Šta je novo?

Komercijalna banka

Jedno pitanje koje nije vezano baš za temu: Da li sa Visa Electron karticom Komercijalne Banke mogu kupovati na internetu (konkretno Xbox Store, Play Store)?
 
mBank Komercijalne banke

Ne... ali ima kartica sa kojih mozes.

Edit. I ova je elekron visa , ali one & Only


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kartice rade, to je normalno.
Ali kad treba ljudi nešto da odrade, katastrofa su. Prebacivanje matične ekspoziture traje već više od nedelju dana...
 
Ta glupost "maticne expoziture" i dalje postoji??? Joooj, koliko me to pre 10 godina smorilo u Intesi (maticna mi je bila u Nisu, ali samo za GASENJE deviznog mi je trebala promena filijale, nikada vise). U Intesi sam setao medju filijalama, kako mi je koja kada zgodnija.
U RF jedino za licnog bankara ima ta "maticnost" koliko znam, ali ni to nije bitno.
 
Kartice rade, to je normalno.
Ali kad treba ljudi nešto da odrade, katastrofa su. Prebacivanje matične ekspoziture traje već više od nedelju dana...

A zar nisu hteli da ti završe posao, dok ne stigne dokumentacija , iz stare ekspoziture ?
 
Ne, mora da se sačeka dokumentacija. U staroj nisam bio od kada sam predao zahtev za promenu. Kažu za 3-4 radna dana, a danas je 8. dan (ako računam i dan kada sam predao zahtev). A putuje iz Zemuna na Zvezdaru...
Jedino im je podrška preko portala zaista ažurna.
 
Poslednja izmena:
Verovatno zavisi, sta zavrsavas. Meni su čekove dali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ništa posebno, da prebacim na aktiv račun i da okušam sreću da li hoće da mi daju karticu sa svih 16 cifara :)
U Zemunu je to nemoguća misija... :)
 
ja sam to isto uradio pre 10 dana. A nisam u maticnoj...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta glupost "maticne expoziture" i dalje postoji??? Joooj, koliko me to pre 10 godina smorilo u Intesi (maticna mi je bila u Nisu, ali samo za GASENJE deviznog mi je trebala promena filijale, nikada vise). U Intesi sam setao medju filijalama, kako mi je koja kada zgodnija.
U RF jedino za licnog bankara ima ta "maticnost" koliko znam, ali ni to nije bitno.
Хе,постојала је ономад(прије десет гог. отприлике)и у Сосијетеу.Пошто сам узео кредит код њих,у Београду,послије отплате сам морао ићи баш у ту експозитуру да бих затворио рачун.Како је сад не знам.
Ništa posebno, da prebacim na aktiv račun i da okušam sreću da li hoće da mi daju karticu sa svih 16 cifara
Па ти се још замајаваш с том картицом?:D
 
Smešno i meni, ali eto... :) Valjda ću uspeti u novoj ekspozituri sa time :)
 
Idi u kralja petra i zavrsi. Uopste nisi morao da menjas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam bio u poslovnici, ponovo....
Definitino NEMAJU karticu koja se može povezati sa deviznim računom. Imali su ranije visa classic, ali se više ne radi. Ni njima nije jasno zašto...
Dakle, devizni račun je zakopan i praktično ničemu ne služi. Kao '80-tih godina prošlog veka, s'tim što sada ne daju onu knjižicu kao onda i može online da se prebaci novac sa dinarskog i obratno. Ne baš veliki napredak za 30 godina.
Dakle, kad se plaća u inostranstvu mora nekom dinarskom karticom, pa onda konverzije iz valute u dinare.
Da nije tužno bilo bi smešno.
 
Poslednja izmena:
Tako je, ali daju karticu onu kao čekovnu :d
 
Dobro me podseti...
Izgleda da više ne daju tu karticu :)
Ali zato pisanje na sajtu, gde na kraju poglavlja o deviznom računu u okviru Aktiv paketa piše "za korišćenje platnih kartica i dr.", tumače kao da se to "platne kartice" odnosi na te čekovne, a ne za platne (visa i sl.) Opet smešno (tužno).

Bar je službenica tamo bila maksimalno ljubazna... :)
 
Poslednja izmena:
Mislis nemaju DEBITNIH sa evro partijom? Posto im valjda kreditne imaju odvojeno dinare/evre?
 
Nemaju. Kao što sam napisao, devizni račun u Komercijalnoj treba posmatrati na isti način kao i pre 30 godina.


Edit:
U vezi internet kartice. Isto je dinarska, uplaćuju se dinari na taj račun i radi konverzija svaki put kad je devizno plaćanje :)

Kreditna me nije interesovala, mada pretpostavljam da je i ona samo dinarska, kao pre nekoliko godina što je bila.
 
Poslednja izmena:
Komedija ;) Inace, cene kartica van seta paketa - kriminalne.

Da Intesa odluci da modernizuje bankomate za uplate/isplate RSD/EUR, ostale banke bi mogle da zatvore vrata.
 
Davno sam ja njima pisao, ovo pre 2-3 godine, vezano za devizni...

Ako pronadjem mail, okačiću ga... I za karticu, kao čekovna :D :D
 
Službenica mi reče da će postaviti pitanje zašto nema takve kartice. Ako si im slao mail povodom toga pre dve godina... onda danas da počnem da obilazim druge banke :)
 
Rekli su da bi uskoro trebali da omoguce da sa jednom karticom moze da se vuce i devizni, ali nije jos omoguceno.
 
Službenica mi reče da će postaviti pitanje zašto nema takve kartice. Ako si im slao mail povodom toga pre dve godina... onda danas da počnem da obilazim druge banke :)

Ne mogu da pronadjem mail, ali ima preko 2 godine. Tako da trazi dalje [emoji3]

Rekli su da bi uskoro trebali da omoguce da sa jednom karticom moze da se vuce i devizni, ali nije jos omoguceno.

Sve je to jos konfuzno. I dalje se to vodi kao stednja po vidjenu



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ponuda AIK Banke mi izgleda korektno skroz... videću ovih dana da li je stvarno tako :)
 
Koja 'ponuda'?
 
Pa za ono što nude uz TR, na sajtu. Deluje mi OK.
 
Ponuda AIK Banke mi izgleda korektno skroz... videću ovih dana da li je stvarno tako :)
Баш ти хтио препоручити промјену банке и АИК:)Мало скупље(од основног комерцијалне) ал зато све добијаш.Мало су и редизајнирали сајт,није био овакав.
 
Pa za ono što nude uz TR, na sajtu. Deluje mi OK.
Svi nude sve to uz osnovni set :) Neki jeftinije, neki skuplje.
Ali i u AIKu rade kartice, prosto, nema cimanja.

Imaj dve stvari na umu:
- kod AIKa za neke kreditne NEMA grejs period (kamata odmah pocinje, kao dozvoljeni minus da imas). Tu glupost su cak imali za debitne uz depozit ;)
- ako deviznom kupujes online, NIJE srednji kurs dinara, vec MC kurs (jeste za POS terminale u RSD bas srednji, ne MC kurs)
 
Poslednja izmena:
"ako deviznom kupujes online, NIJE srednji kurs dinara, vec MC kurs"
Nisam shvatio?
 
Nazad
Vrh Dno