Šta je novo?

Komercijalna banka

Pa recimo da ne moram da čekam 2 sata ispred banke da bi podigao novac, još nemam karticu, a i da imam nekad je namam kod sebe, a telefon skoro uvek imam.

Da nema potrebe za tim ne bi postojala opcija u drugoj banci mCash.

Pa jedino da putem KOMeKES opcije uplatis na neki drugi mobini broj ili od nekog tvog, pa sa tim kodovima podigni pare na bankomatu.:)

Npr ako si u gradu i nisi poneo karticu posalji nekom sa mobilne app putem komekesh i nek ti javi kodove pa podigni.
 
Poslednja izmena:
Или да одеш у другу банку с мКеш-ом.
 
Pa da, moze da se resi nekako sa komekes ali je cudno da nema opcije za direktno podizanje.
Inace ionako komekes ne radi do daljnjeg, nesto menjaju :) .

Nema potrebe da prelazim u drugu banku, svaka ima svoje bisere, ionako je ovo trenutno stanje sa guzvama po bankama, a i do tad dobicu karticu,
vise je bilo pitanje za sada i eventualno ako nekada zatreba postoji li mogucnost.
 
Samo jedno pitanje:
Imam VISA prepaid karticu ,u okviru seta za mlade,koja je koliko znam,dinarska.
Da li na nju mogu da primam uplate sa Paypal-a?
Ako ne,na koju mogu?
Pošto mi je na chatu komercijalne banke operaterka rekla da ne mogu da primam devizme uplate,a vi ste ovde ranije pominjali da može,pa mi sada uoošte nije jasno niša
 
Sa prepaid karticom moze samo da se placa putem PayPal-a, ali na tu prepaid karticu vise ne mogu da se prebacuju pare sa PP, PP ne dozvoljava, vec samo na debitnu, tako da trazi u Komercijalnoj da ti izrade Visa Classic Debit karticu (oni je zovu Paywave). Kada dobijes tu karticu vezi je za devizni EUR racun ako zelis da dobijas devize sa PayPala.

Sto se tice deviza, od nedavno ponovo mogu da se prebacuju uplate sa PayPala u valuti po zelji na Visa debitne kartice. Preko PP message centra, (u chatu sa operaterom do 17h radnim danima) od PayPal supporta trazi da ti za tu debitnu Visa karticu, kad je povezes, bude withdraw valuta koju zelis, najbolje u onoj valuti u kojoj najvise dobijas uplaye na PayPalu. (EUR, USD...).
 
Imam Visa Paywave karticu,ali stariju verziju koju ne mogu da povežem jer nema CVC kod.
Da li bi mi završila posao master card iz mts banke? Ili master card iz addiko banke? (Pošto to mogu da otvorim online :) )
 
Trenutno samo sa Visa karticama mozes da odaberes valutu u kojoj hoces pp da ti isplati. Kada je MC u pitanju salju samo u dinarima po njihovom derackom kursu tako da se MC trenutno ne isplati.
 
Imam Visa Paywave karticu,ali stariju verziju koju ne mogu da povežem jer nema CVC kod.
Da li bi mi završila posao master card iz mts banke? Ili master card iz addiko banke? (Pošto to mogu da otvorim online :) )
Uzmi visa prepaid u kombanci? 500din 3 godine.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Imam Visa prepaid,ali mi na chatu komercijalne banke operaterka kaže da pošto je kartica dinarska ne mogu da vučem novac sa paypal-a
 
Treba ti debitna. Ovu ja koristim za pay-pal

cbfc25c77c6324e8c070fa9f4ea0c71c.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam istu tu.
Znači,preko ove kartice mogu da vučem novac sa paypal-a?
Kako to onda funkcioniše,konvertuje se u dinare?
 
Jeste. Jer nemas devizni račun kao ni ja. Vodi računa o provizijama, jer iz tih razloga ne dizem novac sa paypal-a. Od prilike ovako:

“Najmanji iznos koji sa PayPal računa može da se prebaci na karticu je 10 EUR, ali je provizija za svako pojedinačno povlačenje 4 EUR. Dakle, fiksna provizija se plaća za svako povlačenje novca na karticu.

I za plaćanje preko PayPal takođe postoji provizija, a kreće se između 3,5% do 5,5 % . Ova stopa zavisi od zemlje uplatioca, a provizija na PayPal u Srbiji je oko 3,5%. Takođe, plaća se i fiksna naknada koja zavisi od zemlje uplatioca. Pored toga, kada se povuče novac sa PayPal naloga na račun banke ili na karticu plaća se pomenuta fiksna provizija od 4 EUR.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko ko ima ovu Visa prepaid Komercijalne kad povuce evre/dolare sa pp na nju moze da kaze po kom kursu Komercijalna to pretvori u dinare? Cini mi se da pretvara po njihovom gornjem sto se extra isplati? Jer kad placas nesto zaduzuju po istom tom gornjem pa me interesuje kako je kad primis lovu na nju.
 
Uvek banka pretvara po kursu koji je najpovoljniji za banku, u to nemoj da sumnjaš. U svim bankama je tako.

Dakle:
- kada plaćaš onda po gornjem kursu
- kada povlačiš onda po donjem kursu (mada bi realno trebalo po srednjem kursu)

Ja sad to ne mogu da izračunam jer nisam pratio kurs pri prebacivanju, ali ako neko prebacuje moze ovo potvrditi.

Jedina prednost je što komercijalna ima donekle stabilan kurs. Ne znam kako je kod drugih banaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je reci o ovoj kartici pre oko godinu dana u ovoj temi i neko je rekao da pretvaraju uvek po gornjem. Zbog toga i pitam jer ako je to tacno onda je ovo najpovoljnija kartica za primanje novca.
 
Ako je tako kao sto kazes onda je extra povoljno. Ako neko to proba, nek javi da li je to tako ili kao sto sam ja napisao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste. Jer nemas devizni račun kao ni ja. Vodi računa o provizijama, jer iz tih razloga ne dizem novac sa paypal-a. Od prilike ovako:

“Najmanji iznos koji sa PayPal računa može da se prebaci na karticu je 10 EUR, ali je provizija za svako pojedinačno povlačenje 4 EUR. Dakle, fiksna provizija se plaća za svako povlačenje novca na karticu.

I za plaćanje preko PayPal takođe postoji provizija, a kreće se između 3,5% do 5,5 % . Ova stopa zavisi od zemlje uplatioca, a provizija na PayPal u Srbiji je oko 3,5%. Takođe, plaća se i fiksna naknada koja zavisi od zemlje uplatioca. Pored toga, kada se povuče novac sa PayPal naloga na račun banke ili na karticu plaća se pomenuta fiksna provizija od 4 EUR.”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odakle ti ovo??? Citirao si neki prebajati tekst.

Provizija koju PayPal naplacuje vec unazad neko vreme za povlacenje na karticu je samo 1% od iznosa. Nema vise onaj fiksni deo sto je nekad bilo.
I za placanje preko PayPala putem online kupovine ne postoji nikakva provizija od strane PP. Postoji provizija kada primate novac od nekoga na PP.

Inace, imam Visa Paywave Debit Classic karticu u Komercijalnoj, vezanu za dinarski racun i do nedavno dok je PP obavezno konvertovao u dinare, na karticu je stizao identicni iznos dinara koji je PayPal poslao sa uracunatim 1% fee za pebacivanje i to je sve.

Od kada moze ponovo da se povlaci u devizama, povlacim na devizni u drugoj banci, tako da nisam probao da povucem devize na ovu dinarsku u Komercijalnoj da vidim koji bi kurs banka racunala. Ali nema sigurno nikakvog fee banke osim fee od 1% koji naplacuje PP za prebacivanje na karticu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ako je ovako, onda da ponovo krenem sa korišćenjem paypal-a onako kako treba. [emoji3]
Ranije se nije isplatilo, bar ne u vreme kada sam ga ja masovno koristio, a sigurno nema vise od cca 18 meseci. Naziralo se i tada da su promene neophodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristio sam prepaid karticu za PayPal, ali više je PayPal ne podržava i ne možeš prebacivati pare na nju. Koliko znam, mora kartica povezana sa računom banke.
 
Koristio sam prepaid karticu za PayPal, ali više je PayPal ne podržava i ne možeš prebacivati pare na nju. Koliko znam, mora kartica povezana sa računom banke.
Pa koja sad kartica iz KB radi na PP? Zar to beše nije bila kartica koja se mora uzeti jer samo ona radi na PP?
 
Ako je ovako, onda da ponovo krenem sa korišćenjem paypal-a onako kako treba. [emoji3]
Ranije se nije isplatilo, bar ne u vreme kada sam ga ja masovno koristio, a sigurno nema vise od cca 18 meseci. Naziralo se i tada da su promene neophodne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa Paypal u ovo vreme je neisplativ vise nego sto je ikada bio.
 
A sto tako misliš? Ako recimo za 100€ poslatih iz inostranstva plaćam 1€ da ih prebacim na račun u Srbiji što bi bilo neisplativo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato sto ti neces primiti 100€.
 
Moze li neko da mi objasni za MasterCard Installment, jel oni ovo 2 puta naplaćuju kamatu?

Pojavljuje mi se u transakcijama kao da je naplaceno odmah ceo iznos kamate, pa posle opet mesečno. Izvod same kartice ne mogu da skinem, ne radi. U mesečnom izvodu nema nista od toga.

Inace kupio sam u radnji gde ne bi ni trebao da imam kamatu.
 
Koja je razlika pri online plaćanju, kada se odabere ono hitno ili ne, msm dal se naplaćuje drugačije nešto?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
To znaci da ce ti odmah skiniti sa racuna ako oznacis placanje hitno.
Ukoliko ga ne oznacis, placanje moze da prodje i posle par dana.
Mada se to nije desavalo do sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potpuno beskorisna stvar, samo unosi zabunu.
 
Hitno = Instant plaćanje

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno