Šta je novo?

Komercijalna banka

Pokušao si proveriti ili da odbiješ? Proveravati ne moraš, stiglo je svima u svim bankama, isto kao u martu kad je bio prvi moratorijum. Ako želiš da odbiješ nazovi korisnički centar.

To - da odbijem.
Posle par pokušaja i 15ak minuta čekanja na vezi, uspeo sam preko call centra. Tj. rekli su da je sad stavljeno da sve obaveze idu redovno.
 
Na korak sam da batalim ovu banku. Istekla mi je mastecard kartica i ne mogu da dobijem produzenje iste dok mi ne izdaju dinu. Rekoh ljudi mastercard mi odgovara iz vise razloga da li moze da se ubrza proces dobijanja dine? Ne moze. Zasto? Vama visa kartica traje do kraja septembra i dok se ne priblizi rok isteka, nema ni dine. Najveci crnjak je sto visa kartica ne poseduje broj nego zadnje cetiri cifre pa ne mogu da ostvarim bilo koje online placanje! Poludeo sam!

Sam sebi stavljam reply da bi bio jasniji kontekst :)
Posle mesec dana celokupne zaj...ancije na kraju me malopre zove zena iz ekspoziture (?!) koja mi se sve vreme izvinjava, dobila je moje prepiske sa call centrom, podrskom i kome sve vise nisam pisao i videce da se cela stvar maksimalno ubrza i priznaje mi da se u banci desavaju stvari koje nemaju veze samnom nego je, koliko sam ja uspeo da zakljucim, opste rasulo oko raspodele posla i prebacivanja na drugoga oko karticnih poslova i izdavanja i da nisam jedini kome se ove i slicne stvari desavaju. Na kraju rece zena ubrzacu postupak za dinu azahtev za reizdanje master da podnesem kad dodjem po dinu.
 
Poslednja izmena:
To - da odbijem.
Posle par pokušaja i 15ak minuta čekanja na vezi, uspeo sam preko call centra. Tj. rekli su da je sad stavljeno da sve obaveze idu redovno.

Sajt sada radi normalno. Obrazac na sajtu se popuni za 5 sekundi , unese se maticni broj i izaberu opcije za odbijanje moratorijuma. Imate 10 dana rok za odbijanje od 28.07.
 
Verovatno je već pisano pa me nemojte grditi,hitno je...
Naime treba da platim saobraćajnu kaznu i problem je poziv na broj gde može da se upiše maximalno 24 znaka sa brojevima i crticama.Poziv na broj na uplatnici koju su mi poslali ima 4 znaka više.Ranije dok nisu mogle crtice da se upisuju sam na računima ih izbacivao i sve je prolazilo bez problema.Da li i u ovom sličaju poziv na broj mogu da upišem bez crtica?I još jedno pitanje ne vezano za Kombank,da li saobraćajne kazne mogu da se uplaćuju preko webbanke jer sam čuo da su tražili da odštampana uplatnice bude overena pečatom banke i da li je neophodno nositi uplatnice u sud kao dokaz o uplati?

Izvinjavam na off pitanjima,hvala unapred na odgovorima.
 
Poziv na broj piši bez crtica. Za ovo drugo ne znam.
 
[URLhttp://rs.n1info.com/Vesti/a561386/Placanje-prekrsajnih-kazni-preko-interneta.html[/URL]
 
proveri prvo ovde :

https://rnk.sipres.sud.rs/

inace , kazne za parking plaćam online i do sada nije bilo problema ( 4 puta u poslednjih 3 godine ).
Ništa više od online uplate ne radim.
 
Poslednja izmena:
Saobracajna kazna i kazna za parking nisu ni izbliza u istoj ravni.
 
Šta znači da nisu u istoj ravni po pitanju načina plaćanja?
 
Ne, nego po pitanju posledica neplacanja (tj. eventualnog propustenog knjizenja o kome ovde diskutujemo), nisu za poredjenje.
 
Godinama plaćam saobraćajne kazne online, nikada nije bilo problema. Niti mi je ko tražio dokaz o uplati.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sam sebi stavljam reply da bi bio jasniji kontekst :)
Posle mesec dana celokupne zaj...ancije na kraju me malopre zove zena iz ekspoziture (?!) koja mi se sve vreme izvinjava, dobila je moje prepiske sa call centrom, podrskom i kome sve vise nisam pisao i videce da se cela stvar maksimalno ubrza i priznaje mi da se u banci desavaju stvari koje nemaju veze samnom nego je, koliko sam ja uspeo da zakljucim, opste rasulo oko raspodele posla i prebacivanja na drugoga oko karticnih poslova i izdavanja i da nisam jedini kome se ove i slicne stvari desavaju. Na kraju rece zena ubrzacu postupak za dinu azahtev za reizdanje master da podnesem kad dodjem po dinu.
Ја сам у суботу био принуђен да дам 60 динара јер сам кеш морао да подигнем на банкомату друге банке. Због те 'реорганизације' не раде више суботом, а ни банкомат није радио, и то већ у суботу пре подне. То је једини њихов банкомат у граду, а и до сада се (пре)често дешавало да банкомат не ради, сваки пут је било због недостатка новца у њему. Послао сам мејл, одговорили су ми да ће бити размотрен у року од 15 дана, врло утешно.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Skandalozna je situacija sa bankomatima, tu se moram složiti.
 
Trenutno imaju problem sa karticam ...net placanja 3d secure rade na tome...a dobiti call centar je nemoguca misija
 
Pre neki dan nisu mogli da mi uruče izrađenu karticu, verovatno zbog toga.
 
Нешто ми је у сумњиво. Због ковида су пуштали људе кући, без плаћања, да ли ће да дају Вучићев минимала не знам, сада су укинули рад суботом, недостатак кеша у банкоматима је хроничан. Лоше управљање је постало катастрофално од како су променили власника. Нешто смрдуцка, увек од главе.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Šta preporučujete u koju banku da se pređe?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Нешто ми је у сумњиво. Због ковида су пуштали људе кући, без плаћања, да ли ће да дају Вучићев минимала не знам, сада су укинули рад суботом, недостатак кеша у банкоматима је хроничан. Лоше управљање је постало катастрофално од како су променили власника. Нешто смрдуцка, увек од главе.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Rad subotom su ukinuli odavno a problem sa bankomatima traje par godina tako da to nema veze sa promenom vlasništva.
 
Можда, овде је то сада дошло до изражаја. Послао сам мејл, баш ме занима шта ће да одговоре.
Пре пар месеци сам писао ПШ за неки проблем, одмах су дигли узбуну.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Problem sa praznim bankomatima traje vec 2 meseca kod mene u kraju. Redovno za vikend ne računajte na bankomat. Nije ovako niko ranije. Mobilna app brlja, te radi, te ne radi.
 
Šta preporučujete u koju banku da se pređe?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

Da kucnem o drvo - ja sam za sad (tj. još uvek) zadovoljan, bez nekih problema s bankom.

Posle vrlo zabavnog iskustva sa Intesom, počeo sam stavljati na “papir” svoja iskustva, prednosti, mane, šta gde može i kako - više radi ličnog podsetnika. Od tih nekoliko čije usluge sam koristio, u Novom Sadu prvenstveno, Raiffeisen bi mi bila prvi izbor. Spram mojih potreba barem.

Ovde sam pisao o svojim iskustvima - koliko shvatam sve banke ovde su dosta loše, dosta slične:


https://io.bikegremlin.com/category/ocene/e-bankarstvo/
 
Poslednja izmena:
@Ciklogremlin
Nemam racun u Komercijalnoj, procitao sam sada tvoje iskustvo sa njima, da svako placanje u stranim valutama obracunavaju u dinarima i mislim da to nije tacno. Ispravi me ako gresim, ali mislim da se za njihove debitne kartice (osim Vise Prepaid koja je dinarska) ako ih vezes i za devizni, sva potrosnja u inostranstvu obracunava u evrima. Uostalom tako pise i na njihovom sajtu. Jedino ako nisu nesto menjali i zaboravili da to promene i na svom sajtu.
 
@Ciklogremlin
Nemam racun u Komercijalnoj, procitao sam sada tvoje iskustvo sa njima, da svako placanje u stranim valutama obracunavaju u dinarima i mislim da to nije tacno. Ispravi me ako gresim, ali mislim da se za njihove debitne kartice (osim Vise Prepaid koja je dinarska) ako ih vezes i za devizni, sva potrosnja u inostranstvu obracunava u evrima. Uostalom tako pise i na njihovom sajtu. Jedino ako nisu nesto menjali i zaboravili da to promene i na svom sajtu.

Potrošnja u inostranstvu i plaćanje u stranoj valuti nisu ista stvar.
Tj. to prvo je podskup ovog drugog.
Svakako bih ispravio info ako nije tačan. Ali koliko znam jeste.
 
Poslednja izmena:
Potrošnja u inostranstvu i plaćanje u stranoj valuti nisu ista stvar.
Tj. to prvo je podskup ovog drugog.
Svakako bih ispravio info ako nije tačan. Ali koliko znam jeste.

Prakticno je isto jer je u Srbiji jedino zakonito sredstvo placanja dinar (izuzev nekih stvari gde je dozvoljeno i u stranoj valuti).

Znaci ako placas u inostranstvu debitnom karticom Komercijalne banke (ne racunajuci Visa Prepaid) nema provizije? A ako placas preko interneta u stranim valutama ima? Jer koliko vidim napisao si da racunaju proviziju kad placas preko neta njihovim karticama. Ne razumem onda logiku ovde... Na sajtu im pise da 'za transakcije iz inostranstva' nema provizije.
 
Prakticno je isto jer je u Srbiji jedino zakonito sredstvo placanja dinar (izuzev nekih stvari gde je dozvoljeno i u stranoj valuti).

Znaci ako placas u inostranstvu debitnom karticom Komercijalne banke (ne racunajuci Visa Prepaid) nema provizije? A ako placas preko interneta u stranim valutama ima? Jer koliko vidim napisao si da racunaju proviziju kad placas preko neta njihovim karticama. Ne razumem onda logiku ovde... Na sajtu im pise da 'za transakcije iz inostranstva' nema provizije.

Objasnio sam najbolje što mogu za to preko Neta.

Za put napolje i onda plaćanje: to sam koristio davno preko Komercijalne, sad ne znam da li su isti uslovi.

Uz ona standardna sitna slova, tipa “nema provizije” može (mada i ne mora) da znači: “šišamo preko kursnih razlika”.
 
Znam da oni udaraju na kursne razlike kad je kartica samo vezana za dinare a transakcija je bila u drugoj valuti, ali isto tako znam da debitne kod njih mogu da se vezu i za devizni pa onda da se za potrosnju u dinarima skidaju dinari, a za postrosnju u stranoj valuti skidaju evri bez ikakve provizije (a ako treba konverzija jer potrosnja nije bila u evrima to radi karticarska firma). Bas me je zaintrigiralo sad sve ovo, prosto ne verujem da su takvi indijanci da za internet transakcije zaduzuju samo dinare.
 
Znam da oni udaraju na kursne razlike kad je kartica samo vezana za dinare a transakcija je bila u drugoj valuti, ali isto tako znam da debitne kod njih mogu da se vezu i za devizni pa onda da se za potrosnju u dinarima skidaju dinari, a za postrosnju u stranoj valuti skidaju evri bez ikakve provizije (a ako treba konverzija jer potrosnja nije bila u evrima to radi karticarska firma). Bas me je zaintrigiralo sad sve ovo, prosto ne verujem da su takvi indijanci da za internet transakcije zaduzuju samo dinare.

Ja sam tako razumeo - baš sam pitao.
Barem za običnu debitnu visa karticu. Pošto ranije nisu tako radili, koliko se sećam. Dakle: šta se dešava kad plaćam u evrima, račun u evrima, preko Net-a.
I, koliko sam mogao razumeti, konverzija ide preko dinara. Ako imam evre na računu, po viđenju, ne oročeno, oni se ne diraju pri takvom plaćanju.

Nije nemoguće da su loše objasnili.
Nije nemoguće ni da ja nisam dobro razumeo.
Ako jesu i ako jesam, liči malo na ono kako PayPal radi sad za Srbiju.

Generalno - na sajtovima ne pišu stvari dovoljno nedvosmisleno.
U bankama kad pitaš, često ne znaju, ili nemaju strpljenja za objasniti (ne mislim ni na jednu banku pojedinačno).
Ja sam počeo zato i zapisivati stvari - da pohvatam gde, šta i kako - svugde ima neka caka, nešto što nije baš sjajno. Tako da su sve ispravke što se mene tiče baš dobrodošle.
 
Nazad
Vrh Dno