Šta je novo?

Fractal vs Fractal

AleksandarNS

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.10.2015
Poruke
66
Poena
9
Treba mi pomoć oko kućišta. Zahvaljujem se unapred.

Fractal Design Define C vs Fractal Design Define S? Koje je bolje i zašto?
Koliko mi se čini C je novije.
 
Kvalitet je isti, razlika je u uredjenju kucista, unutrasnji raspored, venitlatori, police, otvori, filteri ...
Dobro razgledaj sta koje nudi, odaberi koje ti se cini da tebi odgovara, popuni i uzivaj.
 
Poslednja izmena:
Zeha hvala ti puno, olakšao si mi. Imam atx ploču ali ne želim ogromno kućište. C je malo manje. U pravu si, videću šta koje nudi, šta mi je onda potrebno i kupiti. Pozdrav.
 
C ima cini mi se ventove od 12cm i filter u podu mu se izvlaci pozadi a ne napred kao u S modela, koji ima ventove od 14cm.
C ima i tunel dole cini mi se ...
U svakom slucaju pogledati po netu opsirne video opise oba kucista.
 
Define C je najnovija serija. Define Mini C za ITX i mITX ploče a Define C za ATX.
Pozadi ide 12cm a naprijed mogu i 12 i 14cm ventilatori.
Filter na podu se izvlači naprijed - to je sada standard na Fractal kućištima radi praktičnosti.

I ja se nešto razmišljam za Define C. Imam Define R4 koje je dosta veće a mislim prepakovati u Define C da mi manje mjesta zauzima na stolu.
Gdje si gledao Define C i kolika je cijena?
 
Ovo i mene interesuje jer bih i ja sa ovog mog kucista presao na manje
 
C ima cini mi se ventove od 12cm i filter u podu mu se izvlaci pozadi a ne napred kao u S modela, koji ima ventove od 14cm.
C ima i tunel dole cini mi se ...
U svakom slucaju pogledati po netu opsirne video opise oba kucista.
Filter na podu se izvlači naprijed - to je sada standard na Fractal kućištima radi praktičnosti.
Pogresio sam ja, situacija je obrnuta, kod C se izvlaci filter napred, a kod S se izvlaci filter pozadi...
Izvinjavam se na gresci.
Cak sam i ovu prvu recenicu pisuci opet bio pogresio, a gledao sam na fd sajtu kad sam pisao prvi put i pobrkao sam ih... :d
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije je Aleksandar ove modele kućišta pronašao kod preprodavaca, pošto ih u našim radnjama nema. Kod istih su non window modeli od 106 do 110 eura. Define C mini su bili jeftiniji.
Ima ih takodje u X86 Shopu. Njihova ponuda je najraznovrsnija.

Lično bih išao na C.
 
Na istu foru je i Corsair Carbide Clear 400C. Kompaktno kuciste, koje podrzava ATX ploce, bez mesta za (prevazidjeni) opticki uredjaj, a prednja maska je od metala. Verzija C je sa ogromnim providnim vratima, dok je verzija Q (quiet) bez providnih vrata i opremljena je zvucnom izolacijom. Kod nas se krece oko 15000-16000. Bas mi je zapalo za oko.
 
Da li neko zna, gde bih mogao kupiti Fractal proizvode kod nas? Madjari me ne intereauju. Zar je moguce da Bench, Emmi, WW i ostali pomenutih vise nemaju na lageru?
Zahvaljujem se na informacijama.
 
Trenutno nigde, WW i Emmi su ih obično imali. a neverujem da će ih biti uskoro, bar dok ne rasprodaju Corsaire:rupa:
 
Poslednja izmena:
Kucista su nezgodna roba, velika i glomazna, dok su RAM ili ssd veoma, veoma prijatni za cuvanje u skladistima...

Uzmi od madjara i ne brini, cena je slicna.
 
Zbog cega? To je kuciste, ne nesto sto se kvari. Jedino ako iz principa neces da kupis pa da razumem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno