Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp 2017

Off topic (pošto nema odgovarajuća tema o stolovima već samo o stolicama):

Pošto stiže IKEA, da li neko od članova ima nešto od njihovog nameštaja, kakvi su im radni/računarski stolovi/police za TV i sl. (kvalitet u odnosu na prodavnice: Emmezeta, Simpo...)?
Ikea=forma ideale i sl.
 
Nemam ništa iz navedenih radnji da mogu da uporedim, ali imam IKEA sto, najobičniji, daska i noge, meni služi već 6 godina bez problema, minimalistički i dobar dizajn. Zapravo mi je recimo 80% stana iz Ikee, nemam primedbi. Naravno da nije u pitanju visok kvalitet al' to su stvari koje ne kupuješ svaki dan i ne koristiš toliko često da bi im trebala brzo zamena. Recimo, moj ormar je u Ikei koštao 800-900€ i to je bila odlična cena kada sam kupio, dok je komšija imao neki ormar od 5-6.000, za koji sam i ja bio u WTF fazonu, nisam video poentu zašto je toliko koštao. Međutim, kad se taj prijatelj selio, ja mu pomagao, taj njegov ormar lepo sve rašrafili, spakovali dasku na dasku, izuzetno teško, masivno i kvalitetno drvo, odneli u drugi stan, spakovali, zašrafili i ormar i dalje izgleda perfektno i stabilno kao i prvog dana. Dok recimo kad bih ovaj Ikea ormar raskomadao, well, mogao bih odmah na otpad da ga odnesem. Tek tad sam shvatio razliku u ceni....
 
d8c7fc7d1f5c02278213028371a369f8.jpg


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
jel to rgb led sijalica sa daljinskim? Kako si zadovoljan, jel ima dim opciju, koliko jako svetli? Imam 2god spoljni led reflektor RGB 30W, sa potenciometrom , i prezadovoljan sam.
 
jel to rgb led sijalica sa daljinskim? Kako si zadovoljan, jel ima dim opciju, koliko jako svetli? Imam 2god spoljni led reflektor RGB 30W, sa potenciometrom , i prezadovoljan sam.
Jeste, rgb sa daljinskim. Moze se podešavati jačina osvjetljenja i svijetli dovoljno a ima i dim opcija. Zadovoljan sam u sustini

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Kakvi su ovi stolovi sa ovim metalnim nogama,jel to stabilno,vidim ima ih u dve velicine,skoro novih na KP?

screenshot-www.kupujemprodajem.com-2017-03-28-16-18-24.png
 
Kako Vam odgovara taj RGB, meni samo prirodna boja.

Razmisljam da sredim malo osvjetljenje oko (iza) monitira. Razmisljao sam o led trakama po rubu nazad, ali imam osjecaj da bi se to brzo odljepilo, jos pod uticajem toplote od monitora.

Moze doci u obzir neka led lampa na usb, cisto da baca svjetlo iza, nekako bih je sakrio (stavio na zvucnik npr).

IMG_20170328_162847.jpgIMG_20170328_162829.jpg

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Kako Vam odgovara taj RGB, meni samo prirodna boja.

Razmisljam da sredim malo osvjetljenje oko (iza) monitira. Razmisljao sam o led trakama po rubu nazad, ali imam osjecaj da bi se to brzo odljepilo, jos pod uticajem toplote od monitora.

Moze doci u obzir neka led lampa na usb, cisto da baca svjetlo iza, nekako bih je sakrio.

Pogledajte prilog 225791Pogledajte prilog 225792

Sent from my G
Ukljucim ja i bijelu vise vremena, ali nije lose ni danju iz fazona neka boja.

Imas obostrano ljepiljivu traku pa po njoj stavi led traku.
5ec3303fde77b03239502c39a39f718d.jpg


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Ja bih to lijepio na monitor iza, koji ce mi na drugom mjestu nije bas iz fazona, vec kontrasta. Ima lampa gore ali nije to to.

Ima vec 3M ljepilo na traci nije to problem, ali jos los kvalitet iste, jos kazem lijepi se na toplu povrsinu, to se vremenom odlijepi, jer se i traka dodatno grije.

Zato sam kontao tako kao i ti nesto, malu lampicu na lijevi zvucnik usmjeriti iza, ne bi se ni vidjela, moze usb napajanje.

Ne bih mogao nista sem toplo bijele, gdje da mi zelena bude u pozadini da gledam u to, nisam zombi. [emoji23]

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio traku da stavim na monitor pa se kanim da to odradim. A neces uspjeti bez ove obostrano ljepljive trake, nju kad prvo nalijepis nema problema.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Kako Vam odgovara taj RGB, meni samo prirodna boja.

Razmisljam da sredim malo osvjetljenje oko (iza) monitira. Razmisljao sam o led trakama po rubu nazad, ali imam osjecaj da bi se to brzo odljepilo, jos pod uticajem toplote od monitora.

Moze doci u obzir neka led lampa na usb, cisto da baca svjetlo iza, nekako bih je sakrio (stavio na zvucnik npr).

Pogledajte prilog 225791Pogledajte prilog 225792

Sent from my G
Koja ti je ovo stolica?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ergohuman.

Ima li negdje po mjeri uzeti traku da se ne zezam sa uglovima, nemam lemilice. Preko oglasa ovih stranih jos bolje. Uzeo bih i za TV i za monitor. Traka je definitivno najelegantnije i najbolje rjesenje. Ako nema krastavac, ima led lampa.[emoji15]



Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Što se tiče osvetljenja LED trakama iza stola, da li je to dovoljno jako da da smanji kontrast monitora? Nikada nisam video u praksi kako to izgleda. Da li ima neke koristi uopšte ili je to samo radi estetike. Planiram da odradim sa RGB trakom celom širinom stola.
 
Estetika, kakav kontrast. Sta ti znaci traka na ivici stola koji je obicno par centimetara od zida. Obicno i kablovi padaju tuda, pa ce biti i trenja i grijanja istih.

Kod mene monitor malo zaobljen nazad, nema mnogo mjesta od nosaca i kablova, tako da i traka otpada. krastavac odustao sam za sada od osvjetljenja.

Meni ne znaci nista svjetlo samo iza monitora, znaci mi svjetlo svukuda pa i ispred. Mora u cijelom vidnom polju da se razbije veliki kontrast, inace dzaba krecili.

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Što se tiče osvetljenja LED trakama iza stola, da li je to dovoljno jako da da smanji kontrast monitora? Nikada nisam video u praksi kako to izgleda. Da li ima neke koristi uopšte ili je to samo radi estetike. Planiram da odradim sa RGB trakom celom širinom stola.

Kako je kod mene
https://forum.benchmark.rs/showthre...je-komp-2017&p=4984229&viewfull=1#post4984229

Da li je dovoljno za nocni rad? Pa i ne bas. Uvece mi je svetlo na terasi upaljeno i to je ono sto mi prija.
 
@Marcus kako se cuje Harman u odnosu na Pioneer ?
 
Preskoci takav tip stolova. Gledaj nesto sto ima ram i kosku.
 
Estetika, kakav kontrast. Sta ti znaci traka na ivici stola koji je obicno par centimetara od zida. Obicno i kablovi padaju tuda, pa ce biti i trenja i grijanja istih.

Kod mene monitor malo zaobljen nazad, nema mnogo mjesta od nosaca i kablova, tako da i traka otpada. krastavac odustao sam za sada od osvjetljenja.

Meni ne znaci nista svjetlo samo iza monitora, znaci mi svjetlo svukuda pa i ispred. Mora u cijelom vidnom polju da se razbije veliki kontrast, inace dzaba krecili.

Sent from my G

Kako je kod mene
https://forum.benchmark.rs/showthre...je-komp-2017&p=4984229&viewfull=1#post4984229

Da li je dovoljno za nocni rad? Pa i ne bas. Uvece mi je svetlo na terasi upaljeno i to je ono sto mi prija.

Čisto sam sumnjao, ali ajde da proverim. Hvala vam. Najverovatnije ću da stavim radi estetike.
 
@Marcus kako se cuje Harman u odnosu na Pioneer ?

Zvuk je dosta cistiji i precizniji, ali bih rekao da harman na momente nema dovoljno kontrole i nije "mekan". Sveukupno je dosta bolji od pioneera 702R, gde pioneer ima samo malo naglaseniji (ali i mutniji) bass. Ko hoce pravu stvar nazalost ce morati da se isprsi sa bar 1000e (za neki Naim, Exposure, etc). Harmani ipak spadaju u komercijalnu klasu.
Sve u svemu dosta sam zadovoljan za ulozene novce. Plus HK izgleda prelepo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Live se ima osjećaj kao da visim u vazduhu sa compom :D
da41da84c3480a06192af837f7ef6c72.jpg
10de595d9b60c7c8cb5af00f12c976b1.jpg
5b6cdff6fc6678ea6d0688d3c3afed45.jpg


Sent from my Galaxy S7
 
Brale s ovim prozorom ja ne bi mogao da se koncentrišem na komp.... voajerisao bi komšinice
 
Lep kutak.
 
Nazad
Vrh Dno