Šta je novo?

Komercijalna banka

Razmazila nas je Telenor Banka :d
 
Нема разлога да не може онлајн.
 
^postoji samo jedan veliki problem, ako ne dolaze izvodi sa namenskim racunom za tu karticu.
U CCu i u poslovnici je 0.0001% sanse da znaju koji je to racun (na koji se moze i iz druge banke uplatiti), pa cak i o cemu se radi :(
Ali cim mogu i iz KB da uplate preko eBankinga, logicno je da postoji javni racun.


Kartica je, koliko shvatam dinarska? Sto znaci provizije za placanje van zemlje. Ako te zanima da ti bilo ko uplacuje, otvoris Telenor ili MTS banka racun. Za MTS ti uplacuje ko god hoce u Posti besplatno. Za obe moze eBankingom iz bilo koje banke isto da ti uplacuje.
A Telenor mozes i dati mCash kod da ti uplate EVRE na TB bankomatu.

TB je sa te strane zgodnija (i sam racun je free, ali ima provizija za placanje van zemlje), a MTS je isplativiji (nema provizije van zemlje, i kurs je mnogo bolji za EUR).
 
Poslednja izmena:
Nema namenski racun nego neka partija koja nije u standardnoj formi racuna(205-...) ...mora da se uplati na salteru... ili sa sopstvenog racuna online da se prebaci...
 
Kontaktirao sam ih i evo sta su mi odgovorili iz podrske:

Uplata na namenski račun koji je povezan sa Visa PrePaid karticom može se izvršiti na dva načina:

1. Indirektno- Na uplatnici se u račun primaoca unosi račun Banke 908-20501-70, a u poziv na broj se unosi partija Visa Prepaid kartice čiji ste korisnik (bez prve tri i poslednje dve cifre, odnosno ukupno 13 cifara) i to bez povlaka, u nizu;

2. Direktno - Na uplatnici se u račun primaoca unosi ceo broj partije u sledećem formatu 205-xxxxxxxxxxxxx-xx, a polje model i poziv na broj ostaje prazno.

Preporuka je da se vrši direktna uplata na karticu kako bi sredstva bila što pre na raspolaganju.

Ukoliko ne znate broj Vašeg namenskog dinarskog računa kaoji je povezan sa karticom, molimo Vas da nam navedete i Vaše prezime, datum rođenja i poslednje četiri cifre sa Visa PrePaid kartice.


Stopke sada kaze drugacije i ne sumnjam u to jer ocigledno ima ovu karticu i zna covek o cemu prica. Izgleda da ovi iz podrske pricaju bezveze.
 
Kontaktirao sam ih i evo sta su mi odgovorili iz podrske:

Uplata na namenski račun koji je povezan sa Visa PrePaid karticom može se izvršiti na dva načina:

1. Indirektno- Na uplatnici se u račun primaoca unosi račun Banke 908-20501-70, a u poziv na broj se unosi partija Visa Prepaid kartice čiji ste korisnik (bez prve tri i poslednje dve cifre, odnosno ukupno 13 cifara) i to bez povlaka, u nizu;

2. Direktno - Na uplatnici se u račun primaoca unosi ceo broj partije u sledećem formatu 205-xxxxxxxxxxxxx-xx, a polje model i poziv na broj ostaje prazno.

Preporuka je da se vrši direktna uplata na karticu kako bi sredstva bila što pre na raspolaganju.

Ukoliko ne znate broj Vašeg namenskog dinarskog računa kaoji je povezan sa karticom, molimo Vas da nam navedete i Vaše prezime, datum rođenja i poslednje četiri cifre sa Visa PrePaid kartice.


Stopke sada kaze drugacije i ne sumnjam u to jer ocigledno ima ovu karticu i zna covek o cemu prica. Izgleda da ovi iz podrske pricaju bezveze.

Veruj banci. Upisivanje partije kartice u poziv na broj je manje-više standardan način da se na račune-partije koje ne učestvuju u platnom prometu uplati novac eksterno. Isti mehanizam se koristi za uplate obaveza po kreditnim karticama.
 
Posto sada i preko NBS (ovo 908-xxx-yy je valjda racun Komercijalne Banke kod NBSa?) ide istog dana, knjizenje ce istom brzinom proci.

FYI, ne znam za konkretno u KB, za VIsa Platinum uplacujem direktno na njenu dinarsku partiju iz druge banke (zaseban racun, ali imam ceo racun i moze se uplatiti iz druge banke). Mozda moze i ovde, ali osim da probas sitnom sumom, nema razloga za cimanje.
U Intesi je ovo tipican nacin za placanje iz druge banke, koristim ga godinama (preko Intesinog 908 racuna)
 
Posto sada i preko NBS (ovo 908-xxx-yy je valjda racun Komercijalne Banke kod NBSa?) ide istog dana, knjizenje ce istom brzinom proci.

FYI, ne znam za konkretno u KB, za VIsa Platinum uplacujem direktno na njenu dinarsku partiju iz druge banke (zaseban racun, ali imam ceo racun i moze se uplatiti iz druge banke). Mozda moze i ovde, ali osim da probas sitnom sumom, nema razloga za cimanje.
U Intesi je ovo tipican nacin za placanje iz druge banke, koristim ga godinama (preko Intesinog 908 racuna)
Partija koju ti vidiš za VISA platinum je partija iste vrste kao kod VISA prepaid (ne tip računa, već tehnička realizacija). Ta partija ne učestvuje u PP ali je tehničko rešenje u banci napravljeno tako da omogući rad sa direktno upisanom partijom VISA Platinum (u standardnom obliku 18-cifrenog računa). Kako je to proizvod namenjen odredjenom segmentu korisnika svakako je ciljano da im se ne komplikuje previše korišćenje.
 
Iskreno nisam te bas razumeo :)
I Visa Prepaid ima takav racun da moze iz druge banke direktno da se plati?
 
Iskreno nisam te bas razumeo :)
I Visa Prepaid ima takav racun da moze iz druge banke direktno da se plati?
Može praktično svaka kreditna ili prepaid kartica, samo je pitanje odluke banke za koju hoće tehnički da realizuje prijem takve uplate. Postaviš osnovni račun banke ( ovaj gore pominjani ili onaj koji banka da u uputstvu) kao primaoca u nalogu i upišeš partiju kartice koju dobijaš na izvodu u poziv na broj. Uplata kroz platni promet će proći, interni sistem banke će proknjižiti uplatu na partiju kartice. Za debitne to nema smisla jer svakako uplatom na odgovarajući tekući ili drugi račun povećavaš raspoloživa sredstva za kartice.
 
Aha,k. Prvo sam nesto drugo razumeo.
 
Cekam potvrdu od KB, ali izgleda da sve Visa Platinum kartice nase sada imaju 2 besplatna ulaska (6 za Visa Infinite) u LoungeKey salonima najzad, uz samo pokazivanje kartice.
 
Pokusao sam da podnesem zahtev za komepay ali bezuspesno.
Vise nema opcije "kartice" na pocetnom meniju m-bankinga

Kazu, ne radi im vec neko vreme, rade na otklanjanju problema.

Ima li neko info o cemu se radi ?
 
Čisto za informaciju; ne znam kako je u drugim bankama, ali u komercijalnoj ne možete podići novac sa deviznog računa ako nemate sa sobom onu papirnu plastificiranu karticu. Bez obzira na LK, karticu tekućeg, visu, master itd.
Pretpostavljam sa nije moguće podići ni dinare ako nemate sa sobom visa karticu. Kod njih LK kao da nije identifikacioni dokument.

Edit:
Kvaka je u tome što je verovatno u nekim ekspoziturama ovo moguće. Verovatno sve zavisi od ekspoziture, službenika i njegovog raspoloženja - da li vas možda poznaje pa će da "učini", itd.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
U vezi komepay kartice:
Potrebno je ukljuciti NFC na telefonu, u podesavanjima za nfc > stiklirati kombank aplikaciju, tek onda startovati mbanking.
Posle toga se pojavljuje komepay "dugme" .
Podneo zahtev kroz aplikaciju za ovu "virtuelnu" karticu.
Info iz kol centra je da im jos uvek ne radi komepay placanje.
 
Čisto za informaciju; ne znam kako je u drugim bankama, ali u komercijalnoj ne možete podići novac sa deviznog računa ako nemate sa sobom onu papirnu plastificiranu karticu. Bez obzira na LK, karticu tekućeg, visu, master itd.
Pretpostavljam sa nije moguće podići ni dinare ako nemate sa sobom visa karticu. Kod njih LK kao da nije identifikacioni dokument.
Edit:
Kvaka je u tome što je verovatno u nekim ekspoziturama ovo moguće. Verovatno sve zavisi od ekspoziture, službenika i njegovog raspoloženja - da li vas možda poznaje pa će da "učini", itd.
U svim zavisi od raspolozenja, i tu se vidi razlika izmedju RF i ostalih banaka. Jos pre >10 godina sam podigao novac samo uz LK (zaboravio karticu, a tada se ona skoro uvek nosila).

Moze i u KB samo uz LK, ali ako je velika guzva iza tebe, vise treba da pronadje podatke preko LK nego za ostalo, pa i nije fer.
 
Pa u svakom slučaju čim ubaci jmbg dobiće sve moje račune.
Ovog puta izgovor im je bio da nemaju sa čime da uporede moj potpis...
Ovog puta se desilo da sam bio bukvalno jedina stranka u ekspozituri. Pred njima sam menjao u mbank za dinare da bi mi tako isplatili.
Moraću da odem do Intese da se raspitam kako ide kod njih.


Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Znam da moze u sledecim, iz iskustva: RF, AIK, Intesa, KomBank. Ne znam kako su poredili potpis stvarno, to moraju, verovatno imaju sken negde. U AIKu i nemam uopste karticu deviznog, pa i moraju tako.
 
Cek, a kako porede potpis kada podizes sa dinarskog racuna? Ja se nisam potpisao na debitnu karticu skoro 10 godina.
 
To za poređenje potpisa; zaboravio sam da ih pitam sa cime su poredili kada su mi isplatili dinare, pošto se na visa kartici davno obrisao.

Sent from my Mi 9 SE
 
Znam da moze u sledecim, iz iskustva: RF, AIK, Intesa, KomBank. Ne znam kako su poredili potpis stvarno, to moraju, verovatno imaju sken negde. U AIKu i nemam uopste karticu deviznog, pa i moraju tako.

Tačno je za RF, samo da skrenem pažnju da čak i kod njih se teško može podići novac sa ovlašćenog računa, tj. mora plastificirana kartica. Mada su mi izrazili u susret više puta bez te kartice, ipak bi trebala da se nosi.
 
Treba jer oni taj ovlašćeni ne vide po tvom, nego JMBGu vlasnika. Ja kažem JMBG i onda nadju brzo i isplate.

Visa nije kartica računa, njen potpis nije bitan. Meni je drugi potpis na Visi od potpisa računa.
 
Ja sam iz RF pobegao jer uvek neke komplikacije i redovi, bar što se tiče filijale u Merkatoru. Izgubim pola dana dok dođem na red, a onda neljubazni i stalno nešto zatežu. Morao sam da potpisujem kumu svaki mesec priliv sredstava da bi mu legla plata, radi preko na brodu.
 
Ako mu ista firma stalno uplacuje, ne bi trebalo da moras vise od jednom! Nema ni veze sa iznosom. Ima deo u toj objavi da ce i ubuduce dobijati od istog posiljaoca, po istom osnovu. I onda ne mora uopste da se potpisuje vise.

To vazi i za Intesu i za KB.

A filijale u Merkatoru u BG.... nije za poredjenje, ta filijala je tu i za non-clients. U Nisu je recimo skroz druga prica, ali ima 4 banke u Mercatoru u Nisu.
 
^ da ako ima dostavljen ugovor ne mora svaki mesec da se potpisuje, ako nema onda mora. A Srbe baš cene, ugovore i vize im potpisuju, produžavaju med i mleko... kako stignu nas guze, svi u EU se više poštuju.
Nije samo RF filijala u Merkatoru NBGD izuzetak, ima još takvih slučajeva po RF (znam ljude koji su samo bog toga otksčili RF i prešli u online MTS/Telenor), ne tretiraju isto sve klijente uopšte i često na šalteru nemaju strpljenja. Rekao bih da ti imaš sreće u Nišu sa RF. Sa druge strane u Kom Bank uvek sam po tom pitanju bolje prolazio i radije ulazim u Kom Bank nego u RF. U Intesa su uvek bili ljubazni i maksimalno fini, ali meni nešto nisu (iskreno sada se i ne sećam zašto sam sve pogasio), iako je imam u zgradi i zgodna mi je jer je blizu (ako ima neke prednosti u odnosu na ostale neka viče da se vraćam).
 
Poslednja izmena:
Ti imaš bolje iskustvo sa KB nego sa RF, mislim da je to dovoljno da ostali procene gde je problem :p
Idem ja u 10ak RF filijala. 3 u Nišu (koja god mi je najbliža, obično kod Kalče), 4 u centru (mada od skora su ugasili dve, jednu u Đure Jakšića, i još ranije onu kod Studentskog Trga), glavna, Mercator NBG.
Jedino u Mercatoru mi je gužva.

Ne treba ti ugovor, banka nije PU da proverava da li imas osnov, nego samo prosledjuje tvoju izjavu. Dovoljno je da tražiđ da se podesi da će i dalje stizati od istog pošiljaoca po istom osnovu, i to je to (treba da se dopiše na izjavi).
Doduše moram da priznam da preko 10 godina mi na račun fizičkog lica ne stižu nikakva primanja, ali stižu druge osnove, kao i refundacije poreza. I potpišem izjavu samo da dalje će dolaziti po istom osnovu i ne moram ponovo sledećeg puta da dolazim.


U KB za pravna lica inače sve radim online. Vidite da li i za fizička lica može tako.
 
Ja u obe banke nemam problema :)
 
Nazad
Vrh Dno