Šta je novo?

Komercijalna banka

Apropo podizanja novca, u SoGe isto bez problema samo sa ličnom kartom.
 
@sysninja
Jeli to tako zvanično kod njih (u svim ekspoziturama, bez obzira ko radi)?
Kakav je kurs eura kod njih u okviru mbank aplikacije?

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Kurs je među boljima. Bio sam u nekoliko poslovnica i niko mi nije tražio ništa sem lične karte. Evo kursa:

8a9fe563d18318c177816a3dc3b0a36e.jpg
 
Nije neki kurs realno, ali cini mi se da SoGe u nekom malo skupljem paketu za fizicka lica ima garantovan srednji za do 10.000e mesecno? Onaj paket ispod Avantage, da ne trazim sada ime.
 
Pa koliko je u drugim bankama? :) Kod Telenor Banke je trenutno 117.25/118.25, kod AIK 116.35/118.30.
 
U KB je razlika 30 para izmedju gornjeg i donjeg, u MB 48 para, AIK za Flexi MC nudi srednji kurs (za kupovinu, sem online jer se to tretira kao ino transakcija).
U zadnjih mesec dana sam evro kupovao ispod srednjeg u dve (fizicke) menjacnice konstantno.
 
KB i MB baš imaju dobar kurs, šteta što MB nema iste stvari kao TB (uplata/isplata na bankomatima).
 
^MB u osnovnom racunu ima isplatu na svim bankomatima (dinare), ali verovatno si mislio na evre?
Slazem se, MB je jos slabija od TB. Nego da ne idemo u ovoj temi previse u off, cela prica nije oko KB.
 
Ne, samo u aplikaciji je dostupna pod Trzisna kursna lista.
Uzmi prosek javnog Telenor kursa, pa +/- 15 para. Ne srednji, nego prosek kupovnog i prodajnog.
 
Na sajtu ne ali postoji na mobilnom gde je mozes videti iako nisi njihov klijent. Skini aplikaciju, kad je startujes ides na kursna lista, pa onda na trzisna kursna lista i to je to, videces koliko je.
 
Probao sam da aktiviram mBank app i zvala me je njihova sluzbenica,ali posto sam bio treca smena nisam mogao da joj odgovaram na pitanja iskulirao sam je i rekao da cu je zvati ali nisam jos. Da li mogu da odem licno do banke i trazim da tamo oni aktiviraju ili moram da zovem njih u centralu?Da li mogu da koristim njihovu aplikaciju za prebacivanje novca sa tekuceg racuna na racun debitne kartice? Posto svaki put kad hocu da koristim karticu za Steam,Ali itd moram da odem u banku i tamo da cekam red da bih uplatio 2-3 hiljade.
 
Ako je to sto je sysninja okacio stvarno taj kurs, to je gore nego kod MTSB. Alfa je pominjao da je razlika izmedju donjeg i gornjeg 0.3 rsd, a na ovoj slici je skoro 0.5 rsd i to za sume preko 20K evra. Meni ovde deluje kao da ne pricate o istim kursevima :)
 
Nije to taj kurs. Ovaj SET je to.

Moze mBank i preko poslovnice, ali je CC brze da pozoves i nema cekanja.
Ne znam za karticu iz prve ruke, jer nemam Gift/PrePaid, ali cenim da moze jer su oba racuna tvoji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190714-184247.png
    Screenshot_20190714-184247.png
    356.5 KB · Pregleda: 94
Hvala, samo jos jedno pitanje: uz kakav racun se dobije taj set kurs? Posto imaju neke Start, Klasik, Aktiv itd.
 
Mislim da vazi za sve Set racune jer se zove Set kurs.
Za Aktiv i Premium znam da vazi.
 
Ima, ali samo jedan moze za uplate i dalje. Ako nije ove nedelje menjano :)
 
To im fali da budu top. Ne bih morao 3 banke da vučem. Više bih EUR kupio preko njih i podigao na bankomatu umesto da se cimam sa menjačnicama, a imaju i ostalo što fali Telenoru/MTS (prava banka), ovako RF jedino konkuriše Telenor pametnom bankomatu i ispada kompletna banka za sada (na stranu kurs, ne znam kakav je u RF, al mora i njima nešto da fali, ako im je i kurs dobar odoh koliko danas u RF).
 
Poslednja izmena:
Pa ima na dosta KB bankomata EUR za isplatu, problem je sa uplatama.
 
Nisam to znao, kod mene onda još stoji stari u Trgovačkoj. Ima li negde mapa gde se nalaze bankomati za isplatu u EUR?
 
Danas sam se logovao par puta, radio je normalno. Evo sada kad probam piše da proverim internet konekciju.

Sent from my Mi 9 SE
 
Jeste radilo pre podne, kasnije ne radi, isto "proverite internet konekciju". Nije do vaših telefona ni interneta. Probajte da kliknete na kursnu listu ili nešto drugo, ne radi. Izbrisao app, aktivirao ponovo i đoka, ne može da se aktivira. Nikakvo obaveštenje ni najava, ništa, sramota, a plaćamo taj mBank.
 
Da li neko zna kolika je naplata za mastercard debitnu karticu uz start set ?
Može li se ona povezati sa paypalom i radi li povlačenje novca sa pp?
 
Trebalo bi da je besplatna kartica i da funkcionise na Pejpalu.
 
Nazad
Vrh Dno