Šta je novo?

Komercijalna banka

Ne mozemo na ovoj temi polemisati koje su bolje alternative.
 
Jedna interesantna pojava, dve kartice na istom racunu, jedna majcina, druga moja (ja ovlascen), kada se nesto plati mojom, stigne poruka koliko je potroseno, i koje je stanje, a kada se plati majcinom, nikakva poruka. Call centar nema pojma, kazu sve je kako treba...
 
Поздрав,
Замолио бих мало упућеније за малу помоћ, истекла ми је "Mastercard standard" картица и треба да тражим издавање нове картице.
Горепоменуту бих избегао јер се води као кредитна, главна немена је интернет плаћање и плаћање у иностранству.
Од понуђених рекао бих да ми одговарају "Mastercard debit gold" и "Mastercard debit standard", и ти ми је потребна ваша помоћ.
Зна ли неко које су главне разлике између ове две картице, и да ли негде пишу услови издавања истих ?
Нашао сам колико шта кошта када се картице користе, издају, итд. али не нигде нисам видео да пише ко коју картицу може да затражи.
Иначе корисник сам у Комерцијалној око 20ак година (Актив пакет) и као и већина овде, прилично незадовољан од како их је преузео НЛБ.
Радо бих променио банку, али за сада делује да имају најбољи стамбени кредит (са учешћем од 10%), а требало би да уђем у ту авантуру до краја године...
Хвала унапред.

 
Imao sam obe totalno po meni bar za master nebitno, jer sam vise imao popuste kod visa gold kartica nego kod master gold. Imas biznis klub na aerodromu nikole tesle i aerodrom u becu da odmoris i popijes nesto za dz. Al ima na sajtu pa pogledaj sam trenutno sta su ti benefiti:

Ako ces za placanje preko interneta uzmi Visa Prepaid od NLB ja je jos uvek koristim dok ne ugasim i nju soon. Punis karticu u rsd valuti kolko ti treba za internet placanje pa si siguran po tom pitanju. Za inostrantsvo radice ti Master Debit obicna.
 
Koje su glavne razlike između "Mastercard debit gold" i "Mastercard debit standard" i koji su uslovi izdavanja kartice?
Razlike su prevashodno u maksimalno dostupnim dnevnim limitima potrošnje na prodajnim mestima, internetu ili podizanju preko bankomata na dnevnom i mesečnom nivou, a u skladu sa politikom banke. Tako je i Rajfajzen, primera radi, povećala inicijalne dnevne limite za Visa Classic na 600k/5k€ za pos i online, odnosno 100k/2k€ za bankomat, a koji se dodatno mogu povećati na lični zahtev. Uslovi izdavanja MC Standard Debit su Platni račun sa osnovnim uslugama ili Aktiv Set, a MC Gold Debit uz Premium Set.
Ako ces za placanje preko interneta uzmi Visa Prepaid od NLB ja je jos uvek koristim dok ne ugasim i nju soon. Punis karticu u rsd valuti kolko ti treba za internet placanje pa si siguran po tom pitanju. Za inostrantsvo radice ti Master Debit obicna.
Za inostrana plaćanja u drugim valutama različitim od evra, banka dodaje 2% na Visa karticama, dok za Master nema provizije na inostranu potrošnju.
 
Ugasena 2 devizna racuna i dinarski. Morao sam 2 puta da idem do banke, prvi put sam 28.02. ugasio dva devizna racuna i podneli su zahtev da se ugasi kreditna kartica, kazu ne moze odmah i ako nije imao nikakav dug na kartici ili neka rezervacija.

Kartica je bila neaktivna odmah i mora sistemski da se likvidira kreditna partija u Beogradu da bi mogao da se ugasi dinarski racun. Ostavili su mi samo dinu aktivnu 28.02. i naplatili su mi odrzavanje 150 dinara za februar umesto 410 dinara.

Gasenje kreditne kartice trajalo 2+2 dana vikenda. Otisao 04.03 i ugasio racun i dobio potvrdu da nemam nikakva dugovanja prema njima.

U ovom periodu niko ne zove zasto gasim i prilikom gasenja ne pitaju razlog za gasenja racuna. Napisao sam im poruku preko aplikacije da mi se likvidira kreditna partija sto pre jer nemam nikakva dugovanja prema njima i hocu sto pre da ih napustim. Cekam odgovor, bice za nekih od 5-10 dana.

Cao NLB i nadam se da se vise nikada necemo videti. Mozda se i vidimo prilikom podizanja gotovine karticom Mobi banke sa njihovih najnovijih bankomata, posto mi je preko puta najpovoljnija menjacnica sa kursom u Kragujevcu.
 
Poslednja izmena:
Nažalost NLB je odavno izgubila stari sjaj,koji je nekada imala.Jednostavno su postali nezainteresovani za korisnike,verovatno ih imaju više nego što im treba.
Jedina banka ispred koje su redovi,ponižavanje korisnika na vrhunskom nivou.
Maksimalno smanjivanje poslovnica i ljudstva,rezultira maltretiranjem u čekanju na uslugu.
Nipodaštavanje fizičkih lica, od strane prioriteta pravnih lica u poslovnicama.
Zastareli bankomati,ukidanje bankomata za isplatu deviza na nekim lokacijama,bankomati za uplatu,retki kao čovečija ribica.
Naplaćivanje izdavanja čekova,nakada su bili deo mesečnog paketa.
Naplata provere stanja na bankomatu,nevidjena pljačka. Boni i Klajd ,da su znali za ovakvu pljačku,odavno bi banku otvorili.
On line bankarstvo,sa aplikacijom,kao da su je deca ometena u razvoju pravila.I nakon milion prigovara,nisu u stanju da reše problem sa veličinom fonta.
Kamata na dinare po vidjenju NULA,vreme je za dovidjenja.30 godina od naših dinara ,oglobljuju raju sa 40% kamate po prekoračenju minusa,e pa dosta je bilo.
 
Poslednja izmena:
Da li kompletno gašenje računa mora u "matičnoj" ekspozituri ili može u bilo kojoj?
 
Nazad
Vrh Dno