Šta je novo?

Komercijalna banka

satell200

Cenjen
Učlanjen(a)
01.04.2014
Poruke
1,135
Poena
110
Od 01.01.2017 pocece sa naplatom mBank..... Mesečno održavanje servisa mobilnog bankarstva za fizička lica je 120 din.

Ukoliko ne zelite da ga placate odjavite ga ili ako zelite da ga zadrzite i bude besplatan onda predjite na novi paket racuni kod njih -AKTIV- 310 din. ILI PREMIJUM - 610 din...

Ako ste mladji od 27 imate START.... besplatan je _).

Cale koristi racun i prima penziju i odrzavanje je bilo 150 din .. sve usluge i ebank i mbank ... a u novom paketu KLASIK 199 din. namenjen penzionerima izbacili mbank .

I sad da placa jos 120 din ne dam im _))) idem sutra da odjavim mbank .. ovlasceno lice to moze -)).
 
Tako sam svojevremeno napustio AIK banku.
Jel ebanking ostaje za 200?

Sent from my x600
 
Ebank na starim paketima je bio 50 din .. tj , osnovni racun 100 din i ko je hteo sa ebankom kostao je 150 din .. koliko vidim u tarifniku ne pise za ebank da su nesto menjali ..
Ako pocnu i to sa zadovoljstvom cu da prebacim tati penziju u drugu banku. '-)
 
Da u Intezi nije haos, uzeo bih hit tr, ovi paketi komercijalne su smešni u poređenju, jedino da i intesa ne poskupi.

Sent from my x600
 
Hvala na informaciji, to sam koristio 7 dana pa obrisao, morace da se skokne do poslovnice da se odjavi.
 
Da u Intezi nije haos, uzeo bih hit tr, ovi paketi komercijalne su smešni u poređenju, jedino da i intesa ne poskupi.

Sent from my x600
Intesa je još i dobra, kod njih je 125din održavanje, e-banking i app za dž.
Kao i wave2pay.
Ćale je kod ovih baš, uzeo pre par dana mbanking tek..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
krastavac, baš sam razradio u Kom, kartice, štednja, ali neću da me prave loodim.
Prvo ću da odjavim mbanking i videću kakao šljaka ebanking, najviše zbog provizija.
U pošti beše dž za komunalije, preko sajta može mts račun, ostaje struja samo.

Sent from my x600
 
Juče sam saznao da je prethodnih godina bio u stvari promo period... :)
Screenshot_2016-12-17-08-10-04-557_com.android.mms.png
 
U skoro svim bankama mogu skoro sve EPS, Infostan, Informatika i telekomunikacioni racuni da se placaju besplatno skroz. Od skora i SBB u nekim bankama, mada ko ima fixni racun u SBBu (nema troskove za fixni i pakete razlicite iz meseca u mesec), oduvek je mogao da uradi samo trajni nalog sa fixnim iznosom.

Ja imam doduse puno racuna za placanje, pa bez trajnih naloga bi posizeo :p
U RF i dalje 150 racun + ebank+mbank, ali nesto mi kaze da ce i oni da poskupe od januara/februara :) A sva dinarska placanja su besplatna online.
 
Osnovni račun će biti besplatan. Podrazumeva web ebank, trajni nalog i dozvoljeni minus. Ako mBank budu naplaćivali 120 din, za mene lično to je onda OK. Umesto 200 din, plaćaću održavanje 120 din. Osim web ebank, mBank i debitne mi ništa i ne treba :)
Edit: pogrešio sam, nije besplatan, ipak se plaća 200din... :(
 
Poslednja izmena:
Ebank na starim paketima je bio 50 din .. tj , osnovni racun 100 din i ko je hteo sa ebankom kostao je 150 din .. koliko vidim u tarifniku ne pise za ebank da su nesto menjali ..
Ako pocnu i to sa zadovoljstvom cu da prebacim tati penziju u drugu banku. '-)

Ja plaćam 200 dinara, na starom ko zna od kad. Tu je bilo ebank, mbank, sms... A sad šta je koliko koštalo u tih 200, nemam pojma.
 
BTW, da se potsetimo da se ljude zale kada sam pricao sto ne ustede i preko 500 na mobilnu tarifu, a sada je cimanje za 50dinara za banku :p
 
Svako za sebe najbolje zna šta mu i gde odgovara i za koje pare.
Aj da ne polazimo zašto neko kupuje u Maxi, a ne u Rodi, Dis i sl. :)
 
Nazalost, ne znaju. Polazim od mojih roditelja, koji bi po 2-3000 vise placali mesecno da ih ne organizujem ;) (mislim na banke i mobilni, ne zna Idea/Maxi)
 
Уз свој рачун имам и овлашћења по два рачуна за пензионере у Ком. банци и за сваки се плаћао мбанк по 50 дин., иако само ја користим апликацију. Сад ће поскупети и одржавање рачуна за пензионере плус накнада за мбанк, биће све скупа за три рачуна близу хиљаду.
 
ebank ostaje besplatan za sve racune


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Уз свој рачун имам и овлашћења по два рачуна за пензионере у Ком. банци и за сваки се плаћао мбанк по 50 дин., иако само ја користим апликацију. Сад ће поскупети и одржавање рачуна за пензионере плус накнада за мбанк, биће све скупа за три рачуна близу хиљаду.
Mislim da ne moras, trebalo bi da sa tvog mBank naloga mozes da pristupis i racunima za koje si ovlascen, i onda ne placas za njih nista dodatno.
Tako je u RF i Intesi.
Tj. otkazi za njih mBanking :)

Mada u digitalnoj eri poceti sa naplacivanjem mBanking/eBankinga... je bezobrazno, ako ne glupo.
 
Ma od samog uvodjenja je besplatno, tj. "promocija", aktivirao sam to mozda pre 3 godine ili vise, pa mi nikad nije izlazio trosak na racunu za to.
 
mBank Komercijalne banke

Da u Intezi nije haos, uzeo bih hit tr, ovi paketi komercijalne su smešni u poređenju, jedino da i intesa ne poskupi.

Sent from my x600

Po cemu su smesni? Inteza ima american express kreditnu dodatno i tu je jedina razlika. Po meni i nije neka prednost, narocito kad se pogledaju kamatne stope za istu. I da, u kom banci moze master card installment (za placanje na rate) umesto standard, dok u intezi ide samo standard.
Pricam za active vs hit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta znaci ta installment?
 
Mislim da ne moras, trebalo bi da sa tvog mBank naloga mozes da pristupis i racunima za koje si ovlascen, i onda ne placas za njih nista dodatno.
Tako je u RF i Intesi.
Tj. otkazi za njih mBanking :)

Mada u digitalnoj eri poceti sa naplacivanjem mBanking/eBankinga... je bezobrazno, ako ne glupo.

И ја сам мислио да ће тако бити, али није. Наплаћују и ако овлашћено лице користи мбанк, тј. сваки рачун на коме је активиран мбанк мора да плаћа. Ако одјавим за овлашћене рачуне, неће их више бити у мбанк
Отказаћу из принципа на свим рачунима, већ им остављамо гомилу пара за друге услуге, не морамо и ово да плаћамо.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
И ја сам мислио да ће тако бити, али није. Наплаћују и ако овлашћено лице користи мбанк, тј. сваки рачун на коме је активиран мбанк мора да плаћа. Ако одјавим за овлашћене рачуне, неће их више бити у мбанк
Отказаћу из принципа на свим рачунима, већ им остављамо гомилу пара за друге услуге, не морамо и ово да плаћамо.
Haha, "digital era" na srpski nacin :)

Za placanje na rate. Povoljna koliko toliko.
OK, a sta to ima kod KomBank, sto nema kod Intese na svim karticama?
Znas da kod Intese sa svim karticama moze na rate tamo gde imaju ugovor sa prodavcem? (isto vazi i za KoMBank, ne moze na rate bez kamate svugde, nego samo gde imaju ugovor)
 
http://www.kombank.com/mastercard-installment-kartica mislim da sa njom moze svuda jer ima kamate.
vidim sad za http://www.bancaintesabeograd.com/s...ard-uz-intesa-hit-tekuci-racun.1670.html#ta11 da moze i bez kamate na mestima sa ugovorom sa prodavcem i sa kamatom svuda koja je nesto veca od kamate na kombank installment kartici.

dok kod kom banke sa standard mozes samo na odlozno 30 dana bez kamate http://www.kombank.com/mastercard

nesto je bolja ponuda inteze, ali daleko od toga da je losa ponuda ove druge.
 
Poslednja izmena:
MasterCard Installment kartica omogućava Vam beskamatno plaćanje na 3 do 12 jednakih mesečnih rata u trgovinama sa kojima Banka ima ugovorenu saradnju o prodaji na rate bez kamate.
Sa KomBank linka za MC Installment. A KomBank ima manje mesta sa kojima ima ugovor od Intese.

Slabije je to od Intese. Zbog broja mesta sa kojima imaju ugovor. Intesa doduse uglavnom imao one zaostale iz doba Miskovica, tj. dok je on drzao sve moguce :)
 
Ocajna je ta instalment kartica Komercijalne, ali ocajna. Prvo, njom nigde ne mozete da placate kao platnom karticom, vec dizete pare, pri cemu se za svako dizanje naplacuje neka suluda provizija.
 
Sa skoro svakom kreditnom je tako.

Sa KomBank linka za MC Installment. A KomBank ima manje mesta sa kojima ima ugovor od Intese.

Slabije je to od Intese. Zbog broja mesta sa kojima imaju ugovor. Intesa doduse uglavnom imao one zaostale iz doba Miskovica, tj. dok je on drzao sve moguce :)

da, a ako nema ugovor, moze na rate sa kamatom.

jeste slabije, bio bi i i ja u intesi, ali iz odredjenih privatnih razloga nisam(nema veze sa njima) :)
 
Poslednja izmena:
Kakva crna Intesa - pa nemaju ni dolazni sms o potrosnji pri provlacenju osnovne Inspire kartice.
 
Ја ћу одјавити моб. банкарство у Комерцијалној,онлајн одјава(предност)У том скупљем пакету(310 дин. нема кредитне)а и да има на одређенооо сам,мислим као у Интези својевремено-можете узети Хит рачун али без кредитне:) Мишљење је моје, да Комерцијална није ни до кољена Интези,битнија ми је функција картице него СМС,моб. апликација или нешто треће,за мене.
Исправка,има кредитна,али не за мене због ‚‚одређеног".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno