Šta je novo?

Komercijalna banka

Dakle: šta se dešava kad plaćam u evrima, račun u evrima, preko Net-a.
Ako je kartica vezana za devizni račun plaćanje ide u evrima. Skida se tačan iznos, bez provizija itd. Kada je plaćanje u nekoj drugoj valuti konvertuje se u evre. Ako nema dovoljno na deviznom računu, razlika se skida sa dinarskog. Tako sada radi Master Standard a pre je radila i Visa Classic tako da mislim da nema promena vezano za debitne Visa kartice koje su trenutno u ponudi (osim kao što neko reče Visa Prepaid koja je dinarska).
 
Poslednja izmena:
Kako da znam da li je kartica vezana i za devizni račun?Visa i Dina su u pitanju...
 
Možeš da vidiš u e-banking aplikaciji. Idi na detalje kartice pa tamo vidi na koje je partije vezana. U mob aplikaciji se ne vidi :smash:
 
Hvala puno na informaciji.Obe su vezane samo za dinarski račun.Kako to promeniti?Da li uopšte Visa i Dina mogu da se vežu za devizni račun?
 
Visa (osim one Prepaid) može da se se veže. Za Dinu nisam tražio pošto nisam ni planirao da je koristim u inostranstvu a i ne radi na netu. Ranije je morao da se podnese zahtev u ekspozituri, ne znam da li se nešto promenilo zbog epidemije - najbolje da pitaš support. Imaj u vidu da kada dođe vreme za zamenu kartice nekad novu ne vežu pa nije loše proveriti.
 
Ako je kartica vezana za devizni račun plaćanje ide u evrima. Skida se tačan iznos, bez provizija itd. Kada je plaćanje u nekoj drugoj valuti konvertuje se u evre. Ako nema dovoljno na deviznom računu, razlika se skida sa dinarskog. Tako sada radi Master Standard a pre je radila i Visa Classic tako da mislim da nema promena vezano za debitne Visa kartice koje su trenutno u ponudi (osim kao što neko reče Visa Prepaid koja je dinarska).

To nisu znali tako objasniti u poslovnici, niti dati (ponuditi) karticu sa koje će se evri skidati direktno, za plaćanaj u evrima.
Opet - nije nemoguće da je do mene, tj. da nisam dobro razumeo, ali rekao bih da je do (tadašnje) ponude, ili/i do objašnjavanja/upućenosti radnika u filijali.
Imam samo klasičnu Visa karticu, pa nemam način ni da proverim lično da li je ovako kako kažeš (ima mi više smisla od priče iz filijale, tj. iznenadio sam se da ne nude tako nešto).
 
Još jednom hvala na informacijama.
 
To nisu znali tako objasniti u poslovnici, niti dati (ponuditi) karticu sa koje će se evri skidati direktno, za plaćanaj u evrima.

U ekspozituri sve zavisi na koga naletiš. Po mom iskustvu support im je mnogo bolji ali ne mogu sve da završe pa ponekad ipak mora da se ide lično.
 
U ekspozituri sve zavisi na koga naletiš. Po mom iskustvu support im je mnogo bolji ali ne mogu sve da završe pa ponekad ipak mora da se ide lično.

U toj banci sam od 2001. ili tako nešto.
I planirao sam sve obavljati tamo (da nemam račune u više banaka), jer je sve uvek bilo sasvim OK, po mom iskustvu barem.
Objasnio lepo šta mi treba i na to su mi odgovorili da konverzija ide uvek preko dinara ako plaćam u Srbiji, ili preko Net-a.
Info je star manje od godinu dana, a više od nekoliko meseci.
U dva "pokušaja" sam se raspitivao.
 
Ma samo traži da ti povežu karticu sa deviznim računom i to je to. Ne sećam se više da li treba da se popunjava nešto. Ako treba mogu da stavim sliku izvoda računa gde se vidi da su potraživanja sa neta u € :D
 
Da li je moguće da su dozvolili sebi da im kartice ne rade online danima?!!??
 
Koja kartica? Meni Master i Visa Prepaid rade bez problema.
 
Poslednja izmena:
I kod mene od 3 koje imam 2 rade, visa debitna i prepaid. Master instalment nisam pokusavao.
 
Meni su ovako odgovorili u vezi nemogućnosti plaćanja ove prepaid kartice...Screenshot_2020-08-11-12-55-47-665_hr.asseco.android.jimba.KomBank.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Izgleda kao genericki odgovor. Meni nije jasno sta su ti odgovorili u stvari.
 
Da imaju problema u radu, dakle da on nije izolovan slucaj.
 
Ja sam skapirao da ima problema sa tom grupom kupaca...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Meni od prosle nedelje ne prolazi ni Visa ni Master online. Rajf Visa radi normalno i prolazi taj securecode deo, tako da je do banke...
 
Zvao sam ih opet danas, bole njih ćoše.. Upoznati ali nemaju nikakve informacije od nadležne službe, u principu biće kada bude...
 
Moze li mi neko objasniti ili poslati link ka uputstvu kako da fizickom licu putem web aplikacije prebacim novac u drugoj banci.
Za racune kad placam mi je sve jasno,ali imaju odredjena prazna polja i svrha uplate,pa me zanima sta tu treba upisati,i ostala polja koja ostanu prazna.
 
Model i poziv na broj ostavi prazno.
Šifra plaćanja 289 - Transferi po nalogu građana.
Polje svrha uplate popuni po volji.

Sve navedeno se odnosi na dinarska plaćanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Model i poziv na broj ostavi prazno.
Šifra plaćanja 289 - Transferi po nalogu građana.
Polje svrha uplate popuni po volji.

Sve navedeno se odnosi na dinarska plaćanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Evo sablona pa mi reci od ovog sto je obelezeno sta treba i da li nesto treba?

Hvala

11-08-2020-103.jpg
 
Podrazumevam da popuniš polja kome šalješ (ime i prezime, adresa).

Za ostala obeležena polja sam ti odgovorio u prethodnoj poruci (model, poziv i šifra).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svha plaćanja: bilo šta, na primer "Pomoć prijatelju". Možeš i pravu svrhu, ako postoji. To ionako niko ni gleda.
Ime i adresa primaoca: ne vidim šta ovde nije jasno?
Model i poziv na broj: prazno. Ako baš mora neki poziv na broj, stavi bilo šta, napr "1".
Pozdrav
 
Svha plaćanja: bilo šta, na primer "Pomoć prijatelju". Možeš i pravu svrhu, ako postoji. To ionako niko ni gleda.
Ime i adresa primaoca: ne vidim šta ovde nije jasno?
Model i poziv na broj: prazno. Ako baš mora neki poziv na broj, stavi bilo šta, napr "1".
Pozdrav

Pa kad ti nije jasno da pojasnim
Adresu ne znam kao ni mesto i glupo mi je da pitam coveka,eto to.
Sta pod naziv primaoca,jer je to polje uglavnom za firme koliko mi se cini,inace bi pisalo ime i prezime primaoca.
 
Poslednja izmena:
Obavezno piši ime i prezime i adresu, nema glupo mi da pitam. Po toj logici je glupo i da nas verglaš u 23:17 sa ovim pitanjima.

Lepo ti je sve objašnjeno, podatke koje nemaš pribavi i šalju novac, pretpostavljam pomoć ili donaciju.

Uzdravlje i srećno.

PS
Probaj da pustiš uplatu i bez podataka koje ne želiš pisati. Sistem će te vratiti ako zahteva te podatke. To je prvi korak uplate. U drugom koraku potvrđuješ sve podatke sa naloga za uplatu. Potvrdom drugog koraka prelaziš u treći, tj. potvrdu plaćanja OTP kodom ili šifrom iz SMS-a koji ćeš dobiti od servera banke. Tek posle svega ovoga ide novac sa računa...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obavezno piši ime i prezime i adresu, nema glupo mi da pitam. Po toj logici je glupo i da nas verglaš u 23:17 sa ovim pitanjima.

Lepo ti je sve objašnjeno, podatke koje nemaš pribavi i šalju novac, pretpostavljam pomoć ili donaciju.

Uzdravlje i srećno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ko te vergla,ako neces da pomognes nemoj,lepo sam pitao.Ima ljudi koji ne zele da daju adresu i tu se slazem,meni i ne treba.

P.S. Ako ti je kasno idi i spavaj niko te ne sili da bilo sta odgovoris u 23:17.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno