Šta je novo?

Komercijalna banka

Vidi, ako ti je glupo da pitaš za adresu, a nije ti glupo da šalješ pare, stavi u ta polja šta god hoćeš. Otvori telefonski imenik na slepo i prepiši prvu adresu koju vidiš :)
Pozdrav
 
Vidi, ako ti je glupo da pitaš za adresu, a nije ti glupo da šalješ pare, stavi u ta polja šta god hoćeš. Otvori telefonski imenik na slepo i prepiši prvu adresu koju vidiš :)
Pozdrav

Meni licno ne treba,pare mu saljem na racun,ne na kucnu adresu,a mozda i ne zeli da da,a iskren da budem ni ja ne dajem olako adresu ne poznatim ljudima.
Treba da mu uplatim pare za nesto,i to je to.
Kako god,pare sam mu uplatio.
Hvala na pomoci.
pozz
 
Imaj na umu da ako uplata zaluta (koliko god suludu zvučalo u digitalnoj eri) sledeći podatak koji se gleda su imena i adrese pošiljaoca i primaoca, zato je taj podatak bitan.

Razmisli i o drugim vidovima plaćanja ako ti ne odgovara direktan transfer zbog obima podataka, npr. Postnet uplate na broj telefona pa primaoc podigne uplatu na šalteru Pošte.

PS
Tražio si pomoć oko popunjavanja uplatnice/naloga za e/m-Bank, dobio si više ispravnih odgovora. Potom si rekao da ti ništa od toga ne odgovara i naveo dodatne zahteve... Sve si to mogao odmah navesti, da nemaš adresu i da je nećeš tražiti i dobio bi bolje savete.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Danas hteo da aktiviram pripejd debitnu novu i ne moze kaze system not available... zovem sabane ne javljaju se preko 15 minuta. posaljem im preko vibera kazu identifikovan je problem i radi se aktivno na resavanju i da ne znaju kad ce da rese to... a do tad ja ne mogu da aktiviram i da platim racune....
 
I da je radila aktivacija, opet ne bi platio račune, imaju problem nedelju dana već.
 
Prepaid debitna, ako pricamo o VISA Internet kartici je aktivirana cim se preuzme. Kako si pokusao da je aktiviras?
S njom se ne placaju racuni, a meni rade sva placanja, juce sam platio skoro 10 racuna, to ionako nije povezano sa karticama - ako pricamo o e-bankingu.
 
Poslednja izmena:
^Orion i SBB imaju opciju da se račun plati karticom. Verovatno je mislio na tako nešto.
 
Prepaid debitna, ako pricamo o VISA Internet kartici je aktivirana cim se preuzme. Kako si pokusao da je aktiviras?
S njom se ne placaju racuni, a meni rade sva placanja, juce sam platio skoro 10 racuna, to ionako nije povezano sa karticama - ako pricamo o e-bankingu.

To je jedina kartica sa kojom mogu da platim racune, ona za tekuci nema tu mogucnost.a isto je visa...
Secure code nije aktiviran, sve gde ima secure code ne moze da se koristi, a ja jos ne mogu da aktiviram jer im ne radi sajt...
 

Prilozi

  • 545323425.png
    545323425.png
    94.5 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Iskren da budem, ne razumem zašto koristiš kartice za domaća plaćanja. Za e-banking ti ne treba kartica, plaća se sa računa, ne sa kartice.
 
Tako je, ja sve račune plaćam preko e-bankinga godinama. Nikakve kartice tu ne trebaju.
 
Preko ebankinga imam proviziju a ovako nemam i ne moraam da kucam podatke vec platim preko sajta...svakako sam cekao par sati u redu da bih dobio karticu i sad ne mogu da je koristim...
 
Kombank ne naplaćuje proviziju za plaćanje preko ebankinga.
 
Uveli su proviziju pre par godina, ali već u set paketima (300 dinara mesečno) nema provizije na 20 ili 30 uplata mesečno.
 
A zato ja ne mogu uplatim prime video par dana zbog njihove kartice (visa debit), ja se cudio da opet nisam nesto pogresno registrovao, promasio na amazonu ili sta vec, proveravao vise puta da li ima para na njoj, dodavao, inace takvu karticu koristim 10ak i vise godina nikad problem, do sada izgleda... Nisam usao u banku (srecom) poslednjih 8-9 meseci, sve ebanking, i ceka me neka nova visa kod njih kad vec imam tamo tekuci tako cu ipak morati da odem i da vidim sta je sa ovim...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja sam 10 godina kod njih imam osnovni paket i ide mi provizija tako da ne zelim da placam kad imam karticu sa koje ne placam proviziju... ako neko moze da javi kad proradi secure code...
 
Meni proradilo juce, izgleda da su ukinuli skroz securecode deo jer me uopste nije usmeravalo na taj deo da kucam sifru? Kad ne moze da se popravi, a ti ukini, lakse je...
 
Ja sad probao i isto radi, bez tog dela sa šifrom...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
"Vaša uplata je uspešno izvršena
Ukupno Vip računi
Iznos: 1.182,48 RSD
Svi iznosi su sa uračunatim PDV 20%" A nema da pitaju za secure code... kao sto ste rekli kad ne znaju da poprave ukinuli ga :D
 
Verovatno su ga ukinuli samo privremeno, dok ne srede. Njihov je rizik ako nastane neka steta, pa ce sigurno vratiti.
 
Ја сам синоћ на Fanatical купио један бандл са припејд Виза картицом. Уместо secure code странице се само на трен приказала клот бела страница, тако да сам одмах пребачен на део сајта где је назначено да је моја куповина успешна.
 
Banka je čist pakao, pet dana ne mogu putem IPS koda da platim racune. Zovem call centar i teletabisi mi javljaju da radi i da ne znaju zasto je problem. Vidim da je vreme za Intesu ili neku drugu banku i da se vise nikad ne spomene ovaj pakao od banke.
 
Ja juce platio tri racuna preko IPS koda i sve proslo.
A to sto kazete da su izbacili secure deo je izgleda stvarno racno..uplay nije hteo da prodje i nece i nece i samo odjednom posle 2 sata e uspeli ste.
*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i.
 
Poslednja izmena:
Realno, IPS plaćanje je jedna od najnebitnijih stavki za ocenjivanje banke. Još je novo i proradiće kod svih polako.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Добио сам одговор од банке на жалбу на (не)рад банкомата. Извињавају се због непријатности, а установили су да је те суботе и недеље банкомат био неисправан. Видећемо да ли ће и надаље да се квари само викендом.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Realno, IPS plaćanje je jedna od najnebitnijih stavki za ocenjivanje banke. Još je novo i proradiće kod svih polako.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
Ja ne bih prišao banci a da nema ips plaćanje. Ne pada mi na pamet da fizički plaćam bilo šta u 2020. Možda je do mene, ne znam kako ostali gledaju na to..

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nadam se da vidiš razliku izmedju elektronskog plaćanja i IPS plaćanja?
Ja elektronsko plaćanje koristim ~15 godina, gde god mogu; a IPS do sada nisam ni jednom, niti sam imao potrebe.
Većina transakcija se ionako odradi u toku istog dana, ne vidim zašto bih za njih koristio IPS.
Pozdrav
 
Realno uz IPS elektronski platis racun za bukvalno 5 sekundi bez da razmisljas da li si pogresio racun i slicno. Takodje na kasi plaćaš za par sekundi. Kako reći da je IPS nebitan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno