Šta je novo?

Auto kamere

Nemam jer nemam kameru, u 101 mi se ni ne stavlja nešto :D gledano sa pravne strane vam govorim, isti je princip kao pri ulasku u objekat obezbeđen video nadzorom gde je jasno istaknuto postojanje istog.

Viđao sam te nalepnice kod nekih taksista, štampaju se bela slova na providnu foliju nalepnicu, veličine nekih 10 sa 6 cm, zalepiš napred i pozadi, negde na šoferku da ti ne smeta dok voziš, a da bude uočljivo kad ti lice priđe na 2 metra od auta. Normalno, svaki kritičan trenutak treba da se odvija u fokusu kamere, dovoljno blizu vozila da bi se ta nalepnica mogla uočiti od strane drugog lica, ili eventualnim veštačenjem kasnije (ukoliko se na sudu povede polemika oko neovlašćenog snimanja) utvrditi da je nalepnica bila u vidokrugu, da je dovoljno uočljiva i da je lice MORALO da je uoči i usvoji. Kao što je to slučaj sa ulaznim vratima u prodavnicama... Iako niste videli, MORALI ste videti jer je jasno istaknuto.
U slučaju kad imate nalepnicu, smanjujete verovatnoću na minimum da će vam neki tamo sudija, tumač pozitivno pravnih propisa, presuditi za neovlašćeno snimanje.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Aha, ovo je dakle kako ti zamišljaš da to funkcioniše. Ok poyy ;)
 
Ljudi, za situaciju gde neko kreće da se obračuna sa vama, prosta nalepnica "vozilo je pod video nadzorom" u vodu baca sve tužbe za neovlašćeno snimanje.

jes, ali bi pogresio definiciji nadzora, video nadzor se smatra nadgledanjem tj. u ovom slucaju snimanja iz vozila 24h dnevno, a ne samo kada se koristi u saobracaju. Onda bi trebao koristiti "vozilo je pod video nadzorom tokom korišćenja u saobraćaju" ili tako nesto :p... osim ako imas kamere i sistem koji ti omogucava snimanje iz vozila 24h :).
 
Poslednja izmena:
Vidi kod nas to nije jasno definisano u zakonu, barem sto se vozila tiče, ali kao što rekoh, tumačenje pozitivnih pravnih propisa je kod nas diskutabilno.

Cubis, moja poslednja rečenica u postu sve govori.

Zezam krizu: može i tako, bolja je bilo kakva nalepnica u tu svrhu nego ikakva. Sa nalepnicom imaš kakvu takvu preventivnu, a i represivnu zaštitu od gorenavedenih situacija.

Kada kamere u vozilima postanu masovno zastupljene, pojaviće se i propisi.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za ikakvim nalepnicama . Svako ima pravo da snima put i sve sto se na njemu nalazi sa kamerom u kolima.
PRavo je jasno u tom delu. Sto nije zabranjeno - to je dozvoljeno.
Ko god misli dugarcije, nek javi mesto i vreme docicu da ga snimim sa kamerom u kolima i dacu mu svoje podatke i snimak pa nek pokrene tuzbu ;)
 
Poslednja izmena:
Pre par nedelja sam bio na trening - obuci u ZG za novi Peugeot 3008, on kao i automobili drugih proizvodjaca, novijeg datuma, poseduje i po nekoliko kamera.
1. parking napred
2. parking pozadi; Kod Citroen C4 Picassa cak i jos po jedna u svakom retrovizoru zarad stvaranja slike oko auta..
3. Kamera za raspoznavanje znakova i pracenje linija.
.. pa se na konto toga potegla prica o tzv. black box-ovima za automobile, koliko ste samo puta culi ``zbog neutvrdjenih razloga (presao u kontra smer, sleteo s puta, upao u reku, jezero, a nazalost bez prezivelih da objasne sta se desilo), a ponekad su uzrok toga neke druge osobe (vozaci, pesaci) , tako da kamera u autu, kolko god da neki po Evropi zaziru od nje, postaje neminovnost, na ovaj ili onaj nacin i verujem da ce i nase osiguravajuce kuce uskoro poceti da daju ozbiljne povlastice ljudima koji ih imaju u svojim kolima, ali verovatno cekaju zakon koji ce to detaljno regulisati, ovako kako je sad, tesko da ce se prihvatiti toga jer nikom nista nije jasno...
 
A nasi zakonodavci su inace bas poznati po brzom usvajanju i implementiranju zakona.
 
Pre par nedelja sam bio na trening - obuci u ZG za novi Peugeot 3008, on kao i automobili drugih proizvodjaca, novijeg datuma, poseduje i po nekoliko kamera.
1. parking napred
2. parking pozadi; Kod Citroen C4 Picassa cak i jos po jedna u svakom retrovizoru zarad stvaranja slike oko auta..
3. Kamera za raspoznavanje znakova i pracenje linija.
.. pa se na konto toga potegla prica o tzv. black box-ovima za automobile, koliko ste samo puta culi ``zbog neutvrdjenih razloga (presao u kontra smer, sleteo s puta, upao u reku, jezero, a nazalost bez prezivelih da objasne sta se desilo), a ponekad su uzrok toga neke druge osobe (vozaci, pesaci) , tako da kamera u autu, kolko god da neki po Evropi zaziru od nje, postaje neminovnost, na ovaj ili onaj nacin i verujem da ce i nase osiguravajuce kuce uskoro poceti da daju ozbiljne povlastice ljudima koji ih imaju u svojim kolima, ali verovatno cekaju zakon koji ce to detaljno regulisati, ovako kako je sad, tesko da ce se prihvatiti toga jer nikom nista nije jasno...

"Blackboxevi" u kolima odavno postoje, kao i alati za njihovo očitavanje, pre svega u USA. Da ne bude zabune, snimaju se parametri vozila, a ne i tonsko snimanje kabine, kao u avionu.
 
Poslednja izmena:
U Evropi toga nema, bar ne kao standard prilikom isporuke vozila. S tim da svi preduslovi postoje, kamere na vozilima, elektricna arhitektura samih vozila sposobna za velike brzine prenosa podataka, ostaje samo ta pravna regulativa...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A nasi zakonodavci su inace bas poznati po brzom usvajanju i implementiranju zakona.
Ustvari jesu brzi i to veoma i u usvajanju i u primeni (za jedan dan se nkad usvoje po set od 5-15ak zakona sto je ogroman broj i veoma kratak rok), ali za zakone koje njima ili eu odgovara.
 
Poslednja izmena:
Weasel, jedno je snimanje saobraćaja i same vožnje eventualno udesa, a drugo je snimanje nekog fizičkog obračuna koji može da nastane nakon udesa. Tada lice koje snimaš mora biti svesno da ga snimaš, inače snimak ne prolazi na sudu. Ne postoje pravni propisi koji ovo regulišu jer se još u sudskoj praksi nije ustalio ovaj vid dokazivanja, ali očekujte da će biti regulisano u narednom periodu jer je sve veća potražnja za kamerama.

Evo i zanimljivog teksta koji pravi paralele između par država i ove tematike.

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti...lu-u-austriji-vas-mogu-kazniti-sa-10.000-evra

Takva je situacija u Rusiji gde su kamere pustile čvrst koren. Ipak, zapadnije su tek stidljivo počele da se koriste. I, ovo je posebno zanimljivo, stav o njima je u raznim državama Evrope daleko od jedinstvenog, pa čak i unutar EU. Debata je dobila novi podsticaj nakon presude Suda u Bavarskoj koji je presudio da dashcams krše Zakon o zaštiti podataka jer neovlašćeno snimaju druge učesnike u saobraćaju i te snimke, nastale bez ikakvog nadzora, mogu biti javno dostupne putem interneta. Zbog te presude je sudbina dashcams u Nemačkoj trenutno nejasna, ali se ne preporučuje da ih tamo koristite; nakon ove presude možete da budete predmetom sudske tužbe bilo koga na putu koga snimite u prolasku.

Još ozbiljnija situacija je u Austriji. Tamo se korišćenje dashcam-a, kažnjava sa 10.000 evra i policija na licu mesta oduzima kameru. Ako se prekršaj ponovi, sledeća kazna iznosi 25.000 evra. Istovremeno, u taksijima su dozvoljene nadzorne kamere koji snimaju unutrašnjost kabine, ali spolja mora da bude jasno istaknuto da postoje.

Zemlje koje takođe zabranjuju dashcams su Belgija, Luksemburg i Portugal. U Švacarskoj je fizičkim osobama dozvoljena upotreba nadzornih kamera na vlastitom posedu, ali na javnim površinama ne. Zato su i dash kamere tamo zabranjene. Prema zvaničnim policijskim web-stranicama dashcams su dozvoljene u Holandiji, Danskoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji, Španiji, Italiji, Malti, Norveškoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini. Mađarska je nedavno donela zakon koji prepoznaje fenomen dash kamera i dozvolila njihovo korišćenje uz prethodno podešenu smanjenu rezoluciju i uslov da ne čuvaju podatke starije od pet dana.

Ne očekujem da će se propisi kod nas išta razlikovati od Nemačkih, s obzirom na nastojanje naših vlasti da se ulizuje EU i otvara poglavlja koja podrazumevaju usaglašavanje propisa.
 
Poslednja izmena:
U Austriji postoji jedinstveni paradoks, jer dok se automobilima zabranjuje, motorciklistima je dozvoljeno snimanje kamerama nakacenim na motoru/kacigi, jer oni navodno snimaju okolinu, pejzaze, blabla...
 
S tim da ti snimci nemaju nikakvu pravnu vrednost, osim kada dođe do povrede nečije privatnosti.
Paradoks jeste, i to veliki.


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ljudi, ovo ode u domen obligacija :)
Ja sam očekivao temu sa tehničkim podacima o modelima kamera i njihovim ocjenama.

Meni kamera najviše treba da bi se dokumentovao i publikovao NErad saobraćajne policije (na YT preko nekog VPN iz Bjelorusije).
Recimo, u mojoj opštini, u krugu od 200m od stanice policije ljudi i pored 10 praznih parking mjesta sasvim normalno zaustave na sred ceate, upale sva četiri i odu lagano da popune tiketić u kladionicu.
70% trotoara je zauzeto parkiranim vozilima, policija prva parkira na pješačkom ispred kafanice i lagano doručkuje/ruča svoj mito "zarađen" na istoj toj raskrsnici.
Upravo su ovakve situacije i glavni razlozi zbog kojih dolazi i do kasnijih fizičkih obračuna ili teških povreda u saobraćaju u naseljenim mjestima.

E sada, zaboli me da se ja tužakam i tučem sa svim tim ******ma. Lijepo napravim YT kanal i siguran sam da šefovima saobraćajne policije neće biti svejedno, posebno u periodu pred izbore. Novinski portali bi jedva dočekali da naprave reklamu za takvo nešto...

Zato, može neki prijedlog za konkretan, neupadljiv model, sa kvalitetnih najprije dnevnim snimcima HD rezolucije.
 
Slabo je to kod nas zastupljeno da bi mogao da dobiješ utiske iz prve ruke. Pogotovo niko nije probao više modela. Ono što ima testirano, ovde na bench sajtu npr, jesu prilično glomazni modeli.

Pregledaj https://dashboardcamerareviews.com/ i https://dashcamtalk.com/ pa reši šta ti odgovara.

Ali all-in-all, kineska MINI serija mu dođe nekako najpovoljnija, diskretna, a da radi koretkno. Postoje i neki drugi modeli i proizvođači, ali cene idu i do 300-400$, tako da ovi kinezi ipak dođu najpovoljnija kupovina.

Sebi ću verovatno uzeti neki do MINI xxxx modela.
 
Poslednja izmena:
Dižem malo stariju temu, ali evo, konačno sam kupio kameru. Ovaj model.

Obrni okreni, najoptimalniji je model da povezuje diskretnost, solidan kvalitet snimka i povoljnu cenu.
Sve ostalo što se nudi, bar jedna od ove tri osobine im nedostaje. :p

Ova moja ima značajnu prednost nad drugima, jer kao backUP napajanje ima supercapacitor umesto neke ugrađene baterije. Baterije jako brzo propadnu usled toplote i čestog pali gasi. Kondenzator je praktično večan, a sasvim dovoljan da kamera zatvori fajl i regularno se isključi nakon što izgubi napajanje (što sam namestio da se desi nakon gašenja kola (tj. isključenjem kontakta)).

Ova moja ima i GPS, a dobije se i aplikacija za računar, u vidu video player-a koji u jednom prozoru pušta snimak sa kamere, a u drugi vuče Google mapu sa strelicom gde se u tom trenutku nalazite. Ima još i dijagram brzine, ubrzanja, G sile...

Mane, spolja gledano, nije baš da je jako jako diskretna (mogu misliti kakvi su onda drugi modeli, oni nediskretni :p ). Ja je ne vidim uopšte jer je iza retrovizora, suvozač je vidi malo, ali spolja gledano, ko zagleda, lepo će je videti. Ono što smanjuje diskretnost jeste što je objektiv veoma širokog vidnog polja, te kameru morate spustiti niže, i odmaknuti dalje levo ili desno od retrovizora da sam koren retrovizora ili ono senilo šoferke gore, ne uđu u kadar. Moj auto ima i senzor za brisače koji značajno povećava tu blind zonu oko korena retrovizora. Zato je cela kamera morala da ide ne malo desno i dole. I sada se malo deo retrovizora vidi u kadru, ali ne smeta preglenosti snimka.

Najdiskretnije zapravo, jesu one ugrađene u retrovozor, gde zapravo, svoj fabrički retrovizor zamenite nekim drugim sa ugrađenom kamerom. Ali moj auto ima onaj retrovizor što se sam zatamnjuje u slučaju dugačkih svetala odpozadi, pa nisam hteo da ga menjam.

Uz kamera paket sam dobio (kupio) nešto otprilike ovakvo. Svakako preporuka za sve koji planiraju ove kamere. Dobije se i napajanje "sa upaljača", ali je mnogo praktičnije sa ovim napajanjem. Kabel ne visi oko nogu, ne zauzima se utičnica i uopšte se ne vidi. Sve sam povezao na autoradio, na ACC potencijal koji se javlja davanjem kontakta. Tu iza radija se i nalazi ova kutijica za napajanje. Kabel je nevidljivo upakovan od radija, kroz A stub, pa kroz tapacirung tik iznad šoferke, sve bez skidanja bilo čega sem autoradija, i kasete za sitnice. Kod mene u kolima, to je 5-6 šrafova, i nekoliko žabica. Pola sata posla.

Bla.bla.bla... Za sada, jako sam zadovoljan. Još jedan glupi gadget koji u nekom momentu može biti koristan.

Kada budem dokon, možda stignem da slikam montažu i upload-ujem neki snimak na YT.
 
Poslednja izmena:
Koristim prethodni model vise od godinu dana (mini 0805) i jako sam zadovoljan. Kamera je mala, prakticna, lako se montira a kvalitet slike je odlican. Kuciste sa gps senzorom je zalepljeno na soferku a kamera se samo navuce u konektor. Za sada nikakvih problema u radu kako leti na visokim temperaturama tako ni zimi.

Generalno je preporuka da se za kamere koriste "Endurance" SD kartice, kojih u to vreme nije bilo kod nas, pa sam je narucio preko Alli-a (neku SanDisk 32GB). Svakodnevno se snima, pise/brise bez greske. Loop traje oko 3 sata. Kamera sama brise stare file-ove novim. Jedino je baterija crkla skroz tako da ne moze vise da radi bez napajanja ni jednu sekundu. Sa druge strane ukoliko se nasilno iskljuci da napajanja, video zapis ostaje uvek do poslednje sekunde zapisan.

Kupio sam je preko GearBest-a. Kostala je oko 60-ak evra.
 
Eh da, kartice...


Ja sam uzeo ovu.
Baš to što mikka kaže. Preporučene za non stop video monitoring. Ne znam dal' je samo štampa na njoj, ili je stvarno nešto drugačija od običnih mem.kartica, ali trebalo bi da bude večna. Pogotovo što nam kamera u kolima ne radi 24/7.

Mikka što spominje, da mu je baterija crkla, to je prednost supercapacitor-a umesto neke, bilo kakve baterije. Kondenzator bi trebalo da ima značajno duži vek od obične baterije, u praksi, lifetime. Mana mu je veoma mali kapacitet, praktično, dovoljan je za samo 10-15 sekundi rada, da se kamera regularno isključi.
 
Ja bas nesto nisam mnogo razmisljao kada sam kupovao kameru za auto. Jedino mi je bilo presudno da bude sto jeftinija. Uzeo sam neku od 18$ i radi brate za sve pare. Cak i baterija, posle par godina, izdrzi jos minut posle gasenja auta. Slika je skroz ok, cak i nocu, tako da jednostavno ne vidim poentu uzimanja kamere za 70-100$.
Naravno da ova od 18$ ima nedostataka. Loop recording ne radi, pa svakih dve nedelje rucno formatizujem karticu. Vreme i datum se rasteluju svaki put kada ostane bez struje, ali za 18$ je odlicna. Cak moze i da se koristi kao PC kamera.
 
Dižem temu iz polumrtvih ;)
Da li je neko kupovao u skorije vreme auto-kameru i koju?
Kakva su iskustva sa Yi (Xiaomi) kamerama, npr. Yi 70mai ili Yi smart dash cam?
Sem standardnog snimanja u vožnji, da li i koje kamere snimaju i dešavanja oko automobila na parkingu (senzor pokreta)?
Da, voleo bih da kamera bude što manjih dimenzija.
 
Ево да се укључим у тему из земље у којој су камере "обавезан" детаљ у аутомобилима. Живим у Русији и овде су камере чак и обавезне ако желите да "истерате" правду и добијете новац од осигурања.
Понуда је огромна у разним варијантама, почев од обичне камере до уређаја који обједињује навигацију, камеру и радар детектор.
Ја сам купио одвојено камеру а одвојено радар детектор корејска марка Sho Me. E сад, да ли је то бренд за руско тржиште или међународни, нисам проверавао. Читајући разне коментаре корисника, овај бренд је у врху по односу цена/квалитет.
У последње време, актуелни су унутрашњи ретровизори са уграђеном камером, навигацијом и радар детектором. Ако некоме буде требала нека конкретна информација, могу је потражити на руским форумима пошто Руси воле да пишу одзиве о сваком уређају.
Ја одавно, пре куповине неког уређаја, обавезно прочитам коментаре корисника и онда доносим одлуку о куповини.
 
Dižem temu iz polumrtvih ;)
Da li je neko kupovao u skorije vreme auto-kameru i koju?
Kakva su iskustva sa Yi (Xiaomi) kamerama, npr. Yi 70mai ili Yi smart dash cam?
Sem standardnog snimanja u vožnji, da li i koje kamere snimaju i dešavanja oko automobila na parkingu (senzor pokreta)?
Da, voleo bih da kamera bude što manjih dimenzija.

Nije se mnogo promenila situacija. Isčitaj temu u nazad, nemamo puno strana. Dat je i link ka dva sajta koji se bave baš samo dash car kamerama.
https://dashboardcamerareviews.com/
https://dashcamtalk.com/

Bio je i neki treći, ne mogu da ga iskopam...

Ali i dalje važi da je bitno da je kamera mala, da ne privlači pažnju i ne zaklanja pogled. Poenta je da kameru staviš i zaboraviš. Ako se kači vakuum gumom na sred šoferke, gubi se smisao.

Taj Yi Smart Dash deluje da je glomazna varijanta. 70mai ide na samo staklo, pa možda zauzima manje mesta.

Pregledaj na dva linkovana sajta šta kažu. Ono kada sam ja gledao, Mini 0806 je bio prst u pekmez. Sada ima sličnih, ali bez displeja (što snižava cenu i smanjuje kameru) a sa WiFi (sve sa njome radiš telefonom) koje su dobra opcija ako želiš diskretnost i nisku cenu.

Ja i dalje kao obavezan feature preporučujem ovakvo napajanje. Postavlja se iza radija, poveže na ACC potencijal, i tada kameru zaista možete da zaboravite. Snimanje kreće kada date kontakt a prestaje kada ugasite auto. Može se povezati i da je kamera stalno na stand by, da počne snimanje par minuta ako se detektuje udarac, ili da krene stalno da snima kada se da kontakt.
 
Imam Yi cam 1080 60fps, za 50e, odlična.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Ukoliko je budžet do $100, ima li išta bolje od 70mai ili Yi Smart Dash? Ako se uzme u obzir odnos uloženo-dobijeno.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Mini kamere, Mini 0805, 0806 ili 0807, sta ti odgovara po ceni...ja vec par godina imam 0805, ja mislim i super je, ne vidis je iza retrovizora.
Kvalitet snimka bi trebao da je bolji od Xiaomi-ja.

Ako hoces najbolji kvalitet snimka, bez da kosta 500+ eura, a jos i da imas dual camera setup, najbolja je Viofo A129 Duo, ali je i cena jaca.
https://www.aliexpress.com/item/32883947702.html
Ima i mogucnost da se dokupi adapter, poveze na akumulator i da kamera non stop snima.
Moze naravno svaka da se poveze direkt na akumulator, ali adapter sluzi da meri napon i da iskljuci kameru ako oseti da je napon krenuo da opada, da ti ne bi ispraznila akumulator ako radi nedelju, 2 bez paljenja auta recimo.
To je moja sledeca kupovina.
Zapravo, hteo sam ove nedelje bas da je porucim(model sa 2 kamere i gps-om), ali s obzirom da sam oboleo u glavu i otisao do Metro-a da kupim sijalicu i potrosio 100e, morace da saceka.

Edit:
Gledam sada, ima je u vise varijanti, pa i samo solo front.
https://www.aliexpress.com/item/32907015513.html?spm=2114.12010612.8148356.1.7f42569cBIji4z

111 USD ti je tacno oko 100e, trenutno 99e.

I da se razumemo, nisam to ja smislio da je ta najbolja, nego sam odgledao par sati review-ova po netu, gde je vecina ljudi doslo do tog zakljucka.
 
Poslednja izmena:
Može li nekako da se izbegne varijanta sa kablom? Da li uopšte postoji neka kamera tipa: uključim kad hoću da snimam, sa punjivom baterijom ili da se sama puni kao telefon npr. ili baterija od DSLR aparata, i tome sl.?

Meni se ne rastura tapacirung kod novog auta, niti bih voleo da mi neki priučeni majstor nešto "budži". Želeo bih da izbegnem ovu varijantu:

how-to-connect-a-dashboard-cameras-power-adapter.jpg
 
Kod sebe sam ugradio kameru, kabel se uopšte na vidi, a ništa nisam rasturao, osim vađenja radija, koji se lako vadi. Uglavnom je i predviđen da se nekako izvadi.
 
Može li nekako da se izbegne varijanta sa kablom? Da li uopšte postoji neka kamera tipa: uključim kad hoću da snimam, sa punjivom baterijom ili da se sama puni kao telefon npr. ili baterija od DSLR aparata, i tome sl.?

Meni se ne rastura tapacirung kod novog auta, niti bih voleo da mi neki priučeni majstor nešto "budži". Želeo bih da izbegnem ovu varijantu:

Pogledajte prilog 273117
Koliko znam, sve kamere imaju unutrašnju bateriju ali malog kapaciteta. Jedno od rešenja je korišćenje rezervnog akumulatora za telefone?
 
Ne znam, nisam našao to što mi treba. :)

Nešto tipa, otkačiš kameru i odneseš kući na punjač. Ne mora samo baterija, već cela kamerica. Verovatno nema ili je preskupo ako ima. Pada mi na pamet GoPro ali, cena :D

Kod mene nema radia koji može da se lako rasturi, a i ne rastura mi se nov auto (kao što rekoh). To otprilike ovako izgleda ubutra:

8.jpeg
 
Što bi rasturao tapacirung? Kabal se sakriva iza tapacirunga, dobiješ obično mali plastični alat i to ide lako. Takođe nećeš ga vezati na upaljač direkt već možeš i na slobodni osigurač. Tako jke bilo kod mene na ProCeedu.
 
Nazad
Vrh Dno