Šta je novo?

Lenovo K6 note

Uzet telefon u vipu model Lenovo k6 (k33a48) takodje nije imao opciju nadogradnje sistema. Ako neko hoce da se igra evo ga link kako to da popravite.

http://lenovo-forums.ru/files/file/1632-lenovo-k6-k33k33power-k33_s156_170220_row_qpst/

Nije komplikovano bar meni. Trebalo bi da se zna da ovim postupkom brisete sve sa telefona i instalirate sistem iznova. Tako prvo Backup bitnih stvari pa onda ovo.
Inace sam zadovoljan sa telefonom. Nisam neki zahtevan korisnik baterija mi izgura puna dva dan sto mi je wauu. Prethodno sam imao P8 lite koji bi jedva izdrzao dan.
Pogledajte prilog 229144Pogledajte prilog 229145

batice daj reci majke ti kako si uspeo ovo da uradis sa ovim QFIL-om.
Ja isto imam telefon iz vip-a k33A48 i isto nema system update opcije, sve sam uradio ko sto su rusi rekli ali telefon nece da udje u EDL mode( emergency download ) prilikom fleshovanja iz Qfila.
probao sam i adb reboot edl isto takodje iz HS-USB Diagnostics kada hocu u download da udjem isto se desava samo se ugasi ekran i telefon zabode.
Jedino sta nisam uradio je otkljucavanje bootloadera.
reci ako imas neku mudrost da ga preflesujem :) vec godinu dana nema security pacheva a bitno mi je da bar te stvari budu up to date. sta su mu radili ovi iz vipa ne znam al su ga zakovali za sve pare.
 
Koliko me sjecanje sluzi, ugasis telefon sacekas recimo 10-tak sekundi. Zatim pristsnes vol + i vol - zajedno i onda spojis usb kabal sa telefonom telefon ce zavibrirati jednom a ekran ce ostati crn i to ti je taj Download mode. Ako si sve drajvere instalirao kako treba kompjuter bi trebao da pozna telefon kao na slici. 2017-06-06_LI.jpg A onda dalje teras sa onim QFIL programom.
 
Da li je iko dobio update na Nougat?
Pozz

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Koji model imas k6 ili k6 note


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
jos uvek nema nougat update ovde, pa sam zbog nestrpljenja sam flashovao nougat rom, koji moze da se nadje da se skine, stavis ga u sd karticu i instaliras odatle. dobar je nougat, ali meni i dalje dolby atmos ne radi kako treba.
u svakom slucaju, posle 7 8 meseci koriscenja ovog telefona, zadovoljan sam ali lenovo je takvo ****** kao kompanija, mnogo im je los softver, ima dosta bagova koje kao da ne zele da poprave.
 
Poslednja izmena:
Meni se upravo ažurirao na Nougat. Uzeo sam ga preko Telenora...
 
ali lenovo je takvo ****** kao kompanija, mnogo im je los softver, ima dosta bagova koje kao da ne zele da poprave.

takvi su za sve...ja sam od nekih ljudi kupio g02 smartband koji su davali uz ovaj telefon...sistem kopčanja je užas i posle nekoliko dana mi se polomio jedan zubac od ukupno dva...a i taj drugi neće dugo...naravno, nije im ni kraj pameti da ponude rezervne narukvice bilo gde, u njihovom nekom zvaničnom servisu me šalju u prodavnice opreme po tržnim centrima iako ta narukvica nigde ne može da se kupi kao rezervni deo! kažu, mi to nemamo...pa ok, ali to ste delili uz telefon, šta kad nekom pukne narukvica, kako ćete da rešite reklamaciju? dakle, samo da se štancuje i prodaje, a servis, rezervni delovi, update sistema, baš ih briga...verovatno trenutno najgora kineska kompanija što se toga tiče...dobro je da sam se na sitno opekao da ne razmišljam ne daj bože o nekom njihovom laptopu...
 
Nokia, lenovo zaobidji u sirokom luku!

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Još da je Nokia prava Nokia. K6 Note je jedan od najboljih u srednjoj klasi.
 
Ne bih se slozio s tim, mislim da nema sta da trazi pored P9l/P10l, A5 2016/2017 i mnogih Xiaomi dobrih midrange modela.
 
Nedavno su mobiteli bili tema broja u Bug časopisu, zanimljivo da je K6 Note izabran za best buy. P9lite sam video, ne vidim po čemu je bolji, manji ekran, čudno radno okruženje, nekako plastičan... Samsung A5 jeste bolji, ali je i znatno skuplji. Xiaomi nisam imao priliku da vidim uživo.

U svakom slučaju, ko uzme K6 Note uz neki paket, neće se pokajati. Ja ga imam oko 7 meseci, radi odlično.
 
@altru
Ja bas imam skroz drugaciji dozivljaj. Redovan update, saradjujem sa Pro Mobi servisom nezavisno sa Lenovo/Motorola brendom i kazu da njihove reklamacije bas resavaju brzo, da ima uvek rezervnih delova. Za taj smartband sam cuo da nema rezervnih delova i to je po meni promasaj(sama akcija).Ali to da su najgori za update, servisnu podrsku, rezervne delove nema nikakvog smisla. U zadnje vreme koristim Motorole i podrska je odlicna, desilo se da sam imao problem sa Moto Z i projektorom i sve je reseno u kratkom roku. Tako da taj smartband je pitanje i da li je Lenovo proizvod i nije telefon tako da je ruzno odmah generalizovati.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
piše lenovo, i ide uz ovaj lenovo telefon...ništa bezobraznije nisam video u životu da naprave proizvod koji možeš da baciš ako ti ode narukvica...a inače nema rezervnih ni za bilo koji model lenovo smartbandova, sada ih već imaju nekoliko, tako da im je briga za kupce na nivou...a za telefone se ovde ljudi žale pretpostavljam ne bez razloga...
 
blah ni ja nemam sistem update na telefonu...
gde rešavaju ovaj problem? u telenoru odmah ili se šalje u servis i koliko se onda čeka na telefon?
 
Problem sisitem update je do operatera i njihove kastomizacije telefona.Ljudi koji ne koriste Lenovo telefon, a pisu sve najgore...... jer su procitali, culi.... ne znam zasto to rade. U svku temu kad udjes ima korisnika koji su zadovoljni i onih koji su nezadovoljni (ovo vazi za sve brendove) pa se ne moze odmah napisati da je neko najgori. Ja ti mogu reci da das Lenovo/Motoroli sansu i uzmes telefon i kotistis pa napises utiske.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Uzeo danas u mts-u. Postoji opcija system update ali kaze da nema nove verzije androida ( telefon bez mts sim kartice i bez setovanog google naloga). K6 note koji je izlozen u mts prodavnici prijavljuje nougat update. Eto...
 
Evo upravo skida Android N. Uzet u Telenoru, nema sim karticu (koristi ga dete od 8 godina), nikad nije ni ubačena sim kartica. Svi updejtovani su instalirani kao OTA.
74be1f3cc36b7793eb1dbb9059253c07.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Molba, ko ima DualSim, da li 3Gnet može da se "šeta" sa slota na slot softverski? Ili 3G radi samo u jednom slotu? (odnsono i 4G)


razmišljam da ga uzmem u MTSu..
 
Poslednja izmena:
bzvz ....

ebote, drljavi alkatel od pre 3 godine mi je dozvoljavao da "šetam" brzi net.....
 
Postovanje ljudi. Imam jedno pitanje pa ako neko ima vremena i moze da mi odgovori bio bih mu zahvalan. Pitanje glasi: Da li ja mogu da skinem oficijalni firmware za K6 Note ( i ako nije problem link do istog posto sam video da na netu ima na dosta mesta ali ne znam koji je pravi) i da ga iz recovery-ja instaliram? Napominjem da imam Lenovo k6 Note iz Mts-a ali ne preko ugovorne obaveze vec na onaj njihov kredit ili sta vec. Takodje imam i opciju Software update, ali konstantno prijavljuje da mi je uredjaj azuriran na poslednju verziju softvera. Hvala unapred.
 
K6 note iz mts-a i dalje nema ota nougat. Da li im veze sto mobilni nema prijavljen country code? (build number k53_s123_170216_row)
 
Da odgovorim sam sebi :D . Skinuo sam zvanicni Nougat za Lenovo k6 Note, bacio ga na fon i update je protekao u najboljem redu. Ako nekoga nesto zanima slobodno neka pita...Pozz...
 
Nazad
Vrh Dno