Šta je novo?

Povezivanje dva racunara

tex707

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
2,319
Poena
680
.
Molim za pomoc poznavaoce mreza.

Trebalo bi mi da povezem dva racunara tako da mogu da radim na oba, ali samo sa jednog. Bitno mi je da koristim samo jednu tastaturu i jedan mis. Jedan racunar bi trebalo da bude master, a drugi slave. Ono sto mi je neophodno je:
- Tastatura, mis i monitori bi bili prikljuceni SAMO na master.
- SAMO slave racunar bi bio prikljucen na internet
- Antivirus zastita bi bila SAMO na slave
- Master ne bi nikako smeo da bude vidljiv na internetu, niti bi smeo direktno da bilo kako izlazi na internet.

Ne znam da li je ovo moguce, ali ako jeste mnogo bi mi znacilo.
.
 
Baš i nisam neki "poznavalac mreža", ali evo kako kod mene funkcioniše nešto slično:

"Desktop" mašina, koja je neka vrsta kućnog servera za sve-i-svašta, je u zabačenom kutku kuće, nemam potrebe da mu fizički prilazim i nema priključen monitor, tastaturu/miš. Na njemu radi x2go server tako da po potrebi mogu da pristupam i svim instaliranim (GUI) programima, kao i celokupnom desktop okruženju OS-a.

Antivirus nemam instaliran, ne treba mi - mašina radi na GNU/Linuxu.

E sad, kod mene su svi PC-jevi povezani na net. Pretpostavljam da ti na "slave" mašini trebaju 2 mrežne karte pa da se konfigurišu dve nezavisne mreže - jedna za daljinski pristup, a druga za izlaz ka Internetu.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
meni deluje obican KVM svic kao resenje.
 
.
Hvala na odgovorima.

KVM switch je i meni delovao kao resenje, ali mi nije poslo za rukom da pronadjem onaj koji moze da prekida display port signal, a takav mi je neophodan.

Ustvari, konkretno bi mi trebalo da ima HDMI ulaz (kojim bi bio prikljucen na laptop) i display port ulaz (kojim bi bio prikljucen na glavni racunar), a izlaz ka monitory bi trebalo da bude display port. USB za tastaturu i misa pretpostavljam da nije neki problem.
.
 
Poslednja izmena:
Trazio sam isto KVM switch medjutim naleteo sam na resenja od 900$ i batalio.
 
Postoji softwerski KM switch. Zove se Synergy. Ja ga koristim godinama i odlično radi. Ranije je bio freeware a sada se plaća neka crkavica. Jedan računar na koji su fizički nakačeni miš i tastatura se konfiguriše kao server a ostali se podese da budu klijenti. Ima malih problema sa npr. srpskom tastaturom (đč) al u odbosu na hardwerske KVm switch-eve ima prednost jer je seamless, funkcioniše i copy-paste sa jedne mašine na drugu...Za svaku preporuku

Sent from my MI 5 using Tapatalk

edit

sad videh da monitor bi bio proključen samo na server...u tom slučaju, možeš da koristiš remote desktop...obzirom da su u istoj mreži, onaj koji dolazi uz Windows biće više nego dovoljan. što se tiče restrikcije za internet pristup na serveru, samo mu ukini GW u mrežnim podešavanjima
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno