Šta je novo?

Video nadzor IP

paloma

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2008
Poruke
501
Poena
320
Ne znam da li sam na dobrom mestu postavio post ali interesuju me iskustva sa ip kamerama, elem, na vikendici uvodim adsl odnosno wifi, za povremeno korišcenje vikendom ali pre svega zbog video nadzora. Planirao sam da postavim jednu unutra i dve napolju kako bi pokrio sto vecu povrsinu, intresuje me osim live striminga na mobu ili kompu, da li se snimci osim na sd karticama koji su u kamerama jos negde snimaju, recimo na nekom cloudu ili nekom namenskom serveru?
 
Moja kamera ima mogućnost da snimak uploaduje na ftp server.
 
Kada si se vec odlucio za video nadzor na vikendici, odradi to kako treba,
ubaci neku staru masinu sa HDD da ti snima recimo poslednjih 7 dana u full kvalitetu, a motion trigere mozes programirati da ti baca jpeg/video na ftp/mejl.
Ako su Vivotek kamere u pitanju, sa tim imam iskustva skoro deceniju pa slobodno pitaj.
 
Ja koristim ove najjeftinije kineske kamere i odlicno rade posao za sad.

Samostalno mogu da uploaduju na FTP i da salju mail kada detektuju pokret,
mada ih ja koristim u kombinaciji sa Raspberry Pi, na kome je instaliran MotionEyeOS,
koji omogucava sve ovo sto si naveo da ti treba:

- stream
- snimanje na GDrive ili lokalni SD, kojem mozes pristupiti preko FTP-a
- alarm za pokret na kojem mozes da definises osetljivost i zone
 
Sta ce mi stara masina kad ce i nju lopov da odnese, video snimak treba da se skladisti na nekoj drugoj lokaciji kako bi bio u mogucnosti da ga kasnije pregledam. Kako su se pokazale vivotek kamere, vidim da su dosta zastupljene kod nas?
 
To da ce lopov da odnese i server, to stoji.. zato ovaj sistem se uvek radi uporedo sa alarmnim..
U aploudu nasih provajdera lezi problem da bi mogao da konstantno snimas sve 3 kamere na nekom cloudu, zato preporucujem lokalni server na koji ces da se zakacis ili daljinski iz grada i moci da vidis 24/7 situaciju uvek, sa sve premotavanjem unazad.
Periodicnim slanjem slike/videa ces imati samo tih 10-15sec videa (ili koliko vec kamere podrzavaju) a to nekad nije dovoljno da se sagleda situacija sta se desavalo. Zamisli samo koliki je fajl od 3MP/30fps H.264 kamere za tih 15 sec..

Odlicno mi se pokazao Vivotek, ipak je ozbiljan igrac na polju video nadzora u pitanju, a najveci dragulj u prici je njihov program VAST sa kojim mozes pratiti vise udaljenih servera/lokacija ukoliko imas.
 
Poslednja izmena:
Postoji i problem odlazne brzine, tipično do 1024 Kb/s za ADSL. Ako imaš lokalni server na njemu se snima u ful rezoluciji, a sam pregled (recimo sa mobilnog) može ići i u nekoj manjoj rezoluciji i smanjenim brojem sličica u sekundi.
 
Znaci ostaje mi da uzmem i neki dvr za snimanje i da ga sakrijem kako ga lopovi ne bi nasli.
 
Ako hoces da se igras, imas million resenja, a ako ti treba nesto da radi posao, uzmi Hikvision 2Mpx kamere i njihov dvr ( "Turbo HD" kako ih oni zovu) . Imam takodje nadzor u vikendici, desava se da pukne net i po par dana, tako da je imati nadzor bez lokalnog snimanja beskorisno u takvim situacijama.
 
Ako smem da se nadovezem na temu? :)
Imam Sricam, tri komada, na telefonu pratim video bez problema, veoma lako i jednostavno, instaliras app, registrujes se i i to je to.
E sad imam problem kako da preko njihovog softvera pratim video preko PC-a?
Instalirao sam ga, on pronadje kamere, ali nema slike, tj. sad ne znam da li je sve lepo namesteno ili bi morao da otvaram portove na ruteru?
 
Ja koristim ove najjeftinije kineske kamere i odlicno rade posao za sad.

Samostalno mogu da uploaduju na FTP i da salju mail kada detektuju pokret,
mada ih ja koristim u kombinaciji sa Raspberry Pi, na kome je instaliran MotionEyeOS,
koji omogucava sve ovo sto si naveo da ti treba:

- stream
- snimanje na GDrive ili lokalni SD, kojem mozes pristupiti preko FTP-a
- alarm za pokret na kojem mozes da definises osetljivost i zone

Mozes li da okacis neki snimak u punoj rezoluciji sa ovih kamera?
Ili makar da mi pustis na pm..
 
Mene bi isto zanimalo da li naruciti neke iz Kine ili uzeti ovde preko firme? Posto bih preporucio rodjaku za dvoriste 2-3 komada. Da dobro snimaju nocu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Razmišljam o mogućnosti nabavke nekog video interfona u zgradi sa oko 20 stanova.

Jel može neko da napiše nešto o tome kako to funkcioniše u praksi, koliko to može da košta okvirno?
 
Okvirno, racunaj minimum 100e po stanu, toliko je samo interfon u svakom pojedinacnom stanu. Po meni se to najvise isplati ako je u pitanju privatna kuca, retko sam to vidjao po zgradama.

Jeftinija varijanta ti je video nadzor pa da se sprovede u kabl ako ga zgrada vec ima, tu uzmes 1 kameru da nadgleda ulaz i bar 2 po svakom spratu da pokrivaju lift i stepenice. Sve zavisi sta treba da se pokrije. Mom poznaniku su radili to u zgradi skoro, oko 2000 evra za zgradu od 40 stanova.
 
Hteo bih da imam video nadzor, bitno mi je da je odlicno nocno snimanje. Koliko sam shvatio IP kamere i NVR snimaci mogu mi odraditi posao za snimanje ulicnog dela kuce, dali mi mozete dati neki savet ako gresim?

Evo primera:

1) NVR snimač Dahua NVR4208-4KS2 ( 16-kanalni NVR snimač podržava do 16 IP kamere rezolucije 4K UHD 3840×2160 odnosno 8MP.H.265 / H.264 kodek dekodira-
nje. Maks 200Mbps protok, VGA / HDMI simultani video izlaz. Podrška ANR tehnologiji koja povećava pouzdanost za skladištenje ukoliko “padne” mreža. Cena 19300,00 dinara ).

2) NVR snimač Dahua NVR4208-8P-4KS2 ( 16-kanalni NVR snimač podržava do 16 IP kamere rezolucije 4K UHD 3840×2160 odnosno 8MP. H.265 / H.264 kodek dekodiranje. Maks 200Mbps protok, VGA / HDMI simultani video izlaz. Podrška ANR tehnologiji koja povećava pouzdanost za skladištenje ukoliko “padne” mreža
HD Network video rekorder sa integrisanim 8-portnim PoE switch-em ). Cena 32490,00 dinara.

3) DAHUA IP kamera IPC-HFW1831E-0280B ( Dahua IP Starlight bullet kamera sa 8 megapixela ONVIF. Smestena je u kućištu za unutrašnju/spoljašnju montažu koja snima u rezoluciji 8MP; Motor zum 2x, auto-fokus, auto iris; Poseduje Smart IR LE diode dometa 50m i tehnologije WDR 120DB i 3D DNR; ;Video analitika – Tripwire, Intrusion. ). Cena: 19990,00 dinara.

4) DAHUA IP kamera IPC-HFW1431S-0280B ( DAHUA IP bullet kamera sa 4 Megapixela; Smart IR LE diode dometa cca. 30m; Dan/noć snimanje; IP67 zastita; Nova Lite H.265 Serija ). Cena: 13110,00 dinara.

5) DAHUA IP Anti-vandal kamera IPC-HDBW1531E-0280B ( DAHUA IP anti-vandal dome kamera sa 5 Megapixela; IR LE diode dometa cca. 30m; Dan/noć snimanje; IP67 zastita; Nova Lite Serija sa H.265 kompresijom. Micro SD slot ). Cena: 15390,00 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno