Šta je novo?

Komercijalna banka

Da li ima negde da je MC Gold besplatna? (i bez tekuceg, ili da se tekuci ne placa ako se ne koristi, kao sto je slucaj u Intesi?)
 
Koliko vidim clanarina za mastercard gold u intesi je 500din.
http://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/platne-kartice/kreditne-kartice/mastercard-gold.1673.html

Ne znam da li se izdaje, ali ako ti kažeš da se ne izdaje, ok... Ja je imam godinama već

Eto onda gold...

Bitno je da može, tj postoji kartica koja se vezuje za devizni račun

Ima i ortak tu karticu, radiće ti do isteka važnosti, onda verovatno nećeš moći ponovo nju. Novi korisnici ne mogu da je uzmu. Iz kog razloga, nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
MC Gold uz Hit racun je besplatna, ali moras imati preko 1667EUR mesecno neto platu (posto je minimalni limit 5000EUR, a prosek tri mesecne neto plate je limit). Sto ipak nije neka opcija ;)
 
Aha tako reci. Mada sam iz tvog pitanja gore pomislio da je ona odvojena i besplatana bez hita/icega. Jos malo pa cu i moci da je uzmem [emoji14]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Smesno je sto znam gomilu ljudi koji imaju "neto" preko te sume, ali kada odu u banku, neto im je 10-20x manji ;)
 
Smesno je sto znam gomilu ljudi koji imaju "neto" preko te sume, ali kada odu u banku, neto im je 10-20x manji ;)

znam i ja, prijavljeni preko agencije na 40k, a plata 2k e. :)

ta mastercard standard ima svoju partiju, dinarsku, barem je tako meni receni i takva mi je usluga, koristim je za odlozno na 30 dana. proveri sa bankom.
 
Ima i deviznu...
 
Кажем,тотална конфузија на сајту у вези картица.Неспособни да једноставно објасне.
 
znam i ja, prijavljeni preko agencije na 40k, a plata 2k e. :)
Bas takvi ;)

Кажем,тотална конфузија на сајту у вези картица.Неспособни да једноставно објасне.
Nijedna banka ne objasnjava bas dobro vezivanje za partije. AIK za sve kartice doduse kaze kako su vezane, ali u praksi ima izuzetaka.
RF ne zna se sta je sta kod kartica! :)
 
Свугдје је основна подјела картица на дебитне и кредитне па онда даље,а ови имају чак и дебитне на одложено(до 30 дана)а класичну Мастеркард стандард револвинг немају,већ кредитну на рате?Мени збркано.
 
Lepo ako može bar ona gold da se poveže na devizni. Jeli piše negde koliko košta ta kartica mesečno?
Inače ona master za odloženo može da skida devize sa deviznog, isto na odloženo, ali samo u okviru odobrenog limita. Tako da možeš imati i 5000eur na računu, ali svejedno ne mogu da se koriste ukoliko je onaj limit manji. Besmisleno skroz. To su mi ponudili, ali me nije interesovalo.
 
Ne mora gold...obična mastercard standard se veže za devizni...
 
То је та што @десп прича,с ипак неким лимитом.
 
Limit na odloženo... Ako plaćaš odmah, nema limita
 
Možeš li pojasniti šta si hteo da kažeš??

Odgovori koje sam dobio od njih:
1. Kad sam ih pitao da li postoji kartica za devizni račun:
Naša Banka, trenutno, u ponudi ima sledeće kartice koje mogu biti
povezane sa deviznim računom:

- Visa Gold (kartica sa odloženim plaćanjem), više o navedenoj kartici
možete pogldeati na sajtu Banke na sledećem linku:
http://www.kombank.com/visa-gold <http://www.kombank.com/visa-gold> .

- MasterCard Standard/Gold (debitna kartice sa odloženim plaćanjem),
više o navedenoj kartici možete pogldeati na sajtu Banke na sledećem
linku: http://www.kombank.com/mastercard
<http://www.kombank.com/mastercard> .

Napominjemo da je svaka od navedenih kartica pored deviznog povezana i
sa tekućim računom te je za izdavanje istih neophodno i postojanje
tekućeg računa.

2. Kad sam pitanje ponovio, napominjući da su mi u ekspozituri rekli da takve (najprostoje debitne) kartice nema.
Usput, da budem jasniji, napisao sam im da želim ovakav tip kartice. Dostavio sam im i taj link.
U prethodno dostavljenom dopisu smo obavestili koje Banka ima u ponudi
kartice koje mogu biti povezane sa deviznim računom.

Kao što su Vam kolege u ekspozituri navele, MasterCard Standard/Gold
kartica funkcioniše na osnovu odobrenog „mesečnog limita“ i korisnik
može koristiti karticu samo do iznosa istog. Odobreni mesečni limit
važi u toku jednog kalendarskog meseca i automatski se obnavlja svakog
prvog u mesecu. Ukoliko korisnik kartice potroši ceo mesečni limit na
određeni dan pre isteka tekućeg meseca, do kraja meseca ne može
koristiti karticu.

Banka nema u ponudi debitnu karticu za koju ste vi zainteresovani, a
koja može biti povezana sa deviznim računom
.
Deo teksta sam boldovao ja, sva poenta je u tome.


odg1-1.png odg1-2.png

odg2.png

Još jedan moj post sa njihovim prethodnim odgovorima. LINK
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran sta tebi treba? Kartica koja je iskljucivo za devizni vezana? Ili kartica na kojoj nema mesanja dinarske i devizne partije?
U Intesi bukvalno sve kartice, osim Visa Inspire zadovoljavaju ovo drugo (partije su SKROZ nezavisne), dok samo Electron zadovoljava da imas samo devizni racun.

Savetnica u RF za Premium klijente mi je prilicno uvereno rekla da kod njih MC moze da se veze za bilo sta - ili dinarski ili devizni. Ali po cenovniku, oni trenutno i za MC debitne naplacuju 1%.


Po pitanju racuna, koliko vidim u tarifniku KomBanke:
3.1.1.5 za set tekuce racune bez promene u poslednjem mesecu bez naknade
Da li je ovo neko proverio, znaci nema odrzavanja ako nema dinarskih promena na racunu, kao kod Intese za Hit?
 
Poslednja izmena:
Treba mi najprostoja debitna kartica sa kojom mogu da plaćam u inostranstvu direktno sa svog deviznog računa. Bez prethodnog prebacivanja na dinarski, mesečnih limita, odloženih plaćanja i sličnih nebuloza. U banci imam tekući račun i devizni.
edit:
Kao što recimo ti možeš sa nekom karticom Intese.
 
Poslednja izmena:
Možeš li pojasniti šta si hteo da kažeš??

Odgovori koje sam dobio od njih:
1. Kad sam ih pitao da li postoji kartica za devizni račun:


2. Kad sam pitanje ponovio, napominjući da su mi u ekspozituri rekli da takve (najprostoje debitne) kartice nema.
Usput, da budem jasniji, napisao sam im da želim ovakav tip kartice. Dostavio sam im i taj link.

Deo teksta sam boldovao ja, sva poenta je u tome.


Pogledajte prilog 224642 Pogledajte prilog 224643

Pogledajte prilog 224644

Još jedan moj post sa njihovim prethodnim odgovorima. LINK

Nije peonta u tome , što si ti boldovao, već si dobio odgovor u prvoj poruci "Napominjemo da je svaka od navedenih kartica pored deviznog povezana i
sa tekućim računom te je za izdavanje istih neophodno i postojanje
tekućeg računa."

Zaključiću još jednom, možeš uzeti mastercard standard karticu, i povezati je sa svojim deviznim računom, to je to... bez limita i odloženih plaćanja, limit je tvoj račun...
 
Poslednja izmena:
Kao što su Vam kolege u ekspozituri navele, MasterCard Standard/Gold
kartica funkcioniše na osnovu odobrenog „mesečnog limita“ i korisnik
može koristiti karticu samo do iznosa istog. Odobreni mesečni limit
važi u toku jednog kalendarskog meseca i automatski se obnavlja svakog
prvog u mesecu. Ukoliko korisnik kartice potroši ceo mesečni limit na
određeni dan pre isteka tekućeg meseca, do kraja meseca ne može
koristiti karticu.
Комедија!Како од једноставног направити компликовано.:D
 
Treba mi najprostoja debitna kartica sa kojom mogu da plaćam u inostranstvu direktno sa svog deviznog računa. Bez prethodnog prebacivanja na dinarski, mesečnih limita, odloženih plaćanja i sličnih nebuloza. U banci imam tekući račun i devizni.
edit:
Kao što recimo ti možeš sa nekom karticom Intese.
Ako imaju odvojenu deviznu partije, to mozes. Jedino sto u Kombanku, kao u TB-u, moze da se zaduzi i drugi racun, ako nemas na prvom.
U prevodu, ako imas evre - ne treba da bude ikakav problem. Da li je kod KB tako u praksi, ne znam. Kod Intese u praksi je Visa Inspire (jedina kartica sa zavisnim partijama u BIB) bas problematicna.

Tebi je nebitno da li imas odlozeno placanje, bitno je samo da uvek imas devize, da ne bi se 5/10/15. u meseci pokrilo sa dinarske partije automatski.
 
Zaključiću još jednom, možeš uzeti mastercard standard karticu, i povezati je sa svojim deviznim računom, to je to... bez limita i odloženih plaćanja, limit je tvoj račun...
Ne razumem, mislio sam da je ovo jako jasno:
Kao što su Vam kolege u ekspozituri navele, MasterCard Standard/Gold
kartica funkcioniše na osnovu odobrenog „mesečnog limita“ i korisnik
može koristiti karticu samo do iznosa istog. Odobreni mesečni limit
važi u toku jednog kalendarskog meseca i automatski se obnavlja svakog
prvog u mesecu. Ukoliko korisnik kartice potroši ceo mesečni limit na
određeni dan pre isteka tekućeg meseca, do kraja meseca ne može
koristiti karticu.
Konkretno; ponudili su mi da u okviru odobrenog mesečnog limita od npr. 50.000din koristim tu karticu. Bez obzira da li se radi o dinarima ili eurima u tom iznosu. Bez obzira imam li na deviznom računu 5eur ili 5000 eur.

@tarantula To je to. Iskomplikovali najprostiju moguću stvar.

Ako imaju odvojenu deviznu partije, to mozes
Ok, ako može, molim te reci mi koja je to kartica. Pošto sam lepo napisao njihove odgovore. A i pošto su mi radnici u ekspozituri rekli da NE POSTOJI obična debitna kartica koju mogu da povežu sa deviznim računom.
Plaćanje u inostranstvu radi samo preko dinarskog. Dakle moram prvo sa deviznog da prebacim na dinarski pa tek onda da platim. Ako nemam dovoljno na dinarskom, plaćanje nije moguće, nebitno je što imam novac na deviznom. Osim ako izuzmemo ove sa limitima i odloženim plaćanjima koje pominjem.

Kao što sam pisao i ovde
 
Poslednja izmena:
Ako se povezuje sa deviznim, onda koristi devize sa njega. Tj. uplatis vise i koristis preko limita.
Tako radi MC/Visa (pa i Amex) kreditna u Intesi. Imas limit, ali na obe partije mozes uplatiti preko toga i trositi veci limit. Mozes i posle taj iznos podici. S' tim sto za podizanje deviza moras u filijalu u Intesi.

Nadam se da sam shvatio sta ti je bitno, i da sam dobro objasnio.
 
Lepo je što to tako radi u Intesi. Bilo bi još lepše da tako radi i u Komercijalnoj.
Ali, po treći put, u Komercijalnoj radi samo ovako:
Kao što su Vam kolege u ekspozituri navele, MasterCard Standard/Gold
kartica funkcioniše na osnovu odobrenog „mesečnog limita“ i korisnik
može koristiti karticu samo do iznosa istog. Odobreni mesečni limit
važi u toku jednog kalendarskog meseca i automatski se obnavlja svakog
prvog u mesecu. Ukoliko korisnik kartice potroši ceo mesečni limit na
određeni dan pre isteka tekućeg meseca, do kraja meseca ne može
koristiti karticu.
I nikako drugačije. Ako nešto kupim 15.03, to dolazi na naplatu 15.04 i nikako ranije, ne postoji način da to izmirim ranije i tako oslobodim limit. Niti da prebacim neki novac na tu master karticu.
Limit ne zavisi koliko imam novca na deviznom računu. Ako hoću da promenim limit, to je procedura skoro kao za kredit.
Opet, možeš imati koliko hoćeš eur na računu, ali ako si potrošio mesečni limit koji su ti dali, tu karticu tog meseca više ne možeš koristiti.
Iz maila koji sam nekoliko puta citirao, i iz razgovora sa njima, to je tako, nažalost.
 
Poslednja izmena:
Neka proba neko u praksi pa javi ;)
Mislis da samo KomBank ne omogucava da se uplati ranije i tako oslobodi limit? U 5 banaka sam provereno to radio, iako su mi samo u Intesi/RF rekli da to radi tako.

Razumem te da su nesto rekli (i da zvuci precizno), ali i meni su rekli da ovo gore ne moze za Amex. Ja jednom greskom uplatio vise - i vidi, moze :) Imao sam vise od limita raspolozivo i mogao da iskoristim odmah (i jesam iskoristio)
I tebi su prvo jedno rekli, pa drugo :)

Neka isproba neko da ubaci 2EUR vise za limit, i vidi koliki je limit onda. Ili ako je potrosio dobar deo, uplati toliko i vidi da li ima ceo limit opet, iako jos uvek nije 1. u mesecu.

Moguce da jeste tako kako su rekli, ali bili bi jedina banka kojima kartice tako rade.
 
Voleo bih da grešim. Zaista. Jer bi to značilo da je problem rešen. :)
Nisam hteo tu master da povežem sa deviznim, pa je ostala da radi samo sa dinarima. Nemam opciju (ili je barem ne vidim) da izaberem i uplatim novac na karticu.
Skida mi automatski sa računa na datum dospeća...

prenos.jpg
 
Neka proba neko u praksi pa javi ;)
Mislis da samo KomBank ne omogucava da se uplati ranije i tako oslobodi limit? U 5 banaka sam provereno to radio, iako su mi samo u Intesi/RF rekli da to radi tako.

Razumem te da su nesto rekli (i da zvuci precizno), ali i meni su rekli da ovo gore ne moze za Amex. Ja jednom greskom uplatio vise - i vidi, moze :) Imao sam vise od limita raspolozivo i mogao da iskoristim odmah (i jesam iskoristio)
I tebi su prvo jedno rekli, pa drugo :)

Neka isproba neko da ubaci 2EUR vise za limit, i vidi koliki je limit onda. Ili ako je potrosio dobar deo, uplati toliko i vidi da li ima ceo limit opet, iako jos uvek nije 1. u mesecu.

Moguce da jeste tako kako su rekli, ali bili bi jedina banka kojima kartice tako rade.

mislim da ne omogucava.

Voleo bih da grešim. Zaista. Jer bi to značilo da je problem rešen. :)
Nisam hteo tu master da povežem sa deviznim, pa je ostala da radi samo sa dinarima. Nemam opciju (ili je barem ne vidim) da izaberem i uplatim novac na karticu.
Skida mi automatski sa računa na datum dospeća...

Pogledajte prilog 224652

i meni je sve isto kao tebi.
 
A prenos na njen devizni? Umesto na karticu?
 
Skida mi automatski sa računa na datum dospeća..
С обзиром да је то дебитна на одложено:)претпостављам да је тако ,јер би онда била проста дебитна картица као и у свим банкама,не би било разлике између њих.Свакако нема довољно информација на сајту,у Тарифама,Општим условима....
Kartica funkcioniše po principu odobrenog mesečnog limita, koji se utvrđuje na osnovu zarade usmerene preko računa Banke i ocene ukupnog boniteta klijenta
Сама ова чињеница је довољна за осуду.Све што говоре у вези рата,одложеног, одавно раде кредитне картице способнијих банака.:)

Сутра ће им Маки.......:smash:
 
Poslednja izmena:
Evo me iz teretane se vratih, a vi i dalje... desp, molim te, nemoj da komplikuješ stvari :) kao i njihovi .... i pusti šta je bilo i šta si pisao...

Trenutno ne možeš da prebaciš na karticu devize, ili ti euro, jer moraš da odeš u matičnu :D ekspozituru i da mastercard standard karticu povežeš sa deviznim računom, pusti limite i ostalo...

Sve ovo što su ti pisali, to je za limit i kreditnu karticu i odloženo plaćanje, to stoji.... ali ti imaš svoj devizni račun, i povezanu karticu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno