Šta je novo?

Komercijalna banka

Ма ‚‚длака у јајету".:)
 
"ako deviznom kupujes online, NIJE srednji kurs dinara, vec MC kurs"
Nisam shvatio?
U AIKu, MC barem, devizna, kupujes na POS terminalu u dinarima, srednji kurs se racuna.
Ako kupujes online, i za dinare ide MC kurs. Znaci nije ujednaceno i nije podjednako dobro.
 
Sad sam bio u poslovnici, ponovo....
Definitino NEMAJU karticu koja se može povezati sa deviznim računom. Imali su ranije visa classic, ali se više ne radi. Ni njima nije jasno zašto...
Dakle, devizni račun je zakopan i praktično ničemu ne služi. Kao '80-tih godina prošlog veka, s'tim što sada ne daju onu knjižicu kao onda i može online da se prebaci novac sa dinarskog i obratno. Ne baš veliki napredak za 30 godina.
Dakle, kad se plaća u inostranstvu mora nekom dinarskom karticom, pa onda konverzije iz valute u dinare.
Da nije tužno bilo bi smešno.

Sve zavisi od pojedinacnih potreba. Meni npr takav sistem da mi je devizni odvojen odgovara.
 
Sve zavisi od pojedinacnih potreba. Meni npr takav sistem da mi je devizni odvojen odgovara.
Nema šta da odgovara, u skoro svakoj banci uvek ga možeš odvojiti tako što recimo nećeš uzeti nikakvu karticu za taj račun. Napisao sam skoro jer u TB ide zajedno sa dinarskim.
 
To jeste, ja sam u Unicredit banci imao Maestro debitnu karticu vezanu za devizni račun.
 
Pustiće i kombank, uskoro :)
 
Баш ти хтио препоручити промјену банке и АИК:)Мало скупље(од основног комерцијалне) ал зато све добијаш.Мало су и редизајнирали сајт,није био овакав.

Bio sam korisnik AIK Banke pa otisao u Credit Agricole. Tamo je katastrofa.. Nije to Francuska Credit Agricole. Zamisli kad mi bankomat skine pare, i stanje bude 0 (a nije storno), ne izbaci mi pare, udjem u poslovnicu proverim stanje i ima para. Prijavim im a oni kazu da nije u njihovom poslu. Da drugi odrzavaju.
Pa sta me briga ko odrzava. Prijavite im da ne radi. I cesto im ne rade bankomati....
Sad sam opet u AIK Banci. Poruka stigne i kad uzimas pare u banci. A dopada mi se sto u poruci pise i preostalo stanje. Dobijes karticu i za dinarski i devizni posebno, sto meni odgovara. Ne volim da je jedna vezana za oba. Ne naplacuju sms posle 10-tog

A pisao sam im pre 2 dana da jos treba da unaprede i e-banking. Odmah su ujutru pitali kakve sugestije imam, i sta bih voleo da je novina. DEtaljno im objasnim uz slike i odgovorise mi istog momenta.
KAzu da za par nedelja krece u rad nova e-banking i m-banking aplikacija i da cu biti veoma zadovojan, uzimajuci u obzir moje sugestije..
Trenutno je najbolja e-banking aplikacija Societe General banke.

Tako da za 250 dinara AIK Banka daje najbolje.
 
Poslednja izmena:
Daju komercijalna i inteza mnogo vise za 310/300 din. O broju bankomata i ekspozitura da ne pricam. Plus imaju dobre mobilne aplikacije, kom ima sad najnoviju, radi perfektno.
 
Nisam imao nikada račun u AIK, ali koliko vidim na sajtu imaju i štedni i tekući devizni račun. Komercijalna nudi samo štedni. Piše i da postoji izbor visa electron ili master card debit uz tekući.
Nova aplikacija Komercijalne je baš lepo urađena, ali je i prilično sporija i sa više sitnih bagova u odnosu na stariju. Odlična stvar je što se (napokon) može menjati pin kartice i blokirati kanali plaćanja, slično kao kod TB.
 
Poslednja izmena:
Svasta, naravno da postoji i devizni a vista racun.
 
Ali je štedni, nije tekući i nije moguće uzeti karticu koja je vezana za taj račun. Kao što nudi Intesa, AIK, .... a i možda sve banke.
 
Poslednja izmena:
Pa nominalno se zove "stedni", ali ako ima 0% kamate i "a vista" podizanje novca - sta ga to razlikuje od "tekuceg"? Karticu nema, to je tacno, ali nema ni troskova odrzavanja.
 
Pa razlikuje ga baš to što nema karticu.
To sam i pisao; i kod drugih banaka ima takav isti štedni devizni bez kartice, a i tekući devizni uz koji se dobija kartica.
Bez dodatnih troškova održavanja se podrazumeva.
 
Ima karticu, al ne može da se provuče :)
 
Daju komercijalna i inteza mnogo vise za 310/300 din. O broju bankomata i ekspozitura da ne pricam. Plus imaju dobre mobilne aplikacije, kom ima sad najnoviju, radi perfektno.

Komercijalna tesko.. Inteza je ok samo nisam hteo nju zbog internet kartice.. Posto imam kod njih i.karticu, pa ne bih zbog sigurnosti. Procitah (dal ovde na forumu) da je intesa prebacila na internet karticu bez odobrenja vlasnika.
A posto sam presao na placanje karticom i sve online, ekspoziture i bankomati mi nisu vise toliko vazni...
 
Sve zavisi od potreba. U kom banci sve sto koristim radi perfektno i bez downtime-a sto mi je bitno jer nemam vremena da se akam sa bankama. Plus imam najbolji kurs za evre na trzistu u ebankingu i mbankingu. Vazni su bankomati generalno, ako podizes novac zbog provizija za uzimanje na bankomatima drugih banaka...
 
Poslednja izmena:
Da sve zavisi od potreba.. Meni je vazno da je posebna kartica za dinarski i devizni. A i nisam bas ljubitelj paywave tehnologije i slicnih..
 
Trenutno je najbolja e-banking aplikacija Societe General banke.

Ko je to i kako utvrdio?

SocGenov e-banking, osim što je šareniji i što prihvata prijavljivanje putem sertifikata, po opcijama, mogućnostima i ozbiljnosti aplikacije nema šta da traži pored, recimo, Unicreditovog e-bankinga. Govorim o web aplikaciji, ne o mobilnoj.

A i to sa online podnošenjem zahteva je smejurija. Možeš (navodno, nisam probao) da online podneseš zahtev za kredit, ali ne možeš da podneseš, recimo, najobičniji zahtev za promenu mesečnog limita za transakcije, iako si se ulogovao sertifikatom, uneo zahtev za to i potpisao ga sertifikatom... E, za to im nije definisana procedura. :) Moraš na šalter.
 
Unicredit je jedna od najgorih banaka. Nisu bas na lepom glasu tj. dobroj reputaciji
Ali ne dopada mi se njihova e-banking aplikacija. Bar za ono sto ja koristim..
 
Moj drugar ima kod njih (UniCredit) stambeni kredit. Dali su mu onda dobre uslove, mada kaže da generalno nije baš presrećan sa njima (nije mi mnogo objašnjavao o razlozima). Ali ako sam ga dobro razumeo, kod njih postoji opcija da se preko web aplikacije plaća i ka inostranstvu, što može nekad da bude korisno. Kod Intese, bar do pre 2 godine, nije bilo moguće platiti ni iz svake ekspoziture ka inostranstvu.
Ne znam, ali ja sumnjam da postoji banka sa komplikovanijim procedurama i više papirologije od Komercijalne... (možda Pošta)
 
Poslednja izmena:
Procredit ima najbolje uslove sto se tice kredita.
A kombank jeste komplikovana sa procedurama. krastavac drzavna je pa mora i komplikovano..
 
Unicredit je jedna od najgorih banaka. Nisu bas na lepom glasu tj. dobroj reputaciji
Ali ne dopada mi se njihova e-banking aplikacija. Bar za ono sto ja koristim..

Ja sam kod njih ugasio račun kad su me, nakon što sam podneo zahtev za MC kreditnu karticu, terali da dolazim i treći put u banku i donosim im plaćen telefonski račun na uvid (koji, uzgred, i nemam, jer ga plaća druga banka trajnim nalogom), iako na osnovu moje kreditne i uopšte finansijske istorije nisu imali ni najmanjeg razloga da me na taj način maltretiraju. Tako da sam im se posle deset godina zahvalio na saradnji i uštedeo sebi 500 dinara mesečno.

Ali jedno im se mora priznati, e-banking im je odličan. Na primer, možeš definisati trajne naloge do najsitnijih detalja - recimo da plaćaš porez na imovinu kvartalno, tog i tog u mesecu (a ako nije radni dan, onda ranije ili kasnije). Zatim, dostupne su ti sve, ali sve transakcije bar deset godina unazad i možeš ih pretraživati kako hoćeš (na primer, zanima te koliko je ono beše koštala ona večera na letovanju u Grčkoj pre pet godina). Limite na kartici možeš da menjaš slanjem poruke administraciji preko aplikacije. Konačno, možeš da naručiš potvrdu za bilo koje plaćanje e-bankingom i poslaće ti ga besplatno poštom na adresu.

Ništa od toga SocGen nema. E sad, što u Unicreditu pored odličnog e-bankinga u kancelarijama i dalje sede pajseri, to je druga stvar.
 
@balsa
Mnogi se na unicredit banku zale po pitanju odnosa prema klijentima. Bas to da su teski pajseri.
Pa izvodi su valjda svuda dostupni.. A ovo za potrvdu je sjajno.
A sad ne menja se limit na kartici svaki dan. koliko ljudi uopste i menja limit. Ako je limit premali, promenis jednom i miran.
Ovo za porez je dobro. A trajni nalog do sada nisam koristio. Kada stigne racun uplatim i gotovo..
 
Komercijalna takodje BEZRAZLOZNO arhivira sve transakcije starije od par godina, poludeo sam pre par godina kad sam hteo da vidim neke izvode, pa sam morao za to da idem u poslovnicu da mi ODSTAMPAJU.
 
Ali je štedni, nije tekući i nije moguće uzeti karticu koja je vezana za taj račun. Kao što nudi Intesa, AIK, .... a i možda sve banke.

Eto saznadoh danas lepe vesti...

Naime mastercard standard kartica se vezuje za devizni račun .... Plaćaš, skidaju se evri...

I rešeni tvoji problemi :)
 
Ne ove na odloženo, već mastercard standard kartica , koja je već povezana sa dinaskim... e sad može se povezati i sa deviznim
 
Ne znam da li se izdaje, ali ako ti kažeš da se ne izdaje, ok... Ja je imam godinama već

Eto onda gold...

Bitno je da može, tj postoji kartica koja se vezuje za devizni račun
 
Nazad
Vrh Dno