Šta je novo?

Problem s vlagom

MakingPlays

Poštovan
Učlanjen(a)
15.01.2016
Poruke
108
Poena
69
Pre oko nedelju dana sam uzeo Acer Predator XB241YU. Jednog jutra sam pokrenuo racunar i na monitoru su se bile pojaviile "crne tackice", ili bar bih ja to tako nazvao, izgleda kao kada obrisete monitor recimo alkoholom ili necim pa dok se ne osusi. Monitor je stajao pored prozora, sto je lose. Sto se slike toga tice, nikako to ne moze da se vidi zato sto su to jako jako sitni detalji i kada se slika screen ne vidi se uopste to. Je l' ima neko neku ideju sta da radim povodom toga ili je to permanent damage?

Hvala.

Edit: Ta "vlaga" se vidi samo kada je na monitoru bela pozadina, dakle samo na beloj "boji".
 
Poslednja izmena:
Ako je vlaga, duvaj ga :-D fenom...
Stavi ga u pirinac, mada je to problem zbog velicine. Trebalo bi da ispari samo od sebe, ako je stvarno vlaga... ne verujem bas da se budj nahvatala,nema od cega...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Treba mi 10 kila pirinca i jako velika plasticna kesa i guess. Nisam siguran, pomerio sam ga od prozora, videcu sta ce da bude za par dana pa ako ne ispari mozda ga stvarno i stavim u pirinac :)
 
Ako se vidi da je voda,isparice samo... Uvek mozes i da ga reklamiras, da kazes "samo od sebe se pojavilo"... :D Mozda i jeste, jos nije ni ustanovljeno sta je...
 
To je ravnomerno po celoj povrsini ekrana?
Nije samo po rubu ili uz donji rub?

Bio je nov monitor i neotpakovan sigurno?

Sasvim je moguce da je nekakav kondez, strujanje hladnog vazduha sa prozora...
 
Ravnomerno da. Monitor potpuno nov, tj. kupljen pre nedelju dana nov.
 
Nesto mi cudno to... jedino da si drzao monitor u samom otvorenom prozoru pa ukljucio pa ok,ali opet ne bi smelo...

Moj matori Asus je na max 60cm od non stop otvorenog prozora a napolju -6 pa nista...

Ipak je to monitor od 500e,reklamiraj ti to dok je vreme...
 
Nazad
Vrh Dno