Šta je novo?

AMD X2 250

Miki_Laf

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2016
Poruke
117
Poena
70
Pozz drugari, imam AMD x2 250, radi na 1,3500v, kupio sam nov hladnjak ima kuler od 80cm. temperature dok sam na netu su: 26-35m ulgavnom je 30. na stress testu je dostigao 47C i nije iso vise.. Da li je ovo ok ? ili da mu smanjim voltazu da obori temperaturu ?

CPu moze da izdrzi max 70C
u idle mi radi na 25=28 C sto je po meni mnogo

20aci87.png
 
Sve je to dobro i idle i load temperature.
 
Sa stok kulerom je isao u 100% loadu preko 60 C, tako da je novu kuler urodio polodom. Nazad sam na kucistu ubacio jednu 120ticu kako mi izbacila topao vazduh sto je brze moguce, a vazduh ubacijuvaju 3 ventilatora od 80cm.

Ovaj hladnjak sam kupio:
6tixw8.jpg


Inace hteo sam one vece hladnjake sa 120cm kulerom, ali su mi rekli da nisu potrebni za taj moj procesor sad nzm.

Brogof hvala na odgovoru :)
 
Poslednja izmena:
Pa nije da ti je potreban 120mm na cpu cooleru, ali sto je veci fan to je tisi :). Ne znam kakve su ti te osmice napred, ali nije li bolje da ih zamenis za recimo jedan od 140mm? Ako imas mesta naravno.
 
Odakle ti da je ispod 30 u idleu mnogo? Inace, sa vazdusnim hladjenjem ces tesko ispod ambijentalne temperature svakako.

Imas idealne temperature.
 
Pa nije da ti je potreban 120mm na cpu cooleru, ali sto je veci fan to je tisi :). Ne znam kakve su ti te osmice napred, ali nije li bolje da ih zamenis za recimo jedan od 140mm? Ako imas mesta naravno.

nemm napred za kulere, samo bocno i nazad, bocno imam 3 od 80cm, i nazad 120cm.
 
Ah, nisi napisao gde su... sada kada malo razmislim, ne treba tebi tu nista :D, ta kartica nije neki potrosac pa se i ne greje toliko, cpu takodje, ta 3 fan-a su ti totalni overkill koji proizvodi buku.
 
Ah, nisi napisao gde su... sada kada malo razmislim, ne treba tebi tu nista :D, ta kartica nije neki potrosac pa se i ne greje toliko, cpu takodje, ta 3 fan-a su ti totalni overkill koji proizvodi buku.
meni nije bucno navikao, cuje tihi sum, 3 od 80 su na poklopac ubacuju svez vzduh, a ovaj 120 nazad izbacuje topao.

Sada vratio opcije u bios na default i voltage cpu-a je 1,404, kad sma probao igricu dostigo je 40 C ni to nije mnogo u idle 27C, dok surfam netombude 30-37
 
Poslednja izmena:
Stavio mu ovaj hladnjak:
2lxxz43.png


I sada nema da mislim vise za cpu da l ce se pregreje, tempertur se vrtu od 20 do 30 kad igram igrice tako da ono milina.
 
HyperTX ili AC 64 Frezzer pro, nista vise ot toga. Mnogo jace procesore mozes sa njima da ohladis bez ikakvih problema a pogotovo buke a mogu da se nadju polovni oko jedne crvene.
@mili_Laf nemoj taj.... morao bi da busi rupe u ploci za drzace :) :)
 
ja sam stavio ovaj lepo ima drzace one ka stok samo dosta jace :) za amd je inace

Evo temperature:
xgcd9y.png


Ova MCP tempetatura jel je okej i sta je to mcp ?
 
Poslednja izmena:
MCP is part of nVIDIA chipsets, and stands for Media and Communications Processor. It is a computer component that is designed to operate at very high temperatures. 80-90 Celsius is normal temperature for MCPs
 
Preporuka, koristi Aida64 za merenje temperatura, mozes lepo da ga OC ujes sa tim hladnjakom, ne vidim sta je mnogo u idl u oko 30 C ili da se pohvalis hladnjakom, meni FX 6100 u idl u OC ovan a i ne OC ovan ima 43 C net 45-50 C igre 60-70 C na 1.36 V, tako da tih 30 C nije nista cak je i uspejh.
 
Nazad
Vrh Dno