Šta je novo?

Komercijalna banka

Drugari, traže mi u PIO fondu za naknadu za očeve pogrebne troškove penzioni ček, jel to treba isti onakav ček kao kad se negde trguje u prodavnici, ili neka potvrda, nije mnogo ljubazna bila šalteruša u objašnjavanju pre zatvaranja prozorčeta.... Jer nemam nikakav ček ako to treba, verovatno bi morao da tražim neku potvrdu od banke? Nemam pojma ništa vezano za čekove jer nikad nisam to koristio, valjda neću mirati da idem da čekam red u banci, ovde je haos jer ispod par sati čekanja ne možeš da dođeš na red.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Drugari, traže mi u PIO fondu za naknadu za očeve pogrebne troškove penzioni ček, jel to treba isti onakav ček kao kad se negde trguje u prodavnici, ili neka potvrda, nije mnogo ljubazna bila šalteruša u objašnjavanju pre zatvaranja prozorčeta.... Jer nemam nikakav ček ako to treba, verovatno bi morao da tražim neku potvrdu od banke? Nemam pojma ništa vezano za čekove jer nikad nisam to koristio, valjda neću mirati da idem da čekam red u banci, ovde je haos jer ispod par sati čekanja ne možeš da dođeš na red.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Nije to cek koj ti misis (sredstvo placanja kao za prodavnicu ili neku trgovinsku radnju). Kao sto su ti rekli penzioni cek. To ti je aj da kazem neka vrsta potvrde gde ti se vidi oceva zadnja penzija. I mislim da ces morati da ides u banku da ti trazis izvod, osim ako ti otac nije dobijao neki papir na kucnu adresu o iznosu penzije. U tom slucaju moze i to.
 
Aha razumeo sam, znači ipak banka, hvala puno.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Sta se desava sa Visa Electron komercijale i PayPal-om. Nece da mi prebacuje pare sa PP na karticu?
To izgleda traje vec neko vreme od kako je PP promenio provizije i ubrzao prebacivanje ali mi je sad prvi put zatrebalo.
 
Pustise i za iOS placanje QR kodom.
 
Probao danas placanje racuna preko koda, odlicno i brzo.
 
U principu ne moze da se zloupotrebi, u najgorem slucaju neko moze sebi platiti struju ako ti hakuje nalog :d Svi eksterni ziro-racuni se dodaju uz obaveznu autentifikaciju SMS-om ili mTokenom.
 
Danas mi se apdejtovala aplikacija i izgubila se opcija “kartice”

Da li je to samo slucaj kod mene ili jos neko ima takav slucaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1
Čekao sam godinu dana da mi ubace internet karticu. Trajala 2 meseca na mbankingu i opet ukinuta.

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
I meni. Juce je bilo. Nisam nista updateovao. Verovatno je trenutni bag.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sad probao na iOS-u i tu je sve.
 
Da li je moguće da prebacim nalog sa jednog telefona na drugi bez odlaska u banku, uzela sestra drugi tel, ili mora ipak u banku?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
A web nalog mora u banci da se aktivira ili kako? Posto siguran sam da to nema. Ja sam u intesi morao da idem u banku da mi daju neki broj da bi mogao preko weba da aktiviram sam.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Malopre sam probao da naručim telefon u G. i platim preko kom4pay, probao sam 3 puta, nije uspelo nijednom, nakon unosa koda iz sms poruke izbaci poruku "the requested url was rejected, please consult with your administrator."
 
Da li neko zna da li moze da se koristi Visa pripejd kartica na ECD menjacnici? Ako ne, koje kartice mogu?

edit:

Sada videh da nije moguce, ali da planiraju da omoguce uskoro.
 
Poslednja izmena:
Plaćao sam juče par računa,
ne sviđa mi se što za račune koji su u sistemu, konkretno struja i telefon, ne traži autorizaciju, bilo bi dobro da postoji opciono da biramo koji stepen želimo.

Na jednom računu sam unosio crtice u pozivu na broj, i prošlo je i tako.
Kada skeniram mobilnim qr kod on stavi poziv na broj bez crtica, kako je pravilno da se ukucava?

Malopre sam gledao, edb i mts i dalje stoje kao neplaćeni, koliko im treba da proknjiže uplatu?
 
Kod mene edb 2 dana.

Ne kucam nikad crtice u pozivu na broj. Sad sa ovim kodom ide placanje racuna za par sekundi.
 
Sa ovim kodom je super, probao sam i to, skenira lepo, sekundu dve,
jedino mi se tu ne svidja sto ne mogu da promenim ime uplatioca, mada je to verovatno nebitan podatak u transakcijama.
 
Da li se nekome desilo da mu blokiraju devizni racun (takav status stoji na elektronskom bankarstvu) zato sto nije bio u ekspozituri vise od godinu dana (tako mi je rekao referent)? Ne znam kakve to veze ima, ja uplacujem vec dve godine evre na taj racun, dakle non stop ima prometa i rekli su mi da mogu samo da uplacujem, ne i da podizem i da se obratim maticnoj ekspozituri za vise informacija
 
I meni su tako blokirali, samo odeš u ekspozituru i odblokiraće.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Platio sam u subotu u marketu račun preko IPS Pokaži.
Iznos je otišao na rezervacije.
Međutim i dalje stoji kao rezervacija, da li je ovo ok, zar ne bi trebalo odmah da se realizuju transakcije?

Takođe grafikon na prvoj strani nije isti u telefonu i na web stranici, na web stranici koristi ceo krug, na mobilnom koristi samo gornju polovinu.

I zar nije logično da mi je raspoloživo stanje umanjeno za tu rezervaciju, tj. da se stanje razlikuje od raspoloživog stanja za taj iznos rezervacije?
 
Ja sam jednom imao problem sa placanjem racuna.

Uvek placam racune elektronski, i jednog meseca su mi svi racuni bili na rezervaciji, sto se nikad do tad nije desilo.

Tako je bilo par dana, pa sam ih zvao da vidim u cemu je problem.
Problem je bio do njih, tj sistem nesto nije radio.
Sve su ponistili pa sam ponovo platio sve i sve je realizovano istog trenutka.

Sto se tice grafikona za to ne znam, nisam nikad uporedjivao.

Zovi pa vidi sa njima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pomislio sam da je najbolje da im pošaljem poruku kroz aplikaciju, ali eto ceo dan niko ništa nije odgovorio.

Za sada kom4pay mi nije radio, ips placanje ne ide do kraja baš glatko, super su inovacije ali kad nisu bagovite.
 
Što se tiče rezervacije, neki je problem, kolege rešavaju, javiće.

Postoji li mogućnost da se podignu pare sa bankomata sa telefonom?
Preko mbankinga?

Vidim preko komekes moze nekome da se posalje novac i da on podigne sa bankomata, mogu li ja nekako da podignem novac uz pomoć aplikacije?
 
Pa recimo da ne moram da čekam 2 sata ispred banke da bi podigao novac, još nemam karticu, a i da imam nekad je namam kod sebe, a telefon skoro uvek imam.

Da nema potrebe za tim ne bi postojala opcija u drugoj banci mCash.
 
Nazad
Vrh Dno