Šta je novo?

Wireless AP, antenica, ili nešto treće?

SimoGM

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2016
Poruke
2
Poena
51
Treba mi "nešto" sa čim ću da hvatam wifi od komšije, sa kojim delim internet, ali mi je jedan mali Tenda USB Wifi adapter crkao.
Pre 10 godina znam da su bile aktuelne Wifi kartice, i antene. E sad antena mi je i dalje ostala, 12dbi je, ali nemam karticu a i mislim da ih je vreme i tehnologija pregazila...
Tu antenu sam kačio na tu malu Tendu, pa bih sad nešto drugo, jer i to crče koliki sam maler.

E sad, šta mi je najpametnije raditi, i šta mi je po vama najjeftinije, da iskopam negde iz kamenog doba neku dobru Wifi karticu, uzmem neki AP kome se skida antena, pa da stavim ovu moju, ili da kupim opet neki od ovih malih adapterčića?

Ili pak nešto sasvim drugo. Pišite...

Hvala unapred!
 
Uzmes neki ruter (koji ima na sebi dve antenice, mada moze i sa jednom, ali je bitno da je antena izmenljiva) i povezes na taj ruter antenu koju imas, ruter podesis da radi u WDS rezimu i to je to.
 
Samo što bi trebalo i komšijin router da podržava WDS, da ne bi prošao kao ja. Uzeo sam dva razločita router-a od kojih je jedan podržavao wds, a drugi nije. Eto na to treba obratiti pažnju.
 
Najbolje ti je opet uzeti USB WiFi adapter, radi dobro, ne zahtjeva prostor, ja sam ga uzeo za laptop. Routere moras podesavati (Repeater ili Bridge mode (+AP)), i opet pitanje pitanje kako ce se slagati sa drugim uredjajem, zauzima vise prostora, zahtjeva napajanje itd. Dakle, nema potrebe za tim komplikacijama.
 
Nazad
Vrh Dno