Šta je novo?

Auto kamere

Pitanje za korisnike 70mai pro kamere,da li moze da se skida sa soferke (naravno na soferci bi ostajao gps modul) i da se posle vraca nazad?
Auto mi cesto ostaje napolju pa ne bih da mi neko obija auto ili lomi soferku da bi ukrao kameru.
 
Ne vjerujem da će ti neko za auto kameru dirati auto. Kod mene je na staklu 2 godine.
Druga je priča sa akcionim kamerama.
 
Ne isplati im se da obijaju auto zbog toga, nego će da obiju zbog nečeg vrednijeg, a pokupiće i nju. Stoje mi kamere u dva auta nekih 10-ak god. i nikad nije bilo problema. Jeftini i matori automobili, pa ni kamera ne može da bude skupa. :D
 
Pa i meni je jeftin i mator auto stim pre se i lako obija a mislim se ako neko vidi kameru onda mu je i lako da je ukrade.
 
Da li ovlasceni servisi pristaju da ugrade? Cisto da bas ne bi isao kabel po sred soferke.
 
U BMWu znam da da.
 
Kabel samo zavuci ispod obloge na krovu. Posle ga spusti niz A stub, samo obrati pažnju da ne prekriješ vazdušni jastuk u vrhu A stuba.
Pozdrav
 
GearBest pokazuje 2-3$.
 
Super, puno hvala! GPS modul dodaje svega $10 na cenu. Pretpostavljam da je preporuka uyeti i GPS, nešto ovako? Sa GPS, i bez kartice je $69,99
 
Ne isplati im se da obijaju auto zbog toga, nego će da obiju zbog nečeg vrednijeg, a pokupiće i nju. Stoje mi kamere u dva auta nekih 10-ak god. i nikad nije bilo problema. Jeftini i matori automobili, pa ni kamera ne može da bude skupa. :D

Zavisi, kod mene ispred zgrade neki klinac razbio stakla na desetak automobila, uglavnom zadnja sajbna je bila u pitanju i prednja. Razbije staklo i ukrade glupost, jednom komsiji ukrao plasticni kalem za kablove, koji kosta 1800din. Cekao je 2 meseca da mu stigne staklo iz uvoza.

Meni je takodje lupio u staklo jedne veceri i odmah se aktivirao alarm. Video sam ga sa prozora, ali odmah je pobegao. Nije uspeo da razbije staklo jer je ispupceno ka spolja i dosta debelo. Posle toga nije vise lupao stakla.
Ocigledno da ih je bas briga koliku ce kome stetu napraviti da bi se okoristio za neku mizernu svotu. U kolima ne treba ostavljati nista vredno, a to sto ti je star auto nema veze, mozda nekom zatreba i za delove.
A desilo se jednom ispred vrata moje firme, kolega zaboravio novcanik u kolima. Nov i skup auto, naiso neko, ciglom razbio staklo i odneo novcanik. Bio prazan, samo dokumenti i malo sitnine, ali je cekao i taj mesec dana staklo iz Nemacke, a i trcao da vadi nova dokumenta...
 
Pitanje za korisnike 70mai pro kamere,da li moze da se skida sa soferke (naravno na soferci bi ostajao gps modul) i da se posle vraca nazad?
Auto mi cesto ostaje napolju pa ne bih da mi neko obija auto ili lomi soferku da bi ukrao kameru.

Moze naravno da se skida, pogledaj video, na 2min i 20" :
https://www.youtube.com/watch?v=lVDYOxO6hrE&app=desktop

i meni se po karakteristikama svidja ta kamerica, ali mislim da joj je mana sto ne moze da se okrece u stranu, na primer da snima samo sa jedne strane vozila.
 
Pre neko vece su mi obili 27 godina starog Forda. Ukrali su mi solidan Alpine DVD player na izvlacenje, a pokupili su i punjac za mobilne telefone i tako te sitnice. Inace kameru sam drzao u kolima,ali sam bas to vece je izvadio da prebacim snimke nakon ko zna koliko meseci.

Problem je sto je kamera pobrljala (prestigio Road Runner585) pa sad moram da kupim drugu. Malo sam nestrpljiv a i nesto mi se ne daje za DOD 4K u ovom trenutku te sam naisao na ovo: https://www.truecam.com/truecam-car-cameras/truecam-a5-pro-wifi/

Ima li ko iskustva? Meni se dopada ta Wifi opcija da bi mogao da skidam snimke lako na headunit. Ima i MIO, ali kada sam procitao koliko im je aplikacija bagovita, rekoh da probam nesto drugo
 
gpetar - Hteo sam da ti posaljem privatnu poruku ali ti je pun inbox.
 
Čak i da ne odnesu kolika je verovatnoća da će kamera uveče/noću uspeti da snimi bilo šta korisno ako odluče da obiju auto a ne uzmu kameru!
 
Koja vam je prosecna brzina transfera fajla sa kamere na telefon preko wifi konekcije?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
3.5 do 4 MB/s sa 70mai Pro.
 
Da li neko ima iskustva sa MIO MIVUE J60 kamerom? Vidim da je na popustu u G, pa mi deluje interesantno?
Hvala.

 
Šta je trenutno best buy od autokamera?
Da li neko ima iskustva sa kamerama u formi retrovizora (stavlja se preko postojećog retrovizora)?
Video sam da prodaju takvu kameru firme Xiaomi.
 
Neki best buy su 70mai u više verzija.
Tu su takođe i ove iz Mini 08xx serije.
 
Ja da uzimam, uzeo bih onu bez displeja, 70mai mini.

Najdiskretnija je i najmanje smeta. Sva setovanja su telefonom, a snimke ćeš svakako negde skinuti pa gledati.

70mai serijui ne mož' sada pohvatati, ima previše verzija. Ali uglavnom, sve su dobre.
 
Ekran na kameri nicemu i ne sluzi i onako se ne koristi, a i GPS je totalno nepotrebna stvar.
Ali recimo jako zgodna je kontrola glasom, tako da bi ja opet uzeo najobicniji 70mai.
 
Zašto misliš da je GPS beskoristan?
Bez obzira što se na snimku vidi gde je napravljen, zar nije zgodno da imaš lokaciju uz zapis? Jedino ako drastično utiče na cenu ili ne može jednostavno da se izvuče sa snimka.
 
Nekako mi je lakse prikazati snimak kada se ne vidi moja brzina, ne bi zeleo da dodjem u situaciju da mi snimak sluzi kao dokaz a onda da se povede pitanje moje brzine kretanja.

Ocigledni video dokazi su sasvim dovoljni.

kad bi to moglo da se ukloni prema potrebi onda bi bilo u redu, ali posto ne moze ja to ne bi koristio, osim ako mislite da vi nikada ne prekoracujete brzinu.
Lokacija ne smeta ali ona uvek ide uz brzinu, a ta kamera svakako ne sluzi za snimanje putovanja :)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Kod mene na Mini 8060, prikaz brzine na snimku može da se isključi.
Da, nezgodno bi bilo da se na snimku vidi naša brzina, ako nije bila u skladu sa propisima.
Mada, veštačenjem se iz video snimka može naknadno izračunati brzina i bez GPS-a.

GPS log je poseban fajl, pa posle iz njega može da se izvadi nešto ako je potrebno.
 
Ja imam kameru retrovizor. Uzeo sam je na ali expressu, kači se na ogledalo. Displej je celom duzinom retrovizora, podeljen na 2 dela, na jednom se vidi ono ispred, a druga polovina je rezervisana za rikverc kameru. Displej se gasi nakon 10,30,60 sekundi od starta automobila i ostaje samo ogledalo. Kada se parkiras prebacivanjem u rikverc na menjaču automatski se pali displej i pokazuje celom duzinom rikverc kameru sa linijama za parking.
Odlicna stvar. Ja sam platio svoju oko 50e.
Mana,nocu nema onog zatamljenje kao na običnom retrovizoru, da se pomeri ona ručica na sredini pa zatamni ogledalo, pa ako je neko duze vreme blizu vas a ima led kineska svetla ume da smeta odsjaj.
 

Prilozi

  • -132106790509082532.jpg
    -132106790509082532.jpg
    263.8 KB · Pregleda: 29
Nazad
Vrh Dno