Šta je novo?

Kako podesiti FritzBox 7390 za Telekom BBTF (voice/sip deo)?

sestar

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2013
Poruke
6
Poena
151
Postovana Gosposodo, ;)

Trenutni sam korisnik Telekomovg VDSL2 50/2 NET paketa sa telefonskom linijom realizovanom preko BBTF (sip) platforme.

Hteo sam da ZTE H367N zamenim sa FritBox-om 7390.

Kontaktirao sam tehnicku podrsku vise puta da mi daju parametre i nacin podesavanja, naravno dobio razne odgovore koji bas ne drzi vodu ali ajde....

Uspeo sam da izvucem parametre iz ZTE modema user i sifru za vdsl konekciju kao i kombinaciju za voice deo user i odgovarajucu sifru

Uglavnom posle igranja sa FritzBox-om DSL je uspesno proradio, iako su mi tvrdili da nece moci, te mac adresa te ne znam ti sta.. (bio sam spreman da upisem i mac zte-a u friz ako je to kljuc ;) )

Dovoljan je username password i vlan id 300 i posle toga internet deo sljaka odlicno kako je i ocekivano.

Podesavanje BBTF-a iz nekog razloga ne funkcionise, probao sam vlan 100 i vlan 101 za voice part medjutim nista. Friz prijavljuje DNS gresku ili timeout na njegovom log-u.

Pokusao sam SIP telefon Gigaset da prikljucim na port bridzovan na ZTE gde bi trebao da ide sip telefon podesio parametre, medjutim nista od konekcije.

Pokusao sam neki Soft Sip, zoipper, sjphone (vise njih) da podesim sa parametrima iz modema medjutim nisam uspeo uspesno da povezem sip client sa pc-a windows 7.

Koristio sam sledece parametre za zoiper:

SIP account options:

Domain: ims.telekomsrbija.com

Username: 38111770xxxx
Password: f0xxxxxx (pasword je duzine 8 karaktera)

Caller id Name: 38111770xxxx


Outbound options:

Auth username: [email protected]
Use outbound proxy (checked)
Outbound proxy sbc.ims.telekomsrbija.com

(svi parametri su prepisani iz voice dela ZTE modema tako da ako sa njima radi ZTE trebao bi i Soft SIP ili Fritz)

Koliko sam uspeo da shvatim, ims.telekomsrbija.com i sbc.ims.telekomstbija.com nisu bas dostupni sa Internet izlaza modema (vlan 300).

Probao sam da pingujem bilo sta od voice hostova: voice gateway 10.180.0.1 kao i voice dnsove 10.10.3.66 10.10.3.69, bezuspesno.

Logicno bi bilo da sa parametrima kojima moze da se ZTE H367N spoji na voice, trebalo bi da moze i FrtizBox ili soft sip telefon.

Izgleda da nesto nisam podesio kako treba.

Jel ima neko da je uspesno podesio bilo kakav drugi uredjaj osim modema koji dodje od telekoma na voice, drugi sip telefon, soft sip, bilo sta ?

Hvala!
 
Probaj ovako da podesis. Slika je sa es foruma i stara par godina sli mozda pomogne.
1359ef5f3c2d1db11da7009370d43e8d.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napisi kako si izvuko parametre za PPPoE iz ZTE-a? Ti si prvi koji je to uspeo :)
 
I mene interesuje kako si uspeo. Meni je jedan lik odavno rekao da je probio šifru iz Huawei rutera, mada ga nisam pitao o detaljima.
 
Sto se tice passworda pa ovako telnetujte se na 192.168.1.1 sa kombinacijom admin/tzlkisonpk ili sta vec radi. Kad se ulogujte prosvrljajte malo po fajl sistemu fajlovima u etc direktorijumu trebalo bi da pogodite na neki interesantan fajl ;) pogledajte takodje listu procesa ps komada pa procackajte sta se vrti. Ako bas ne bude islo izbunaricu negde step by step takodje pogledajte na yt klipove za zte ima ih dosta i neki mogu da se iskoriste u principu vam treba citanje baze podataka i onda pogodite pravu tabelu sa parametrima za pristup i dobijete vrednosti.

Ogladjujem se da je to moglo kod mene tako znaci zte zxhn h367n
Device Type ZXHN H367N
Batch No. T1
HW Version V1.2.0
SW Version V1.0.3_L_SERBIA
BOOT Version V1.0.4

sa ovim parametrima. mozda na drugom fw to ne radi ili je zakrpljeno.

poz i srecno :)
 
Pa nema prčkanja po fajlovima kad je "shell" komanda zaštićena password-om koji NIJE isti kao admin password.
Napiši ti step by step kako si došao do toga da "rondaš" po /etc.
 
Dragi gospodine evo log:



ZXHN H367N
Login: admin
Password:

BusyBox v1.01 (2015.01.19-07:14+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

#

znaci pass isti kao za web interfejs meni je proslo
 
Na ZXHN H168N (hw verzija 2.1) sa SW V2.1.0T9_SRB nije ista lozinka.
Znači tu je admin/ztonpk za Telnet konekciju, i nakon login-a nema BusyBox texta, imas help koji ispiše šačicu komandi među kojima je i "enable" (nema shell). Za nju traži password koji je "zte". Opet help lista novu listu komandi među njima je i "shell" loja opet traži password koji NIJE ztponk/admin/root/zte/admints. I tu se priča završava.

Mislio sam tj trebalo je jasnije da te pitam da li je tebi tražio password za "shell" komanda ili nije, ako jeste koja je kod tebe.

Ali ako tebi prolazi ista kao za web UI & Telnet (ili ti uopšte ne traži password za shell tj uopšte nakon pravljenja Telnet konekcije, za šta si naravno koristio web ui admin podatke) onda očigledno drugačija je priča bila na SW 1.x nego posle na v2.1 i 3.1 koje ima većina nas sa Telekomim ZTE modelima.
 
Poslednja izmena:
Zato sam se i ogradio na H367N. Mozda je H168N razlicit hardverski/softverski a mozda samo softverski da im je to shell iskljucen jel moze mozda tzlkisonpk za pass?

Ako ne radi nista, trazi da ti zamene za H367N. Ja sam dobio obican modem iz poslovnice nikakva kombinacija tako da bi drugi H367N trebao da moze osim ako nisu smislili drugi fw ili drugi config fajl koji to gasi.

Kad sam bio u poslovnici hteli su da mi daju neki huawei ne znam model na cijoj je kutiji prisalo adsl2+ i ja sam refleksno trazio drugi modem da se ne desi da mi daju modem koji moze adsl2+ a posto sam na 50mb znao sam da mora vdsl uredjaj i onda da moram da dolazim jos jednom do poslovnice objasnjavam i sta ja znam.
 
Ne verujem da će oni da se bakću oko kreiranja posebnog firmvera ili isključivanja shell-a. Na telekomovim ruterima su obično 2 korisnika, admin i telekom. U zavisnosti od rutera zavise i komande za pristup shell-u. Kad se prikačiš na ruter probaj neke od sledećih komandi: sh, system shell, welcome to shell. Testirao sam na nekoliko rutera i radilo je.
 
@nebeski.letac: Testiraj na raznim ZTE modelima koje deli Telekom pa nam javi jel prolaze te navedene komande.



Znači od ovog sad prčkanja jedino sam novo naučio da je dostupna "sh" komanda ioako nije u listi koju prikaže nakon što se odradi "enable" deo, ali verovatno je samo kraća verzija "shell" komande. Svakako za obe traži username i password, koji nisu admin/ztopnk niti admin/tzlkisonpk. Tj kao što se vidi login user kojeg traži nije uopšte "admin" (ni root).

Za Huawei možda da pogledaš ovde : https://hg658c.wordpress.com/2015/03/17/hg658c_configtool/#comment-4
Tj ako i nema modela koji te interesuje onda možda da probaš da u komentaru tražiš od lika koji je počeo celu temu na tom blogu. Koliko sam "ispratio" komentare na brzinu ispada da ukoliko imaš na raspolaganju firmware fajl rutera koji te zanima lik nađe neophodne RSA i AES128 ključeve i onda može da dekriptuje backup konfiguracije.

Noviji ZTE izgleda da ne koriste zlib kompresiju kao što su to radili stariji, za koje sam naleteo negde na netu uputstvo i skriptu koja radi dekripciju backup fajla.

@sestar: Nemam potrebu da tražim bilo kakvu zamenu rutera. Nije mi za sad neophodan bridge mode pošto nemam svoj ruter. A i imam PPPoE podatke od starog Huawei rutera (jedino što kad njih koristim rokne me iza CG-NAT svaki put). I na ćaletovom Huawei sam izvukao PPPoE podatke pa eto ako on uskoro bude menjao ili vraćao opremu možda ću to da testiram jel bi bilo iza CG-NAT.

Kad mi budu baš neophodni "legalni"/"baš od mog rutera" PPPoE podaci kontam da ću da smaram neke od poznanika koji rade u Telekomu :D
Ili ću da se upuštam u finese korišćenja Binwalk-a ili tako nešto u pokušaju da skontam kako da dekriptujem konfiguracioni fajl ....
 
Ne mogu da testiram ZTE ruter pošto ga nemam. Za sada mogu da testiram samo Huawei 532e, 531 i Pirelli A226 rutere. Video sam na tom blogu te skripte i probao ali ne rade. Inače, preuzeo sam konfiguracije sa navedenih rutera i kod Huawei rutera su šifrovane, dok je kod Pirelli rutera konfiguracija u obliku slobodnog teksta, sem šifre koja izgleda ovako: &b7;&28;!&87;&99;&e1;!&cc;&87;&80;<p&d3;
Probao sam da nekim metodama izvučem firmver ali nisam uspeo. Mogao bi ti da napišeš kako si izvukao PPPoE podatke iz očevog rutera.
Negde sam naišao da se i PPPoE korisničko ime i lozinka generišu po formuli ali ne mogu da proverim jer nisam mogao da izvučem podatke iz rutera.
 
Ovo lici meni na cisco 1841 ili sta vec rutere oni obicno imaju slican login pa ide enable ili zaboravio sam vec davno je bilo
ja sam izgleda imao srece, isao sam samo telnet na ip adresu i docekao me je shell busy box, mozda nesto mozete naci na internetu ili yt.

Medjutim kao sto vidite, nisam uspeo da konfigurisem fritz.

Srecno! :)
 
Ne mogu da testiram ZTE ruter pošto ga nemam. Za sada mogu da testiram samo Huawei 532e, 531 i Pirelli A226 rutere. Video sam na tom blogu te skripte i probao ali ne rade. Inače, preuzeo sam konfiguracije sa navedenih rutera i kod Huawei rutera su šifrovane, dok je kod Pirelli rutera konfiguracija u obliku slobodnog teksta, sem šifre koja izgleda ovako: &b7;&28;!&87;&99;&e1;!&cc;&87;&80;<p&d3;
Probao sam da nekim metodama izvučem firmver ali nisam uspeo. Mogao bi ti da napišeš kako si izvukao PPPoE podatke iz očevog rutera.
Negde sam naišao da se i PPPoE korisničko ime i lozinka generišu po formuli ali ne mogu da proverim jer nisam mogao da izvučem podatke iz rutera.

Za moj HG530 (sad vraćen Telekomu, tj kad sam prelazio na VDSL pre godinu dana) je bilo prosto "vidi šta je iza zvezdica" (kojom god metodom to izvodiš nebitno),a za ćaletov hg552a1 sam koristio Telnet po ovom uputstvu: http://www.umrezen.in.rs/tutorijali...bija-vdsl-modema-huawei-hg655b-u-bridge-mode/
Uglavnom taj ruter se i dalje koristi, tako da je taj PPPoE set u upotrebi.. .ali eto kao znam ga tj zapisao sam za budućnost ako ustreba.
 
Zato sam se i ogradio na H367N. Mozda je H168N razlicit hardverski/softverski a mozda samo softverski da im je to shell iskljucen jel moze mozda tzlkisonpk za pass?

Ako ne radi nista, trazi da ti zamene za H367N. Ja sam dobio obican modem iz poslovnice nikakva kombinacija tako da bi drugi H367N trebao da moze osim ako nisu smislili drugi fw ili drugi config fajl koji to gasi.

Kad sam bio u poslovnici hteli su da mi daju neki huawei ne znam model na cijoj je kutiji prisalo adsl2+ i ja sam refleksno trazio drugi modem da se ne desi da mi daju modem koji moze adsl2+ a posto sam na 50mb znao sam da mora vdsl uredjaj i onda da moram da dolazim jos jednom do poslovnice objasnjavam i sta ja znam.

Ajde molim te ako mozes ovde da objasnis step-by-step kako si iz H367N izvukao user i pass za VOIP?
Slao sam ti i PP ali mi ne odgovars, pa ako mozes ovde bar objasni da znamo kako to ide i ceo postupak.
Modem mi je isti kao tvoj ZTE H367N a i verzija firmwera je ista, tako da bi to trebalo da sljaka samo objasni kako da to uradim?
Pozdrav!
 
Ajde molim te ako mozes ovde da objasnis step-by-step kako si iz H367N izvukao user i pass za VOIP?
Slao sam ti i PP ali mi ne odgovars, pa ako mozes ovde bar objasni da znamo kako to ide i ceo postupak.
Modem mi je isti kao tvoj ZTE H367N a i verzija firmwera je ista, tako da bi to trebalo da sljaka samo objasni kako da to uradim?
Pozdrav!
Корисничко име и шифра се добијају по некој формули, али нисам проверио да ли је то тачно. Могу да потражим формулу и да ти пошаљем ако ти треба.
 
Корисничко име и шифра се добијају по некој формули, али нисам проверио да ли је то тачно. Могу да потражим формулу и да ти пошаљем ако ти треба.
Ako mozes postavi ovde ili posalji na PP, bio bih ti zahvalan!
Nego sam mislio da korisnik @sestar zna bas tacno kako ide, posto su meni potrebni user i pass za VOIP (BBTF), a on kaze da je bas sa ZTE H367N to izvukao!
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
[email protected]

AD = oznaka proizvođača rutera
MMMMMM = poslednjih 6 karaktera MAC adrese
SSS = poslednje 3 cifre serijskog broja
lozinka = MAC adresa bez tačaka (separatora)
 
[email protected]

AD = oznaka proizvođača rutera
MMMMMM = poslednjih 6 karaktera MAC adrese
SSS = poslednje 3 cifre serijskog broja
lozinka = MAC adresa bez tačaka (separatora)

Ova formula se iskljucivo odnosi na PPPOE parametre, a meni treba kako sam gore u postu i naglasio pass za VOIP (BBTF) parametre, u svakom slucaju hvala! ;) :(
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da je ista kombinacija. Ti svakako možeš da izvučeš konfiguracioni fajl ali treba da ga dešifruješ da bi pročitao parametre.
 
Hvala na info bas cu da vidim dal radi ova formula. Koliko vidim telekom je i dalje u Jugoslaviji. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene lozinka ne liči na MAC adresu, odnosno ima slova koja ne mogu da budu u adresi.
 
Možda je nisi dobro dešifrovao/pročitao. Za lozinku se obično uzimaju simboli iz ASCII tabele.
 
@nebeski.letac: Pretpostavljam da je @gadafi svoje PPPoE podatke dobio od Telekoma pa je zato u prilici da tvrdi da li je formula i dalje u upotrebi i za password ili nije. Ja ću baš sad kad konačno niko u kući ne gleda TV (D3i) da uzmem da prebacim ruter u bridge mode i testiram da li je za moj ZTE password mac adresa ili nije. Pošto npr za stari ćaletov Huawei ADSL ruter (gde se može izvući PPPoE set pomoću Telnet-a) definitivno nije password = MAC adresa jer za početak password je dužine od 14 karaktera a ne 12 ;) plus što sadrži karaktere koji se ne koriste u hexadecimal sistemu.



edit: Naravno da to (mac adresa bez separatora, sa velikim ili malim slovima) nije ispravna PPPoE lozinka... to bi bilo previše jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Mora da postoji neko pravilo pri generisanju korisničkog imena i lozinke.
Da napomenem da nije moguće istovremeno biti prijavljen na dva uređaja (rutera) istim PPPoE podacima za pristup.
Baš ću negde da zatražim te PPPoE podatke od Telekoma i da rešimo tu misteriju.
 
Poslednja izmena:
Formula za username je dobra ali MAC adresa nije sifra ni kod mene.
 
Naravno da znam da nije moguće 2 uređaja sa istim setom podataka da se loguju parelelno. Nisam to ni pokušavao. Nego sam lepo prebacio moj ruter u bridge mode i na Windows-u kreirao PPPoE konekciju sa tim što bi trebalo da budu njegovi podaci (na osnovu formule). I odmah izbacuje grešku da nisu ispravni username ili password. Kad uzmem da se konektujem sa PPPoE podacima sa starog Huawei rutera koji sam vratio Telekomu pre godinu i po za koje od ranije znam da su 100% tačni lepo se konektuje (i uvek bude iza CG-NAT sa tim PPPoE setom) i radi net. Znači password dobijen po formuli nije ispravan 200%.

Username se uklapa u tu formulu koju si naveo, a password očigledno da ne generišu više tako ... ako su uopšte ikad i bili po tom šablonu, a verovatno da nisu bar zadnjih 6 godina jer je na tom Huawei-u [HG 530] password dužine samo 7 karaktera; znači u najmanju ruku nije cela MAC adresa išla u password, naravno nemam zapisano koja je MAC adresa i serial bio za taj matori ADSL ruter pa da proverim.

@TheCya: Ti si koliko se sećam dobio podatke od Telekoma? Pa uzmi vidi jel išta od karaktera iz password-a ima neke veze sa MAC i serijskim brojem rutera ;) ili je totalno random.
 
Poslednja izmena:
Moja sifra ima 16 karaktera, mala, velika slova i brojeve. Nema poklapanja sa MAC adresom.
 
Nazad
Vrh Dno