Šta je novo?

Mobilni mod 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlican mod Chobby mada mislim da bi mi nocu smetao i na 0% osvetljenju :)
 
Da, malo peku oči noću :)
Sad sam našao app koja može da odradi dimm i blur za wallpaper, pa je bolja situacija.

Sent from my Redmi Note 3
 
Zanimljiva asimetrija, ali je ovaj ruzni font Monday sve pokvario.
 
b1cb737c4277140d7a5956eb02c4aded.jpg


Huawei Mate 9
 
113856.jpg


Imas mesta za jos 3 kamenouglje ikonice ili za jos jedan ''das wetter'' widget, iskoristi to na pravi nacin :)
 
Pa zar mora bas sve sto je instalirano na telefonu da cuci na pocetnom ekranu?
Ova tema se zove mobilni mod a ne random nabacane ikone kojih je uz to i previse i vidzetom koji ima 3000 informacija na sebi.
 
Vidis, meni tako odgovara da je sve na jednom mestu...
Ako ja moram par puta da kliknem na nešto što mi treba krastavac onda... Sve stvar navike...
Otkad je to ovde pravilom zabranjeno da se kači ova vrsta mod-a?
I da, nisu razbacane, koliko god to tebi ili bilo kom drugom izgleda...
Hoće li sad da se vodi polemika ko sta sme da kači ovde...?

Huawei Mate 9
 
Meni se i desktop sa previse ikona gadi, a kamoli telefon, tu uvek imam samo sat na homescreen-u, i minimum na ostalima. Ali dobro, svako ima svoj sistem.
 
Naravno, bas tako svako sebi prilagodi onako kako vec kome sve odgovara... Sto je i normalno... :)
Ni meni se ne svidja fazon kad je sto manje ikona... Pa sta sad... Poštujem to... :)

Huawei Mate 9
 
Vidis, meni tako odgovara da je sve na jednom mestu...
Ako ja moram par puta da kliknem na nešto što mi treba krastavac onda...
Huawei Mate 9

Slazem se oko ovoga. Ja koliko volim minimalizam, toliko volim i prakticnost. Bez obzira sto lepse izgleda kad je prazno, mene isto smara da sad zbog fensi izgleda moram da klikcem duplo vise puta da bi dosao do aplikacije koju koristim cesto ili do neke informacije. Naravno, ne koristim sad 100 aplikacija cesto, ali bar 5-6 njih otvaram mnogo puta tokom dana, pa je svakako brze da ih imam na pocetnom ekranu direktno nego da do njih svaki put dolazim sa vise klikova otvarajuci neki folder, ili app drawer, skrolovati,...
 
Ok 5-6 aplikacija,ja imam desetak na pocetnom ekranu ali kod njega ima 45 ikona koje nema sanse da koristi sve svakodnevno.
A da ne pricam o ogromnom widgetu koji je ruzan jer ima puno tekstualnih nepotrebnih informacija i zauzeo je pola ekrana.
Ikone nisu uniformne vec je pola sareno a pola ima neku isto meni ruznu boju.
 
To je tvoje mišljenje i tvoj izbor, i postujem to, ali zato prihvati i drugi izbor od bilo kog člana ovde, a ne na taj način da odmah pljujes nesto sto se tebi lično ne svidja...
Verovao ili ne, sve aplikacije su u opticaju svaki dan...
Ružan je meni i tvoj mid, i sta cemo sad, da se napucavamo sta kome odgovara...
Bre čoveče, otključana fin i sve mi je tu što meni treba, sve na jedan ili dva klika... U čemu je problem?
Pošto i na Mate postoji opcija app drawer, i ne koristim je, jer mi ne treba da skrolujem i tražim app koja mi treba, iz tog razloga ovakav ss, ponavljam stvar navike...
A tebi ako se ne svidja, iskreno zabole me ona stvar, meni ovako praktično :)
Uzivaj u svom minimalizmu :)
Dok ti nadjes sta ti treba, ja vec stavio fon u džep :)

Huawei Mate 9
 
Ok 5-6 aplikacija,ja imam desetak na pocetnom ekranu ali kod njega ima 45 ikona koje nema sanse da koristi sve svakodnevno.
A da ne pricam o ogromnom widgetu koji je ruzan jer ima puno tekstualnih nepotrebnih informacija i zauzeo je pola ekrana.
Ikone nisu uniformne vec je pola sareno a pola ima neku isto meni ruznu boju.

dobro, nemaju svi smisla za boje, kao sto nemaju svi sluha za muziku:)

Kod tih weather widget-a ja imam problem da nadjem neki koji ima dovoljno informacija, a da nije ruzan. Oni lepsi su uglavnom minimalni i informacija tipa samo grad i tenutna temperatura mi nista ne znace, to vidim i kroz prozor, bitnija mi je informacija prognoze za sutra pa do tri dana unapred (bez vlaznosti vazduha, pravca vetra i lunarne godine:), a svi koji pokazuju malo vise su uglavnom ruzni.
 
Ukisi su razliciti, nemojte nabijate svoje drugima.
Meni se gadi kad vidim prazan desktop ili homescree. Koja je ona njegova uloga ? DA stoji computer , sat ili prognoza vremena ? I sve samo da bi izgeldalo cool. Ja drzim gomile stvari na homescreenu jer zato i sluzi i naviko sam.
 
Valjda je ono kao fensi, bože moj, imas tri ikone i sitan sat i neku nabudzenu pozadinu...
Svako po svom izboru, i valjda nije zabranjeno kači ti ss gde je prepun Home Screen, ili možda i jeste? :)

Huawei Mate 9
 
Meizu mx5
Nova launcher
Urmun icons
HD widgets
Zedge wallpapers

03eea72e2eb312ceb491cae2aa52fc4a.jpg

db50a3df289f4b6e6d61b4fd0b341b64.jpg

2837e042b153be3aabf27d1b2bb12a99.jpg


Sent from my Meizu MX5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A tebi ako se ne svidja, iskreno zabole me ona stvar, meni ovako praktično :)

Ocigledno ti nije samo do prakticnosti, jer da jeste onda ne bi menjao default ikonice i navigation bar, ostavio bi sve default.

Estetski nema nikakvog smisla, folderi kockasti, ikonice okrugle, ne sve, vecina ikonica u nekoj rudnik boji a onda par njih koje su sarene, tri navigaciona tastera u istom fazonu a cetvrti (home) ima dodatni okvir.. Pozadina sa zedge-a iz 2005-e :)

To nisu razliciti ukusi, ne moze uvek to da bude izgovor za sve..

Cim kacis modove ovde znaci da ti nije samo do prakticnosti, onda te ne bi zanimalo kako to sve izgleda i ne bi imao potrebu da podelis sa drugima :) A kad vec okacis, ocekuj onda i komentare :)
 
Dobar mod, baš dođe wallpaper do izražaja [emoji106]
 
Da li postoji nešto ružnije od IP interfejsa :) pa i onaj nesrećni wp mobile izgleda lepše :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Šta si nakačio silne ikonice, nije valjda da sve koristiš, prošaraj malo
 
Ja volim kad imam sve na pocetnom ekranu, a ne tri ikonice :p
 
Da li postoji nešto ružnije od IP interfejsa :) pa i onaj nesrećni wp mobile izgleda lepše :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

W10m, ma koliko ogranicen bio, uz malo truda-modovanja izgleda veoma ozbiljno i skladno :)
Jeste da brzo dosadi i da su mogucnosti ogranicene ali opet mi deluje bolje od ovih stock-based iOS ''modova :)
 
Nisam jako jako dugo igrao se sa ikonicama i widgetima, nekako me smorilo.
 

Prilozi

  • front.jpg
    front.jpg
    378.1 KB · Pregleda: 200
Lg G3, evie louncher, lines free icons :)

Nauci da skaliras slike - administracija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno