Šta je novo?

Komercijalna banka

Zna li neko moze li se videti negde broj one ljubicaste visa kartice sto ide uz tekuci, da bih mogao da placam online? Istekla mi je druga visa i sad treba cekati izradu nove

Ranije je broj bio negde u dokumentaciji ali nije bilo CVV broja. Ne znam kako je sad. Ali izgleda da nije moguce placanje na netu sa tom karticom i kada imas broj.
 
Igorko, moze pitanje (dobronamerno): ima li razloga za toliko kartica kod iste banke? Pitam kao neko ko nosi 4 kartice sa sobom, a poseduje 15ak :) Ali kod razlicitih banaka.

BTW, koji bezobrazan potpis, ako sam ga dobro razumeo :D
Nema razloga za toliko kartica kod iste banke, sve su vezane za isti tekući račun, ali vremenom se to "nakupilo":
-DinaCard mi je svojevremeno data kao osnovna, kada nije bila Internacionalna i to je i danas bez troškova održavanja, ona služi kao ID za tekući račun
-Visa Electron mi je iz vremena kada Dina nije mogla da se koristi van zemlje i nju najčešće koristim u svakodnevnim plaćanjima na POS terminalima, i ona je bez troškova održavanja
-MasterCard su mi uvalili kada je bila džabe, godinu ili 2 i navikli me za odoženo plaćanje na 30 dana bez kamate - a sada mi generiše troškove od 500 din. tromesečno, ali mi služi za on-line plaćanja gomile telekomovih (mt:s) računa, jer mi ni jedna od prethodne 2 ne radi OnLine, preko web-a
-Visa Revolving kreditna je iz vremena kada mi je trebala klasična kreditna kartica, prvo sam imao Dina Revolving, a onda mi je trebalo i za inostranstvo, ona mi pravi troškove od 500 din. tromesečno, ali je izuzetno zgodna za plaćanja na 6 ili 12 rata bez kamate kod prodavaca sa kojim je Komercijalana sklopila ugovore.

Tako da eto, mislim da mi je jedna viška, recimo ona Dina Classic.
A imam i 2 kod Intese (Visa Electron i Visa Internet), one bez troškova održavanja, vezane za EUR devizne račune. Prva je za POS terminale kada sam po inostranstvu, druga za on-line plaćanja, kao AliExpress, PayPall, Skrill...
I tako, ludilo sa karticama, a tek sa pinovima i pamćenjem istih.
Nisam ni znao da mogu kod Komercijalne da menjam PIN na bankomatu, dok ne pročitah u ovoj temi. Sad sam baš skoknuo do ATM i zamenio PIN na jednoj.

.... i da.... potpis (na kineskom) jeste bezobrazan... ;)
 
Kod Intese MC uz Hit sve to moze i ima vise izbora za rate bez kamate. Amex ima cak 45 dana odlozeno.
 
^
Hvala na odgovorima za kurs, zaista najpovoljniji kurs EUR/RSD.
Razmišljam da pređem sa klasičnog na Active, jer kod Komericjalne trenutno imam:
-Tekući račun (mesečni trošak 200 din, sa e-Bank, SMS notifikacije svih uplata i odliva, neograničen broj on-line plaćanja)
-Devizni račun EUR (po viđenju)
-Deviznu štednu knjižicu (po viđenju)
-DinaCard Internacionalna (bez troškova održavanja)
-Visa Electron (bez troškova održavanja)
-MasterCard (odoženo plaćanje na 30 dana bez kamate) - troškovi 500 din. tromesečno
-Visa Revolving kreditna - troškovi 500 din. tromesečno

Active račun bi me koštao 310 umesto sadašnih 200 dinara mesečno.
Ali bih izbegao jedan od dva troška od 500 din. tromesečno, na jednu od 2 kartice.

Da li ovo sve može da se ubaci u Active paket, i da li postojeći EUR devizni račun može da uđe, ili otvaraju još jedan?

mBank ne koristim, jer sam trenutno na Windows Phone telefonu, koji nije podržan.

Da li mi se uopšte isplati prelazak? Po mojoj računici mi se čini da se isplati...

I da li u ovom Active ostaju sva on-line plaćanja bez troškova nadoknade, jer ih zaista imam dosta mesečno... ?

Isplati se, dobiješ bolji kurs i mastercard za 0din i mbank (koristićeš ga možda u budućnosti)i osiguranje ćeš imati ako ti znači.
Računi ostaju kakvi su i bili.

Kod Intese MC uz Hit sve to moze i ima vise izbora za rate bez kamate. Amex ima cak 45 dana odlozeno.
Meni lično je bolje 30 dana, jer mi je lakše da povatam odlive sa računa posle :)
Ima i komercijalna karticu za rate bez kamate samo manje prodajnih mesta, inače jedna od najboljiih kartica takve svrhe je unicredit mastercard flexia.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram zasto je bolje 30 umesto 40/45 dana?
(Inace, Intesu ne bih uzeo zbog guzvi definitivno vise, ali ne verujem da je Kombank bitno bolja po tom pitanju, pa sve dok ne moze uplata/isplata EUR na bankomatima, na istom su po meni)

Ako za FLEXIA mislis na ovu:
https://www.unicreditbank.rs/rs/popupeditpages/platnekartice/master-card.modal.html
nadji kolika je provizija za placanje na rate ;)
Onih 4% cashbacka na Booking.com-u je doduse odlicno :)
 
Kupim nešto danas, skine mi 12.3 - to mi je taman, zbrka mi je 45 :)
Pa 500 za 6 meseci ili 1000din za 12 meseci.. U eurobanku je 5 % iznosa uz prvu ratu (kartica na sličnu foru).
Jedno pitanje kod intese recimo da uzmem 60000 na 6rata. Jel su rate iste (po 10000) ili se uz prvu dodaje neki procenat ? Ako se ne dodaje to je extra !
 
Poslednja izmena:
Rate idu bez kamate i provizije kod Intese, i to ide samo kod prodavaca sa kojima imaju ugovor (a ima ih dosta bas, kevu smori sto je stalno pitaju da li hoce na rate kada nju koristi ;))
Jesi siguran da je fixno 500 za 6, a 1000 za 12 rata? Nije 5%, a 500/1000 minimum? Ovo 5% sa 500/1000 minimum imaju skoro sve banke sada, to je najgora moguca navlakusa, to je "bez kamate", ali provizija izadje debelo, kao da je kamata >12% (i to u najboljem slucaju).
 
Tako im piše na sajtu, trebalo bi da je fixno.
Pa odlična je onda ta intesina! Meni sve u glavi da uzimaju(intesa) neki procenat uz prvu ratu :)
 
Nema tih provizija kod Intese, oni su prave tata-mate kada su u pitanju kartice. Jedina "provizija" kod njih je 2% za non-EUR/RSD placanja Amexom.

Jedva sam nasao tarifnik UniCredita, jao kako mrzi ove "moderne" sajtove... lepo za reklamu, beskorisno za bilo sta drugo :)
Da, fixni je iznos, 500/1000/2000 za 6/12/24 rate. Sto nije lose, ako nema nekog sitnog limita. Za podelu 100.000 na 12 rata, po ceni od 1000RSD, recimo je extra isplativo. Ali podeliti i 5000 na 6 rata za 500din je pljacka :)

Ima li neko iskustva uzivo sa njom?
 
Pa da, dobro meni je glupo da delim te manje iznose, ali i za tipa 20k na 6 rata je ok npr, za manje se ne isplati.
PS slažem se, užasan im je sajt :)
 
Poslednja izmena:
Rate idu bez kamate i provizije kod Intese, i to ide samo kod prodavaca sa kojima imaju ugovor (a ima ih dosta bas, kevu smori sto je stalno pitaju da li hoce na rate kada nju koristi ;))
Jesi siguran da je fixno 500 za 6, a 1000 za 12 rata? Nije 5%, a 500/1000 minimum? Ovo 5% sa 500/1000 minimum imaju skoro sve banke sada, to je najgora moguca navlakusa, to je "bez kamate", ali provizija izadje debelo, kao da je kamata >12% (i to u najboljem slucaju).
Никад нисам волио баш такво рекламирање,рате без камате а остало не спомињу.Да има неког реда и закона таква и слична рекламирања би била кажњива.Слично је и на телевизији и у свим областима живота.Све је бомбастично.Интеза је ту непревазиђена(на рате):)
 
Sta je lose kod rata kod Intese? BUKVALNO nemas losu stranu koriscenja rata. (jedino ako zelis da ugasis karticu, moraju da se pisu molbe da rate stigne pre vremena)
DRUGE banke sto nude "na rate bez kamate" je vec prevara cista - nema kamata, ali ima provizija.
 
Novi mBank Komercijalne estetski izgleda jako lepo, ali je funkcionalno, po mojem mišljenju, lošiji nego prethodni. Brzina aplikacije je za posebnu priču, sad su po tome konkurencija Telenor banci :) Ali imaju i jednu "prednost"; otprilike svaki treći nalog za plaćanje prođe tek iz drugog pokušaja, a nakon što se izvrti onaj "točkić" minut-dva posle prvog pokušaja.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam im povodom problema sa prenosom na karticu. Danas mi odgovorili.
748145ba9a2d0120180b39ffaefdc320.jpg


Nexus 5x via Tapatalk
 
Posto imam racun u komercijalnoj banci placao bih preko njih racune online. Posto sam podstanar, bile bi mi potrebne odstampane potvrde o izmirenim racunima.

Da li se nekako mogu ostampati te potvrde o placanju racuna kada se placanje izvrsi online preko komercijalne banke?
 
Svaki nalog se može odštampati ili snimiti u pdf.
 
Pisao sam im povodom problema sa prenosom na karticu. Danas mi odgovorili.

Nexus 5x via Tapatalk

ko zna šta je, sve je novo...

Ti internet kartica više nema, (sad daju neku drugu), pa sistem je ne poznaje :)
 
Nije konkretno vezano za mBank, ali ne bih da otvaram drugu temu.
Poslao sam im poruku na eBank portalu. Oduvek su tu bili zaista brzi, pa tako i ovog puta; odgovor je stigao istog dana.
Postavio sam za mene već "čuveno" pitanje da mi daju debitnu karticu koja ima sve cifre i samim tim da je mogu koristiti i online i u inostranstvu (da skida direktno eure).

Odgovor je sledeći:
U nastavku Vam dostavljamo detaljnije informacije u vezi MasterCard Standard kartice, a ukoliko ste zainteresovani za detaljnije informacije u vezi neke od Gold kartica izdanja Banke, slobodno nas
kontaktirajte i u najkraćem roku možete očekivati odgovor.

MasterCard Standard kartica je kartica sa odloženim plaćanjem i može se koristiti u zemlji i inostranstvu na mestima na kojima je istaknut znak
“MasterCard” za:
- bezgotovinska plaćanja robe i usluga na prodajnim mestima (u šta su
uključene i MO/TO – Mail Order/Telephone Order i internet transakcije);
- podizanje gotovine u mreži bankomata;
- podizanje gotovine i plaćanje u korist trećih lica na šalterima
banaka i pošta.
Kartica funkcioniše na osnovu odobrenog „mesečnog limita“ i korisnik može koristiti karticu samo do iznosa istog. Odobreni mesečni limit važi u toku jednog kalendarskog meseca i automatski se obnavlja svakog prvog u mesecu. U potrošnji mesečnog limita učestvuju sve transakcije (plaćanja) zaključene karticom u toku jednog kalendarskog meseca. U potrošnji ne učestvuje podizanje gotovine.
Ujedno Vas obaveštavamo da sve transakcije nastale korišćenjem MasterCard Standard kartice na prodajnim mestima opremljenim POS terminalima, u punom iznosu na naplatu dospevaju 30-og dana od datuma njihovog nastanka bez kamate, dok se za podizanje novca na bankomatima,
šalterima i plaćanje u finansijskim institucijama (bankama, poštama) tekući račun odmah zadužuje.
Ujedno Vas obaveštavamo da ukoliko ste se opredelili za izmirenje obaveza po MasterCard Standard kartici na teret partije tekućeg i namenskog deviznog računa u Banci, naplata transakcija i naknade nastalih u inostranstvu vrši se na teret namenskog deviznog računa.
Namenski devizni račun se zadužuje za protivvrednost u valuti EUR, bez obzira na stranu valutu u kojoj je transakcija zaključena. Automatsko zaduženje namenskog deviznog računa izvršava se do iznosa raspoloživih sredstava na deviznom računu, a ukoliko na namenskom deviznom računu nema dovoljno sredstava, ostatak duga se naplaćuje zaduženjem partije tekućeg računa, primenom prodajnog kursa Banke na dan dospeća plaćanja.

Obaveštavamo Vas da se za korišćenje MasterCard Standard kartice naplaćuje članarina u skladu sa Tarifnikom Banke koji možete pogledati na sajtu Banke na sledećem linku:
http://www.kombank.com/pdf/Pregled tarifa naknada koje se prim
enjuju%20u%20poslovima%20banke%20sa%20platnim%20karticama%20od%2001.12.2
016.pdf
Meni nije ništa jasno; umesto najprostije debitne kartice kojom ću moći da plaćam do onoliko para koliko imam na računu, nude debitnu katicu sa limitom?? I koja dodatno košta još 500 din kvartalno, bez obzira što bih imao i taj novi aktiv račun...

Za ljude koji imaju račun u Intesi; da li oni imaju neku karticu (debitnu) kojom mogu da plaćam u zemlji, inostranstvu i online? Pritom, kada plaćam u devizama da skida novac direktno sa deviznog računa. I da li takvu kartica naplaćuju dodatno ljudima koji imaju tekući račun kod njih?
Na takav način funkcioniše u TB i to mi se jako sviđa, ali mi sama TB još uvek deluje pomalo početnički, nažalost.
 
MC Standard je KREDITNA, ne debitna. Debitne nemaju odlozena placanja bez kamate.

U BIB zvanicno nema takve debitne - jedina debitna (sem Visa Inspire uz Hit racun) je Visa Electron/Internet, ali one nemaju dinarski deo. Znaci mogu sve vani sa deviznog (primarno EUR i stvarno radi kako treba, odlican kurs, dok ako nemas EUR, druge valute se koriste sa 4-5.5% provizije, u zavisnosti od valute, tj. po kursu banke VALUTA-RSD-EUR).
Za dinarska placanja nije nesto losa Visa Electron, jer se koristi Intesa Hit kurs, znaci 0.75din razlika od srednjeg. Ali nema dinarski deo.
Ne naplacuje se nista, nikome.

Pocinjes da shvatas zasto imam racune u 5 banaka, i zasto i dalje koristim Intesu, a zasto TB nije bas ... EDIT: od poverenja.
 
Poslednja izmena:
Meni nije ništa jasno; umesto najprostije debitne kartice kojom ću moći da plaćam do onoliko para koliko imam na računu, nude debitnu katicu sa limitom?? I koja dodatno košta još 500 din kvartalno, bez obzira što bih imao i taj novi aktiv račun...
Скоро сам баш писао о тој конфузији картица код Комерцијалне.Не пише да је кредитна,нити камате а да постоји само картица на одложено,не иде,још чланарина,лимит...С алфом се слажем са свим у потпуности.
За Актив је бесплатно.
 
Poslednja izmena:
Nije da nemam poverenja u TB, već me nerviraju neke gluposti. Tipa ne dobijam mail niti sms poruke o plaćanju baš kad mi to najviše treba - u inostranstvu, i to u tamo gde bih najviše i kontrolisao (Azija, bliski istok). A oni u korisničkom nemaju pojma zašto je to tako... Aplikacija još uvek se povremeno uspori "do ludila" i sl. U principu sitnice, ali koje mogu da budu jako bitne.
Što se tiče jednostavnosti, za sada su za moje potrebe i najbolji.

U komercijalnoj sam dobio odgovor koji sam napisao. Tu karticu na sajtu vode kao karticu za "odložena plaćanja"; dakle nije ni u debitnim niti u kreditnim. U delu debitnih imaju Master Gold, ali je članarina 1000 din kvartalno, pa je verovatno i ne preporučuju odmah (a pitanje je i da li radi na način koji sam opisao). Užasno me nervira ona kartica sa samo 4 cifre koju podrazumevano daju uz tekući račun, i još me stalno ubeđuju da je to za mene najbolje, kao da sam toliko nesposoban i nepismen.

U vezi Inteze, dakle morao bih da imam jednu karticu koja je povezana na dinarski tekući račun i drugu koja je "povezana" na devizni? Ako je tako, da li se prebacivanje novca sa jednog na drugi račun (sa deviznog na dinarski i obrnuto) vrši odmah, trenutno, ili treba da prođe neko vreme?
Intesa, bez obzira što generalno imam prilično loše mišljenje o njima, izgleda da je ipak jedina koliko-toliko "normalna" banka ovde...
 
Poslednja izmena:
Visa Inspire ti je slicna Telenor MC (razlika je sto nema druge valute osim RSD i EUR), ali radi paralelno, RSD i EUR. Sva prebacivanja (elektronski) su trenutna, odmah je sve dostupno za kartice (provereno, u praksi, mnogo puta, radio sam cak i na Kubi ;)). To je ona sto ide uz Hit racun (uz obican nema devizni deo).
Visa Electron ima samo devizni deo, i ne bih je koristio za dinarska jer je konverzija o Hit-EUR kursu (mada nije lose ako za ponekad treba samo)

Za godinama tvrdim da je Intesa tata-mata kada su u pitanju kartice. I u svetu, ne samo kod nas.
 
Инспајер не може за онлајн плаћања без читача који се купује а
Visa Inspire ti je slicna Telenor MC (razlika je sto nema druge valute osim RSD i EUR)
је само предност.
 
Napisao si gore d je provizija 4% ako je plaćanje u drugoj valuti, npr. dolari? To važi za tu Inspire?
Dakle, jeli ima neka opcija, makar imao i dve kartice, a da ne bude te provizije od 4% kad se plaća u drugoj valuti (dolar, franak...)?

Primer:
- Karticu A koristim u Srbiji, i skida sa dinarskog tekućeg
- Karticu B koristim u inostranstvu (gde god), skida sa deviznog i nema provizije ako je plaćanje u nekoj drugoj valuti (dakle nije EUR)
Pretpostavljam Visa elektron za dinarski i druga Visa elektron za devizni i to je to onda? Ovu drugu imam (zelene je boje, radi i online).
Takvo rešenje bi mi bilo ok.


edit:
To da neka kartica ne može da se koristi normalno za online plaćanja za mene lično nije nikakva prednost, već potpuno suprotno tome. Takva kartica mi nije potrebna.
 
Poslednja izmena:
Napisao si gore d je provizija 4% ako je plaćanje u drugoj valuti, npr. dolari? To važi za tu Inspire?
Ne, ne, to vazi ako nemas EUR na deviznom, nego druge valute, pa ti Intesa radi konverziju u EUR za Visa Electron/Internet. Za Inspire nema toga. Nema Intesa inace provizija za kartice (osim AMEX).
Nije znaci bitno u kojoj valuti kupujes, vec koju imas na racunu (imaj evre!)
Inspire ti znaci zavrsava sav posao, osim ovog sto Pauk rece, za online placanja mora citac :( Bilide iz Intese! Za to bi trebao Electron onda.

edit:
To da neka kartica ne može da se koristi normalno za online plaćanja za mene lično nije nikakva prednost, već potpuno suprotno tome. Takva kartica mi nije potrebna.
Ovo za Inspire je samo za 3D Secure sajtove valjda.
 
To da neka kartica ne može da se koristi normalno za online plaćanja za mene lično nije nikakva prednost, već potpuno suprotno tome. Takva kartica mi nije potrebna.
Нисам мислио да је то предност,већ што на рачуну немаш друге валуте сем дин. и евра,као код ТБ.
Да,само на сајтовима с 3Д,што значи да нећеш моћи шлатити рачуне за Телеком,ВИП...што је наравно бесмислено.
 
Pa dobro, pare svakako trosis - a koliko vidim, ovde nije potrebno nista slati i cimati se, dovoljno je u vise od 8 transakcija tokom marta potrositi vise od 10.000.
 
Sa srećom, al to sve namešteno :)

Oni iz komisije za dodelu nagrada u telenor banci ne znaju da sabiraju i izbroje...

Država organizuje,nagradnu igru, sa istim kovertama, U pošti nema , a ispred prodaju penzionerima po 100 dinara, ej.... zemljo moja voljena...
 
Poslednja izmena:
Лично се увјерио.:)
Pa dobro, pare svakako trosis - a koliko vidim, ovde nije potrebno nista slati i cimati se, dovoljno je u vise od 8 transakcija tokom marta potrositi vise od 10.000.
Да,једноставно,само мислим да онлајн плаћања не улазе у коначни обрачун.(нисам сигуран)
 
Nazad
Vrh Dno