Šta je novo?

Komercijalna banka

Kako ne radi? Ja sam plaćao pre par dana sa njom.
 
Pre nekog vremena su namestili da mi napokon pokazuje tačno raspoloživo stanje, tačnije oduzima od stanja rezervisana sredstva,
da bi naravno to opet prestalo da radi, i opet imam problem da mi je isto stanje i raspoloživo stanje, a imam rezervisanih sredstava.

Inače ta rezervisana sredstva su mi plaćanje u rodi preko qr koda, i nijedno do sada još nije proknjiženo, a prvo je bilo 30.05.

Jako neozbiljno.
 
Na korak sam da batalim ovu banku. Istekla mi je mastecard kartica i ne mogu da dobijem produzenje iste dok mi ne izdaju dinu. Rekoh ljudi mastercard mi odgovara iz vise razloga da li moze da se ubrza proces dobijanja dine? Ne moze. Zasto? Vama visa kartica traje do kraja septembra i dok se ne priblizi rok isteka, nema ni dine. Najveci crnjak je sto visa kartica ne poseduje broj nego zadnje cetiri cifre pa ne mogu da ostvarim bilo koje online placanje! Poludeo sam!
 
Pa uzmi prepaid visa, to mozes i elektronski da narucis, pa pokupis u poslovnici. Cudi me da je takva politika izdavanja kartica, proveri sa agentom na chat-u da li je to bas tako - ili podnesi zahtev za Master, to isto moze online, sve iz e-bankinga. S tim sto Master vise nije besplatna, nadam se da si svestan toga.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Interesuje me da li postoji sansa da se sa PPa novac prebaci direktno na devizni bankovni racun?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav,

Interesuje me da li postoji sansa da se sa PPa novac prebaci direktno na devizni bankovni racun?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ovo nema veze sa konkretnom bankom, inace odgovor je da ne moze. Mi nemamo opciju u Srbiji za prebacivanje sa PayPala direkt na racun vec samo na karticu.
 
Jel radi ovaj KOMePAY? Ja sam poslao onaj zahtev iz aplikacije za aktivaciju ali ništa se ne dešava...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ne radi dosta dugo aktivacija a ni aktivirane kartice. Bilo je obavestenje od banke da do daljneg ne radi ta kartica.
 
Hvala za info...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jutros mi se aplikacija na telefoni zakljucala. Moram traziti da mi se ponovo aktivira.

Udjam u aplikaciju, preko senzora se ulogujem, kad nece, ja preko pina, nema sanse.

Ovo mi se jos nije desilo.
Sto je najgore ne mogu da posaljem zahtev da dobijem aktivacioni kod, nego moram zvati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko postoji li neka fora ili prepoznavanje na osnovu brojeva u racunu da se sazna da li je racun za fizicko ili pravno lice ?
Moze li racun za fizicko lice da ima model i poziv na broj ili to samo moze da ima za pravno lice, i moze li uopste pravno lice da nema model i poziv na broj, valjda moze ?

Problem je nastao jer sam prebacivao online novac in Intese u Komercijalnu, covek tvrdi da mu uplata nije legla. Zvao sam Intesu korisnicki centar i nakon provera su utvrdili da je uplata uspesno realizovana i sve je ok sa njihove strane, zvao sam Komercijalnu gde mi kazu da ja kao trece lice ne mogu da se raspitujem o takvim stvarima.. Covek insistira da mu uplata nije prosla, kaze moze da izvadi listing iz banke gde ce se videti da nema uplate. Novac mi je skinut sa racuna, navodno se nije pojavio kod njega, znaci nestao negde..

Jedino sto mi pada na pamet jeste da je morao da mi da neki model i poziv na broj da bi uplata bila uspesno evidentirana, a nije mi dao nista samo broj racuna, pa se sada pravi lud, novac mora negde da se pojavi ne moze da nestane.
 
Mozes na registru racuna narodne banke da vidis ci je racun ako je u pitanju pravno lice.
Registar racuna NBS
Za uplatu fizickom licu treba samo broj racuna nema poziva.
Poziv se koristi kod primanja velikog broja uplata radi lakseg ili automatskog rasknjizavanja.
 
Poslednja izmena:
Proverio sam nema ga.. Proverio sam takodje tekuce Limunda i KP, oni su se pojavili, i u dosta su kracem formatu oba racuna od ovog broja i za oba se za uplatu koristi model i poziv na broj.
Znaci tekuci za fizicka lica ne moze da ima model i poziv na broj definitivno ? Ako je tako moracu onda u ponedeljak u Komercijalnu da vidim gde se novac izgubio ako je tacno kako on kaze da mu uplata nije legla a ne verujem da bi bas toliko lagao kao da to ne moze da se proveri na ovaj ili onaj nacin..
 
Zvao sam Intesu korisnicki centar i nakon provera su utvrdili da je uplata uspesno realizovana i sve je ok sa njihove strane

Potvrdila ti banka, tebi skinut novac, to je to. Proveri da li si dobro upisao podatke (i da li ti je on dobre poslao). Treće nema, osim ako ne baroniše da mu nije legao.
 
Ili si omasio racun, ili on laze, treceg nema. Intesa nije u sistemu instant placanja, pa je mozda leglo sutradan - mada ako na tvom izvodu stoji njegov broj racuna, onda covek laze, nije retka pojava. Ako mislis na "kraci format" sa manje nula - to je potpuno ista stvar kao i "duzi format".
 
Zašto si zapeo za model i poziv na broj? Te stvari nemaju veze sa brojem računa u banci, niti sa tipom vlasnika računa.
Poziv na broj je interna stvar vlasnika računa i služi da se lakše rasknjiže uplate. Onom ko ima par uplata dnevno, poziv na broj ne služi skoro ničemu, jer tih par uplata može i ručno da poveže sa uplatiocem. MTS, sa druge strane, ima nekoliko miliona uplata mesečno. Da nema poziv na broj, morao bi da ima par hiljada ljudi samo za rasknjižavanje.
Model označava tip algoritma koji se koristi za računanje kontrolne cifre u pozivu na broj. Time se donekle sprečava unos pogrešnog poziva na broj. Model nije obavezan i može postojati poziv na broj bez modela. To znači da ne postoji kontrola nad pozivom na broj i da je moguće uneti pogrešnu vrednost.
Ukoliko ti Intesa kaže da je transkacija izvršena uspešno, ili si uplatio na pogrešan račun ili primaoc laže. Ne znam da li postoji mogućnost da je Intesa prebacila pare u drugu banku, a da ih ta banka nije prebacila na račun primaoca. To bi bio prvi put da čujem za tako nešto.
Pozdrav
 
Zapeo zato sto mi je zena iz korisnicke podrske rekla da mogu biti dva razloga za koja ona zna da novac nije legao, ako korisnik ceka SMS o prispecu a ne proveri na online bankingu ili na salteru banke, jer moze da se desi da ne stigne sms, ili ako je unet samo racun bez modela i poziva na broj i onda uplata ne moze da se uspesno proknjizi. Pa shodno tome sto mi je ona rekla ako je imao poziv na broj i model a nije unet onda mu uplata nije legla a meni skinut novac sa racuna..

Nista idem u ponedeljak u Komercijalnu imam onu referencu sa uplatnice pa cu da trazim da mi daju napismeno da li je novac uspesno uplacen na racun ili ne, posto online nece nista da mi kazu kao ne mozemo nista da kazemo trecim licima, pa ne trazim da mi date ne znam kakve informacije samo da li je uplata legla ili ne, ne mogu na osnovu toga ja provaliti u njegov racun i pokupiti mu grdne pare, glupost samo zamajavaju ljude da idu licno da cekaju u redu itd...
 
Ja nisam uspeo da podignem majkinu penziju, kod nas ne radi bankomat već drugi dan, rekoh aj skoknuću do Leskovca nedelja je nema gužve kad i tamo isto ne radi.... koliko je provizija da se recimo podigne na bankomatu druge banke?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Netačno za mts banku. Uz mastercard nema provizije na drugim bankomatima.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zar je neko uopšte pitao za pokušaj banke zvani "MTS Banka"?
Pozdrav
 
pa koristim je kao sekundarnu banku (pored kombanke) na koju deponujem novac kada mi treba sa drugog bankomata + najbolji kurs za online placanje

pozz
 
Jedino ako moze u Ilije Ognjanovica, tu stoji da je multifunkcionalni aparat.
 
Osim odlaska u banku (koji sam i pre izbegavao, a pogotovo sad kad je cekanje ispred banke poprilicno) da li je jos nekim putem moguce dobiti listing svih mesecnih uplata na racun za prethodnih 12 meseci?
Mozda email ili aplikacija sa GP prodavnice?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ranije je bilo moguce iskljucivo u poslovnici, ne verujem da se nesto menjalo nabolje.
 
Cakam da mi odgovore pa cu javiti... Mozda nekome zatreba.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ko ima mc i može, neka isprati malo svoje transakcije.

Meni su takvu katastrofu napravili da je to ludilo. Primenili moratorijum na transakcije iz celog meseca marta. Pa to nešto delili na 3. Pa transakije iz marta idu i do septembra meseca. Pa april i maj skidali uredno. Pričam o kartici mc na 30 dana. Pre neki dan uhvatim da mi se jedna transakcija duplirala. Piši mail, pa opet piši izjave. Užas. Moram da idem da odjavim ovo što pre.
 

Prilozi

  • IMG_7224.jpg
    IMG_7224.jpg
    201.7 KB · Pregleda: 129
Promenio sam banku. Zavrsio sam sa njima. Znam da i druge nisu mnogo bolje ali treba menjati. Sto rece jedan: "postoji carstvo losih banaka. Nivo ispod je skeletor. Pa jos nivo ispod Šreder, Bebop i Rokstedi. Pa onda kreću 9 krugova Danteovog pakla. Pa onda tu negde dole ispod domaći poslovni ekosistem. E tu negde levo je intesa." - ja bih dodao: a desno komercijalna

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dobio sam SMS od Komercijalne banke o tome da se na sajtu kombank.com može "odbiti zastoj" - tj, koliko shvatam, ako ništa ne uradim, praviće zastoj otplata obaveza.
Problem je što taj sajt izgleda nije "živ", barem od subote, kada sam dobio poruku i pokušao proveriti.
 
Nazad
Vrh Dno