Šta je novo?

Gigabyte OC

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,150
Poena
210
Pozdrav ljudi,

Kupio sam juce Gigbyte Z170 Gaming 7 plocu.Pa me zanima ako moze neko da mi pomogne da OC procesor.
Pre sam imao Asus i oc je lagan na Asusu.
Ovde em sto je sve razbacano em sto ne mogu da nadjem neki video da mi bude kao smernica

Pa cisto mala pomoc ako neko ima Skylake procesor na Giga ploci.
 
Jedan od razloga sto se kupuju ASUS ploce, 3 klase bolji bios nego kod bilo koga drugog. Srecno :)
 
Imao je Z170-PRO i zbog nekih problema sa njom je prešao na ovu Gigabyte ako se dobro sećam.

Nije ni ova baš toliko loša, jeste malo konfuzan BIOS u odnosu na Asus.

Ja bih radije uzeo ASRock Extreme 6 nego ovu Gigabyte.
 
Ma imao sam ja Gigu i ranije samo na AMD i super mi je radila i bolje se klokovala nego Asus plojka..Ova Asus z170pro je odlicna za OC ali sam je zamenio jer sam mislio da ce resiti probleme koje imam vec neko vreme (naravno nije resilo :d nije problem do ploce ona je radila savrseno)..
Ali sam zadrzao ipak Gigu jer mi se vise svidja kako su je natrpali svim i svacim..

@Spitrit molim te zaobidji me druze...I nauci po nesto..NE NISAM DOBIO JER NE IDU UZ PLOCU...Ali vazno da si probao da ispadnes pametan

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/5478/20150805093451_big.png
 
Kako mi se sviđa metalno ojačanje na PCI-E slotovima, baš je lepa plojka.
 
Evo neki mojih podesavanja za i7 6700K na 4.6GHz. Nemam screenshot BIOS-a, na zalost, samo EasyTune. Inace, napon je konstantnih 1.284V (testirano 24h Prime95). Nemam pojma koji sam vrednost koristio za LLC.

P.S. Sacuvao sam setovanja ali ne znam da li ces moci da ih ucitas posto je verzija BIOS-a bila F5.
 

Prilozi

  • easytune-1.png
    easytune-1.png
    62.9 KB · Pregleda: 44
  • 4.6GHz.zip
    2.7 KB · Pregleda: 19
@kOLOS UPPPPS promasih sliku...to joj je mnogo skuplji brat :d

Moja je ova :D,ma plojka je odlicna drug moj je ima pa mi je preporucio,mada sam bacio pare jer i ova z170 pro je bila ispravna :d,al nema veze ide ona na dobos

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/5481/20160330101619_big.png

@Lukija hvala druze cisto da imam to kao neki reper da znam gde da guram
 
Nazad
Vrh Dno