Šta je novo?

Fotografije - 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@saraanks
Dobro dosao na forum druze, dobra ti je fotka, lepe boje i svetlo :)

@Sale83
Sale ovo je odlicno :) a vec si poceo da me brines sa onim lose uklopljenim kadrovima mrsavog sadrzaja :p

@krkojzla
Kad vec hvalim da pohvalim i tvoju fotku, dobra B&W konverzija i kadar u celini :)
 
@krkojzla, @Sale83,
Odlične su vam fotkice, i ostale su dobre ali su mi vaše dve atmosferične najbolje legle. :)

Lepo se krenulo u novoj godini. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@delevic
Aaaa :D Ne vezano za sirinu kadra, malo fali da za perfektan zlatni presek :) 2mm u desno :p

@saraanks
Prva je odlicna, a ni durgoj nista bitno ne fali samo prva je dosta bolja, i atmosfera, i sadrzaj :) Sto kaze kollega @delevic, kad ti ja to kazem :)
 
E hvala hvala @zajebani, nije mala stvar kad profi poput tebe ovako komentarise [emoji4] a tek ce mi pola godine kako sam u svetu fotografije. [emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@delevic
Aaaa :D Ne vezano za sirinu kadra, malo fali da za perfektan zlatni presek :) 2mm u desno :p

Nisam spomenuo zlatni presek. U zoni je zlatnog preseka i to je ok, 2mm gore dole :p Nego meni fali i desna ruka. Ovo drugo je sve ok.

@saraanks
Slazem se sa zajebanim. A sto se tice Danube river fotke, mislim da bi bila zanimljivija da si iskljucio iz kadra drugi (gornji) camac tj da si malo prisao prvom i zarotirao blago aparat u desno.
 
Ima i slicna kako si naveo, samo sto nisu na flickr-u. Mogu ovako okaciti, nece bas biti nekog kvaliteta..

b9d40d6cef0b859b8e93be03fac916b3.jpg


87c0cc18572c3b42ab06a317b2c0d04b.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
obe odlicne, samo malo se poigraj sa levelsima...
 
Sve jasno, nisu jos stigle na red za sredjivanje. Htedoh da podelim ovako sirove sa vama [emoji4]
Hvala na savetima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
saraanks odlicne slike, pravo osvezenje u temi ;)
 
@delevic
Ja ne znam da li si ti procitao sta kaze covek, valjda sam ja profi tako da je sve to super hehe :D Sta znam, nemam taj osecaj. Kada se posmatra parcijalno svaste nesto moze da fali ili da bude visak na fotografijama, ja ipak vise volim da segledam celinu i kakav utisak ostavlja u celin :) Tako recimo ovih par fotki kolega @saraanks, u celini prijaju oku, a u par detlja da su kojim slucajem drugacije postavljeni to bi bile jos bolje fotke.

@saraanks
Dragi kolega :) jes da umem da napravim pristojnu fotku ali daleko sam od profi kategorije, cak sta vise sem sto volim da fotka o fotografiji ne znam ama bas nista, nemam znanja stecenog edukacijom. Sve sto ponekad napisam to je iz prakse i kako ja to vidim, onako skroz subjektivno. Postoji tu neko na bas tako malo iskustvo vezano za likovnu umetnost i to je to. Sto se tice tvojih fotki, bitno je da ti znas zasto je nesto dobro, ili mozda ne tako dobro ;) Ako trenutno ne umes bas najbolje da sagledas zasto su sve ove fotke koje smo pohvalili, dobre i odlicne fotke, trudi se kroz analizu, praksu, i edukaciju, da shvatis sta ih definise kao dobre i odlicne, tako ces nabolje sebe da naucis i pre svega da razvijes osecaj za dobar kadar ;)
 
Poslednja izmena:
Još jedna iz ravnice.

Mali Iđoš - Salaš Katai

Mamiya M645 + Sekor C 80mm 1.9 + Kodak Portra 800


Mali Iđoš #2 by Miloš Marković, on Flickr
 
^
Obozavam minimalizam, tako da je meni ovo super :)
 
Nije moj, al sam uspeo da ga sredim..poor man's Leica.[emoji1] iz 1966 je.

a08f9ce5853710900075910459997b3a.jpg


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Svidja mi se obrada ali ne i kompozicija, ova mecka i zgrade u pozadini totalno odvlace paznju od Minija koji je prva liga ;)
 
Mozda je trebalo da otvorim blendu skroz na f/1.8 (slikano sa f5) pa da malo zamuti mecku.... Meni se svidja, kao da smo u 80tim :)
 
Posebna tema ima za fotke sa moba ;)
 
Misko, sjajne boje i miran kadar...
 
Sta sve moze da se desi za dva minuta tokom leta po promenljivo oblacnom danu :p Fotka nastala dva minta posle ove, a pre obe napravio sam 2-3 probne kao bi sto bolje podesio ekspoziciju... Fotka je preeksponirana za jednu blendu u odnosu na idealnu ekspoziciju, sto mi nije bila namera, al eto sta sve moze da se desi u razmaku od 2min :p

Pre i posle...
098A3555 - 2.jpg

Cold summer day in Villaggio del Pescatore... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Ako mene pitas, prva je mozda samo trecinu ili max pola blende preeksponirana, odnosno samo malo su svetli tonovi pobegli, nista vise. Druga je podeksponirana, utisana previse, prva je upecatljivija, lepse peva! :)
 
Preeksponirana je za gotovo za celu blendu u odnosu na ono sto sam zeleo, na trenutak su se razisli oblaci i sunce je granulo :p Stice se utisak da je podeksponirana narocito u ovom belom okruzenju, ali nije. Meni nije bitno da fotografija bude u celni idealno eksponiran, vec da model bude dobro eksponiran, pre svega u skladu sa onim sto zelim da postignem, a ona je idealno eksponirana. Fotografija ovako sredjena oslikava ono sto stoji u nazivu, hladan letnji dan :)
 
Sta sve moze da se desi za dva minuta tokom leta po promenljivo oblacnom danu :p Fotka nastala dva minta posle ove, a pre obe napravio sam 2-3 probne kao bi sto bolje podesio ekspoziciju... Fotka je preeksponirana za jednu blendu u odnosu na idealnu ekspoziciju, sto mi nije bila namera, al eto sta sve moze da se desi u razmaku od 2min :p

Pre i posle...
Pogledajte prilog 220361

Cold summer day in Villaggio del Pescatore... by Nenad Ristic, on Flickr

Više mi se sviđa kako RAW izgleda, da si samo blago spustio hajlajte bilo bi mnogo bolje. Ovako je kao što kaže Marti, malo podeksponirana, a i temperatura boja je malo hladna, barem za moj ukus. Kompozicija i kadar su super, obrada kupi više zamerki :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno