Šta je novo?

Komercijalna banka

Kod mene isto greška...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Dobro da znam, vikend je, cackaju nesto sigurno.

Nadam se da ce Komepay da srede, ne radi vec dosta dugo.
 
Da li moze neko da mi objasni kako se trosi novac koji sam u online menjacnici pretvorio u evre? Mastercard Telenor banke je dvovalutni, sada sam uzeo Master card komercijalne banke (da bi placao na netu) i lik na salteru mi je rekao da je kartica iskljucivo dinarska! Po tome ispada da ja ne mogu preko neta da placam u evrima nego mi se sve racuna u dinarima? Kako onda trosim evre koje kupim na aplikaciji? Koliko znam bankomati komercijalne banke ne izbacuju evre. Sta se desava ako u inostranstvu platim karticom, da li mi automatski skida evre ili ne?
 
Jedno pitanje za upucene u komercijalnu,imam aktiv racun,zasto u android aplikaciji,interni prenos-penos sa racua na racuna,isti nije aktivan,ne poazuje moj racun,jedino ogu dopuniti mobilni?
Hocu da prebacim novac na mts karticu?Ili da idem na placanja-novo placanje?
Hvala.
 
Jedno pitanje za upucene u komercijalnu,imam aktiv racun,zasto u android aplikaciji,interni prenos-penos sa racua na racuna,isti nije aktivan,ne poazuje moj racun,jedino ogu dopuniti mobilni?
Hocu da prebacim novac na mts karticu?Ili da idem na placanja-novo placanje?
Hvala.

Interni prenos ti je za racune i kartice u samoj banci i za dopunu mobilnih brojeva.

Da bi prebacio novac u mts banci moras da ides na placanja.
 
11.11. sam poručivao svašta sa AliExp. ta VISA kartica kojom sam vršio plaćanje je istekla 30. Novembra. Naravno odmah sam preuzeo novu...e sada obzirom da postoji šansa da se neki paketi ne isporuče zbog štrajka (totalno podržavam ljude zbog toga, plate su im katastrofa) i kako će se ići refund pošto kao što rekoh preuzeo sam novu karticu? Da li je neko imao sličnu situaciju?

Isto sam odmah pitao na šalteru u banci i starija gospođa (morao sam da se vraćam kod nje opet pošto kada sam preuzimao tu novu karticu nije odradila aktivaciju do kraja) je rekla da će mi za svaki slučaj ostaviti staru (koju su oni ranije zadržali/uništili). U suštini ni ona sama nije sigurna i kao verovatno će to leći nazad na ovu novu :D a ako ne onda da vratim staru da provere da li će tu biti refund (kako ako sam izvadio novu, znači šou).
 
Poslednja izmena:
Pusti im mail, najbolje onoj novoj eposlovnici.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nece se paketi vratiti zbog strajka, samo ce vreme isporuke biti duze.
 
Da li moze neko da mi objasni kako se trosi novac koji sam u online menjacnici pretvorio u evre? Mastercard Telenor banke je dvovalutni, sada sam uzeo Master card komercijalne banke (da bi placao na netu) i lik na salteru mi je rekao da je kartica iskljucivo dinarska! Po tome ispada da ja ne mogu preko neta da placam u evrima nego mi se sve racuna u dinarima? Kako onda trosim evre koje kupim na aplikaciji? Koliko znam bankomati komercijalne banke ne izbacuju evre. Sta se desava ako u inostranstvu platim karticom, da li mi automatski skida evre ili ne?
Skida evre sa računa kad plaćaš napolju sa mesec dana odlaganja naplate i imaš bankomate koji isplaćuju evre ali ne sa tom karticom treba ti visa za isplatu.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Zavisi koji je master dal je debitni ili debitni sa odloženim plaćanjem.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Skida evre sa računa kad plaćaš napolju sa mesec dana odlaganja naplate i imaš bankomate koji isplaćuju evre ali ne sa tom karticom treba ti visa za isplatu.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока

Mislim da mogu sa bilo kojom karticom da se podizu evri na bankomatu, ona je tu samo sredstvo autentifikacije.
 
Требало би ваљда да је картица повезана с девизним,јер није мултивалутни.
 
^Ne mora. Mogu da se dizu evri sa bankomata sa bilo kojom karticom.
 
Хм,мислим да им то и није најбоље рјешење.Не знам у чему је предност,сем веће штете у случају злоупотребе:)
 
Za kupovinu beogradske Komercijalne banke ponude su dostavile tri banke - Rajfajzen, AIK i NLB, pišu beogradski mediji.

Tenderska komisija je juče otvorila ponude i utvrdila da su kompletne, a u narednom periodu Ministarstvo finansija će, uz asistenciju finansijskog savetnika, uraditi njihovu analizi i rangirati ih pa će sa prvorangiranim ponuđačem će početi pregovori o prodaji Komercijalne banke.

http://rs.n1info.com/Biznis/a553089...B-dostavile-ponude-za-Komercijalnu-banku.html
 
Meni je neralno da MK postane vlasnik još jedne banke u Srbiji. I to najveće domaće...

NLB je u periodu 2010-2015. padala na stres-testovima, znam da sam pročitao mnogo članaka o tome, čak je bilo priče da će pući. Da li su toliko ojačali da mogu da kupe jednu KB?

Još mi RF deluje najbolje u ovoj priči, samo što su oni derikože.
 
Jel vam radi mbank? Meni od juče ne...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zanimljivo na mobilnim podacima neće, na wifi radi.

I da dodam katastrofa ovo oko prodaje. Moraće da se menja banka posle 15 godina.
 
Poslednja izmena:
Meni se sad na WiFi ulogovao, nakon toga hoće i na mobilnom netu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
bilo je obavestenje da nece raditi mbank od 23-23.30 sinoc...
 
Pozdrav svima.
Pre nekoliko dana otvorio sam Start Set racun. Planirao sam da uz racun uzmem i Visa PayWave (Visa mi je potrebna za PayPal). Danas mi je stigla poruka da su stigle kartice Dina i Visa PrePaid. Koja je razlika izmedju Visa PrePaid i Visa PayWave. Da li sada da uzimam PayWave ako vec imam PrePaid?
Hvala unapred!
 
PayWave se veže sa tekući račun a može da se veže i za devizni. Ranije nije imala sve cifre i nije mogla da se koristi na netu. Novije bi trebalo da imaju sve cifre i mogu na net. PrePaid se veže za namenski dinarski račun na koji prebacuješ pare sa tekućeg. To smara ali sa druge strane manje štete može da se desi ako dođe do zloupotrebe. Obe su beskontaktne i mogu da se koriste na POS terminalima.
 
Zna se kojim delom ponude je on zadovoljan, sigurno ne onim zvanicnim.
 
Ako tvoja kartica ima ovaj znak, to znači da je osposobljena za beskontaktno plaćanje tj. ima PayWave.
Ima, hvala, onda je necu uzimati, ne vidim neke dodatne pogodnosti u odnosu na Visa PrePaid.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Da li je nekome prošla uplata danas na račun u Komercijalnoj?
 
Nazad
Vrh Dno