Šta je novo?

Auto kamere

I meni se kamera se ukljucuje i iskljucuje kada dajem ili iskljucujem kontakt,mora da sam uzeo napajanje sa kontakt brave ili sa nekog osiguraca koji reaguje na kontakt bravu.
 
CarDash kamera bi i trebalo tako da radi. Na kontakt.

Postoje opcije i da snimaju stalno, i na parkingu, ali ne znam baš svrhu toga?!?
Troši akumulator, kartica neće dugo izdržati, a verovantoća da vam neko napravi štetu spreda nije velika.
 
Koja je po vama bolja kupovina, vredi li vise Viofo a119 od Xiaomi 70 mai? Koja je razlika?
 
Koji konkretno modeli i po kojoj ceni? Koristio sam viofo a119 v2 i 70mai pro, pa za njih mogu da ti kažem iz prve ruke.
 
Pa recimo ta dva uporedi.
I koliko je bolji 70mai a800?
I zanima me podrzivost kartice na tom,negde procitam da je max 64gb, a negde da moze i 128gb.
 
viofo a119 v2- nema bateriju, ne mora da se skida nikad osim kad prebacuješ snimke; ima lako dostupno veliko dugme kojim sačuvaš snimak od prepisivanja. na 128GB karticu staje oko 12h vožnje. Nisam kačio na "hardwire kit" pa nisam ni koristio parking mod, čini mi se da ima. Koristio sam je oko 2 godine.

70mai pro - ima bateriju, ne bi trebalo da se ostavlja u automobilu koji stoji na jakom suncu ili na debelom minusu; ima wifi i uglavnom reaguje na glasovne komande osim kad ne reaguje, što ume da se desi. Ima 4 ista dugmića koja ni posle godinu dana korišćenja nisam upotrebio u toku vožnje. Na 64GB staje oko 3 i po sata snimaka. Parking mod radi bez kačenja na akumulator ali do sada nije uhvatio nijedan upotrebljiv snimak, uglavnom se uključi kad neko sa strane lupi auto vratima. ADAS mi je neupotrebljiv i nepotreban.

Kvalitet snimka je blago na strani 70mai pro. Glavna stvar koja olakšava korišćenje je wifi + aplikacija za telefon i to bih gledao da ima svaka sledeća kamera ako budem kupovao. Takođe je bolje da što manje štrči, tj. da je kao ove dve priljubljena uz šoferku i da može da se montira iza retrovizora.
 
Uzeo sam Kinesko njesra i razocarao se... pa bolji snimak je imao Sharp GX10i telefon od pre 17 godina...

Odlucio sam da koristim za putovanje mobilni(Mi Note 10 lite) pa me zanima da li znate da li negde. ima i gde da pogledam verziju za Android kamere
DASH CAM TRAVEL ali da je full verzija?
Moze i neka druga ali mi treba GPS da snima i rutu putovanja. Neki predlog, sugestija?
Kupovina kamere vise nije opcija.
Nekoliko sam probao ali su sve sa play store free koliko mogu biti, mora da ima negde unlocked verzija?
Da li sa nekom od njih postoji mogucnost da preko mapa deo ekrana koristi za navigaciju a veci deo ekrana snimanje i kako ide sto se. tice fajlova? Ja bi 1080p jer imam 65GB interne memorije i 3x 64GB mini sd kartica.
Unaored hvala...
 
Car dvr kamere ne sluze za snimanje putovanja, to je vec mnogo puta ponovljeno.
Takodje mobilni telefon nije narocito upotrebljiv za snimanje putovanja, tebi treba akciona kamera sa gps-om
 
Car dvr kamere ne sluze za snimanje putovanja, to je vec mnogo puta ponovljeno.
Takodje mobilni telefon nije narocito upotrebljiv za snimanje putovanja, tebi treba akciona kamera sa gps-om
Jutros sam probao sa telefonom i vrh snima, akcionu sam kupio Kinesku, kao sto rekoh i telefonom zaista 1080p a sa. tom akcionom juce... sacuvaj Boze... 30fps,zrnasto sve, ne daj Boze.
Sad mi je kasno za kupovinu kamere a i nemam para za GoPro.
Ako moze pomoc za te Android aplikacije ili konkretno tu koju trazim.... 🙌
 
Uzeo sam Kinesko njesra i razocarao se... pa bolji snimak je imao Sharp GX10i telefon od pre 17 godina...

Odlucio sam da koristim za putovanje mobilni(Mi Note 10 lite) pa me zanima da li znate da li negde. ima i gde da pogledam verziju za Android kamere
DASH CAM TRAVEL ali da je full verzija?
Moze i neka druga ali mi treba GPS da snima i rutu putovanja. Neki predlog, sugestija?
Kupovina kamere vise nije opcija.
Nekoliko sam probao ali su sve sa play store free koliko mogu biti, mora da ima negde unlocked verzija?
Da li sa nekom od njih postoji mogucnost da preko mapa deo ekrana koristi za navigaciju a veci deo ekrana snimanje i kako ide sto se. tice fajlova? Ja bi 1080p jer imam 65GB interne memorije i 3x 64GB mini sd kartica.
Unaored hvala...
Koju kinesku kameru si uzeo?
 
"kineska" je prilicno neodredjen pojam
Mi note 10 lite je takodje kineski.
 
Koju kinesku kameru si uzeo?

Taj model. Samo nema ni imena...
Definitivno razocaran kvalitetom videa, moj telefon too snima uz aplikaciju. Ovde je sve na 30fps,bilo koji format a sto veca rezolucija vise zrna na snimku na tv, koliko para toliko i muzike ali bi bar da nesto uspem pa zato trazim fon dodatnu aplikaciju.
 
Dobro, pise na njoj RICH :D Makar si je platio samo 20 EUR :D Ali to je to, uglavnom za kvalitet i cena.
Ja se premisljam izmedju ove Xiaomi kamere i Garmin kamera za automobile.
 
Za 20eur nikako nije ni mogao da kupi nešto što valja.
 
Jutros sam probao sa telefonom i vrh snima, akcionu sam kupio Kinesku, kao sto rekoh i telefonom zaista 1080p a sa. tom akcionom juce... sacuvaj Boze... 30fps,zrnasto sve, ne daj Boze.
Šta zaista želiš da snimaš?!?

Saobraćaj za ne daj bože potrebe pred policijom ili na sudu, ili ono, želiš da imaš lepe turističke zapise svojih putovanja i lepih krajeva?
Za prvu namenu ti zaista treba car dash kamera. Telefon to ne može da zameni iz nekoliko razloga. Spominjano je par strana ranije.

Za snimanje putovanja za druge potrebe, e tu već telefon može da posluži.

Ali ova tema bi pre trebalo da služi baš za car dash kamere. 99% priče je o njima.
Za snimanje putovanja iz kola, bolje je otvoriri novu temu tamo negde u video zapisi ili foto i video oprema.
 
Šta zaista želiš da snimaš?!?



Za snimanje putovanja za druge potrebe, e tu već telefon može da posluži.
Upravo za tu namenu!
Nisam otvarao da ne gusim tamo zbog 2-3 posta ali dobro...
....
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa da, ok, car dash kamere nisu time namenjene.
 
Može li se Xiaomi Mijia 1s podesiti da snima duži video a ne od 2 minuta? Gledao sam u opcijama ali nema podešavanja ili ja ne nađoh
 
Kakvog su kvaliteta MIO MIVUE kamere? Vidim da ih ima od 10-20.000 dinara, zavisno od modela... Možda najinteresantniji mi je model 812.
 
Neka preporuka za Dash Cam i Reverse Cam koja bi radila na novu Opel Insigniu a u smislu da mogu snimke da pregledam na displayu Opela.

Ako nema takve, koju kvalitetnu kameru da naručim za naprijed i nazad. Cijena neka bude do 100injak evrića.
 

Taj model. Samo nema ni imena...
Definitivno razocaran kvalitetom videa, moj telefon too snima uz aplikaciju. Ovde je sve na 30fps,bilo koji format a sto veca rezolucija vise zrna na snimku na tv, koliko para toliko i muzike ali bi bar da nesto uspem pa zato trazim fon dodatnu aplikaciju.
Imas li negde shareovan snimak, bas me zanima koliko je lose jer je jeftina
 
Imas li negde shareovan snimak, bas me zanima koliko je lose jer je jeftina
Dan ili noc?
😂
Moram prebaciti na laptop pa upload, videcu u toku dana da okacim pa ti prosledim link?Snimak celog puta ka moru i nazad ce biti samo kad izbacim nepottebne delove, pauze(zavoravio da ugasim itd...) kada se vratim sa mora.
 
Da li mogu na usb port(nalazi mi se u kaseti povezan sa android dvd u kolima) da razdelnikom povezem i kameru i da mi u isto vreme radi muzika? Jel ima dovoljno snage usb port za to? Jer ne bih da povezujem na auto punjac da mi strce kablovi i punjac..
Hvala
 
Treba ti USB hub. Ima ih i za 1000-1500din.

Ali niko ti sa sigurnošću (i bez probe) ne može reći da li će Android uređaj iz kola napajati, a zatim i prepoznati i uspešno raditi sa dva različita uređaja nakačena preko USB hub-a.

edit:
Khm, čekaj, kamera treba samo da se napaja iz tog Android uređaja, ne i da komunicira sa njime?!? A paralelno sa njom, USB flash sa muzikom, Android "svira" sa flasha?
Sama usb fleška je veoma mali potrošač, a ni kamera nije veliki, te snaga USB-a na Androidu neće biti problem.
Problem može biti što će Android hteti da priča sa kamerom, kamera će prepoznati da je zakačena za neki računar, te je pitanje kako će se ponašati, i da li će kamera početi da snima.
Sve u svemu, moraš probati.
 
Poslednja izmena:
Probacu pa cu videti. Da potrebna mi je samo kao napajanje,ne da komuniciram sa njom.
Ostaje mi ili to. Ili kod nekog elektricara ili negde da ga spojim direktno na struju iz auta, jer kao sto rekoh ne zelim da mi se napaja preko auto punjaca dole..
 
Nazad
Vrh Dno