Šta je novo?

Komercijalna banka

aikbanka recimo, izdaje posebno za dinarski, posebno za devizni..
i visa electron i mastercard mogu biti vezane pojedinacno za bilo koji racun. A od sad za dinarski moze biti vezana i dina

imao sam nešto slično u unicreditu- visa electron vezana uz dinarski, maestro za devizni, pa sam pitao u kombanci da napravim sličnu kombinaciju i odbili me :D
 
djub*ad :D
generalno aik i kombank imaju slicne tarifnike. Jedino komercijalna ima besplatnih prvih 25 transakcija u ebankingu, dok je u aikbanci sve besplatno. Odrzavanje racuna je 60dinara skuplje kod komercijalne, ali bi mi trebala ova opcija podizanja evra na bankomatima. Sto aikbanka nema.. Nema ni osiguranje od zlouporebe skriminga..
Jel vama u komercijalnoj, ukoliko izgubite karticu, banka snosi troskove preko 15 000 dinara (korisnik do 15 000 a banka svu razliku preko) ?
I jel vam besplatna zamena, blokada i svi troskovi vezano za izradu nove kartice, usled gubitka ?
 
Za ostalo ne znam, ali taj limit je zakonski, ne zavisi od banke. Imaj na umu da on vazi samo.od trenutka prijave kradje banci!
Imas, dobija se kao deo ugovora, sta pokriva osiguranje u KB.
 
sad snimih mbanking za aik banku.. pa ova aplikacija nema ni pin kod pre ulaska u aplikaciju.. A i sama aplikacija je krs.. Kakva je mbanking aplikacija komercijalne ? imate li uopste pin ili otkljucavanje otiskom prsta ?
 
sad snimih mbanking za aik banku.. pa ova aplikacija nema ni pin kod pre ulaska u aplikaciju.. A i sama aplikacija je krs.. Kakva je mbanking aplikacija komercijalne ? imate li uopste pin ili otkljucavanje otiskom prsta ?
Ima podosta stvari u KB mBankingu, stvarno je on-par sa Telenor Bankom. Po meni, nesto je bolje, nesto je gore od Telenor Banke, ali uglavnom je TB u plusu za mBanking.
Ali KB mBanking ima PIN, moze fingerprint da se podesi na nekim telefonima (nece na S7 recimo), ima PayWave sa tekuceg (pravi se skroz nova virtuelna kartica, nije ni ista kao osnovna PayWave Visa Electron sto ide uz tekuci).
Ali neke stvari su dosta nepreglednije, uvideces ako je skines (probaj demo, cini mi se da ima).

Koliki je limit za podizanje na bankomatu za Visa PayWave KBa, da li moze da se menja?
 
Bilo beše 50K, ja dok sam bio tamo, nije bilo promenljivo, možda u međuvremenu promenilo

F1
 
pa ovo (kb mbanking) je spejs satl za aplikaciju aik banke..
jedino sto mi je zbunjujuce na prvu jeste ovaj padajuci meni.. kada izaberem recimo "kartice", a onda se pojavi par dodatnih.. Koji se u stvari rotiraju non stop.. Pa deluje da ima 100 izbora, a ono samo 4-5.
sve u svemu dosta naprednije od aikove..
Sad bas gledam na google play storu.. Nijedna aplikacija nasih banaka (banaka koje posluju kod nas) nema iznad 4 zvezdice.. I sve imaju lose komentare.. Zar je moguce da je tako tesko napraviti aplikaciju?
A ujedno i svi traze vracanje starih aplikacija..
 
Nikada nece banking aplikacije stvarno imati 5 zvezdica, a biti bezbedne :) Ona koja ima, ima od fejk lajkova ;)
 
zasto ne i bezbedne ? :)
 
Ako su bezbedne, onda su smor za korisnika ;)
Zamisli da treba 3FA za svaki login da koristis cak? SMS + user/pass + TAN generator (uredjaj mali, velicine fleske). To sam video, i to je jedino stvarno safe :)
User/pass (ili PIN) ti mogu saznati, a da nisi svestan, telefon ti ukrasti iz ruke (dok je otkljucan..), i onda SMS OTP nije dovoljan.

Kod nas kradja od gro ljudi ne vredi, pa se zato nista tako ne radi, ali vidjao sam resenja gde je 3FA obavezan :( Smorim se u Koreji za bankarstvo.
 
pa bas te briga ako komercijalna pokriva sve usled kradje.. samo odmah javis.. e sad neko da tempira i da te prati, kako bi ti otkljucao i telefon i aplikaciju je malo verovatno.. A dok ga budes jurio, telefon ce se sigurno zakljucati (osim ako nisi podesio da se ne gasi ekran nako xx sekundi)

samo ne znam kako mogu doci do pina za aplikaciju?
 
Pogledaj malo bolje detalje tog osiguranja, mislim da ne pokriva pre prijave kradje.
A sta ces raditi, otmu ti telefon, ti ces odmah traziti od nekoga da pozoves call centar banke?:)

Sve to lepo zvuci dok ne saznas sta se sve desava. U praksi, kazem posto smo malo trziste, ne vredi cimati se dalje od ovoga.
 
neko ce sigurno pozvati.. ko bude bio svedok..
mozda otmu ispred banke :D ..

nego ovo za pin.. ako je otkljucan telefon, a aplikacija zakljucana. Koliko je lako hakovati aplikaciju (ili sta god) i otkljucati je?
Malo da se informisem po tom pitanju...

Zao mi je samo sto ebanking nema 2fa..
 
Nema? Nisam probao, mislio sam da ima. TB i.MB imaju 2FA za placanja.

PIN je tesko, nemoguce skoro hakovati, zavisi od telefona. Ali da ga znaju je drugo. Poenta 2FA i 3FA, itd.nije da tebe smori, vec je tu zbog psihe ljudi - koja je najslabija karika u zastiti.
 
Zamisli da treba 3FA za svaki login da koristis cak? SMS + user/pass + TAN generator (uredjaj mali, velicine fleske). To sam video, i to je jedino stvarno safe
То је баш претјерано.Те ТАН таблице и генератор су давно били популарни па су их онда постепено избацивали тако да их данас скоро нема нигдје.Вјероватно нису били практични,не знам,нисам никад користио.Чак и најпопуларнији менаџери лозинки(бесплатни) имају само једну лозинку за логовање или 2ФА.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nema? Nisam probao, mislio sam da ima. TB i.MB imaju 2FA za placanja.

Sve banke imaju sms koji salju na broj mobilnog, sto teoretski i jeste 2fa. Ali ja mislim na onu standardnu preko google authenticator-a, bez koje ne bi moglo da se udje u ebanking. A tek onda slanje sms koda radi potvrde transakcije.. Sto bi bilo dosta sigurnije..
 
  • Like
Reagovanja: M J
I komercijalna pocela da salje dokumenta i obavestenja korisnicima sa digitalnim potpisom

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
I fizickim licima? Nice! (ko bese prvi, zaboraivo sam :))
Videh za pravna lica pre neki dan bas, digsig.

Jos uvek ne mogu da nadjem kada naplacuju odrzavanje racuna, a kada provizije, za preduzetnike.
 
I fizičkim. Mislim da je prva bila mts

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Jel iscitao ko ovaj dopis o skupljim tarifama koje stupaju na snagu 5. decembra?
 
Skuplje tarife su za naloge date u poslovnicama.
 
Da li vam radi KOMePAY kartica i mobilno placanje?
....ranije mi radilo...nisam jedno mesec dana kpristio...i u toku prethodnih dana probao nece nikako...cak i reaktivirao..i dalje nece ...sutra cu ih zvati da vidim da li oni znaju sta je problem....
Sa Intesom i njenim mobilnim placanjem wave2pay uopste nemam problema
 
Šta je sa tačkama :)

Imam ali ne koristim :)
 
Skuvala se velika slova od ove novembarske vrucine, pa se rastopila u tacke i malo slovo ;)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nisam znao u koju temu da stavim pa rekoh ajde ovde. Ostalo mi nekih 1200din. na internet kartici one&only. Malopre mi dolazi poruka na mobilni o skidanju iznosa sa nje u vrednosti 4,99$ piše mesto GOOGLE*ROBLOX posle 2 minuta još jedno skidanje u iznosu od 0,99$ opet mesto GOOGLE*ROBLOX ono malo što je ostalo nekih 600din sam vratio na tekući. Jel ima neko predstavu o čemu se radi i šta da preduzmem povodom toga (da mi ne pravi problem prilikom buduće kupovine)?

Nekih 2 sata pre toga sam drugarici koja je naručila neke stvarčice (da iskoristi kupon) sa njenog mobilnog i njenog naloga preko AliExpressa platio svojom internet karticom, ali kada sam kucao podatke sa kartice nisam stavio da zapamti to kao način plaćanja.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Pogledaću sutra opet njen telefon da vidim šta se dešava. Jeste ima klince stalno su na telefonu.
 
Moja preporuka jeste da kontaktiraš i roblox za refund, ali će onda verovatno nalog klincima da banuju.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam im poslao mejl. Šta da im radim neka otvore drugi nalog imaju nekoliko telefona.
 
Nazad
Vrh Dno