputite gde da ih pronađem.

 
Poslednja izmena:
Predlaže mi čovek da uzmem:
Hikvision AE-DC2015-B1 ili Hikvision AE-DC5013-F6 Pro HD (pogledajte zakačene pdf sa specifikacijama)
Koliko mogu da vidim ove kamere nemaju ekran?
Sta je bitno kod kamere?
Ja nesto rezonujem da je bitan ugao snimanja, sto sire hvata to bolje, bitan je i kvalitet slike (snimka) kako danju tako i nocu...
Sta je jos bitno ako se pretpostavi da ce kamera raditi (dovoljno kvalitetna da ne crkava vec radi dugo i u okviru spec.)?

Treba mi da dobro snima napred i da se vidi jasno na snimku desavanje, danju i nocu.
Sta jos valja a da nije skupo (a sta je to skupo u stvari...?) i natrpano nepotrebnim elementima?

Kakve su:
70mai A500
70mai Pro Plus+

Ima li potrebe za 70mai 4K A800S ili 70mai 4K A810 ?
Ima li potrebe za 4k kamerama, jesu li 2k kamere sasvim ok ili je dovoljno i 1k ?

Kad govorimo o "zadnjim" kamerama (onim sto snimaju saobraćaj iza vozila), da li one imaju neku svrhu, da li su zaista potrebne, koliko mogu biti korisne ?

Koje su "dobre" velicine (širine) uglova u kojima kamere snimaju?

Ko dobro postavlja 70mai kamere u BG, NBG i blizini...?
Da li je problem postaviti prednju i zadnju kameru i naponski komplet za 24h snimanje (kad je parkirano auto)?
Da li ce se svaki elektricar snaci s postvljanjem svega ovog?
Ima li neka falinka ili problem u vezi rada, update fw ili nesto slicno u vezi ovih 70mai kamera?

Ima li jos neka valjana kamera ili komplet prednje i zadnje kamere?
 

Prilozi

  • 7833 ae-dc5013-f6_pro_datasheet (1) (1).pdf
    174.2 KB · Pregleda: 3
  • Hikvision AE-DC2015-B1.pdf
    1.2 MB · Pregleda: 5
  • Hikvision AE-DC5013-F6 Pro HD.pdf
    174.2 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Onaj ko ti odgovori na SVA pitanja koja si postavio u ovom postu, dobija automatski VIP status
 
@Zeha

sad vidim da se nekako izgubio tekst koji sam kucao

*Koliko je ekran potreban na kameri ako radi wifi i pregled se moze obaviti s telefona?
Bas nimalo nije potreban osim za neka podesavanja koja ces mozda cackati prvi put i vise nikad, sve drugo je lakse preko telefona.

*Koliko prostora na šofersajbi pokriva i zaklanja 70mai pro + kod tebe?
Jako, malo, kamerica sa displejom je bukvalno iste velicine kao i stara 70mai koja je bez displeja>
na slikama izgleda veca nego sto jeste.

*Moze fotka spolja i iz kabine sa vozackog mesta?
Ubacicu naknadno
*Koliko retrovozoru smeta kamera (kod tebe) i treba li je spustati odvec nisko zbog retrovizora?
ne smeta ni malo. Staru kamericu sam drzao u gornjem desnom cosku kod suvozaca. Ovu novu drzim iznad retrovizora (ne ispod) sa vozaceve strane. na taj nacin je potpuno neprimetna ali su tesko dostupni dugmici koje i onako ne koristim nikad.

*Da li si osposobio kameru za snimanje u parking modu?
i jesam i nisam.... Za pravi parking mod je potreban originalni xioami hardwire kit koji je oko 20eur sto je bezobrazno skupo, ali definitivno mora originalni da bi u parking modu dobio time lapse.
ja sam kupio OBD napajanje koje kosta 2.5$ i sa tim dobio da nakon gasenja auta kamera snima jos 20 min desavanja oko auta.
iskreno nikada mi to nije ni trebalo, ali za 2.5$...mislim da vredi ali to nije ono sto bi dobio sa originalnim kitom.

*Koliko ima smisla snimati kabinu i koliko moze biti korisno snimati sa zadnjeg prozora dogadjanje iza kola?
Ako se bavis prevozom putnika, ima smisla snimati kabinu, ako se ne bavis, onda je bolje snimati pozadi.
udarali su me sigurno 5-6 puta odpozadi, zadnji put pre nedelju dana.

*Jesi sam postavljao kameru ili si isao autoelektricaru i sl. specijlcima?
u principu ti elektricar treba samo ako ces ugradjivati hardwire kit jer on vuce struju preko osiguraca.
po defaultu se kamere napajaju iz USB preko upaljaca, ili ova opcija iz OBD porta i to mozes sve sam.
Kamere imaju uglavnom mikro USB konektor ili USB-C a kabl je sasvim dovoljno dugacak za vecinu putnickih vozila.

*Ove 70mai se hvale godinama na forumu, pomenu se i jos neke dobre, one 4K mi se cine kao preterivanje (a ne mora biti ). skuplje su 4K od 70mai pro + ili 70mai A500...
Skoro sve kamere sada imaju 4k, iskreno mislim da je preterivanje i da je 1080p sasvim OK, ali to dodje sada kao neki standard pa vise i ne gledam.
Najbiotnije da ima sirok ugao i dobar snimak nocu i na suncu zbog odbljesaka, tu je 70mai jako dobar.

*Predlaže mi čovek da uzmem:
Hikvision AE-DC2015-B1 ili Hikvision AE-DC5013-F6 Pro HD (pogledajte zakačene pdf sa specifikacijama)

Predlaze ti da uzmes ono sto ima i sto je njemu dostupno.
ja sam isto razmatrao hikvision pisao sam tri strane ranije da mi je pored 70mai bio u izboru bio redom, ddpai, imou, 360 i tek na kraju hikvision
a 70mai sam uzeo zato je je bila odmah lokalno dostupna a i jednostavno kada se sve sabere najvise nudi.

*Da li ce se svaki elektricar snaci s postvljanjem svega ovog?
Bez ikakvih problema.

*Ima li neka falinka ili problem u vezi rada, update fw ili nesto slicno u vezi ovih 70mai kamera?
Desilo mi se da nakon apdejta moram ponovo da izvrsim inicijalno podesavanje kamere.

jedina stvar koji mi delimicno nedostaje na ovoj kameri je voice command i nije mi jasno zasto toga nema na pro+ verziji kamere
 
Onaj ko ti odgovori na SVA pitanja koja si postavio u ovom postu, dobija automatski VIP status
I ovo zasluzuje ViP status. :)
 
Ovako kod mene izgleda A800S koju toplo preporucujem (sa ekranom je i sa vozacevog mesta je uopste ne vidim od retrovizora).
1000037782.jpg
1000037781.jpg
1000037780.jpg

Hardwire kit ti nece mnogo pomoci, ako planiras da koristis parking mod, pogotovo ako auto nije u garazi. U teoriji to radi, u praksi vise stete nego koristi.

Preporuka za ugradnju - Zedex na Banovom Brdu, cak i oni imaju neke Neoline kamerice koje valja pogledati.

Zadnja kamera ima smisla, ako ti je zadnje staklo fabricki zatamnjeno. Ali u praksi, ko te udari sa zadnje strane, kriv je, snimak ti tu treba jedino, ako pobegne u rikverc :)

Ako je naknadno zatamnjeno staklo vise od 50%, zadnja kamera nema nikakvu funkciju, uvece pogotovo.
 
@BozicBata
Stavio si kameru potpuno isto kao i ja, samo sto sam je ja stavio sa leve strane da mi se ne bi video taj kabl od napajanja.
I nisam koristio electrostatic sticker da bi mogao da je zalepim u zoni crnih tackica, rekao bih da bi i tebi isto tako odgovaralo.
 
Kamera treba da stoji u zoni koju brišu brisači, inače je slika dobra samo kada ne pada kiša ili sneg.
 
Hardwire kit ti nece mnogo pomoci, ako planiras da koristis parking mod, pogotovo ako auto nije u garazi. U teoriji to radi, u praksi vise stete nego koristi.
Objasni molim te...
"Hardwire kit", to je ovak komplet za stalno napajanje kamere, sto se doplaćuje 20-ak evra?
Zašto neće valjati za parking mod, zasto veća šteta od koristi i kakve veze ima dal je u garaži ili na otvorenom parkingu?

Passat? :)

Ali u praksi, ko te udari sa zadnje strane, kriv je, snimak ti tu treba jedino, ako pobegne u rikverc

Upravo je ovo moje razmisljanje, za sta ce mi zadnja kamera...
Ako ja idem u rikverc i udarim u nekog ja sam kriv i ja cu stati i razresiti spor.
Ako mene bilo ko od pozadi udari on je kriv ma sta bilo sem da sam ja bezrazulozno, nenadano i naglo kocio.
Postoje neki granicni slucajevi koji mi padaju na pamet ali to da se desi, bolje da se ne desi...
Naravno i ožičenje do pozadi je jedan od razloga za izbegavanje zadnje kamere za snimanje... :)
 
Poslednja izmena:
Da, hardwire kit je za neprekidno napajanje i obicno je setovan da se napajanje iskljuci kada napon na acu dostigne neki threshold. Oslanjati se na kinesko parcence elektronike, da ce stvarno da radi kako treba i da nece da isprazni acu je po meni kocka.

Sto se parking moda tice, ako je auto parkiran napolju, detektuje se svaki pokret grane, lisca itd, dobices brdo beskorisnih snimaka i kada dodje do necega sto stvarno treba da se snimi, nece biti napajanja jer se istrosilo na gluposti. Probao sam sve moguce opcije i ni jedna nije zadovoljavajuca. Jedino sto nisam probao je nabavka LiFePo4 power banka, kod nas ih nema, a inace su jako skupi. Kapiram da bi jedino to imalo nekog efekta.

Ozicenje za zadnju kameru nije problem, jako se lako provuce uz kedere i nebo i ne ostecuje se nista.

BTW na fotkama jeste Passat B8 :)
 
Postavka ožičenja za zadnju kameru je problem na hatchback i karavan vozilima.

Gledao ja sa 100 strana na Megan karavan, i ne videh ni jedan jednostavan način. Ili da se rasklapaju zadnja vrata, ili da veliko parce kabela visi.
 
Da, hardwire kit je za neprekidno napajanje i obicno je setovan da se napajanje iskljuci kada napon na acu dostigne neki threshold. Oslanjati se na kinesko parcence elektronike, da ce stvarno da radi kako treba i da nece da isprazni acu je po meni kocka.

Sto se parking moda tice, ako je auto parkiran napolju, detektuje se svaki pokret grane, lisca itd, dobices brdo beskorisnih snimaka i kada dodje do necega sto stvarno treba da se snimi, nece biti napajanja jer se istrosilo na gluposti. Probao sam sve moguce opcije i ni jedna nije zadovoljavajuca. Jedino sto nisam probao je nabavka LiFePo4 power banka, kod nas ih nema, a inace su jako skupi. Kapiram da bi jedino to imalo nekog efekta.

Ozicenje za zadnju kameru nije problem, jako se lako provuce uz kedere i nebo i ne ostecuje se nista.

BTW na fotkama jeste Passat B8 :)
Kod mene na kameri nema detekcije na lišće, granje, već na udarac u auto. Inače imam hardwire kit (na drugom autu već) i za sad nisam imao nikakvih problema.
 
Kod mene na kameri nema detekcije na lišće, granje, već na udarac u auto. Inače imam hardwire kit (na drugom autu već) i za sad nisam imao nikakvih problema.
Kamera 70mai m500. Priključeno sve na hardwire kit (korektno i tačno, od strane majstora. Mada ne može se tu nešto mnogo ni pogrešiti). Lično veoma loše iskustvo sa parking modom, odnosno timelaps-om koji kamera snima kada nema detekcije udarca.
U početku sam bio zadovoljan, a onda se desilo to (doduše posle mirovanja kola od 2 puna dana), da se akumulator ispraznio i da se nije mogao auto startovati.Kit je trebao da odradi posao i prekine napajanje u određenom momentu, da se ne dođe u situaciju da auto ne može da se startuje. Akumulator je bio skroz mrtav. Čak ni posle "punjenja" nije mogao da startuje auto.
Kako sam stavio novi akumulator, tako sam softverski isključio timelaps i parking mod.
Čak sam kod majstora merio nakon toga, potrošnja sa uključenim parking modom i timelapsom je dosta veća u odnosu na to kad su isključeni modovi, naravno dok auto neradi. To ne bi bio problem da hardwire kit radi svoj posao kako treba i prekida napajanje na nekoj kritičnoj tački.
Sad, da li bi se sve to tako izdešavalo da je sasvim nov akumulator bio u pitanju, ne znam, a nešto nisam ni voljan da to testiram.
Uglavnom, to je moje iskustvo, pa možda nekom bude koristilo.
 
Dosta vam je to lose iskustvo....
to jednom da se desi presedne i kamera i snimanje.

Onda ispada da je moje resenje sa OBD napajanjem puno bolje...
parkiras, snima nakon gasenja jos 20min pa se ugasi sama, u praksi ti i treba tih 20 min....
a ne kosta skoro nista (2.5$) i na prekidac mozes da je vratis na default
 
Koja je bolja A800S ili A810?
Zasto je 6-7e jeftinija A810 od A800S ?
Da li je bolji snimak na ove dve 4K kamere u odnosu na Pro Plus?
75e ili 135e, vredi li dati skoro duplo vise, da li je bolji snimak, bolja u mraku, na suncu...?
 
Ja sam se naoštrio da uzmem 70mai A810...

Ako je 64GB mem. kakrica sasvim dovoljno za FullHD snimke, sta je dovoljno za 4K snimke?

Da li A810 ima glasovne komande ?

Gledam snimke 810 i 800S pa mi se cini da je slika lepsa, prirodnija na 800S, nema neku patinu, izmaglicu i pink ton kao na 810 ali se reg tablica drasticno jasnije vidi sa 810 kada je tablica osvetljena farovima.
Kakav je vaš utisak, mišljenje...?

Dakle kameru ukljuciti, odnosno da elektricas spoji na upaljač, negde iza, odnosno unutar komandne table da se zice ne vide i da kamera radi samo snimanje kad je upaljen auto?

VAŽNO PITANJE, šta je sa kolima koja imaju pali/gasi sistem, da li kamera snima kad se kola ugase u koloni, na semaforu i sl. situaciji kad vozimo al start/stop sitem ukolima (najveca glupost u 98% situacija) ugasi kola?
 
VAŽNO PITANJE, šta je sa kolima koja imaju pali/gasi sistem, da li kamera snima kad se kola ugase u koloni, na semaforu i sl. situaciji kad vozimo al start/stop sitem ukolima (najveca glupost u 98% situacija) ugasi kola?
Kamera radi (ima napona u utičnici upaljača) dok je ključ na kontakt položaju. Kada se motor "ugasi" (preko start-stop sistema) i dalje ima napona, jer kako bi alternator inače ponovo startovao motor (otpuštanjem kočnice-dodavanjem gasa). Opet to zavisi i do modela automobila (ovo napisano je za Citroen).
 
U mene noviji B8 (kog mazim i pazim i namestam svako "perce")... :)
B8 nema ključ, samo daljinski, startuje se na dugme kad je kljuc u autu...

Cemu tacno sluzi el.stat. folija na koju se lepi nosac kamere?
Da li se u slucaju potrebe el.stat. folija moze skinuti i opet ista vratiti na drugo mesto? (nebitno sto ih ima kupiti na aliju)
Bolje veca folija (kontam veca povrsina pa ce golje da prione) ili nema veze ili ipak ima veze sa tezinom kamere?
 
Folija služi da bi se bolje zalepila kamera i da ne bi dolazilo do odlepljivanja. Obično jednom kada se skine to je to, stavlja se druga.
- Za full HD je sasvim dovoljno 64GB, a za 4K svakako 128GB. Ja stavljam na 2K i 64GB je sasvim okej. Imaš "posebne" kartice za dash cam. Obično mogu više upisa da istrpe od obične.
Zadnje kamere koje dolaze u kompletu su obično dosta lošije i nije moguće raspoznati tablice ako se vozilo kreće.
 
Naprotiv, folija služi da bi se lakše kamera uklonila bez tragova a ne da bi bolje držala.

Uz kameru dobiješ 3M dvostruko lepljivu traku i elektrostatic foliju.

Traka ide na nosač kamere, folija na staklo.

Folija služi da se 3M traka ne bi lepila direktno na staklo i kad skines foliju staklo je čisto jer folija nema lepak.

Folija može i da se premesti ako si pedantan i ne hvatas je prstima i ne lepis na nešto prljavo.

Može da se koristi i samo 3M traka ali to ako hoćeš skinuti mora da se koristi Fen, jer ona vrlo jako drži.

Ja sam montirao samo sa 3M trakom jer folija ne može da drži u zoni sa crnim tačkicama kod retrovizora a ja sam baš tu želeo da stoji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno