Šta je novo?

Problem SSD Sandisk

stasirius

Cenjen
Učlanjen(a)
03.12.2010
Poruke
17
Poena
154
Ovako kupio sam SSD SATA3 Sandisk 120GB Standard Plus 530Mbs/400Mbs, SDSSDA-120G-G26 da bi poboljsao rad laptopa ASUS k50i. Ubacio ga u laptop, u biosu vidim da je tu,pokrenem instalaciju sistema(windows7) sve normalno dok instaliranje ne dodje do stavke expanding Windows files i tu stane na 5%. Probam desetak puta isto,probam drugi usb isto,drugu verziju windows7 isto probam windows 10 isto kao uvek do 5% i kraj stane tu i ni makac.Ubacio sam ga u kompjuter da vidim dali radi sve ok, zatim i preko kompjutera dignem sistem bez problema. Laptop je SATA2 ali to nebi trebalo da je problem malo manja brzina i nikakvi drugi problem. U biosu sam vido da ima ahci mod samo neznam dali treba da radim neko podesavanje sa njim, zbog manjka znanja nisam smeo da diram previse. Bios je inace zadnja verzija koji je izaso za model laptopa ako je bitno. Nadam se nekoj p0omoci posto mi je laptop od supruge i koristi ga za posao gde joj je potrebna neka brzina rada. Hvala unapred.
 
Da naravno AHCI je obavezan za SSD , ako opet zabada moze biti problem u SATA kontroleru.
 
Pazi, to ne mora da bude do SSD-a, ni AHCI ni disk kontrolera, može da bude i do bilo čega što nije kompatibilno.
 
Laptop je ASUS k50i to je jedina oznaka koja se vidi na njemu.
Ovo su slike biosa gde sam jedino pronasao neka podesavanja za hdd-ssd, slike su sa njegovim hdd-om.
DSC_0635.JPG
DSC_0636.JPG
DSC_0637.JPG
Sto se tice kloniranja pokusacu u neki servis ako na kraju ja sam ne uradim nista. Ali ako nesto nije u redu prilikom dizanja sistema neznam kako ce to da funkcionise sa kloniranjem.
I kako da se proveri kompatibilnost komponenti sa ssd-on?
 
Posto nisam mogao nista da uradim SSD-a lepo reklamiram a u pitanju je jedna od firmi kaja je ima u svakom gradu , neznam dali smem da kazem naziv , i stigo mi odgovor da sam FIZICKI ostetio ssd. To cemo jos videti jer koliko znam nisam ga udarao cekicem jer bar ja tako mislim jedino mozes da ga ostetis.
 
I da zaboravih da kazem probao sam drugi SSD i radi na mom lap topu.
 
Imaš li slike ssd-a? Mogu li se videti ta oštećenja koja servis navodi?
 
Pazi i ako si ga ogrebao eto "ostecenja" ili ako si malkice okrnjio oko konektora i eto "ostecenja" ali svakako slikaj to "fizicko ostecenje" i okaci ovde...
 
Konacno je stigao SSD sa reklamacije uz objasnjenje da je greska bila u komunikaciji izmedju servisa I firme tako da je to reseno. Ali problem sa instalacijom u laptopu je I dalje ostao. Odustajemo od ideje da pojacamo laptot SSD-om hvala svima koji su pokusali da mi pomognu.
 
Ajd' da osvezim temu. Prvo sam hteo da kupim Kingston A400 od 120 GB pa mi je i ovaj zapao za oko. Istu stvar bih radio apgrejdovao laptop Asus K50IE jedino sto ovaj koji prodaju na kraju ne pise G26 vec G27. Pa rekoh da se i ja ne predjem i nebudem imao slicnih problema kao pokretac teme.
 
Nazad
Vrh Dno