Šta je novo?

Fotografije - 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa računara da, sa telefona (tapatalk) pak otvori samo fotku kao da je recimo iz galerije.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Tacno, sa telefona je otvoreno. Ako je ima na flickr onda hvala

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Hvala! :D

Za telefondzije, Sony A7RII & Canon 300/2.8L IS USM :)
 
Sa računara da, sa telefona (tapatalk) pak otvori samo fotku kao da je recimo iz galerije.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

067c8547d45ace77b4dc51df5c2f7033.jpg


Follow link? Verujem da i na Androidu postoji neka slicna opcija...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nope, dok dugo držim ništa se ne dešava, čim skinem prst, otvori u galeriji... Isto me nervira što otvara flickr link kroz browser (iako sam u app settings iskliktao sve živo).

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Potvrdjujem Snesko. Od reci do reci

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Nema na tapatalku za android opcija....kada se okaci ovako kako Zajebani okaci, onda ima ispod slike link koji sprovede do flickra..ali ovako samo pokaze sliku koju mozes ili da serujes ili da sacuvas, nema opcije za link.

Ali kad kliknem...otvara u flickr aplikaciji.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
A ako nemas flickr aplikaciju, otvori ti u browseru kao sto je rekao, a u oba slucaja imas EXIF info...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam flickr app na fonu ali bez obzira otvara u browseru. Batalih pre par meseci da se akam, pa uglavnom otvaram sa računara. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
a17449df626df4235eb58a632d7324d5.jpg


Canon 700D + 18-135mm STM


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Solidan snap i fina kuca ;)
 
Jos jedna panorama od 3 fotke, jedna ekspozicija blago podeksponirna da ne bi pregoreli delovi koji su izlozeni ulicnoj rasveti i da bi se ocuvala vecernja atmosfera :) Obrada minimalna, svodi se na kontorlu prenaglasene zute koja se jevlja zbog rasvete i blagu korekciju svetla, hajlajtova i senki.

Evening in Mostar... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Jos jedna panorama od 3 fotke, jedna ekspozicija blago podeksponirna da ne bi pregoreli delovi koji su izlozeni ulicnoj rasveti i da bi se ocuvala vecernja atmosfera :) Obrada minimalna, svodi se na kontorlu prenaglasene zute koja se jevlja zbog rasvete i blagu korekciju svetla, hajlajtova i senki.

Evening in Mostar... by Nenad Ristic, on Flickr

Kolega, super ti je fotka. Smao jedno pitanjce, sto kacis u ovako maloj rezoluciji na flickr ? Greota kad su ovako kvalitetne fotke.
 
TENT "A" Obrenovac
 

Prilozi

  • IMG_5686-HDR-2.jpg
    IMG_5686-HDR-2.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 178
@kamaaan
Ako te zanima neka povratna informacija vezano za postavljene fotografije evo mog misljenja pa ti vidi dal tu ima nesto pametno za tebe :)
Onaj tip sto drzi dim u rucu "model_Dusan Pavlovic" to ti je najbolja fotka na profilu, a od ovih devojaka ova ima nekog smisla https://www.flickr.com/photos/141188482@N06/34155837185/in/dateposted/ kod ostalih ne mogu da nadjem smisao/vezu modela sa okruzenjem u kome su nastale fotke... Veza ne postoji ni kroz kompoziciju kadra koriscenjem linaji i oblika u ovom okruzenju, a ni devojke svojim pozama i odevnom kombinacijom ne mogu da stavim u neki smislen kontekst ( uklapa se Model: Nina Nonkovic, a ova ja najbolja sa njom https://www.flickr.com/photos/141188482@N06/33771001240/in/dateposted/), dok recimo fotografija "model_Dusan Pavlovic" sve to ima.
Sto se obrade tice kao da je neki preset u pitanju, to genralno mislim za sve fotografije sa tvog profila, sto naravno nije dobro, ali bez obzira treba sve ovo malo svedenije. Balans boja nije bas najbolji, neke su previse intezivne. Boja koze dosta varira... Ne mora da bude 100% tacna ali u tom slucaju treba sto bolje da se uklopi sa ostalim bojama u kadru. Svetlo dosta varira od kadra do kadra, i to nije problem treba eksperimentisati, ali isto tako treba obradom kompezovati nedostatke ne bas tako dobrog svetla...
Sve u svemu treba malo bolje da razradis ideju... Na lokacji ovog tipa ako si u mogucnosti dodjes dan ranije pa natenane osmislis kadrove, napravis probne snimke bez modela. Ovo fotkanje "200" fotki na jednom setu nece nigde da te odovede, bolje 2-3 lepo osmisljena kadara nego gomila fotki od kojih mozda jedna sasvim slucajno nesto vredi... Samo iz kvantiteta nece proizaci kvalitet, ali zato analizom kadra na terenu pa zatim u obradi, i svaki put tako, rezultati ne mogu da izostanu :)

@pozarevcanin
Ako imas prilike ponovi ovaj kadar, ovo sunce totalno upropastilo fotku...

@Aleksandar82
Doboro je ovo, bolje nego do sad, polako napredujes :)

@mikiPSY
Hvala :) Kod mene je prikaz poptuno u skladu sa velicinom ekrana, nije mala ali nije ni full rezolucija...

So spooky place for me :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Hvala na kritikama i predlozima :)

E sad da li uvek mora da postoji veza izmedju modela i pozadine? Da bi fotka uspela? Zbog cega je to obavezno.
Sto se odevnih kombinacija tice ja tu nemam pravo glasa haha :D al slazem se da se Nina bolje obukla.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^
Ne mora uvek, nista ne mora, mora samo ono sto si ti zamislio. Imas gomilu profi modnih fotografija sa modelima u nekoj elegantnoj odeci a slican ambijent kao na tvojim fotkama... Neke su bezveze a neke su odlicne, te dobre dobre su pre svega zbog dobre kompozicije kada, dobrog svetala, profi modela koji su pozama a uz kordinaciju fotografa dobro upakovani u kadar, i na kraju svedenom obradom koja kao i sve ostalo ima za cilj da model istaken u prvi planu.
U tvom slucaj pozeljno je sve sto sam neveo u predhodnoj poruci, posto kako mi se cini namas rasvetu, modeli nisu profi pa da svojim stavom i ekpresijom sve ostalo bace u drugi plan, a obrada je na nivou lose odabranog preseta... Tako da ti za sad ostaje ono prvo i osnovno a to je kompozicija kadara... Dobrom kompozicijom kadra u osnovnim elementima mozes model da povezes sa ambijentom tako da se i elegantno odevena dama dobro uklapa u naupstenu zgradu, dodatnom rasvetom i obradom to uklapanje je jos bolje, jos ako se ta mlada dama u saradnji sa tobom malo potrudi, onda imas profi modnu fotku :)
Kao sto vidis sve se vrti u krug, nesto nam nije dostupno a nesto jeste, a ako ne koristimo dodatnu rasvetu ono sto je uvek samo do nas to je kompozicija kadara i obrada. Rada sa modelima koji nisu pro najcesce je vise cimanje nego zadovoljstvo, tako da je tu najbolja taktika vise okidnaja istog kadar uz neke osnovne sugestije, svakako taj bitan segment ne zavisi samo od fotografa :p
 
Poslednja izmena:
Nemam nikakvu dodatnu rasvetu osim flasha.
Posto cu opet fotkati za par dana jednu devojku moze li savet na koju lokaciju otici i kakva pozadina da bude

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^
Svaki kadar je dobar ako imas dobu kompoziciju, tako da samim tim nema lokacije koja ce to da uradi mesto tebe, sto znaci da je svaka lokacija na kojoj mozes da napravis dobra kadar, dobra. Gledaj da imas sto bolje ambijentalno svetlo, a sve ostalo je deo tvoje ideji. Neko ume da povezu senzibilitet osobe sa okruzenjem pa u skladu sa tim bira lokaciju, mada je to meni malo imaginarna kategorija. Razmisli malo o svemu, osmisli i realizuj :) Ako si u mogucnosti dodjes dan ranije pa natenane osmislis kadrove.
 
Sony A7Rii & Canon 300/2.8L IS USM
 
^
Bravo, tako se to radi :)
 
Meni ova fotka deluje spaljeno. Fina kompozicija btw
 
Hvala zajebani!

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno