Šta je novo?

CPU Bottleneck

Ja mislim da sam se susreo sa CPU bottleneck problemom u Fallout 4.

Igram u 1440p, zakucano na 60fps, no povremeno frejmovi padaju pri prelasku iz zone u zonu, ili pri kretanju oko DC. Ne bih rekao da je problem u grafičkoj (GTX 1070), jer se gotovo isto dešavalo i sa starijom grafom (GTX 970). Sa druge strane, procesor je bio i ostao na 100% (i5-4460). Problem se dodatno pogoršava kada se u podešavanjima učita više uGrid-ova.

Nisam siguran, ali sklon sam da zaključim da procesor ima problema da se izbori sa igrom. Ne znam da li neko ima sličnih iskustava. Ako ima, podelite.
 
Ja mislim da sam se susreo sa CPU bottleneck problemom u Fallout 4.

Igram u 1440p, zakucano na 60fps, no povremeno frejmovi padaju pri prelasku iz zone u zonu, ili pri kretanju oko DC. Ne bih rekao da je problem u grafičkoj (GTX 1070), jer se gotovo isto dešavalo i sa starijom grafom (GTX 970). Sa druge strane, procesor je bio i ostao na 100% (i5-4460). Problem se dodatno pogoršava kada se u podešavanjima učita više uGrid-ova.

Nisam siguran, ali sklon sam da zaključim da procesor ima problema da se izbori sa igrom. Ne znam da li neko ima sličnih iskustava. Ako ima, podelite.

Sigurno je taj proc sa 1070 grafom bottleneck, cak i na 1440p. Pogotovo , ako si smanjio nesto graficke detalje. Nazalost, tek na full HD, procesor ce biti bas problematican, da pokrene ovu grafu u fullu.
Koliko mozes da izgubis na fps sa ovim procom ? Pa, ovako odprilike, samo na niskom kloku oko 10% minimalno, u cpu bound igrama. Plus nesto slabiji IPC. Sa nekim I5 4670K procom na oko 4.5gh, sigurno bi grafa sljakala mnogo bolje.

Jedan test za Fallout 4, koji je procesorski dosta zahtevan, sa 980Ti koja je slicna sa 1070 grafom :
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art66856-16.html&usg=ALkJrhivLjHmufrUM77hujhJPg22EiJZIw
 
Poslednja izmena:
Čitao sam nešto kako ljudi imaju problema sa Fallout-om i sa i7-5820k i Titan X-om, kada su u pitanju visoke rezolucije i viša uGrids podešavanja. Izgleda da je igra užasno optimizovana.

U svakom slučaju, pametno je pre kupovine voditi računa o tome koje će tačno igre igrati.
 
I5 4460 je sasvim dovoljan procesor za gaming danas, sta na njemu ne radi uglavnom znaci da je lose optimizovana igra.

Za 60fps sasvim dovoljan procesor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
I5 4460 je sasvim dovoljan procesor za gaming danas, sta na njemu ne radi uglavnom znaci da je lose optimizovana igra.

Za 60fps sasvim dovoljan procesor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Zavisi od jacine grafe. Ako govorimo o 1070 grafi, onda je nedovoljan za full iskoriscenost ove grafe. Znaci, pricamo o tome, da li proc moze da iskoristi puni potencijal grafe.

Recimo, ovde se vide razlike sa 980Ti kartom.. Odlican je procesor, ali, je problem u niskom kloku.
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&tl=en&u=http://pclab.pl/art67575-4.html&usg=ALkJrhhUsfzFHPHJgERL_8Tk7X5mqLCEuQ
 
Dobro, iz vaših postova mogu da sumiram:

Sad bih postavio pod-pitanja:
Bez da ste gledali u to koliko je softver neoptimizovan, postoje li primeri gde sama promena arhitekture donosi značajan napredak u iskorišćenju GPU/VPU jedinica?
Šta to čini Intel "i" procesore superijornije u odnosu na konkurenciju?
Da li se može desiti da AMD proceosr na istoj frekvenciji (tipa OC na 4Ghz) daje lošije retultate od Intel "i" procesora na istoj frekvenciji (sa jednakim ostatkom konfiguracije - memorija, grafika...) i kako ovo najlakše nekome objasniti kada znamo da razlika u arhitekturi nije tako radikalno drugačija kao npr AMR vs x86 CPU?

Evo ti primjer za Dolphin emulator koji se daleko vise oslanja procesor nego na graficku. Radi se o emulatoru koji koristi samo dva jezgra i jako mu je bitna brzina samih tih jezgara. Rezulati su sledeci: Intel je do nogu potukao AMD cak i na istoj frekvenciji. Takodje, poslije nekog update-a emulatora na forumu su tvrdili da su Haswell procesori donijeli 20-30% ubrzanja u odnosu na prethodnika (Ivy bridge). Zbog cega se sve ovo desilo ne bih mogao da ti objasnim jer se nisam mnogo bavio temom. Uglavnom smatra se da je Intel bolji od AMD-a kada su u pitanju per-core performanse.
 
Nazad
Vrh Dno