Šta je novo?

Auto kamere

Moraćes

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne služi to da ti snimao vožnju već da lakše nadjes i izvučes minut snimka saobraćajne nezgode.

Ajde ne pretjeruj...
Valja se izvući i minut kada policija prestiže na punoj ili plaši pješake po pješačkom prelazu :)

Ja znam upravo par ljudi koji su se "zeznuli" i planirali da auto kamerom snimaju putovanja. Jednom se ta kamera višestruko isplatila već na prvom putovanju u CG jer je imao manji udes u kojem su se već spremili da mu napakuju 300-400€

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Tebra, pa on je to i rekao?

Snimci su mali da bi ih kamera lakse ucitavala, jer zamisli video snimak od 30GB da moras prvo da prebacis sa kartice na komp, a zamisli da slabasna kamerica mora da ga otvori, pusti, edituje ili sta vec...
Prosto, bilo kakvo manipulisanje od strane korisnika ili kamere bi bilo 100x teze i duze da kamera ne pravi kratke snimke.
 
Znam da je to i rekao naveo sam samo kao dopunsku mogućnost. Koja je i malo srećnija jer je uključuje udes.
Za primarnu namenu auto kamere svakako da je najveća sreća ako se nikada ne iskoristi.

Meni neka optimalna dužina snimka bude 3min. Ne znam da li je na većini tako, ali i kod mene su ponuđene opcije 1, 3, 5min

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
70mai pravi snimke od 1 minut (fajlovi su po 160MB), čak nema ni opcije da promeniš na drugu vrednost.
 
Ali zato je preglednost fajlova odlicna...
Realno i ne treba duže od 1minut ako je kamera za dvr

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislio sam da sam pitao, sad ne vidim tu poruku.

Da li kamere imaju neki sistem brzog markiranja snimka, za kasnije lako pronalaženje?
Voziš, desi se nešto što kasnije želiš da pogledaš, stisneš neko dugme i kasnije taj minut lako pronađeš? Jer ako se taj događaj desi u sred vožnje od 3h, odnosno 180 fajlova, može da bude nezgodno nalaženje.

Što se sklapanja snimaka tiče, verujem da postoji aplikacija koja može da ih slepi sa nekoliko klikova, samo da su složeni hronološki.
 
Treba to da ima svaka
Za to je zadužen G senzor koji bilo kakav udarac (makar upao i u rupu na putu) smešta u odvojen folder koji se zove nešto tipa emergency i sl...
tu snimak napravi neko vreme pre udara i posle udara tu ni nema puno fajlova pa se lako pronalazi to što hoćeš.

U isto vreme se pravi i redovan snimak, tako da i tamo imaš isto samo nije izdvojen.
Dovoljno je otprilike da zapamtite vreme i ako su snimci na 1 minut lako se nadje koji je, dok to isto sa duZim klipovima na pr 5minuta je mnogo komplikovanije i zahteva više vremena za rucnu pretragu.

Znači nema šta da stiskas, trebalo bi kamera sama automatski da odvoji taj fajl i tako ga obradi a neke imaju i dugme za tu namenu kao što hoćeš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Колико сам ја гледао 70mai и B1W имају могућност за гласовне команде.

Тако да кажеш "take a picture" и имаш ваљда забележено време на слици.
 
B1W nema, ima dugme sa strane koje treba pristisnuti.

Od 32 GB kartice, min 30% zauzme prostor za emergency video. Ostatak ide na snimanje, i tu teško da može 3h materijala da se nakupi. Ako tražiš neke starije snimke nema ih.
 
Да у праву си, B1W нема гласовне контроле.

@bakara: Ја сам га разумео да му не треба то, него више нека "критична ситуација" без ударца и тома сл.
 
Poslednja izmena:
Jedan klik rešava to, ili ta glasovna komanda.
 
70mai ima G-senzor koji je na High sensitivity podešavanju toliko osetljiv da reaguje na rupe i šahte na putu, pored glasovne komande "Record video". Smara što u oba slučaja kamera izgovara "Recording emergency video" pa zna da dekoncentriše/nervira u toku vožnje ili razgovora (handsfree uvek), a i čuje se na samom snimku.
Oba rešenja snimaju zaseban video fajl u drugi folder (Event), koji neće biti prepisan novim snimcima koji idu u svoj folder (osim ako ne formatirate karticu). Vremenom, ako se ne brišu ovi snimci, možete dobar deo kartice bespotrebno opteretiti ovim "vanrednim" snimcima.
 
Meni je na B1W podešeno na medium, i opet snima gluposti.
S vremena na vreme uradim format kartice, a u početku sam se ložio pa još i prebacivao neke snimke na PC. Pun je grad *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a za volanom, toliko toga ima, a nemam volje da prebacujem.
Sada kao da ni nemam kameru, setim je se ponekad, proverim da li radi i to je to.
 
Да у праву си, B1W нема гласовне контроле.

@bakara: Ја сам га разумео да му не треба то, него више нека "критична ситуација" без ударца и тома сл.

Tačno tako, momenat ili događaj koji bih želeo da vidim opet, a da nije imao uticaja na G senzor.

Ovo što je Heinz napisao mi zvuči savršeno logično. U početku još i gledaš snimke, a kasnije, ne daj Bože da ti zatreba, pa pregledaš.
 
U početku još i gledaš snimke, a kasnije, ne daj Bože da ti zatreba, pa pregledaš.
Apsolutno.
Ja bio "pametan" pa na B1W promjenio default password. Kasnije mi snimci nisu ni trebali, ali sam password zaboravio. Skidanje fw za resset passworda... Napravi sebi nepotreban posao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sada kao da ni nemam kameru, setim je se ponekad, proverim da li radi i to je to.

Da, ovo je poenta korišćenja auto kamere. Sve druge varijante koje traže bilo kakvu "brigu" oko kamere (demontaža, montaža, baterija...) dovešće do toga da se kamerica ni ne koristi.

Nego ova moja Mini0806, sada nedavno počela da čudno pišti. Prvo ne mogu da pohvatam šta pišti u kolima. Onda vidim kamera. I piše na displeju nešto tipa writing consistency error, format card. ?!?
Pregledam karticu, izgleda sve normalno, ima nekih snimaka na njoj, čitljivi su. Ali formatiram je, prvo u računaru a onda i u kamerici. I od tada radi ok (putovao 11 sati u kontinuitetu posle toga...)

Dakle, loša svar, kartica se nešto zabagovala. Dobra stvar, kamera je to primetila i prijavila. Nije se desilo da ne snima a da ne znam za to (što je najgora opcija).
 
Poslednja izmena:
Meni se desilo da neki fajlovi nisu bili čitljivi, nikakvu grešku kamera nije prijavila tokom rada, a ne znam ni kako bi. Tada sam promenio karticu.
Takođe, desi se posle nekoliko dana stajanja da izgubi vreme, i od tada ako je bilo tako neke pauze proverim. Ne može kondenzator toliko da izdrži, a nisam hteo da je spajam na stalnih +12V, iako postojo neki fw sa parking modom.
 
Da li se neko susreo sa Mio kamerama? Vidim pojavile se kod nas po radnjama, deluju mi kvalitetno...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ima test na benchmarku, još iz 2014, nisu se sad pojavile.
Na prvi pogled precenjene, za ove pare (7.2k - 19k) ima mnogo boljih kamerica.
 
Ja sam za 50e uzeo xiaomi redmi 5a u ekstra stanju (polovan) koji mi sad sluzi kao kamera za saobracaj, ne moze nijedna da mu pridje od ovih jeftinijih, ubacio neki program auto blackbox.... plus bateriju drzi ceo dan skoro....

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Kakva baterija, čemu držanje?
to treba samo da se pali i gasi kada se auto kreće, kako si to rešio?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrebna je baterija za parking, da upali snimanje ako te neko čukne. Ne znam da li može to na telefonu da se namesti.
Imam 70mai Dash Cam Pro, ako koga šta interesuje pitajte.
 
Imas da prodas ili da te zatrpavam pitanjima?

Kakav je nocni video, po mogucstvu bez ulicnog osvetljenja?
 
Imaš na kupujem prodajem. Postaviću video da ne tupim oko kvaliteta istog, tako je najbolje.
 
Imaš na kupujem prodajem. Postaviću video da ne tupim oko kvaliteta istog, tako je najbolje.
Ocekujemo video.

Da li ova kamerica podrzava montiranje i dodatne zadnje kamere?
Ako ne, koliko je pametno uzeti 2 ovakve, jednu za napred, jednu za pozadi?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno