Šta je novo?

Kako podesiti FritzBox 7390 za Telekom BBTF (voice/sip deo)?

^ Ista ovakva je i moja. Nisam dobio od telekoma, vec sam je procitao iz HG630. Radi svakako, jer je koristim za PPPoE konekciju iz WiFi rutera.
 
Ako mozes postavi ovde ili posalji na PP, bio bih ti zahvalan!
Nego sam mislio da korisnik @sestar zna bas tacno kako ide, posto su meni potrebni user i pass za VOIP (BBTF), a on kaze da je bas sa ZTE H367N to izvukao!
Pozdrav!
Jesi uspeo da izvučeš SIP pass iz tvog ZTE H367N?
 
Postovana Gosposodo, ;)

Trenutni sam korisnik Telekomovg VDSL2 50/2 NET paketa sa telefonskom linijom realizovanom preko BBTF (sip) platforme.

Hteo sam da ZTE H367N zamenim sa FritBox-om 7390.

Kontaktirao sam tehnicku podrsku vise puta da mi daju parametre i nacin podesavanja, naravno dobio razne odgovore koji bas ne drzi vodu ali ajde....

Uspeo sam da izvucem parametre iz ZTE modema user i sifru za vdsl konekciju kao i kombinaciju za voice deo user i odgovarajucu sifru

Uglavnom posle igranja sa FritzBox-om DSL je uspesno proradio, iako su mi tvrdili da nece moci, te mac adresa te ne znam ti sta.. (bio sam spreman da upisem i mac zte-a u friz ako je to kljuc ;) )

Dovoljan je username password i vlan id 300 i posle toga internet deo sljaka odlicno kako je i ocekivano.

Podesavanje BBTF-a iz nekog razloga ne funkcionise, probao sam vlan 100 i vlan 101 za voice part medjutim nista. Friz prijavljuje DNS gresku ili timeout na njegovom log-u.

Pokusao sam SIP telefon Gigaset da prikljucim na port bridzovan na ZTE gde bi trebao da ide sip telefon podesio parametre, medjutim nista od konekcije.

Pokusao sam neki Soft Sip, zoipper, sjphone (vise njih) da podesim sa parametrima iz modema medjutim nisam uspeo uspesno da povezem sip client sa pc-a windows 7.

Koristio sam sledece parametre za zoiper:

SIP account options:

Domain: ims.telekomsrbija.com

Username: 38111770xxxx
Password: f0xxxxxx (pasword je duzine 8 karaktera)

Caller id Name: 38111770xxxx


Outbound options:

Auth username: [email protected]
Use outbound proxy (checked)
Outbound proxy sbc.ims.telekomsrbija.com

(svi parametri su prepisani iz voice dela ZTE modema tako da ako sa njima radi ZTE trebao bi i Soft SIP ili Fritz)

Koliko sam uspeo da shvatim, ims.telekomsrbija.com i sbc.ims.telekomstbija.com nisu bas dostupni sa Internet izlaza modema (vlan 300).

Probao sam da pingujem bilo sta od voice hostova: voice gateway 10.180.0.1 kao i voice dnsove 10.10.3.66 10.10.3.69, bezuspesno.

Logicno bi bilo da sa parametrima kojima moze da se ZTE H367N spoji na voice, trebalo bi da moze i FrtizBox ili soft sip telefon.

Izgleda da nesto nisam podesio kako treba.

Jel ima neko da je uspesno podesio bilo kakav drugi uredjaj osim modema koji dodje od telekoma na voice, drugi sip telefon, soft sip, bilo sta ?

Hvala!

BBTF usluga na Telekom platformi se registruje na osnovu SIP username/password-a i MAC-a, MAC treba da bude na dhcp-u.

Tehnički je izvodljivo da se konfiguriše IAD ruter koji nije iz Telekom ponude uz to da se MAC ubaci i da se imaju SIP parametri za registraciju kao i da taj aparat podržava protokole koji su potrebni.
 
BBTF usluga na Telekom platformi se registruje na osnovu SIP username/password-a i MAC-a, MAC treba da bude na dhcp-u.

Tehnički je izvodljivo da se konfiguriše IAD ruter koji nije iz Telekom ponude uz to da se MAC ubaci i da se imaju SIP parametri za registraciju kao i da taj aparat podržava protokole koji su potrebni.

Pazi ja imam Gigaset GO-Box 100 IP telefon (https://www.gigaset.com/de_de/gigaset-s850a-go/) koji podržava jednu analognu i do 6 IP (VOIP) naloga i nikako nisam mogao da ga nasetujem da radi na BBTF liniji.

Kako imam i jedan stari SIP nalog preko Beotela i njega najrormalnije koristim i telefon radi samo sa Username i password-om, ali kod Telekoma izgleda da to nije moguće tako podesiti

Verovatno da moraju i oni da unesi negde u njihov sistem MAC adresu mog Gigaseta, ali kada sam ih zvao jednostavno nemaju pojma ko bi to mogao da uradi i na koga da me upute!

Ostavio sam podatke ali mi se do dana današnjeg niko nije javio iz Telekomove podrške da probam!
 
Poslednja izmena:
To je info dobijen od teh. podrške Telekoma!

Probao sam kod mene drugi Telekomov IAD modem sa mojim SIP user/pass i naravno broj se ne registruje na platformi.

Fritzbox 7590 sam nekoliko puta bezuspešno pokušao da konfigurišem za BBTF, uneta u fritzbox mac adresa od modema koji dužim (probane mac od WAN i Voice ATA) i uvek prijavljuje DNS error.
 
Pozdrav ljudi,
da li je uspeo neko da prebaci iptv sa mts-ovog zte rutera na fritzbox?
 
Nazad
Vrh Dno