Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni se svidja u AT sto je na ulazu/izlazu u selo ostrvo tako da uvek moras da spustis brzinu kad ulazis. Nije mozda tako kod svakog sela, ali bas na dosta mesta sam video.
 
Bolje i tako nego bez kružnog toka. U Engleskoj sam viđao beli krug prečnika 1 metar na sred raskrsnice i to je kružni tok.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Kulturni ljudi, nece da cepaju gume ko Smederevci. :)
 
Bolje i tako nego bez kružnog toka. U Engleskoj sam viđao beli krug prečnika 1 metar na sred raskrsnice i to je kružni tok.

Već smo pisali na tu temu. Kružni tok služi da fizički uspori saobraćaj, znači hteo ne hteo MORAŠ da usporiš. Zamisli sad na ovoj slici da dođe neki retard i prođe raskrsnicu sa 100 na sat, džaba prednost i ostale gluposti, kad neko pogine sve je uzalud.
Ma OK je sve to sto ste naveli, ali ovde je motiv bio "pravljenje posla", a ne bezbednost gradjana (napravili dva kruzna toka u, prakticno, parking zoni, pa ih posle smanjivali).

 
Već smo pisali na tu temu. Kružni tok služi da fizički uspori saobraćaj, znači hteo ne hteo MORAŠ da usporiš. Zamisli sad na ovoj slici da dođe neki retard i prođe raskrsnicu sa 100 na sat, džaba prednost i ostale gluposti, kad neko pogine sve je uzalud.
Tendencija je da će se svuda gde je moguće postavljati slični mini kružni tokovi jer je jeftino i efikasno rešenje za dosta problema u gradu kao što je nepoštovanje crvenog na semaforu, ulivanje sporedne u glavnu ulicu, prekomerna brzina, pešaci itd.
U Španiji sam viđao i da u semoforizovanu raskrsnicu ubace 4 plastične barijere u centar, isključe semofor i tako naprave kružni tok.

Ono što je bitnije, tamo gde je realno opasno ukrštanje uključenje je takvo da morate mnogo više da usporite pošto putanja nije toliko pravolinijska već vas teraju da zavrnete na desno pre ulaska, tako da imate odličnu preglednost. Praktično je auto već 45 stepeni u odnosu na KT umesto 90. Ujedno morate da usporite. Takođe za one koji idu pravo obično je samo 1 traka koja to omogućava. Napr. Iz krajnje desne fizički ne može pravo. Isto često iz leve može samo levo.

https://youtu.be/gQt1-pZEZIc

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kocka je bacena - :d .....
 
"Pegla se, nije nista strasno..." :p ....
 
Covek je imao najbolju nameru, stao je potrcao je nazad da signalizira ostalima da uspore. Na zalost, nezgodno je mesto, ne mogu u krivini svi da ukoce.
Posto stvarno ne znam moram da pitam nesto... Jesu oni na stazi osigurani za ovakve situacije? Ko ce da plati ovoliku stetu?
 
Dzabe od najbolje namere, kad pameti nema. Da je barem stao odmah iza ovog prvog koji je izleteo, verovatno niko vise ne bi ni naseo - ovako je upravo on pravio paniku zbog koje su ostali gresili.
 
Ebes limove, bitnije je da nije doslo do neke vece tragedije.
Najgore je prosao onaj crveni e36.
 
Dzabe od najbolje namere, kad pameti nema. Da je barem stao odmah iza ovog prvog koji je izleteo, verovatno niko vise ne bi ni naseo - ovako je upravo on pravio paniku zbog koje su ostali gresili.

Po tvojoj logici bilo bi bolje da su ovi što su kočili na krivini uletjeli u krivinu ispod i tu počeli da izbjegavaju olupine? Ovaj jeste na glupo mjesto stao, trebalo je da prođe dolje gdje je čistije, ali reći da je on napravio "paniku" je smiješno. Hoćeš da kažeš da kad vozači vide žutu zastavicu krenu da paniče i da bi bilo bolje pustiti ih da sami ulete u mjesto nezgode.
 
Ne, ali im je skretao paznju, i istovremeno bez razloga ostavio auto u krivini, suvi je genije.
 
Ne, ali im je skretao paznju, i istovremeno bez razloga ostavio auto u krivini, suvi je genije.

Pa to što je skretao pažnju je normalna stvar, to što je ostavio auto ispred mjesta nezgode nije baš inteligentno sa njegove strane. Mada trenutak je to, lako je napraviti glupu odluku.

Pogledajte kako to majstor rješava. Inače da nisam gledao pola klipova od ovog momka pomislio bih i da je sreća. Ulje == katastrofa.



U drugom klipu se vidi i kolika je šteta, ovaj Z4 je baš dobro prošao.

 
Poslednja izmena:
Ne, ali im je skretao paznju, i istovremeno bez razloga ostavio auto u krivini, suvi je genije.
Ne kapiram kako mozes da imas tako naivno razmisljanje.
Jeste ostavio auto na pogresnom mestu ali niko nije mogao da pretpostavi u tom trenutku koliko ce velika havarija biti. I dalje tvrdim da je postupio najbolje sto je mogao na osnovu informacija koje je imao u tom trenutku. Zaustavio se pored puta cim je video da se ispred nesto desilo i odmah je krenuo da signalizira ostalima. Problem je sto sva vozila u punoj brzini izlaze iz krivine i kad prvo njega vide da mase skoro sva vozila su pokusala da se zaustave. Zbog naglog kocenja u krivini nisu uspeli da odrze na stazi pa su odarali o njegovo vozilo ali samo nemoj da mi kazes da je trebao da prodje ili da im ne mase i da dozvoli da ostali u punoj brzini nalecu na ona prva vozila koja su se slupala?!? Pa tu je moglo tek da bude brdo tesko povredjenih ili cak i mrtvih.
 
Čova je spasio par ljudi od sigurne smrti,a za lim lako,nema naknada štete,moš sutra sa svojim jugom onamo i plati pa se klati,razbiješ avto,plačaj si popravak
 
Posto stvarno ne znam moram da pitam nesto... Jesu oni na stazi osigurani za ovakve situacije? Ko ce da plati ovoliku stetu?

Zavisi od osiguranja. Vecina navodi u ugovoru da ne pokrivaju ovakve dogadjaje (turisticka voznja na trkackoj stazi).
Ali ima osig. kuca kojima je pokrivaju, predjes kod njih i vozas se... naravno, skuplji su
 


Hahaha hahaha
 
Poslednja izmena od urednika:
^ Totalno me je podsetilo.

A i James je bas bio u ovom fazonu ^
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno